Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články V: 60 - 69 | 60E. Rozhovory s přírodními anděly

60E. Rozhovory s přírodními anděly

Tomáš Havel, Jiří Novák Vloženo 31.10.2013
Tomáš Havel Jiří Novák

Příběh další rodiny, která se stala postupně součástí vzestupné světelné cesty. Používání magie tlačí bytosti do frekvenčního propadu. Magie odřezává bytosti od spojení s vysokými Světelnými sférami vedoucími vývoj. Důležitost spojení vysokého duchovního nadhledu a očistné síly hmoty. Prosby přírodních andělů o očistu a pomoc. Osobní předpoklady i vhodné místo k setkání s přírodními anděly. Proč je důležité pomáhat přírodním bytostem a komunikovat s nimi. Masivní očista Evropy a Golfský proud. Mnoho přírodních andělů postupně podlehlo Temnu. Jaká je současná situace Golfského proudu? Katastrofické vize, pokud by se Golfský proud zastavil. Komunikace s Andělem Golfského proudu a s Andělem území Britských Ostrovů. Snahy o okupaci území patřících původnímu obyvatelstvu. Magické prvky svazují Přírodu Britských ostrovů do kleští.

 

Jiří Novák

O autorovi duchovních komunikací v tomto článku

Tomáš Havel se mnou poprvé navázal kontakt na počátku prosince 2012. Tehdy mi napsal delší text, ve kterém popsal okolnosti, které jej postupně dovedly ke studiu informací na našich stránkách a k jejich postupnému uvádění do praxe svého života. Z něj vybírám následující věty:

Ještě nedávno jsem jedl maso většinou 2x denně a měl pocit, že jím zdravě. Pak mi jednou našli v krvi zvýšené množství kyseliny močové a já začal zjišťovat, co je příčinou. Zjistil jsem, že hlavně přejídání masem. V tu dobu jsem aktivně sportoval, a proto měl pocit, že maso potřebuji k tvorbě svalstva. Mimo jiné mě taky trápily ekzémy.

Pak jsem narazil náhodou na vaše webové stránky www.novaduchovnicesta.cz , kde jsem se dozvěděl, že člověk vlastně kromě živin přijímá z potravin i energie. A že ideální jsou energie z většiny rostlin, ale existují i rostliny s tzv. levotočivými energiemi a ty jsou škodlivé…

Musím vám moc poděkovat za tyto webové stránky, které už asi měsíc přímo hltám. Snažím se podle nich žít. A poslední dobou mám pocit, že se začínám karmicky čistit. Doufám, že to zvládnu a příznaky mě brzo opustí.

Jinak hodně věcí, co uvádíte na vašich stránkách, mě zapadá do toho, co vnitřně cítím. Například Pět Tibeťanů jsem začal cvičit už asi před půl rokem a to jsem chtěl původně začít s jógou. Rovněž maso jsem již asi rok omezoval, ale díky Vaším stránkám jsem ho přestal jíst úplně.

Pravotočivost či levotočivost určuji zatím pomocí kyvadla, ale nevím, jestli to není vlastně magie. Prosím o potvrzení.

Jinak musím říct, že se mi od té doby ekzém začal zlepšovat a maso už nepostrádám. Sportuji stále dál a síla mi také nechybí.

Krom toho začínám pozorovat, že se začínám více řídit svými pocity a intuicí než jen holým rozumem a kupodivu to funguje lépe.

Odpověděl jsem následující:

Prosíte mne o pomoc či radu, takže jsem se zeptal Přírody, jak jste na tom se vzestupem (to ještě neznamená, že Vás vyšetřuji, to bez Vašeho souhlasu nemohu). Odpověď zní: Váš moment vzestupu je +10 až -10% vůči Vašemu optimu, které je +100 %. To znamená, že se točíte kolem nuly, nepatrný vzestup nebo naopak nepatrný pokles. Tedy stagnace. Když se ptám zvlášť, jaký je vzestupný vztlak vyvolaný Vaším zřejmě relativně zdravým životním stylem, odpověď je +60 (nebo dokonce až +70). Z toho všeho jasně vyplývá, že byste mohl stoupat, ale cosi Vás stahuje. Určitá vazba – například návštěva některých duchovně zaměřených seminářů, vazba s léčitelem, vazba na magii, pomůcky, dávná učení, atd. Karmická očista se u Vás zatím plně nenastartovala. Spíš jde o běžnou detoxikaci způsobenou zdravým životním stylem.

V následujících dnech jsme se pak setkali, Tomáš Havel prošel vyšetřením čaker a očistou od aktuálních aktivních stahujících vazeb. Nastartoval se u něj světelný vzestup a během několika dnů se stal součástí Nové duchovní cesty. V té době však již měl partnerku, která jeho nadšení pro duchovní cestu plně nesdílela. Protože však byla relativně čistá a občas přece jen cvičila, i stravování zaměřila správným směrem, také ona se po několika měsících stala součástí NDC.

