Pravčická brána
Úvodní stránka | K aktuálním otázkám nového vývoje | K aktuál. otázkám nového vývoje A1-29 | A23. Kam směřuje svět a lidstvo na konci roku 2012? – část I

A23. Kam směřuje svět a lidstvo na konci roku 2012? – část I

Jiří Novák Vloženo 5.12.2012
Jiří Novák

Jak vnímáme závěr roku 2012? Hurikán Sandy v New Yorku. Výstražný signál Planety a Přírody velmocenské politice lidstva. Metanolová aféra v České republice. Sněhová kalamita v Rusku. Krach dálničního tunelu v Japonsku. Dochází ke karmickému čištění nejvíce zatížených oblastí. Jak vnímají zimní Slunovrat v roce 2012 samotní Mayové? Lidstvo si v klidu dál podkopává větev života pod sebou. Rekordní množství skleníkových plynů vypuštěných lidstvem v roce 2011. Chemtrails a Haarp. Orgonity, Zapper a zázračná MMS. Nebezpečná solária. Geneticky modifikované plodiny. Jsou pravdivé informace o domnělé škodlivosti sóji? Konec plýtvání chlebem, aneb další rána pod pás. Běžným lidem zbývá jediná cesta, která dává šanci přežít. Hlavní linii vývoje již neurčuje většina, ani vládnoucí elita. Stále ještě probíhá masivní každodenní karmická očista bytostí na NDC.

Jak vnímáme závěr roku 2012?

Shledáváme to, co se v posledních týdnech děje kolem nás, jako běžné, normální, obvyklé? Nebo přece jen vnímáme, že je něco jinak? Že něco se skutečně v pozadí za běžnými událostmi děje? Že něco je jinak, než tomu bylo před rokem? Přichází čas rekapitulace z pohledu jednotlivců, kteří dokázali nastoupit vzestupnou světelnou cestu. Ale přece jen si nejprve připomeňme některé impulsy, které nám lidem dává Planeta a Příroda ve formě událostí, které kolem nás, v nejtěsnější blízkosti některých z nás lidí zde na Zemi, probíhají. Většina následujících citací, pokud nebude uvedeno jinak, je převzata z denních zpráv portálů www.novinky.cz a www.aktualne.centrum.cz .

Hurikán Sandy v New Yorku

Nejvýraznější impuls přišel v podobě hurikánu Sandy na přelomu října a listopadu 2012. Vybírám z aktuálních zpráv z té doby:

Bouře zavlekla do New Yorku temnotu a chaos. Bouře Sandy, která v současnosti slábne a pohybuje se směrem ke Kanadě, nejlidnatější město Spojených států New York zcela ochromila. Po celých USA připravila Sandy o elektřinu více než osm miliónů domácností. Úder bouře Sandy vrátil část New Yorku o desítky let zpátky. Dolní část Manhattanu je od pondělní noci bez elektrické energie, v rozsáhlých oblastech pak nefungují ani mobilní telefony. Lidé si doma svítí svíčkami a doufají, že jim vydrží zásoby jídla a vody. Dodávky elektřiny byly v některých oblastech obnoveny až po pěti dnech.

A to ještě nebylo zdaleka všechno. Než se New York stačil vzpamatovat z rozsáhlých záplav, dorazila další, tentokrát sněhová bouře:

V ochromeném New Yorku zavedli přídělový prodej benzínu. Zdevastovaný New York zasypaly přívaly sněhu. Řada lokalit, kde byla dodávka elektřiny obnovena, je znovu bez proudu. Vichřice připravila o dodávky elektřiny 22 000 domácností… Meteorologové varovali, že ve městě mohou být závěje hluboké až 70 centimetrů.

 

Vnímáte ten výstražný signál Planety a Přírody velmocenské politice lidstva a zejména konkrétně samotným Spojeným státům, které se považují za toho, kdo má právo vést a řídit vývoj civilizace na Zemi? Toho, kdo je nebo byl považován za četníka světového vývoje? Toho, kdo drží vývoj pevně ve svých rukou? Kdo se tváří jako soudce nepravostí, které se po světě dějí? Kdo je vždy připraven zasáhnout vojenskou silou, pokud vývoj v určité oblasti neběží tak, jak by podle této vládnoucí elity měl?

