Pravčická brána
Úvodní stránka | Duchovní komunikace na NDC | Komunikace na NDC I | Magie jako pozůstatek bývalé moci, slávy a postavení

Magie jako pozůstatek bývalé moci, slávy a postavení

Marie Mejdrová Vloženo 14.2.2010
Marie Mejdrová

Komunikace z 13. a 14.2.2010

(jako odpověď na reakce pana L.K.)

    Bývalá světelná elita ztrácí zbytky své moci a vlivu, a tím i tzv. „bílou“ magii, kterou používala. Její zdroje, zázemí, uzemnění, síť. Ztrácejí tím zároveň to, na čem budovali svá ega. To je prakticky to jediné k čemu bílá magie už delší dobu slouží. Kromě odrážení určitých slabých útoků černé magie, ovšem cestou nečistou a zavádějící. Je to způsob vytloukání klínu klínem, bílá i černá magie jsou přehmatem vůči světelnému řádu, přírodě. Dnes každopádně i vůči karmickému plánu pro danou bytost i celý svět. Magie je to jediné, co jim zbylo. Poslední pozůstatek jejich bývalé moci (a slávy), jejich dřívějšího postavení. Jejich světelná čistota postupem doby vymizela. A je to ona, která je jediná skutečně vydělovala od zaslepených, ovládnutých a Temných.

    Tím, že se nechtějí vzdávat přežitých metod, které se nikdy v minulosti dlouhodobě neosvědčily, přesunují tím sami sebe na stranu Temných sil. Do opozice oproti svému původnímu úkolu. Nepomáhají už čistým silám Světla, které se snaží vypořádat se konečně nadobro s minulostí a nalézt cestu pro světelnou evoluci, která by dlouhodobě fungovala. Zůstávají z velké části, prozatím, na straně zatuhlých konzervativců, kteří lpí na starých dogmatech a nejsou schopni se otevřít něčemu novému. Zvlášť když je to radikálně nové.

    Proč? Znamená to, kromě jiného, i ztrátu výsad, pozic, privilegií, magie a další umělé výbavy. A také ztrátu uznání a postavení v určitých kruzích, tajných a polotajných spolcích, na úrovni hmotné i duchovní. Chtěli by si zachovat bývalé možnosti a schopnosti rozhodovat o vývoji na základě vlastního úsudku a vůle. (Pochopitelně především na podvědomé úrovni.)

    Nové energie, které teď proudí z vysokých světelných sfér, k nimž jste už předlouhé věky nebyli schopni získat přístup, proudí dolů a promývají, důkladně čistí a harmonizují, přinášejí informace a impulsy. Inteligentní energie automaticky postupně dávají do pořádku co je třeba a člověk se stává jejich nástrojem. Už se nedají ovládat vůlí, pouze směrovat a zesilovat, pokud k tomu dají Spojené Síly Světla a karmické instituce svolení. Jde tedy o to bez výhrad se podvolit vyššímu světelnému řádu a společenství vysokých světelných sfér a bytostí, které mají logicky vyšší, a tím i dokonalejší nadhled nad danou situací.

    Jednotlivec, člověk ve hmotě, se tím nestává pouhou figurkou, loutkou, jak by se mohlo zdát. Na jeho bedrech leží obrovská zodpovědnost. Ještě větší než tomu bylo u člověka 1. typu. Protože může pomoci i s očistou vysokých duchovních sfér a dalších světů. Má na to v potenciálu schopnosti a dokonce je to jeho poslání! Je to důvod, proč byl stvořen. Má možnost zásadním způsobem přispět ke změně vývoje, a to oběma směry, temným i světelným. Záleží na tom, jestli a jak na sobě bude chtít pracovat, jak vyladí svoje duchovní pozadí a hmotné tělo.

    Frekvence energie, na kterou se vyladí, pak určí, na jakou duchovní sféru či bytost dosáhne a bude od ní moci přijímat energie. On poskytuje vyšším Silám světla nezbytné uzemnění v nejhutnější hmotě, on využívá optimální podmínky, které mu poskytuje hmota ke svému vyladění. Přitom se nechává směrovat informacemi a impulsy z duchovních světelných sfér. Ty zase dostávají jeho prostřednictvím informace ze hmoty dole, kam samy dopodrobna nedohlédnou. Jde o vzájemně výhodnou spolupráci, kdy jsou obě složky trvale nepostradatelné.

    Tedy už žádný únik ze hmoty při vyšším vyladění. Evoluční koncept byl shora změněn, protože starý nefungoval. Ty síly, které mají pod kontrolou světy v nejhutnější hmotě, mají v rukou páky na řízení celého Stvoření. Tedy všech úrovní energií, všech úrovní hmoty a duchovního pozadí.