Tomáš Havel k tomu sám uvádí následující:

Jako manželé jsme spolu jistým způsobem propojeni a tak zvyšování mého vyladění postupně vylaďovalo i moji ženu. Důležitá však byla podmínka, že se v tomto životě a hlavně v té době, kdy se dostala na NDC, nezabývala ničím, co by jí na NDC bránilo vstoupit.

Rovněž náš syn se stal krátce po narození součástí NDC a začal se karmicky čistit. Z očisty postupně vyplynulo, že já, moje žena i náš syn jsme v minulosti často žili spolu nebo poblíž sebe a různě se navzájem ovlivňovali a vytvářeli si příznivé i nepříznivé karmické vazby. Třeba jako přírodní bytosti používající magii k ovlivňování Přírody. Tyto vazby je nyní potřeba rozvázat a proto je vhodné, abychom byli dnes spolu a vzájemně se čistili a naučili se žít jiným způsobem života.

Občas je to náročné. A i přes to, že se jinak máme moc rádi, u nás při obnažení některých vrstev dochází občas ke konfliktům a hádkám. Postupně se to však snažíme zvládnout a pochopit, jak se v takových situacích chovat.

Ze své očisty jsem vyrozuměl, že jsem v minulosti byl mimo jiné původně přírodním andělem. Díky tomu se při očistě ubytovacích prostor, ke kterým dávám občas při služebních cestách do ciziny impuls, stává, že se tam objeví nějaký Přírodní anděl žádající o svou očistu nebo pomoc s očistou nějakého území.

Používání magie tlačí bytosti do frekvenčního propadu

Situace zatemněných přírodních andělů je podobná situaci lidských jedinců zrozených ve hmotě, kteří podlehli lákadlům magie a některých dalších nástrojů a metod Staré duchovní cesty. Jak tito přírodní andělé, tak také zastánci metod a teorií Staré duchovní cesty ve hmotě mohou mít pocit, že patří mezi pokročilé. Že mají k dispozici dostatečně vysokou tvořivou sílu v podobě magie. A navíc, že mají spojení na Síly Světla vedoucí vývoj. Mohou se pak mylně domnívat, že právě oni jsou těmi vyvolenými, kteří mají předpoklady, vhodné nástroje a dokonce i plné právo řídit celý vývoj.

Ve skutečnosti jsou však tito andělé i lidé používající magii výrazně zatemněni a frekvenčně sraženi z pohledu světelné evoluce dolů do hlubokého frekvenčního propadu. A to z důvodů využívání umělé tvořivé síly magie i dalších metod a principů Staré duchovní cesty. Které jsou sice veřejně propagovány jako světelné, ve skutečnosti však tlačí člověka k Temnu, tedy stále dál a dál od Světla.

Magie odřezává bytosti od spojení s vysokými Světelnými sférami vedoucími vývoj

Lidé dole ve hmotě i přírodní andělé těsně nad hmotou však zde v tomto období rozhodně nejsou náhodou. Každý z nich v sobě nese určitý evoluční úkol, kvůli kterému je tady. V důsledku frekvenčního propadu však nemohou tyto bytosti dole navázat spojení se Silami Světla vedoucími vývoj, které se z pohledu frekvencí nacházejí pro ně nedosažitelně vysoko. A naopak – z pohledu Sil Světla nahoře jsou tyto zatemněné bytosti nedosažitelně nízko, takže žádné cílené duchovní impulsy k nim nemohou proniknout. Tyto bytosti se nacházejí jakoby v neprostupném mlžném oparu těsně nad povrchem Země, kam se žádný duchovní impuls shora nedostane. Jejich přijímací receptory nejsou na vysílání tak vysoké frekvence naladěny. Výsledkem je pak informační oddělení této skupiny bytostí spojených s hmotou a jejím fungováním od nehmotných světelných duchovních sfér.

Důležitost spojení vysokého duchovního nadhledu a očistné síly hmoty

Klíčem k nalezení správné evoluce je však naopak spolupráce bytostí ve hmotě nebo těsně nad hmotou se Silami Světla v duchovních sférách. A to z následujících důvodů. Duchovní pozadí poskytuje vysoký nadhled, bez kterého se bytosti ve hmotě nebo těsně spojené s hmotou neobejdou při hledání správného směru vývoje. Naopak hmotná rovina dává nástroj odhalit a rozpoznat minulé chyby ve vývoji, možnost pochopit je a karmickou očistou také napravit. Bez spojení těchto dvou klíčových prvků, tedy vysokého duchovního nadhledu nad hmotou a očistné síly hmoty, nelze nalézt trvale udržitelnou světelnou evoluci.

