Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články V: 60 - 69 | 67D. Tři možné duchovní orientace člověka IV

67D. Tři možné duchovní orientace člověka IV

Jiří Novák Vloženo 21.12.2013
Jiří Novák

První příklad – váhání v jednoznačné volbě směru své duchovní cesty. Pracuje-li člověk na sobě nejednoznačným způsobem, obvykle to urychlí jeho pád. Na počátku aktivní práce pro Temno se tomu člověk ještě může jednoduše vzepřít. Světelná cesta je o jednoznačnosti vnitřních i vnějších postojů. Naopak nejednoznačnost postojů přináší stagnaci a problémy a postupně prohlubuje pád k Temnu. Stabilní Světlená cesta se buduje jako stavba na třech pilířích. Druhý příklad – jedinec s potřebou vnucovat druhým svou pravdu. Proč reagujeme na takováto útočná sdělení formou veřejné odpovědi? Opakování starých neplatných tezí o magii. Světelná cesta přece nemůže jít cestou dohody s temnou stranou. Skrytá anonymita spojená s nadřazeností. Okázalý postoj nadřazenosti také nemůže vést ke Světlu. Další vývoj konfliktu, který vyvolal jedinec útočící na nás magií. Vrcholný útok na Karmu pro hmotný svět.

Dva konkrétní případy rozdílných přístupů jednotlivců ke Světelné cestě

Tato čtvrtá část navazuje na články 67A. Tři možné duchovní orientace člověka I, 67B. Tři možné duchovní orientace člověka II, 67C. Tři možné duchovní orientace člověka III. Ty doporučujeme čtenářům přečíst ještě před tímto textem.

V dnešním pokračování tohoto tématu uvedu dva konkrétní příběhy z poslední doby v přístupu jednotlivců ke Světelné duchovní cestě. První z nich se týká hledajícího člověka, který by se rád dostal na vzestupnou světelnou cestu. Ale zatím se ještě nedokázal rozloučit s veškerými aktivitami spojenými s Astrální cestou. Ten má stále ještě šanci se stát součástí Světelné cestě. Čím déle se však bude snažit sedět na dvou židlích, tím to pro něj bude obtížnější.

Druhý příklad se týká člověka, který nic nehledá. A naopak sám sebe považuje za člověka na vrcholu evoluce, možná světelné. A z této pozice nás pohrdlivě kritizuje, kárá, přirovnává k nevzdělaným. Energie vyzařující z jeho emailových sdělení však potvrzují něco jiného – hluboký stupňující se pád k Temné straně světa. Místo světelného vzestupu tak jeho energie naznačují vysokou temnou pokročilost na Temné stezce.

První příklad – váhání v jednoznačné volbě směru své duchovní cesty

Tento hledající člověk mi nejprve popsal svůj životní příběh. Napřed byl materialista až do jara 2013. A poté se s ním něco začalo duchovně dít, když navštěvoval kurs Tantra jógy. Vlastně se začal duchovně probouzet. Na tom však není nic divného.

Jak už jsem naznačil v části 67B. Tři možné duchovní orientace člověka II, i metody Staré duchovní cesty mohou hledajícímu člověku zpočátku pomoci. Usnadní mu cestu k duchovnímu probuzení a tím i k určité duchovní pokročilosti. Zároveň mu však nastaví strop, který už ten člověk nemůže překročit. Vlastně tedy člověka jakoby „otevřou“ na duchovní cestu. Pomohou mu v duchovním probuzení a s krátkodobým vzestupem, který však má svůj strop. A současně mu tak zablokují dosažení stabilního světelného vzestupu.

Detailní porovnání cvičení Pěti Tibeťanů a jógy je uvedeno v článku 29A. Pět Tibeťanů - optimální způsob péče o čakry.

Po duchovním probuzení následuje obvyklé hledání dalšího směru života

Po jeho duchovním probuzení následovalo další obvyklé hledání – jeden seminář za druhým: různé terapie, metody uzdravování, rodinné konstelace, šamanské rituály, daršany, óm healing, atd. Na jednom ze seminářů měl dokonce pocit, že se mu probudila hadí síla.

A poté začal jednoho dne číst naše stránky. Začal cvičit Pět Tibeťanů, postupně omezoval maso. Až narazil na článek o škodlivosti Tantry pro světelný vzestup. Zřejmě si nebyl jistý, co dál, když tantru cvičí a tak mi napsal. Ve svém prvním emailu se mne zeptal na to, jak to s ním duchovně vypadá. Vysvětlil jsem mu, že je v hlubokém pádu. Jeho moment světelného vzestupu měl v tomto období hodnotu –120% vůči jeho osobnímu optimu +100%. Znamená to tedy, že jeho pád již dokonce překročil kritickou hranici –100% a začal tak být spolupracovníkem temné strany.