© Marie Mejdrová, únor 2010
www.novaduchovnicesta.cz


Diskusní téma: Magie jako pozůstatek bývalé moci, slávy, postavení

Datum 15.02.2010

Vložil LK

Titulek Duchovní temnota

Nemám potřebu obhajovat cokoliv co brzdí vývoji, ale nemohu nečině mlčet k tomu jak je příprava prostředí pro uplatnění Zákona "Musu" využívána duchovnímu slepci k vytváření osobních teritorií k uchopení moci, při tzv. "znovurozdělování" moci, pod pláštíkem nových Cest a Nové Doby!!! Vaše názorové pojetí Typu lidí je velice iracionální (nemám hlavu jako ragbiový míč= jsem vykopávka, mám šišku= jsem vyvolený... ach jo)Zapomínáte na to , že každý jednotlivec je zde především za sebe a svými činy pozvedává nebo brzdí celé lidstvo! Každý člověk je Tvůrcem svého Mikrokosmu a tedy je odpovědný za vývoj tohoto Světa. Pokud pozná a je schopen řídit sebe sama ve Všech úrovních, může být platný i pro své okolí, planetu, Univerzum, Galaxii, Vemír a dokonce pro celé Stvoření. Pokud toto nechápete a nebo nejste schopni pochopit, hledejte příčiny v sobě= hledejte v sobě pokoru, ztište se a naslouchejte vnitřní hudbě Sfér, snad najdete sebe sama v tomto Tichu a dostaví se k Vám na začátku jeden, pak postupně více záblesku Osvícení(Kenšo)........ a jednou i Jedno Úplné Osvícení(Satori). Byla Vám dána Vašimi průvodci v této inkarnaci možnost Skutečné Cesty, sebe poznání a seberealizace na Všech hladinách osobního Mikrokosmu. nechcete(z mnoha Vašich osobních důvodů), bude na Vás uplatněn určený pro pozvednutí Mas. Zákon Musu je zákonem pro Ty co jsou líní ve svém duchovním rozvoji(.. a je zcela jedno, jestli si o sobě myslí jak jsou IN) Dál k Vám nemám co říci krom slov jednoho z Mistrů: " Blahoslaveni Ti, co neviděli a přesto uvěřili. Běda těm, co viděli, slyšeli a pro osobní pýchu zavřeli sví skutečná Srdce...."

Datum 21.02.2010

Vložil Marie Mejdrová

Titulek Re: Duchovní temnota

Vážený pane Kováči,
to, že Vás tato komunikace dovedla k takovéto reakci, naznačuje, že se Vás osobně dotýká. Vnímám, že jste si nesprávně vyložil zvlášť poslední odstavec. Vypadá to, že si myslíte, že tady chci/chceme „uchopit moc“. Myslím, že při pozornějším přečtení něco takového zcela vylučují třeba právě předchozí odstavce této komunikace. O to právě, mimo jiné, jde v novém vývoji, který nastupuje, že něco takového už nebude do budoucna možné, aby jednotlivec nebo skupina soustředily ve svých rukou (neomezenou) moc.
A o pozornější čtení jde i co se týče Vašich ostatních výtek.

Jinak, duchovní komunikace nereprezentují osobní intelektuální názory jednotlivce.
Marie Mejdrová
———

Datum 28.02.2010

Vložil LK

Titulek Re: Re: Duchovní temnota

Paní MM, schopnost příjímat z ze světa astrálního a Duchovního, lze jen vždy podle úrovně dosaženého. Podle toho jak jsme nebo nejsme čistí , je i kvalita připraveného. Pokud nehovoříte za sebe, ale jste "jen" médium tak jste si opravdu jistá z které roviny zachytáváte a hlavně Kdo je ten či onI,kdo Vás informují o tom co by se mělo nebo nemělo? ZNÁTE OPRAVDU JEHO-JEJICH ZÁMĚRY??!! Kde je Váš duchovní průvodce a kde je Váš duchovní Účitel? To co příjmáte jste schopna převest do slov dostatečně přesně? Není to také například hlas vašeho Já, místo aby to byl Hlas Vašeho " JÁ JSEM "? Možná by bylo pro Vás dobré si přečíst knihu "Rady zkušeného ďábla" od Clive Staples Lewise, aby jste trochu poznala za použití literární podoby jak to vlastně probíhá.....! Další věc je , že někdy si ještě vytvoříme četu elemenetálů a elementárů, kteří jsou živeni našimi představami a vnitřně nenaplněnými žádostmi, které v nás podražďuji, aby měli svou potravu..... Bylo by asi zajímavé rozpustit tyto vaše kolektivní i osobní výpotky a pak sledovat jak jste stratili tzv. spojení. Ono by se sice znovu objevilo, díky výrobě nového-nových modelů výpotků, ale přece jen to není tak rychlé a silné. To by musel někdo z vás to udělat vědomě, ale snad to nikdo z vás naštěstí neumí..... :-)!!
No nic. Paní Marie, přeji Vám abyste co nejdříve prohlédla a svou snahu a úsilí věnovala skutečné vnitřní transformaci. Přeji Vám z celého Srdce aby se Vám to podařilo, bez zbytečného vniřního bloudění.