 

Signál se týká i samotného města New York, jednoho z největších měst světa. Města, které se stalo symbolem americké kultury a sídlem mnoha světových organizací. Příroda vlastně takto k nám lidem promlouvá dostatečně zřetelně skrytými slovy, která vnímají jen někteří z nás:

Příroda: „Nemyslete si vy lidé, že jste pánem celého světa, pánem všeho. Že máte pevně ve svých rukou všechny události, které se zde na Zemi dějí a budou dít. Tady je přece doma Příroda. A budete-li se snažit Přírodě neustále diktovat, budete-li ji soustavně ničit, nemůžete očekávat nic jiného než to, co právě zažíváte. Příroda je tím, co lidský rod přesahuje. Co tady bylo před lidmi a bude tady i po lidech. Pokud si lidstvo svoji existenci zde na Zemi zásadně pokazí.“

Metanolová aféra v České republice

V naší vlasti se zase již v září 2012 rozbujela metanolová aféra, která vedla až ke státem nařízené neobvyklé prohibici - zákazu prodeje alkoholických nápojů s vyšším procentem alkoholu. Prodej pančovaného alkoholu, kde etylalkohol byl nahrazován jeho podstatně levnějším bratrem – metylalkoholem. Ten však při požití určitého kritického množství vede ke slepotě a smrti. A to vše v touze po větším zisku. Autoři smrtícího koktejlu se snad bláhově domnívali, že se to tam nějak rozředí a ztratí.

Praha 2.12.2012 - Zítra tomu budou přesně tři měsíce, kdy vypukla metanolová aféra. Smutná bilance čítá k dnešnímu dni 37 obětí, 72 obviněných a tisíce kontrol. Zkušenosti ze zahraničí ale ukazují, že aféra zřejmě ještě nějakou dobu potrvá, byť se další otravy mohou objevit spíše sporadicky. Mezi lidmi je totiž stále kolem pěti tisíc litrů toxického alkoholu. Metanol stále zabíjí. Na Vánoce hrozí nová vlna otrav.

Duchovní ponaučení je tentokrát dvojí:

Tvrdý alkohol je buněčný jed a lidé jej přece ke svému životu nepotřebují.

Touha po zisku za každou cenu se nevyplácí.

Sněhová kalamita v Rusku na počátku prosince 2012

A ještě dva příklady posledních událostí podle denních zpráv:

Ruské řidiče uvěznil sníh. Oblast ruského města Tver postihlo silné sněžení už před čtyřmi dny, situace však nadále zůstává dramatická. Napadlo na 70 centimetrů sněhu, dvojnásobek "měsíční normy", a k tomu se přidal prudký vítr. Na hlavním tahu mezi Moskvou a Petrohradem uvízli řidiči osobních i nákladních aut v koloně, která v neděli dosáhla podle ruských médií délky 200 kilometrů… Někteří řidiči v ní strávili bez potravin a pití tři dny.

Krach dálničního tunelu v Japonsku 

Tokio - Japonsko se jen pomalu vzpamatovává z nedělního neštěstí (2.12.2012), k němuž došlo na dálnici 80 kilometrů západně od Tokia. Na projíždějící auta se zhroutila stometrová část tunelu Sasago. Podle původních zpráv bylo uvnitř tunelu asi 25 vozů. Některé z nich začaly hořet. Tragédie si zatím vyžádala 9 lidských životů.

Dochází ke karmickému čištění nejvíce zatížených oblastí

Co všechno tyto události naznačují? Dochází ke karmickému čištění nejvíce zatížených oblastí. To se ostatně děje v posledních letech neustále a tyto měsíce nejsou výjimkou. Ani se nedá říci, že počet dílčích katastrof nějak výrazně překonal běžný průměr. Přesto však v této době vnímáme tyto dílčí katastrofy jinak. Protože se blíží datum 21.12.2012. Bod zimního slunovratu, který má být zakončením určité éry v dějinách lidstva.

 

Jak vnímají zimní Slunovrat v roce 2012 samotní Mayové?

Také samotní Mayové, kteří dnes žijí ve středoamerických zemích, vnímají tento časový bod hlavně jako uzavření významného kalendářního cyklu a žádné katastrofické významy v něm nehledají. Hovoří naopak o příležitosti zásadních změn a možnosti nastartování nové etapy vývoje lidstva. Na místě tedy není panika před případnou globální katastrofou.

Vybírám z článku Mayové: Žádný konec světa nebude, začne nový život uveřejněného 1.6.2012 na adrese

https://www.novinky.cz/cestovani/tipy-na-vylety/268654-mayove-zadny-konec-sveta-nebude-zacne-novy-zivot.html

„Guatemalský historik Erdozain Lopez Ramines (30) je hrdý na mayskou kulturu. Jeho matka, otec, babička i prababička jsou Mayové a zároveň katolíci. Během mého pobytu v Guatemale se stal mým průvodcem džunglí rezervace Tikal.

Ptám se na kalendář a na předpovědi o konci světa, který má prý letos nastat. „Je to nesmysl. My tady tvrdě pracujeme a západní civilizace využívá tento cyklus k tomu, aby vydělala peníze. Říká tomu kalendář, ale není to kalendář, je to jen ukončení určitého cyklu, který trval 5148 let,“ říká Erdozain.

 

„Jak na to tedy někdo přišel a jak na to reagují ostatní Mayové?“ ptám se zvědavě. „O zkáze mluví lidé, kteří se montují do naší historie a kultury. Když si to však myslí, ať se schovají do podzemních bunkrů. My budeme slavit. Budeme oslavovat začátek nového cyklu,“ řekl Erdozain. Podle Erdozaina se vlastně jedná o změny duchovní energie času. Kromě kratších cyklů, jako je den, měsíc, rok či 20 let evidují Mayové takzvaný cyklus dlouhého období.