Pro zatemněné a frekvenčně propadlé přírodní anděly a stejně tak i pro zatemněné jednotlivce ve hmotě pak existuje jediná možnost, jak se dokázat vrátit do vývoje. Najít lidského prostředníka na cestě světelného vzestupu, který dokáže zprostředkovat jednak jejich informační napojení na Světelné Síly vedoucí vývoj. A navíc ještě dokáže zajistit jejich energetickou očistu, která teprve umožní návrat na světelnou cestu.

Prosby přírodních andělů o očistu a pomoc

Proto se nedivme tomu, když nás nějaký přírodní anděl požádá o pomoc. Někteří z nich se stále ještě nacházejí v situaci bez duchovního spojení se skutečnými Silami Světla. Dalších andělů se sice již masivní očista probíhající v Přírodě na Zemi částečně dotkla. Ti mohou mít aktuálně napojení na nižší úrovně Světelných Sil. Také ti však potřebují zvýšit svoji vnitřní čistotu, a tím i dosah frekvence. Aby získali dosah na nejvyšší Světelné Síly, které dnes vedou nový vývoj. K tomu je u nich nezbytné odstranit bloky, které jim doposud brání v trvalém postupném frekvenčním růstu.

Duchovně komunikující člověk nacházející se na cestě světelného vzestupu je pak pro tyto přírodní anděly jedinou možností záchrany. Anděl je obvykle schopen zřetelně vnímat, že takový člověk má čistější a frekvenčně vyšší energie, než je běžně obvyklé. Navíc může pozorovat, že v těsné blízkosti tohoto člověka dochází při karmické očistě k zásahům ještě vyšších světelných energií. A proto se právě na něj obrací.

Snažme se těmto andělům pomáhat. Zprostředkujme pro ně přísun čistých energií, které jim donesou žádané informace, a které je dokážou také očistit. Protože jejich návrat do světelné evoluce urychlí obnovu Přírody i celé planety Země. Jejich návrat do evoluce proto usnadní rozšíření Nového vývoje na celou Planetu a všechny bytosti na ní.

Osobní předpoklady i vhodné místo k setkání s přírodními anděly

Jak se může běžný člověk dostat k duchovnímu kontaktu třeba s andělem Golfského proudu? Potřebuje k tomu jednak mít vhodné osobní předpoklady. Což je v případě Tomáše Havla splněno, protože i on byl v minulosti jedním z přírodních andělů zde na Zemi. A zadruhé, potřebuje se pohybovat ve vhodný čas na správném místě. A k tomu dochází během opakovaných pracovních cest Tomáše Havla do zahraničí.

Anděl je však schopen si takového člověka všimnout pouze za určitých předpokladů. Že tento jedinec i na takovém místě daleko od domova aktivně pokračuje ve svých základních duchovních činnostech. Což je především pravidelné cvičení Pěti Tibeťanů, opakovaná prosba o energie Spojených Sil Světla, Karmy, Přírody, i soustavné sledování své karmické očisty a přicházejících duchovních impulsů. Tímto dává člověk svými energiemi najevo, že kolem něj se neustále něco děje. Že den po dni zůstává napojen na aktuální světelný duchovní vývoj na Zemi.

Kontrola čistoty ubytovacích prostor

Během svých zahraničních pracovních cest mne Tomáš Havel obvykle požádá o kontrolu čistoty pokoje a hotelu, ve kterém bývá ubytován, pokud tam vnímá zřetelné zatemnění. Další události pak mají podobný průběh. Nejprve je zprostředkováno nezbytné odstranění temných nánosů a parazitujících nehmotných temných bytostí. Což je někdy provedeno jednorázově, jindy probíhá opakovanou karmickou očistou místa po dobu několika dnů.

Po dostatečném vyčištění místa ubytování se pak stává, že na místo začnou den za dnem přicházet přírodní andělé. Protože vnímají, že na tomto místě proběhl určitý energetický zásah, který čistotu místa zásadně změnil. Hledají tímto způsobem pomoc i pro sebe a možnost napojení se na světelné duchovní systémy, které jsou v pozadí za novým vývojem na Zemi. Aby mohli být očištěni jak oni, tak také území, oblasti, které spravují. Aby se oni i území jim svěřená stali úrovní své vnitřní čistoty součástí nového vývoje, který byl zde na Zemi započat.

Kontakty s místními přírodními anděly

Při zahraničních cestách Tomáše Havla takto postupně došlo k očistě přírodních andělů a jim svěřených území Severního moře, Golfského proudu, Britských ostrovů. Nebo třeba i anděla původního Hyperborejského kontinentu.