Datum 20.02.2010

Vložil Petrus

Titulek Kratko

Zachytil som Vas slovny zapas s vasim byvalym Ucitelom ak som to dobre pochopil.

To co Vam napisem je zalozene skor na pocite a osobnej skusenosti a prosim neberte to ako nejake osocovanie...

Myslim si, ze podobny pocit pripadne nazory, poznanie atd. ako Vy malo uz tisice ludi v zlomovych vyvojovych dobach.... urcite sa vela toho udialo ale v zasade sa to stale opakuje... takze podla mna treba byt opatrny v tom ako "unikatne" vnimame nasu dobu.... nepopieram, ze sam intuitivne citim zmeny, pripadne nerozvijam svoje ci cudzie teorie... ale uvedomujem si, ze toto sa mohlo diat uz niekolkokrat a som opatrny verit akejkolvek teorii, stale ich beriem len ako teorie, ktore su napomocne pri zuslachtovani mojho vedomia a ducha... a verte ze im nepripisujem ani vacsi ani mensi vyznam.

A na zaver myslienku ktoru mi vnukol moj priatel, mozno bude "kacirska" ale tusim sa hovori v biblii, ze o sudnom dni, kedy a ako bude nevedia /naozaj to nemyslim prvoplanovo/ ani jeho svatci ani syn iba otec /b-h/, /urcite to nie je presne znenie/. Takze moja teoria znie, ze vsetky nase predstavy o nasom "zlatom" veku su tak dokonole ako sme my samy, a nakoniec to bude vsetko trochu Inak.

Zachytil som aj naznaky toho ze Vam je umoznene komunikovat ci byt sucastou "vyssych" dimenzi a na zaklade toho si posuvate hranice svojeho poznania, tak tu len taky kratky pribeh ci uz realneho alebo udajneho Budhu
https://www.mystika.cz/nabozentsvi/buddhismus/budha-dzo-budbuh.htm

A uplne na zaver, zachytil som vo Vasom clanku slovo radikalny, Clovek 1ho a 2ho typu a podobne vyrazy, mam pocit ze pokym si neuvedomite Vasu prepojenost so Vsetkym aj tym pomyselne nizsim ci vyssim, budu vase nazory len radikalnou teoriou, ktora akoby nesla ani zo srdca.

Asi ma nieco doviedlo k tomu aby som Vam napisal a ano je tam aj urcita davka sebectva ale pevne verim ze nie je dominantna...
 

Datum 21.02.2010

Vložil Marie Mejdrová

Titulek Re: Kratko

Dobrý den pane Petrusi,
pan LK není můj duchovní učitel, alespoň ne v této inkarnaci.
Odkazujete mě na buddhismus. S buddhismem mám zhruba desetiletou osobní zkušenost, v obou jeho hlavních větvích. A navíc mě s ním pojí závažné karmické vazby z minulosti, ze kterých jsem se již mnohokrát čistila, na různých úrovních frekvence energie. Proto mám k němu informace z karmické očisty z první ruky. Až přijde vhodný čas, zveřejním je, protože je to součástí mého životního úkolu a vyrovnání karmického dluhu. (A tenhle důvod platí i pro informace o Nové duchovní cestě, které pomáhám předávat.)
To, že je tato doba skutečně zlomová ještě i jiným způsobem, než byly ty mnohé zlomy v minulosti, o tom je zatím dost těžké někoho přesvědčit na základě „hmotných“ důkazů. Je to jako se všemi pochybnostmi, které máme. Je potřeba neustále pracovat na své očistě a harmonizaci a odpovědi nám pak chodí postupně samy, ve správný čas a ve správné formě.
Marie Mejdrová
 

Datum 21.02.2010

Vložil Petrus

Titulek Vdaka za odpoved

Pekny den Marie,

vdaka za odpoved. Dovolim si len par poznamok. Urcite som nemal v umysle spochybnovat vasu skusenost a poznanie Budhizmu skor som Vam snazil v suvislosti s tym co ste pisali dat do pozornosti konkretny pribeh ci je uz vymysleny alebo nie...