 

Ten indiáni rozdělili do 13 cyklů – baktunů. Jeden trvá přibližně 396 let a právě letos 21. prosince končí ten poslední. Přičemž od doby, kdy Mayové začali tyto cykly počítat, uplyne 5148 let (13x396). A v tom to všechno je.

Mayové nikdy nemluvili o zkáze Země

V místním muzeu mayské kultury a hudebních nástrojů jsem hovořila s jeho ředitelem a historikem Samuelem Arcem. Odpověděl mi na otázku, co Mayové ve skutečnosti předpovídali o dnešní době a o přechodu do nového období. „Mohli bychom to tedy nazvat přechodem do nového světa?“ zeptala jsem se.

Samuel upozornil, že „poslední třináctý baktun letos končí dlouhé období nazvané Věk Pátého Slunce, které začalo 3136 před naším letopočtem.

 

Třináctý baktun trvá zhruba od roku 1616 do 2012. Právě tento věk je podle Mayů dobou přechodu. Indiáni předpovídali tvrdé dopady materialismu, odcizení lidí od duchovních hodnot a snahy prosadit vlastní ego, jako je nadvláda nad přírodou,“ dodal.

 

Zajímalo mě, co se tedy stane po roce 2012? Podle Samuela Mayové v žádném případě nikdy nemluvili, ani v rozluštěných hieroglyfech nepsali o fyzické likvidaci Země, nýbrž o novém začátku, kdy si lidé uvědomí, že se opět musí spojit s přírodou.“

 

Panika před katastrofou?

Přesto však jiné novinové zprávy strašící občany katastrofou dokážou udělat své. V některých ruských městech propuká panika před blížící se katastrofou. Lidé vykoupili místní obchody a dělají si zásoby:

V Rusku čím dál víc lidí podléhá panice před blížícím se 21. prosincem, kdy má podle některých výkladů mayského kalendáře nastat konec světa… Město Omutninsk asi 700 kilometrů východně od Moskvy: plenění obchodů způsobila jediná "nevinná" zpráva v místních novinách, která přiměla místní obyvatele, aby vzali obchody útokem. Rusko se muselo apokalyptickými náladami začít zabývat na nejvyšší úrovni. Ministr pro mimořádné situace Vladimir Pučkov minulý týden spoluobčany uklidňoval a vzkázal, že ačkoli má jednoduchý přístup k odborným i důvěrným informacím, konec světa nic nenaznačuje.

Lidstvo si však v klidu dál podkopává větev života pod sebou

Tyto všechny dílčí události dávají lidstvu naprosto jednoznačný impuls, že lidstvo není tak silné v kramflecích, jak si někteří doposud mysleli. Že tím rozhodujícím, co řídí chod světa, je síla Planety, Přírody a přírodních živlů. Situace se vyhrocuje především proto, že lidé mnohdy až nesmyslně riskují. Když opomíjejí potřeby samotné Přírody. A když lidské vynálezy, které ušetří pár milionů, jdou zřetelně proti lidské přirozenosti. Možná je na místě připomenout i v tomto směru, co všechno lidé vymýšlejí a čím se soustavně likvidují.

 

Rekordní množství skleníkových plynů vypuštěných lidstvem v roce 2011

Úroveň skleníkových plynů vyprodukovaných na planetě Zemi v loňském roce se vyšplhala k novému rekordu, uvedla ve své nové zprávě Světová meteorologická organizace…

Skleníkové plyny v čele s oxidem uhličitým (CO2) jsou hlavní příčinou oteplování světového klimatu. CO2, který je odbouratelný v rostlinách, sám o sobě není jedovatý, jeho nebezpečnost ale spočívá v působení na životní prostředí při vysokých koncentracích v atmosféře. Vytváří radiační clonu, která způsobuje zvyšování teploty země. Obecně se tedy tento plyn zařazuje do skupiny látek, vytvářející známý skleníkový efekt.

Chemtrails a Haarp

Logicky bychom usoudili, že je nejvyšší čas, aby se všechny státy světa dohodly a něco s tím udělaly. Jenže taková celosvětová dohoda je zatím nereálná. Brání tomu ekonomické zájmy nejrůznějších korporací. A tak velmoci místo toho, aby razantně zasáhly proti dalšímu rozmáhání technologií, které toto způsobují, vyvíjejí jiné možnosti, jak Planetu ochránit před globálním oteplováním. Připomeňme jen záhadné chemické Chemtrails, kterými nás postřikují letadla. Nebo zařízení typu Haarp, které lze mimo jiné použít na ovládání přirozených pochodů nejen Planety, ale i běžných lidí.