Pracuje-li člověk na sobě nejednoznačným způsobem, obvykle to urychlí jeho pád

Dalším dotazem jsem zjistil, že ještě před měsícem měl moment pouze –99%. Kritickou hranici tedy překročil až v době, kdy už četl naše texty, cvičil Pět Tibeťanů a začal měnit své stravování. Když už si tedy v článcích o Pěti Tibeťanech přečetl nebo mohl přečíst vysvětlení, proč jóga světelné cestě škodí. A přesto ji cvičil dál.

Jak je to vše možné, když už začal cvičit Pět Tibeťanů a dokonce se postupně snažil stát vegetariánem? V posilování světelných základů své bytosti byl teprve na začátku. Ještě nepřitáhl světelné energie dostatečné výše frekvence, aby se mohl očistit od aktuálních stahujících vazeb. Naopak na Temné stezce se mezitím stával více pokročilým. Přijal dobrovolně na sebe různé ovládací temné systémy, mnoha způsoby se během několika měsíců zavázal Temnu. Tato cesta začala přinášet výsledky. Stal se aktivním spolutvůrcem temné strany. A navíc dal najevo, že základy světelné cesty bude revidovat a měnit, jak se mu to hodí. A to podle toho, jak se to jeví jeho zatím nevyčištěnému nitru. Něco přijme hned, něco ještě ne.

Vybírám ze své odpovědi z října 2013:

Jestli chcete ke Světlu, potřebujete ve svém životě provést zásadní změny… Zatím děláte věci polovičatě. Jste jakoby vegetarián a občas si dáte maso. Chcete na Novou cestu, ale současně navštěvujete kursy Staré cesty, atd. Chcete ke Světlu, ale současně děláte věci, které tuto cestu znemožňují.

Na počátku aktivní práce pro Temno se tomu člověk ještě může jednoduše vzepřít

V článku U10. Jak se vyvázat z aktivní služby Temnu? je vysvětleno, jak je možné se vnitřně vzepřít tomu, že byl člověk chycen k aktivní službě Temnu, i když třeba nic takového neměl v úmyslu.

Člověk se tedy může zbavit této kritické úrovně pádu, pokud ovšem bude ve svém úsilí dostatečně soustavný, vytrvalý a bude schopen včas a patřičným způsobem reagovat na přicházející náznaky.

Přitom pád na úrovni momentu 120% ještě není nic tragického. Člověk začal kolem sebe roznášet temné energie. Ale zatím ještě nejde o soustavné parazitování na druhých bytostech. S trochou důslednosti může být na tom po měsíci úplně jinak, jak již mnozí další lidé skutečně prokázali.

Vnitřní nejistota při volbě dalšího směru duchovní cesty

Vybírám z jeho bezprostřední reakce:

„Měl jsem pocit, že se z Vaší strany jedná o nepochopení o tom, co tantra je. Tak nějak jsem doufal, že v mém případě to bude správné, protože právě ta škola tantra jógy měla velký podíl na mém duchovním probuzení. A nebýt toho, prohlásil bych NDC jako smyšlenky.

Mrzí mne, že to vypadá, jakoby se to zhoršovalo každým dnem, takže by vlastně bylo lepší, kdybych nedělal vůbec nic…

Myslím, že největší problém mám s tím uvěřit absolutně v NDC a vlastně se Vám takto odevzdat. Jak tantra jóga tak tantra masáže mi dělají dobře a cítím, že oboje mě přibližuje více k osvícení. Mám se na to vykašlat jen proto, že někdo tvrdí, že to je špatné? Co když se pletete?

Kurz Tantra masáží končí v prosinci, 2. ročník tantra jógy končí v červnu. Obojí jsem si předplatil a asi to dochodím. Mezitím budu nadále snižovat podíl masa a cvičit 5 tibeťanů. Takže pokud se na tom nic nezmění, ozvu se asi tak v září 2014 na přezkoušení, jak jsem na tom.“ 

Světelná cesta je o jednoznačnosti vnitřních i vnějších postojů

Vzestupná světelná cesta přece není o tom, někomu se bezmezně odevzdat. Nikdo z nás, co vytváříme tyto stránky, po nikom dalším nic nechce, a už vůbec ne, aby se někomu bezmezně odevzdal. Jen píšeme, jak jsme se dostali na vzestupnou světelnou cestu my. A na základě svých zkušeností a duchovních komunikací doporučujeme, co mají dělat druzí, aby se z různých situací na tuto cestu také dostali. Na každém záleží, jestli naše stránky bude jen číst, nebo jestli skutečně začne také něco dělat pro svoji světelnou cestu.