Opakovaně jsem doporučoval Tomáši Havlovi, aby se pokusil v mezích svých možností alespoň s některými z těchto přírodních bytostí navázat duchovní komunikaci. V lednu, během své cesty do Skandinávie, navázal Tomáš Havel spojení například s andělem Golfského proudu. V červnu během své cesty do Irska zase s andělem území Britských ostrovů. Jeho duchovní komunikace s těmito bytostmi jsou uvedeny v další části tohoto textu.

Nečekejme však od těchto komunikací jakési zcela nové bombastické informace. Chápejme to spíše tak, že tyto komunikace byly pomocí především pro tyto anděly. Andělé přicházející žádat o pomoc jsou vnitřně vychýlení a částečně zatemnění. Jejich vnímání okolní reality proto může být do jisté míry neobjektivní, deformované. A to i z toho důvodu, že nemají informační kontakt na Síly Světla vedoucí současný vývoj. Že nemají přístup k informacím, které by jim umožnily pochopit, co se to vůbec ve světě děje. K jakým změnám ve vývoji dochází, jaké duchovní síly tento vývoj vedou.

Tito andělé však mohou vnímat, nebo jen vnitřně tušit, že cosi začíná být v nepořádku s magií, kterou doposud používali. Mohou si být vědomi určitých tlaků či impulsů na to, aby začali přecházet k jiným metodám práce, aby se vzdávali magie. Potřebují se však nutně vnitřně očistit. A navíc získat přístup k detailním informacím o novém vývoji. Aby přesně věděli, co je důležité nadále dělat.

Tento první rozhovor s nimi bývá pouze začátkem dalších akcí, které jim postupně umožní navrátit se plně do světelného vývoje. Je to příklad pomoci, kterou lidé na vzestupné světelné cestě pomáhají rychleji obnovit optimální fungování Přírody na Zemi.


 

Tomáš Havel

Proč je důležité pomáhat přírodním bytostem a komunikovat s nimi

Na úvod cítím, že je vhodné uvést komunikace s Přírodou a Karmou pro hmotný svět, které vysvětlují, proč je vhodné přírodním bytostem pomáhat a komunikovat s nimi.

Tomáš Havel: Spojené síly Světla, Karmy a Přírody proč je vhodné pomáhat přírodním bytostem a andělům s jejich očistou a jaký význam mají tyto bytosti pro současný vývoj? (Duchovní komunikace ze 3. 8. 2013)

Příroda: „Zde Příroda. Tomáši jsem ráda, že se takto ptáš právě ty. Jako původně přírodní anděl je pro tebe vhodné tyto informace veřejně publikovat.

Přírodní andělé měli vždy na starosti péčí o jisté územní celky nebo přírodní útvary důležité pro mě, Přírodu.

V současné době je potřeba nastavit co nejvhodnější fungování Přírody. Bez vyčištění a vyladění přírodních bytostí by to šlo jen ztěžka. Je vhodné je pročistit, aby mohly spravovat jim svěřená území či přírodní útvary co nejlépe v souladu se současným světelným vývojem světa. Bez nich by to bylo jen stěží proveditelné.

Přírodní andělé se liší typem a rozsahem toho, co mají na starosti. Snaží se svěřený úsek ochraňovat. A udržovat na tomto území z jejich pohledu co nejoptimálnější vývoj. Je proto v současné době žádoucí, aby byl tento vývoj jimi prosazovaný v souladu se současným světelným vývojem světa. Tím pádem je i vhodné začít od očisty přírodních andělů spravujících ty největší přírodní území nebo útvary, jako jsou planeta Země, kontinenty, ostrovy, nebo přírodní útvary zásadní důležitosti, jakým je třeba Golfský proud. Právě ten je pro oblast Evropy klíčový, neboť zde udržuje rozumné klima. Pomáhá Přírodě s přípravou počasí, tak aby došlo ke změně tam, kde je to zrovna potřeba. A to způsobem, který je pro dané období žádoucí.

Masivní očista Evropy a Golfský proud

V současné době probíhá masivní očista území v Evropě. Důležitou úlohu v tom hraje i Golfský proud. A proto je důležité i jemu pomoci se základní očistou, aby fungoval optimálním způsobem.

Velké výkyvy počasí jsou potřeba k očistám jednotlivých území, ke zbavení se nahromaděných nevhodných energií, a případně i k odstranění různých parazitujících forem života. V současné době mám vývoj počasí ve svých rukou většinou já, Příroda. A vše řídím v souladu se současným světelným vývojem světa. Ze strany vás lidí je vhodné toto vše otevřeně přijímat a současně hledat skryté důvody, proč k takovým změnám musí docházet. A také se snažit napravit vše, co je potřeba, aby podobná drastická očista území už nebyla v budoucnu nutná.