 

HAARP a díry v nebi:

Tato nebezpečná zbraň ohrožuje život na celé planetě. Je příčinou mnoha zemětřesení, záplav a dalších přírodních katastrof. Zabila už tisíce lidí a způsobila nedozírné materiální škody. Stejně je možné toto zařízení využívat pro myšlenkovou kontrolu obyvatelstva. Úzká skupina lidí může díky této zbrani prosazovat své zájmy a je využívána i k zastrašování. Je v zájmu celého lidstva zakázat těmto šílencům podobný hazard se životem celé planety a zabránit tak katastrofě. Tato zbraň je skutečně tak nebezpečná, že může zničit život na celé planetě a experimenty prováděné s tak obrovským výkonem mohou mít nedozírné následky.

HAARP má neuvěřitelné schopnosti daleko překračující vše, co jen tuší většina badatelů této vysokofrekvenční technologie. Fyzik Dr. Fran de Aquino tvrdí, že plně funkční síť HAARPu, globálně aktivovaná, nejen může ovlivnit počasí a geofyzikální události, ale i vesmír a tíži… a dokonce i čas! Nyní, po aktivaci nejnovějších HAARPových zařízení na konci světa, v pusté a odlehlé Antarktidě, je síť téměř kompletní. Stanou se vládci HAARPu také vládci času?

Zdroj: www.youtube.com   

Orgonity, Zapper, zázračné MMS

Pak alespoň duchovně probuzení lidé na Zemi by měli na takovou aktivitu reagovat správným způsobem. Jak však reagují ti, kteří se považují za duchovně probuzenou část lidstva? Co doporučují proti účinkům Chemtrails, Haarpu a jiných vymožeností velmocí? Vyrábějí a propagují orgonity a další umělé pomůcky typu Zapper, případně zázračné kapičky MMS, obsahující chemikálii běžně používanou na bělení papíru, tkanin a také k dezinfekci (viz Hodnocení dalších umělých pomůcek a metod pro zdraví a vzestup).

Zapper představuje frekvenční generátor vytvářející umělé elektrické pole a elektrické impulsy. Jak vzdálené je něco takového přirozené jemné bioenergetické struktuře bytosti člověka. Přesto se právě toto zařízení stalo jedním z dalších dobře prosperujících duchovních byznysů. Tento přístroj má údajně fungovat na všechny nemoci. Jeho výrobci a prodejci používají nejrůznější superlativy: „Jediný přístroj pro přírodní léčbu. Revoluce v léčení nemocí.“ Ať už to skutečně v některých situacích pomáhá nebo ne, každopádně používání tohoto přístroje, stejně jako každé další umělé pomůcky na duchovní cestě, vede jeho výrobce, propagátory, ty, kteří přístroj opakovaně používají na druhé, i ty, co přístroj nechají na sebe opakovaně působit, k pádu ze Světla a nemožnosti nastoupit vzestupnou světelnou cestu.

 

My lidé se však přece potřebujeme vyčistit přirozenými prostředky. To znamená konzumací kvalitních potravin z pohledu bioenergií a přijímáním očistných energií z Přírody. Nejsme přece papír, který stačí chemicky vybělit. Jsme lidé. A používáním všech těchto uměle vytvořených duchovních pomůcek se dobrovolně pokládáme do náruče všeobjímajících temných sil zde na Zemi. Ani tudy však cesta ke světlým zítřkům nevede.

 

Umělé pomůcky a prostředky jednotlivce ani celé lidstvo ke Světlu neposunou

Dnes je již jiná doba. A nejrůznější přístroje a pomůcky používané na podporu duchovní cesty člověka by měly být alespoň mezi duchovně probuzenými lidmi posuzovány nejen podle toho, jestli alespoň částečně fungují na to a to. Ale také podle toho, zda umožňují duchovně povznést ke Světlu jednotlivce nebo celé lidstvo nacházející se v hlubokém duchovním pádu.

 

Masově organizované meditace, orgonity, Zapper, MMS, novodobé zdravotní náramky, diamantová voda a další magicky ovlivněné vody, atd., však nic takového neumožňují. Naopak upadající lidstvo ještě více postrčí směrem k Temnu. Viz texty  A13. Skrytá nebezpečí novodobých atlantských náramků, A14. Diamantová voda, další magicky ovlivněné pitné vody a jejich skryté účinky, A18. Egyptský magický kříž anch je veřejně protlačován do oblasti ochrany Přírody, Hromadné skupinové meditace na podporu Planety, A21. Zhodnocení meditací z nadhledu Nové duchovní cesty, Jak fungují systémy Reiki a Šambala?, Je možné použít orgonity místo menhirů ke stejnému účelu?, Pomohou uměle vytvořené mandaly duchovnímu vzestupu nebo ne?, Hodnocení dalších umělých pomůcek a metod pro zdraví a vzestup .