Podobne co sa tyka zlomoveho obdobia, myslim ze osobne nepotrebujem ziadne "hmotne dokazy", len opat som sa Vam snazil dat do pozornosti moznost ze podobne ako Vy si mozno uz tisice ludi v minulosti malo urcite predstavy a boli v ocakavani nejakeho zlomu... Nesnazim sa Vam vyvratit Vase tvrdenia ci videnia tejdo doby, to urcite nie, len sa snazim upozornit na relativnost ludskych myslienok a predstav...

A s vasim tvrdenim ze treba na svojej ociste neustale pracovat uplne suhlasim, len si myslim "ze vyrok posledni budu prvi a prvi budu posledni" je viac nez vystizny, preto by som bol opatrni, v hodnoteni druhych ludi, inych ciest. A verte ze tak ako Vy cakate na vhodny cas tak caka na svoj cas a naozaj v tichosti aj vela inych....

 

Datum 21.02.2010

Vložil Petrus

Titulek Este jeden pribeh co som sa kedysi docital a uz som zavesil na tieto stranky

myslim ze nasledujuce podobenstvo je naozaj nadherne a postihuje velmi siroky zaber. Ja Vam ho davam do pozornosti ako reakciu na teoriu Cloveka 1ho typu a 2ho typu ale verim ze v nom najdete ovela viac...

A on odpověděl:
O dobru ve vás mohu hovořit, ale ne o zlu.
Není snad zlo dobrem mučeným svým vlastním hladem a žízní?
Věřte, že je-li dobro hladové, hledá potravu třeba i v temných jeskyních, a když žízní, pije třeba i z mrtvých vod.

Jste dobří, pokud jste v souladu se sebou samými.
Ale ani když nejste v souladu sami se sebou, nejste zlí.
Neboť chátrající dům nemusí být doupětem zlodějů; je to jen chátrající dům.
A loď bez kormidla může bloudit bez cíle mezi nebezpečnými ostrovy, a přesto se nemusí potopit ke dnu.
Jste dobří, když se snažíte rozdávat sebe samé.
Přesto nejste zlí, když hledáte, co byste pro sebe získali.
Neboť když se snažíte získat, jste kořenem zapuštěným v zemi a sajícím z jejího prsu.
Plod ovšem nemůže říct kořeni, "Buď jako já, uzraj clo plnosti a stále rozdávej v hojnosti".
Neboť dávání je pro plod potřebou, tak jako přijímání je potřebou pro kořen.

Jste dobří, pokud jste ve své mluvě plně probuzeni.
Přesto nejste zlí, když spíte a váš jazyk se bezúčelně zachvívá.
A dokonce i klopýtavá řeč může posílit slabý jazyk.

Jste dobří, když kráčíte ke svému cíli pevnou a smělou chůzí.
Přesto nejste zlí, když tam jdete a váš krok je vratký.
Dokonce i ti, kteří kulhají, se nevracejí zpátky.
Ale vy, co jste silní a rychlí, dávejte pozor, abyste se neploužili před mrzákem v představě, že snu projevujete laskavost.
Jste dobří v mnoha směrech a nejste zlí, když nejste dobří.
Jste jenom lenoši mrhající časem.
Je škoda, že jeleni nemohou naučit želvy své rychlosti.

Ve vaší touze po nesmírně velikém já spočívá vaše dobro: a tato touha je ve vás všech.
Ale v některých z vás se tato touha divoce žene jak příval do moře a nese s sebou tajemství horských strání a písně lesa.
A v jiných je to zas klidný tok ztrácející se v záhybech a stáčející se a klikatící, než se konečně dostane až k břehu.
Ale nechť ten, kdo velmi touží, neříká tomu, kdo touží málo, "Pročpak jsi tak pomalý a lenivý?"
Protože kdo je opravdu dobrý, ten se neptá nahého, "Kde jsou tvé šaty?" a neříká tomu, kdo přišel o dům, "Kam se poděl tvůj dům?"

Datum 21.02.2010

Vložil Petrus

Titulek Este jedna myslienka

Uz uplne na zaver, ako ma upozornil moj priatel v jednom rozhovore, tak aj Krstus "hovoril", že neprišiel zákon zrušiť, ale naplniť...