To je vše.“

Tomáš Havel: Děkuji.

Mnoho přírodních andělů postupně podlehlo Temnu

Planeta Země: „Zde planeta Země. I já bych se chtěla k této tématice vyjádřit, protože území a útvary, které tito přírodní andělé spravují, jsou mojí součástí.

Kdysi v období vzniku Země se postupně ukázalo, že andělé Dhyané nemohou vše obstarat sami. Proto byly stvořeny bytosti, přírodní andělé, kteří dostali za úkol sledovat jednotlivá území nebo útvary a chránit je před všude se šířícím Temnem.

Dařilo se jim to různě a obvykle dříve nebo později tito přírodní andělé stejně Temnu alespoň částečně podlehli. A to hlavně díky magii, kterou se snažili chod svých území řídit a ovlivňovat.

U některých oblastí se přírodním andělům toto vedení dokonce zcela vymklo z rukou. Výsledkem pak bylo výrazné zatemnění svěřeného území. Které začalo postupně ohrožovat i širší přírodní celky a dokonce i celou Planetu. Planeta se pak tomu bránila formou menších nebo větších přírodních katastrof.

Tomu se dá dnes předejít hlavně naprostým odmítnutím magie jako nástroje pro ovlivňování chodu Přírody. Ti světelní andělé, kteří již prošli očistou, si toho jsou vědomi a přecházejí po svých světelných očistách z období, kdy byli výrazně zatemněni, k řízení těchto území pomocí spolupráce se Silami Světla. Dnes již očištění přírodní andělé většinou fungují jako ti, kdo pouze dávají Silám Světla impuls, kde je potřeba zasáhnout a co je potřeba ochránit či očistit. Ale sami již úkony neprovádějí.

Tímto přenecháním rozhodování vyššímu duchovnímu vedení je zamezeno opětovnému návratu přírodních andělů k temným metodám. Protože Spojené Síly Světla s vyšším duchovním nadhledem aktivně reagují pouze na impulsy, které jsou v souladu se vzestupným světelným vývojem celé Planety.“

Tomáš Havel: Děkuji.


 

Jiří Novák

Jaká je současná situace Golfského proudu?

Jak si jistě mnozí z nás pamatují, v dubnu 2010 došlo k rozsáhlé havárii jedné z ropných plošin v Mexickém zálivu. Zhruba v místě, kde právě vzniká Golfský proud. Únik vytékající ropy byl obrovský a překonal tak všechny dřívější ropné havárie způsobené tankery převážejícími ropu. Odhady uniklé ropy byly následující – výsledkem byla ropná skvrna o rozměrech 35 x 10 km, tloušťky až 90 metrů.

Některé úvahy pak naznačovaly, že Golfský proud bude výrazně oslaben. A Evropu v důsledku toho postihne tisíciletá zima. Cituji z článku „Evropu čeká nejchladnější zima za posledních tisíc let“ uveřejněného 6.10.2010 na adrese

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pocasi/evropu-ceka-nejchladnejsi-zima-za-poslednich-tisic-let_182825.html

Polský klimatolog Michal Kowalewski má jasno: Evropu čeká nejchladnější zima tisíciletí. Důvod? Podle polského deníku Gazeta Wyborcza zpomalení toku Golfského proudu.

Podle vědce jeho rychlost v posledních letech klesla na polovinu, a tak do Evropy přinese citelně méně vody prohřáté z tropů. Té potom není dost, aby vyvážila chladné větry z Arktidy.

Deník tvrdí, že v lednu a únoru můžeme kvůli zmíněnému jevu očekávat teploty kolem minus třiceti stupňů. Prvními signály jsou nízké teploty ve středním Rusku.

Teorii o slábnutí Golfského proudu staví Kowalewski na pozorování Itala Gianluigiho Zangariho, který si na satelitních snímcích všiml, že oceánský proud v Mexickém zálivu se oddělil od Floridského. Právě tyto dva proudy jsou základnami proudu Golfského. Za tuto změnu může podle italského vědce, který sleduje Golfský proud desítky let, nedávná ropná katastrofa v Mexickém zálivu. Podle něj může vést k rychlým klimatickým změnám.

Američané ale upozorňují, že by celá záležitost nemusela být tak "ledová", jak se zdá. Snímky NASA podle nich naopak dokazují, že Golfský proud je silnější než kdy jindy.  