Nebezpečná solária

A ještě přidám další tři varovné impulsy. Ty naznačují, jako kdyby se lidstvo stále nechtělo a nechtělo jaké malé dítě poučit z toho, co už někteří pochopili, zveřejnili i s dostatečně průkaznými argumenty. A co by tedy již mělo být dávno veřejně známo a většinově uznáváno. Zatím to však tak není. Jen čas od času si někdo dovolí vybočit z řady hlav skloněných před všudypřítomným temným nátlakem, manipulacemi a ovládáním:

O škodlivosti solárií není pochyb… Solária zvyšují riziko onemocnění rakovinou stejně jako kouření nebo působení azbestu. Nejohroženější jsou děti a dospívající. Solária se tak ocitla ve stejné kategorii jako cigarety nebo azbest… Počínaje 8. dubnem 2011 je v Británii zakázáno opalovat se v soláriích dětem mladším 18 let. Podle listu The Sun navštěvovalo v Británii solária šest procent dívek ve věku jedenáct až sedmnáct roků, ale už 50 procent ve věku 15 až 17 let. Ty mají ode dneška utrum.

Geneticky modifikované plodiny (GMO)

Vybírám z článku Vědci přiznávají: Ano, geneticky modifikované plodiny vás pomalu zabíjejí uveřejněného na adrese

https://www.osud.cz/vedci-priznavaji-ano-geneticky-modifikovane-plodiny-vas-pomalu-zabijeji

„Kvůli alkoholu česká vláda zavedla prohibici, kvůli GMO, které v dalších letech usmrtí desítky, možná spíš stovky tisíc lidí, je stále ticho po pěšině. GMO, ruku v ruce s mobilní telefonií, se jeví být nejhrůznější epidemií v dějinách lidstva…

V poměrně značné míře se to týká např. i vegetariánů a dalších nemasových stravovacích skupin. GMO upravená už samozřejmě není jenom kukuřice, ale také další zelenina a ovoce, třeba rajčata. GMO do sebe dostáváte také v sóje, v mnoha druzích olejů…  Samozřejmě je základem krmení zvířat pěstovaných na maso, zejména pak kuřat.

Před časem pochopilo vážnost situace například Maďarsko a GMO vrahy (zejména firmu Monsanto) ze své země vypráskalo a jejich používání zakázalo. Tím se však ocitlo zcela na periferii Evropy a začalo čelit obrovským ekonomickým problémům, neboť mu globální bankéři odmítli poskytovat další půjčky. Před časem zakázala pěstování GMO kukuřice i francouzská vláda, nejvyšší francouzský soud však její rozhodnutí zrušil jako neodůvodněné, neboť prý neexistují důkazy (!), že by GMO výrazně škodila lidem a ekosystémům.“

Samozřejmě, tyto citace sem nezařazuji jako varování, abychom nejedli rajčata, kukuřici, sóju a další přirozené plodiny. Zdaleka ne všechny takové plodiny jsou geneticky upraveny. Podobné informace by nás však měli motivovat k tomu, abychom se dostali na dostatečnou úroveň světelného vzestupu. A abychom byli sami schopni podle bioenergetického vyzařování jednoduše a rychle posoudit, co je čisté, bezpečné a bez rozpaků to koupit. A co má naopak zatemněné vyzařování a obloukem se tomu vyhnout.

Jsou pravdivé informace o domnělé škodlivosti sóji?

Ještě jedna poznámka, když už mluvíme o potravinách. Na internetu dnes kolují nejrůznější informace o tom, jak škodlivá je sója jako potravina. A zejména pro ty, kteří mají potíže se štítnou žlázou. Byl jsem na tuto okolnost přímo dotázán jedním člověkem nacházejícím se na vzestupné světelné cestě:

„Na netu jsem si přečetla, že sója a sojový nápoj Zajíc Natural působí proti funkci štítné žlázy. Mohl byste se, prosím, podívat i na toto?“

Dotazem na Přírodu jsem získal následující odpovědi:

Příroda: „Informace, které jsi vyhledal na internetu o údajné škodlivosti sóji pro zdraví člověka, jsou celkově pravdivé zhruba z 20 - 25%. A to přesto, že se údajně jedná o vědecké výzkumy. Jedním z problémů může být to, že dotyčné laboratoře obvykle nezkoumají, zda zkoušená plodina byla geneticky modifikována nebo ne. Samotná sója v původní nezpracované podobě je jednou z důležitých kulturních plodin, které jsou pro výživu lidstva velmi důležité. Lidstvo by však mělo okamžitě zastavit další rozšiřování jejích geneticky modifikovaných variant, dokud je ještě čas. A dále pozor na nejrůznější polotovary připravené právě ze sóji: například sójové maso, tofu, tempeh. Tyto produkty z těch zdrojů, které jsi navštívil na internetu, mají výrazně temné vyzařování.“

Přírodo, prosím, působí sojový nápoj Zajíc Natural proti funkci štítné žlázy?