Datum 22.02.2010

Vložil Marie Mejdrová

Titulek Re: Este jedna myslienka

Dobrý den Petrusi,
nenechte se zavléct, jako mnozí jiní, do slepoty, pasivity a přinejmenším stagnace tvrzeními o tom, že Dobro a Zlo neexistuje, že jsou to jen prázdné pojmy odpovídající nízkému vhledu. Že na všechno je k dispozici nekonečně času, všechny cesty vedou do Říma a těm, kdo nás stvořili, je jedno, jestli svým chováním zlikvidujeme sebe i prostředí, v němž žijeme. Takový život by neměl smysl. Jakékoli snažení, tam nahoře i tady dole, by nemělo smysl. Naštěstí tomu tak není, jak nám napovídá i naše intuice.
********
Spojené síly Světla, karmická instituce a Příroda, které vedou Novou duchovní cestu, přirozeně nechtějí rušit Zákon. Právě naopak. Je třeba zanesený a polorozpadlý Řád - Zákon opět nastolit. Rekonstruovat ho, očistit, opravit, dotvořit, shnilé články zlikvidovat. Protože je už velice dlouho zanesený špínou, funguje často špatně a někdy vůbec nebo s neúnosně velkým zpožděním. Některé jeho části už jsou celé věky nefunkční, jiné neodpovídají aktuálním poměrům. Důsledky vidíme všude kolem sebe. Cílem je znovuobnovit světelný řád jako protiklad temného chaosu, nerespektování pravidel a zásad, které plodí katastrofy.
Marie Mejdrová
 

Datum 22.02.2010

Vložil Petrus

Titulek odpoved

Dobry den Marie,

vdaka za odpoved.

asi sa minaju nase frekvencie, pretoze nic z toho som sa nesnazil tvrdit. Asi mame momentalne ine zivotne cesty aj vybavenie, kedze ja sa snazim nebyt radikalny v mojich teoriach... .

netvrdil som ze nie je zlo a dobro, len by som bol opatrny v tom usudku a posudzovani ze co je tym zlom a dobrom... V beznom zivote mame kazdy na to svoj kompas, ktory je dobre pocuvat, ale moja skusenost je taka, ze ked ho zacnete pocuvat intenzivne... coraz menej vynasate sudy nad inymi cestami...

Bytosti "nad nami")) maju podla mna tiez karmicky podmienene bytie, takze by som bol opatrny v ich prilis pozitivnom hodnoteni. /Vid ten kratky pribeh Budhu/

Prajem Vam vela stastia na Vasej ceste

P.

Datum 23.02.2010

Vložil Marie Mejdrová

Titulek Re: odpoved

Dobrý den Petrusi,
promiňte, ale ještě mi to nedá nereagovat.

Nedovolila bych si sem psát informace, které nemám ověřeny na základě opakované vlastní zkušenosti.

Důkladná očista, a další o čem jsem posledně psala, samozřejmě platí i pro ty, kdo novou duch.cestu vedou, jinak by byla celá cesta utopií. Protože, jak se říká, jak nahoře, tak dole. A nemůžeme být dobře vedeni těmi, kdo jsou sami slepí, zatemnělí a nepodléhají neustále mechanismům křížové kontroly a očisty. Toto všechno už nějakou dobu probíhá a jde skutečně o radikální proces. Dovolím si použít tohle slovo, které pravdivě popisuje situaci, i když se Vám tenhle postoj příčí. Chápu proč. Ještě před několika lety jsem to cítila podobně.

Nová duchovní cesta má ty unikátní vlastnosti, že je samoopravná a neustále se dál vylaďuje. Proces , jak to probíhá, je shodou okolností naznačen i v této mojí komunikaci ze 13.a 14.2.2010.

Buddha neměl tak vysoký nadhled, jak se o něm píše. Vnímal sice to, co se uvádí, a co byl schopen vnímat, to existuje/existovalo, ale za tím je mnoho dalších úrovní Stvoření, pravdy, na které již svou tehdejší frekvencí energie nedosáhl. A proto je nedokázal ani vnímat.

Pokud snad budete číst tyto webové stránky dál, postupně se o tom všem bude mluvit. Včetně toho, jak se konkrétně čistou cestou dopracovat k tomu, abyste si to mohl ověřit sám, vlastním vnímáním a vlastní zkušeností.
Marie Mejdrová
 

Datum 27.02.2010

Vložil Samotář

Titulek Re:odpoved

Díky paní Mejdrová, že jste přes všechna svá předchozí vysvětlení panu Petrusovi nedokázala nereagovat a podala poslední poznané, pravdě nejbližší vysvětlení a informaci. Srozumitelně a při té stručnosti také obsahově úplně. Je to i v mém cítění a současném poznávání a žití velmi podpůrný impuls na mém zúčastnění se NDC.
R.Samotář.