 

V jiném článku Golfský proud má pomocníka z 13.5.2011 na adrese

https://www.novinky.cz/veda-skoly/233259-golfsky-proud-ma-pomocnika.html

se naopak píše:

Podle rok staré studie amerických vědců nic nenasvědčuje tomu, že by se Golfský proud dlouhodobě měl zastavit, jak dříve naznačila některá dílčí pozorování. Nadějná zpráva týmu Laboratoře tryskového pohonu při NASA (JPL) je o to potěšitelnější, že ke stejným závěrům došla jiná skupina vědců, pracující zcela jinými metodami…

Máme tedy naději, že doba ledová hned tak nepřijde. Zdá se, že Země sama dokáže – alespoň v něčem – kompenzovat naše krátkozraké hospodaření s životním prostředím.

Jenže tyto studie pocházejí z doby, kdy dlouhodobé následky ropné havárie ještě nemohly být jasně patrné. Jak to tedy vlastně vypadá s Golfským proudem v dnešní době? Faktem je, že žádná tisíciletá zima v uplynulých dvou zimních obdobích nebyla. Možná o trochu větší mrazy, více sněhu a o něco delší zima než obvykle, ale jinak nic víc. Skutečná situace zatím nenaznačuje, že by k nějaké zásadnímu zlomu mělo u Golfského proudu docházet. Navíc vědci upozorňují, že Golfský proud vždy v minulosti podléhal určitým výkyvům, byla pozorovatelná i jeho periodická oslabení střídaná zase zesílením.

Katastrofické vize, pokud by se Golfský proud zastavil

A co kdyby přece jen Golfský proud zcela zanikl? V tomtéž článku jsou uvedeny následující informace:

Situaci, kdyby se Golfský proud zastavil, poněkud dramaticky vylíčil hollywoodský trhák Den poté (The Day After Tomorrow) z roku 2004. I když pracoval s velkou uměleckou nadsázkou, scénář není úplně nepravděpodobný. Nebýt Golfského proudu, mohly by lednové teploty na severu Norska být o 30 stupňů nižší.

       

        Schéma Golfského proudu, autor RedAndr, Wikipedie

 

Zprávy z roku 2013 naznačují, že k určitému ochlazování v Evropě přece jen dochází:

V článku z 22.8.2013 Meteorologové varují: Čeká nás ZIMA JAKO NA SIBIŘI! na adrese

https://mediafax.nova.cz/clanek/ostatni/vite-jaka-bude-zima.html

je uvedeno následující:

Němečtí meteorologové totiž podle nejnovějších dat vypočítali, že po letošním extrémně horkém létě nás čeká dlouhá a enormně chladná zima.

Z předpovědi vyplývá, že silné mrazy by měly do střední Evropy dorazit už v listopadu. Další mrazivá vlna by měla postihnout starý kontinent v únoru. „Data, z nichž se vycházelo při předpovědi, ukazují, že posledních pět zim bylo podstatně chladnějších, než je průměr,“ uvedl meteorolog Dominik Jung.

Takže situace s Golfským proudem i s počasím je v současné době nejasná, nejednoznačná. Nakonec nám stejně nezbývá, než čekat na to, jak se skutečná situace vyvine. Zvykli jsme si již na to, že jakékoliv prognózy spojené s počasím se dost často velmi zásadně liší od situace, která později skutečně nastane. Navíc v obdobích zlomů ve vývoji, což je právě toto období, ve kterém se teď nacházíme, se mnohdy objevují nečekané a radikální změny v celkové situaci, i v počasí (viz články 65A. Příprava Karmy na převzetí kontroly nad hmotným světem, 65B. Jak vlastně vypadá zlom ve vývoji?)


 

Tomáš Havel

Komunikace s andělem Golfského proudu

Tomáš Havel: Spojené Síly Světla, Karmy a Přírody, chce se mnou dnes někdo mluvit? (Duchovní komunikace z 8. 1. 2013)

Anděl Golfského proudu: „Ano, zde anděl Golfského proudu. Dříve jsme spolupracovali. Proto je vhodné Tě oslovit. Vnímám, že máš jiné, mnohem čistější energie, než je na této Planetě běžné. Že jsi jedna z bytostí, které jsou součástí nového vývoje na Zemi. Bytostí, které ve vaší hmotné rovině pomáhají tento vývoj tvořit a stabilizovat. Také bych se rád zapojil do tohoto nového směru vývoje. A rád bych sdělil lidstvu, co mě trápí a čím mi lidé nejvíce škodí.

V poslední době škodí lidé Golfskému proudu několika způsoby. Předně je to vypouštění emisí do ovzduší, jež způsobuje celkovou změnu klimatu, postupné oteplování a tím tání ledovců v Arktidě. Proud tající vody z ledovců pak oslabuje Golfský proud a ochlazuje vody, do kterých proudí.

Další příčinou oslabení je těžba ropy v Mexickém zálivu. Tam nedávno vznikla katastrofa, při které uniklo velké množství ropy. To také Golfský proud zřetelně vychýlilo.