Příroda: „Rozhodně ne, pro osoby trpící poruchami činnosti štítné žlázy jej však nedoporučuji v kombinaci s banánem, protože to může vadit z důvodu určité nevhodné kombinace látek.“

Konec plýtvání chlebem, aneb další rána pod pás

A další „úžasná“ nová technologie je na světě:

New York - Jistá americká firma vyvinula technologii, která podle ní může zajistit, aby chléb až 60 dní neplesnivěl. Podstatou je jeho ošetření v mikrovlnném zařízení, jež zabíjí spory způsobující tento problém. Firma tvrdí, že by se tak mohlo podstatně snížit plýtvání chlebem. Technologie by prý navíc mohla být použita na celou škálu potravin včetně drůbeže a mnoha druhů ovoce i zeleniny.

Vida, jak jsou ti lidé vynalézaví ve vymýšlení dalších záležitostí, které budou pomalu, ale zato důkladněji a důkladněji likvidovat lidský rod. O škodlivosti mikrovlnného záření sítí mobilních operátorů i samotných mobilů při telefonování, a mikrovlnné trouby v domácnostech již přece není pochyb. Více o škodlivosti GMO plodin, mikrovlnné trouby, jedovatého fluoru přidávaného do potravin a prostředků běžné hygieny bylo v článku 13. Pravotočivost a levotočivost ve hmotě.

Je správné ve vhodný čas připomenout riziko katastrof

Není také náhodou, že v neděli večer 25.11.2012 uvedla televize Nova americký katastrofický film „2012“ režiséra Rolanda Emmericha. Tento film autenticky naznačuje, jaké drtivé katastrofy tady v minulosti na Zemi opakovaně proběhly. Když pozemské lidstvo splachovaly přílivové vlny dosahující několikakilometrových výšek.

Hroutící se litosférické zemské desky, rozdrcená celá města, obrovské trhliny a propasti otevírající se v zemské kůře třeba uprostřed hypermarketu, kde právě lidé nakupují. Obrovská zemětřesení a neuvěřitelné přílivové vlny. Výbuch gigantické supersopky v americkém Yellowstonském parku, před kterým již vědci řadu let varují. V tomto směru doporučuji dokument BBC z roku 2004 Supersopka - pravda o Yellowstonském národním parku, který běžel opakovaně i v české televizi.

Vypadá to, že tvůrci filmu využili všech dostupných informací o povaze možných katastrof. A výsledkem je neuvěřitelná, i když z určitých pohledů až naivní podívaná. Naivní především co se týká důslednosti, s jakou musí hlavní hrdina filmu a jeho rodina přes všechny neskutečné obtíže přežít. Co proti tomu byla pouhá desetimetrová vlna tsunami na Vánoce 2004, která zabila na 300 tisíc lidí.

Scény z filmu „2012“ skutečně odrážejí podobu dávných katastrof na Zemi

V článku 37F. Plánovaná evakuace pozemšťanů Vesmírnými lidmi jsem uvedl následující konkrétní informace čerpané od Ivo Wiesnera:

Bližší údaje o takové katastrofě při jednom z příletů planety Nimiru v roce 3449 př. n. l. uvádí Ivo Wiesner (Bohové a apokalypsy, str. 180). „Přibližující se Nimiru… způsobila… nejprve zpomalení zemské rotace a posléze její krátkodobé zastavení. V epicentru maximálního přiblížení vytáhlo gravitační pole Nimiru do velké výšky dva obrovské vodní sloupy, jednak z Indického oceánu, jednak ze Středozemního moře.“

Ivo Wiesner přímo cituje dávné texty (např. Korán): „Mohutné vodní sloupy stály nehnutě jako skleněné hory a mořské dno bylo zcela obnaženo.“ 

Dávné texty přitom uvádějí několikakilometrovou výšku těchto sloupů. „Poté následovalo překocení Země a její opětné roztočení v obráceném směru oproti předcházejícímu stavu, kdy Slunce vycházelo na západě a zapadalo na východě a tak to trvá dodnes.“

Je pak logické, že poté, co se rotace Země obrátila, začaly obrovské kilometrové vlny obíhat Planetu, dosahovaly až k nejvyšším štítům Kavkazu, drtily kontinenty a vše živé v cestě. Právě s touto katastrofou je zřejmě spjata legenda o Noemově arše, která podle Bible odpočívá kdesi na úbočí Araratu. A jaká je skutečnost?

 

„V horách oblasti Ararat, byl ve výšce 1900 m nad mořem objeven předmět tvaru lodi, delší než fotbalové hřiště, o rozměrech bitevní lodě… V prosinci 1986, po vyšetřování provedeném jejich vlastními vědci, členové ministerstva zahraničí, ministerstva vnitra a výzkumníci z Atatűrk university se sešli a dospěli k závěru, že to jsou vskutku pozůstatky legendární archy… Stavitelé archy použili ke konstrukci kovové nýty… Zkamenělé palubní dřevo objevené na nalezišti se ukázalo být vrstveným dřevem.“

Zdroj: https://fenomen2012.net/ostatni/prevzato/noemova-archa-nalezena.htm

Je právě toto bájná Noemova archa? Nebo snad jiná archa z jiného období, která se zachovala po jiné planetární katastrofě? Na to vědci zatím odpovědět nedovedou.