Mým úkolem vždy bylo zajišťovat proudu optimální podmínky a udržovat tak Evropu v mírnějším klimatu. A tím vytvářet v Evropě příznivější podmínky pro život jejích obyvatel.

Lidské vlivy vychylující Golfský proud z rovnováhy

Dosud se to celkem dařilo, nyní však i přes moji snahu dochází k nárůstu lidských vlivů, které Golfský proud vychylují z rovnováhy. Snažím se proti tomu bojovat.

I přes rozsáhlou katastrofu v Mexickém zálivu jsme se však omezení těžby ropy v Mexickém zálivu nedočkali. Sám cítím spoluvinu nad škodami, která ona katastrofa způsobila, protože jsem nedokázal situaci v tomto místě správným způsobem pozitivně ovlivnit.

V současné době tápu. Nevím, jak se správně zachovat. Jestli je vhodné i nadále ze všech sil bránit omezení proudění Golfského proudu. Anebo jestli má naopak dojít z nějakých důležitých důvodů k zásadní změně strategie a toto omezení proudu spíše podpořit. Ztratil jsem postupně spojení na vyšší duchovní síly. V současnosti má komunikace s Přírodou postupně vázne, tak jak se mi stále se vylaďující Příroda vzdaluje. Vnímám, že zde byl nastartován nový vývoj. Ale já nejsem jeho součástí. Nemám informace, nejsem schopen navázat spojení na Duchovní Síly Světla vedoucí nový vývoj.

To je ten zásadní důvod, proč cítím potřebu zapojit se do systému nového vývoje. Prosím o zprostředkování kontaktu s duchovními silami, které vedou nový vývoj na Zemi, předem za to děkuji. Vidím v tom pro sebe zvýšení možností, jak vše konzultovat s Přírodou a Světelnými silami nového vývoje.“

Golfský proud je důležité posílit, aby zůstal zachován

Příroda: „Zde Příroda. Mým cílem v této oblasti je maximálně kompenzovat současné negativní vlivy působící na Golfský proud.

Tento mořský proud má blahodárný vliv na flóru a faunu v Evropě. Proto je vhodné ho zachovat a posílit. Budu tě v tom podporovat, anděli Golfského proudu. Po tvé očistě již budeme schopni komunikovat přímo, bez prostředníka.

Tímto Ti, Tomáši, děkuji za zprostředkování komunikace.“

Tomáš Havel: Také děkuji.


 

Jiří Novák

Irsko a jeho minulost zatížená magií

Tomáš Havel také opakovaně navštívil Irsko. A i zde navázal spojení s místními přírodními anděly. Připomeňme si základní informace o Irsku čerpané z webových stránek

https://www.horizonty.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=18&lang=cs

Irsko – Smaragdový ostrov. Na první pohled své návštěvníky uchvátí svou nespoutanou krásou. Podlehnete kouzlu krajiny někdy skalnaté a drsné, jindy sytě zelené, starým městům i malým vesničkám, lidem, jazyku a tradicím…

Ostrov je rozdělen na dvě části, Irskou republiku, která zabírá asi 80% území, a Severní Irsko, které je součástí Spojeného království Velké Británie. Hlavním městem Irské republiky je Dublin. Irsko je jednou z nejméně lidnatých a nejméně průmyslových zemí západní Evropy. Žije zde něco málo přes 4 milióny obyvatel. V současné době patří k nejvíce vzkvétajícím zemím starého kontinentu. Země je jedním z největších vývozců počítačového softwaru a výnosy z informačních technologií výrazně posilují tamní ekonomiku…

Ostrov byl nejprve dobýván dánskými i norskými Normany, později jej papež věnoval králi Anglie, čímž započala 700 let dlouhá nadvláda. V devatenáctém století zesílil národněosvobozenecký boj a v roce 1919 pak byla vyhlášena Irská republika. Po bojích mezi Brity a Iry vznikl Irský stát se statutem dominia v rámci britského Commonwealthu. S tím irská vláda skoncovala až v roce 1937 a ještě ten samý rok vyhlásila nezávislost Irska.


 

Tomáš Havel

Komunikace s Andělem oblasti Britských Ostrovů

 

                          

           Britské ostrovy, zdroj Wikipedie, autor Miaow Miaow

 

Tomáš Havel: Anděli Britských ostrovů, máš potřebu mi něco sdělit po energetické očistě, která u tebe proběhla? (Duchovní komunikace z 18. a 20.6.2013)

Přírodní anděl oblasti Britských ostrovů: „Zde přírodní anděl oblasti Britských ostrovů. Tomáši, jsem rád, že jsem se mohl díky Tobě a systému NDC očistit od nánosů, které jsem na sobě nasbíral v minulosti. Do oblasti Britských ostrovů spadá geograficky i Irsko. Proto bylo vhodné Tě jako člověka, který je součástí NDC, zde v Irsku navštívit. Doporučili mi to ostatní přírodní andělé, kterým jste pomohli při tvé návštěvě Švédska. Vážím si té pomoci.“

Snahy o okupaci území patřících původnímu obyvatelstvu

Tomáš Havel: Při opakovaných návštěvách Dublinu, hlavního města Irska, působí na mně místní prostředí více chaotickým a zmatečným dojmem, než je tomu běžné v dalších velkých evropských městech (veřejné služby, místní hromadná doprava, apod.). Zřejmě je to projevem místní povahy Irů. Možná i určitou neuvědomělou reakcí, formou pasivního odporu, kterou v minulosti reagovali na cizí okupaci? A kterou se snažili režim vytvořený okupanty skrytě rozkládat, napomáhat tomu, aby nefungoval?

Přírodní anděl oblasti Britských ostrovů: „Celá oblast Britských ostrovů je hodně zasažená tím, jak zde Angličané v minulosti prováděli okupaci na území patřících původnímu obyvatelstvu, které sem přišlo z ostrovů Řeky nazývanými Hyperborea.

Zde v Irsku si proti tomu místní národ postupně vytvořil zmatečnou povahu, prostřednictvím které Britům úspěšně rozkládal jejich organizovaný nátlak. I přesto, že Britové Irsko již dnes neokupují, tak Irům určité prvky této zmatečné povahy stále ještě zůstávají.

Území Britských ostrovů je i hodně postižené Temnem a různými zrůdami, které sem přitáhly obětní rituály keltských kněží i dalších národů a skupin ještě před Kelty. Celé území potřebuje důkladnou očistu. Cítím to jako úkol, který mi byl dnešním světelným vedením světa svěřen. Rád se ho ujímám a po dokončení své vlastní očisty na něm budu pracovat.

Nejprve začnu s přírodními částmi ostrovů, kde dodnes žije původní obyvatelstvo, jež dostalo tuto zemi darem. Později by mělo dojít i na oblasti obývané Angličany (Anglii, Wales, Skotsko), to bude náročnější proces.

Teprve teď vidím, co mi chybělo. Budeš vždy vítán na Britských ostrovech, kde jsi kdysi působil. Buď rád, že máš možnost být součástí NDC. Cítím, že tím vším získáváme přímo netušené možnosti jak změnit budoucnost Země v pozitivním světelném slova smyslu.

Magické prvky svazují Přírodu do kleští

Tomáši, ještě bych Ti chtěl poděkovat za zprostředkování kontaktu na systémy NDC. Je to pro mě ohromná pomoc. S prostředím Přírody Britských ostrovů je potřeba razantně pohnout. Očista, jež byla dneškem spuštěna, pár dní potrvá. Neměly by ji provázet nějaké vysloveně destruktivní projevy. Tato oblast je zasažena magií, hlavně z období Keltů, ale i z dob starších. Šlo o různé magické rituály, které tehdejší obyvatelé rádi využívali, např. k získání převahy nad jinými lidmi nebo bytostmi.

Celá země je zde plná magických prvků a míst, které zde Přírodu doslova svazují do pevných kleští, aby nemohla konat potřebné očistné zásahy. Proto je vhodné ji těchto okovů začít postupně zbavovat a umožnit jí tím nastartování samoregeneračních procesů i vyvinutí tlaku na místní obyvatele, aby se zde k Přírodě opět začali chovat s úctou a respektem.

To je vše.“

Tomáš Havel: Děkuji.


 

Jiří Novák

Dnešní projevy silné očisty Britských ostrovů

A nejnovější situace? Právě v těchto dnech Britské ostrovy zasáhla mohutná bouře. Což naznačuje pokračování a prohlubování silné očisty v této oblasti. Bouře získala přízvisko svatojudská (St. Jude) podle svátku Svatého Judy, který se v Británii slaví právě v pondělí 28.10. Podle předpovědí by mohla být nejsilnější za posledních několik let. Na jednom z ostrovů naměřili vichr o síle 159 kilometrů v hodině. Výsledkem je výrazné omezení veškeré dopravy, obě silniční spojení mezi Walesem a Anglií jsou uzavřena. Přepravní společnosti preventivně zrušily řadu pondělních ranních spojů, a Anglii proto na začátku nového týdne čeká dopravní chaos.

Zdroj: Článek Británii ochromily vichr a liják, zemi bičuje St. Jude na adrese

https://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=793894#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=B&utm_term=position-6

© Tomáš Havel, říjen 2013
© Jiří Novák, říjen 2013
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 199
  • 30
  • 22
  • 25
  • 23

Celkový počet hlasů: 299