Dnešní člověk by se o blížící se katastrofě pravděpodobně nedozvěděl

Tehdy v dávné minulosti však bylo lidstvo duchovně otevřenější. A obvykle se předem vědělo, že katastrofa přichází, a že je nevyhnutelná. Film „2012“ však zasazuje katastrofu do dnešního prohnilého světa. Kdy informace o nevyhnutelné katastrofě si až do posledních chvil ponechá pro sebe vládnoucí politická a ekonomická elita. Svezou se s nimi jen skupiny vědců, které tato elita potřebuje pro další přežití. Běžný člověk se o nevyhnutelnosti katastrofy obvykle dozvídá až tváří v tvář kilometrové přílivové vlně, která jej za několik okamžiků zbaví života. Takže mu zůstane jen pár minut na závěrečné pomodlení a rozloučení se s nejbližšími osobami.

 

Běžným lidem zbývá jediná cesta, která dává šanci přežít

Takže ať chceme nebo nechceme, nám běžným lidem zbývá jediná cesta, která nám dává šanci přežít. Začít na sobě masivně pracovat správným způsobem. Dostat se na vzestupnou světelnou cestu. Tímto způsobem začít už jen svojí pouhou přítomností na Zemi posilovat Planetu a Přírodu. A jako ten správný katalyzátor evoluce začít přitahovat na tuto Zemi energie z vyšších duchovních světů vysoko nad námi, daleko nad naším Vesmírem z pohledu frekvencí.

 

Protože jedině taková energie přesahující svojí čistotou a výší frekvence vše dostupné v našem světě je schopna postupně zajistit dostatečnou karmickou očistu jednotlivců, Planety i celého prostředí, takže důvody katastrof pominou. Jedině tímto přirozeným způsobem může jednotlivec pomoci ovlivnit celkový vývoj na Zemi až do té míry, že hrozba katastrofy bude odvrácena. Že lidstvo jako celek nastoupí novou cestu evoluce, tentokrát skutečně evoluce světelné.

Hlavní linii vývoje již neurčuje zatemněná většina, ani vládnoucí elita

Podstatné na tom všem je skutečnost, že směr duchovního vývoje lidstva na Zemi již v tomto období neurčuje ani vládnoucí elita, ani zatemněná většina žijící populace. Určují jej kolektivně všichni lidé, kteří dosáhli v tomto období stabilního světelného duchovního vzestupu. Není jich zatím mnoho a není to pro ně jednoduché. Okolí se jim mnohdy vysmívá, protože vybočují z obvyklých zvyklostí v tom, co denně dělají, jak se stravují, co ve svém životě považují za prioritu, jakým způsobem se na svět a různé situace dívají. Mnozí ztratili přátele. Došlo k vynucenému rozpadu rodin, když světelná cesta odhalila vysávání, kterým jeden člen rodiny parazitoval na ostatních a nebyl ochoten na sobě pracovat tak, aby tato skutečnost trvale pominula.

 

Tito lidé jsou sami proti drtivé převaze zbývajících sedmi miliard lidí na Planetě a jejich většinově uznávaného veřejného mínění. Jsou sami proti sdělovacím prostředkům vyjadřujícím většinové chápání lidstva. Ale co je na tom to nejsmutnější, jsou sami i proti hromadně šířeným nesmyslům o současném vývoji a fungování duchovního pozadí světa. Nesmyslům šířeným z většiny dostupných duchovně zaměřených knih a webových stránek. Oporu mají v samotné Planetě, Přírodě, Nové Karmě, v Silách Světla vedoucích nový vývoj. A někteří z nich i v možnosti samostatné duchovní komunikace s těmito duchovními silami. Jejich dostatečné informovanosti navíc napomáhají tyto webové stránky.

Není to mnoho, ale zároveň to lze považovat za velký úspěch, že nové informace o skutečném fungování duchovního pozadí dnešního světa jsou dnes veřejně přístupné každému.

Většina lidí však ještě není na takové informace připravena. Nahlédnou a s nedůvěrou odcházejí. Jen připravení vnímají čisté světelné energie vyzařující z těchto informací a rozhodnou se udělat vše pro to, aby se dostali na cestu skutečného světelného vzestupu. Aby nemluvili o Světlu jen ve svých slovech a svými činy přitom směřovali obráceným směrem. Jako to doposud dělá většina duchovně probuzené části pozemské populace. Tito lidé, kteří pochopili novou příležitost, se vydávají na skutečnou světelnou cestu.

Stále ještě probíhá masivní každodenní karmická očista bytostí na NDC

Co se v tomto období děje s lidmi na cestě světelného vzestupu, na Nové duchovní cestě? Většina z nich, ať už jsou to jednotlivci nejdéle jdoucí po této cestě, nebo i většina dalších, kteří se k této cestě přidali mnohem později, vnímá totéž. Masivní, takřka každodenní karmickou očistu. Kdy přicházející energie z nich dolují krok za krokem další a další zatuhlé vychýlenosti, kritické slabiny, zatěžující karmické vazby.

 

Karmická očista je nesmlouvavá. Člověk potřebuje rozvázání každé vrstvy s dílčí slabinou potvrdit změnou svého jednání a rozhodování ve hmotě. Je to často nesmírně obtížné, když setrvačnost velí dělat znovu to samé. Staré nevhodné návyky jej vedou k tomu, aby znovu a znovu skláněl krk před manipulativním agresorem. Duchovní vedení je však nesmlouvavé. Tak dlouho ti budou přicházet znovu a znovu ty samé zkoušky, až to nakonec zvládneš a vnitřní přerod své bytosti potvrdíš také v praxi. A zachováš se konečně tak, jak by mělo být pro duchovně pokročilou světelnou bytost samozřejmostí. A dokážeš se konečně proti snahám o další ovládnutí a zneužití své bytosti jednoznačně postavit. Dát najevo, že to už to znovu nedovolíš.

 

A tak někteří teprve teď docházejí ke zjištění, že k vegetariánství patří přirozeně i odmítnutí obsluhovat masem zbytek rodiny, kupovat pro ně maso a vařit je. Že k vegetariánství patří i pevně odmítnout masový pokrm, bude-li mi kýmkoliv předložen na návštěvě. Že už skončil čas hrát si na vegetariána doma a na veřejnosti se tvářit jakoby nic. Hrát za každou cenu toho slušného, normálního. Aby mne náhodou někdo neodsoudil, že jsem výlučný, jiný než ostatní.

Každý na světelné cestě se učí být sám sebou

Lidé na světelné cestě se učí být sami sebou v každé dílčí hmotné situaci. V každém jednotlivém rozhovoru, v každém dílčím rozhodnutí. Učí se prosadit si za všech okolností to své, co k udržení na světelné cestě nezbytně potřebují. Učí se nedělat žádné kompromisy v zásadních otázkách světelné evoluce. Čím více se tito lidé vzpouzejí zavedení nových prvků do svých životů, tím více je karmická očista bolí. Tím více při ní prožívají nepříjemných pocitů, tlaků, zdravotních výchylek.

 

Proč asi masivní očista jednotlivců na vzestupné světelné cestě tak spěchá? Protože na úrovni, do jaké budou právě tito jednotlivci karmicky vyčištěni, závisí hloubka změn, které v nejbližším období ve fungování tohoto našeho hmotného světa nastanou. Ano, právě toto naše úsilí, nás jednotlivců na světelném vzestupu, věnované vlastní karmické očistě je tím největším naším příspěvkem, kterým můžeme pomoci zásadně změnit vývoj ve hmotné rovině Země.

 

Lpění na již překonaných duchovních pravdách vede do náruče Temna

Naopak veřejně proklamované akce mnohých dalších, jak společně organizovanými meditacemi nebo modlitbami k Bohu pomáhají Planetě a lidstvu, ve skutečnosti jen posilují další nevědomé setrvání lidstva v ovládacím Matrixu. Když tito organizátoři jsou ve skutečnosti v hlubokém pádu ze Světla směrem k temné dokonalosti, pak logicky to, co veřejně rozšiřují, organizují, nutně posiluje temnou stranu světa. To vše jde proti skutečné světelné cestě, i když oni budou o svých záměrech tvrdit pravý opak.

Právě Temno je typické tím, že vše je důkladně skryto, zakamuflováno. Takže ani ti, co tvoří špičky Temna, často na vědomé úrovni ve hmotě netuší, kým vlastně jsou. Za jakou stranu vesmírné síly svým úsilím bojují. Taková je situace tady a teď na planetě Zemi. Většina osob na duchovní cestě není těmi, za které se veřejně prohlašují. Důvody, proč tomu tak je, byly v našich textech opakovaně vysvětlovány, viz například články 40C. Za co ve skutečnosti bojuje hnutí skeptiků?, 40D. Duchovní konzervatismus jako brzda vývoje lidstva, 40E. Jaká je skutečná duchovní situace konzervativců?


V následujících částech tohoto tématu A24. Kam směřuje svět a lidstvo na konci roku 2012? - část II, A25. Kam směřuje svět a lidstvo na konci roku 2012 – část III, A26. Kam směřuje svět a lidstvo na konci roku 2012 – část IV, film Atlas mraků uvedeme nezávislé a vzájemně neovlivněné duchovní komunikace tří bytostí na NDC - Jiřího Nováka, Petry Novákové a Marie Mejdrové, týkající se toho, jak současnou situaci ve hmotné rovině planety Země vnímají Spojené Síly Světla vedoucí nový vývoj na Zemi. Celé téma bylo ještě dodatečně doplněno částí A27. Kam směřuje svět a lidstvo na konci roku 2012 – část V, která obsahuje další duchovní komunikace Petry Novákové a Věry Talandové, týkající se tohoto tématu.

© Jiří Novák, prosinec 2012
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 199
  • 19
  • 17
  • 15
  • 18

Celkový počet hlasů: 268