Pokud se však člověk rozhodne nastoupit na světelnou cestu, pak už záleží čistě na něm, na čistotě jeho nitra, na jednoznačnosti jeho vnitřního i vnějšího rozhodnutí. Není to o nějaké bezhlavé bezmezné důvěře. Je to o jednoznačnosti postoje. O detailním rozlišení, na které ze dvou možných židlí to vlastně chce sedět. Nic víc. Buď to člověk udělá, jak je třeba a pak bude mít výsledky. Nebo nebude důsledný a výsledky se nedostaví.

Naopak nejednoznačnost postojů přináší stagnaci a problémy

I přes jeho původní sdělení se tento člověk ozval již v listopadu:

„Jinak se čím dál tím víc se dostávám do stavu jakéhosi zamrznutí, já nevím, co mám udělat. Vaše texty mně přijdou ohromně zajímavé. Nadále cvičím 5T (přešel jsem na 42 opakování), maso už vůbec nejím… Ale zatím jsem se neodhodlal zanechat jógy ani tantry. Pokračuji ve čtení Vašich textů, teď jsem u 54. Zvažuji, že až to celé dočtu,  přeruším jógu na půl roku (i když už jsem to zaplatil) a budu sledovat výsledky. Myslíte, že mi hrozí, že bych se mohl nějak nezvratně překlopit ještě více k temnu, pokud to takto udělám? Nevím, jestli to má nějaký smysl (když pořád dělám tu jógu a tantru), ale pokud by to šlo jednoduše udělat, mohl byste mi zjistit, jak na tom jsem teď?“

Nejprve člověk potřebuje pomoci sám sobě

K tomu ještě dodávám, že se také snažil pomoci s opravováním skutečných i domnělých chyb na našem webu. Jakoby se tím snažil pomáhat, být vstřícný. I v jeho případě je však zásadní to, že nejprve člověk potřebuje pomoci sám sobě. Pak teprve může pomáhat ve vývoji ostatním nebo i celku. Co byste očekávali jako výsledek jeho současného úsilí, když zdvojnásobil denní dávku cvičení Pěti Tibeťanů? Převáží u něho snaha více cvičit, být důslednější ve vegetariánství? Tedy snaha dostat se ke Světlu? Nebo naopak bude mít silnější vliv to, že stále ještě s jógou neskončil? Že si stále ještě nechává zadní vrátka a pokouší se i nadále sedět na dvou židlích?

Nejednoznačnost postojů postupně prohlubuje pád k Temnu

Dotazem na Přírodu jsem zjistil, že jeho celková duchovní situace se za dva měsíce nedůsledných pokusů o světelnou cestu zásadně změnila k horšímu. A to s momentem světelného vzestupu –220% vůči jeho osobnímu optimu +100%. To už je zásadní vychýlení naznačující, že tento člověk prohlubuje svoje parazitování na druhých. Protože nereagoval na impuls, který dostal a i nadále pokračuje v provozování praktik, které jej tlačí do Temna. V této chvíli je jedno, čemu věří nebo nevěří. Důležité je, co po získání informací i nadále dělá.

A co se stane, pokud člověk zatím ještě chce sedět na dvou židlích, starou si zatím ponechá a pro tu druhou začne soustavně pracovat? Zkušenosti s podobnými situacemi naznačují, že čím více bude pracovat pro druhou židli (v tomto případě pro druhý směr duchovní cesty), tím více ho to bude vnitřně jakoby trhat na kusy. Takže výsledkem skutečně bývají zesílené rozpory, destrukce v jeho životě, nepříznivé události. To se stalo mnohým lidem, kteří začali usilovat o světelný vzestup a přitom si ještě pro jistotu ponechali některé ze stahujících metod Staré duchovní cesty. To se zatím děje i tomuto člověku.

Zkušenost však někdy není možné se vším všudy přenést na dalšího člověka. Někdy si bytost sama musí projít těžší zkouškou, náročnějším obdobím. Aby některé důsledky poznala sama na své kůži. Protože až teprve pak bude schopna všechny souvislosti do hloubky vnitřně pochopit, aby už stejnou chybu neopakovala. Mezitím však často ztratí cennou příležitost. Přijde o šanci, která pro ni byla optimální, a která se jen tak nevrátí.

Až budoucnost ukáže, jestli pro tohoto člověka bylo důležité, aby si sám tyto obraty a dílčí pády prožil. Někdy je skutečně lepší postupovat pomaleji, raději sám vše zažívat na vlastní kůži, než jednoduše přebírat zkušenosti ostatních. Protože to dává šanci vybudovat si pevné vnitřní základy. Někdy je lepší prožít si dočasný pád na počátku cesty, než aby došlo ke katastrofě až v době, když už po světelné cestě bude nějakou dobu kráčet. A to proto, že při budování pevných světelných základů své bytosti určitou fázi zanedbal, přeskočil, nebo dostatečně vnitřně nezpracoval. Jen na pevných základech se dá totiž stavět pevná stavba svého dalšího osobního světelného vývoje.

Důležitá je jednoznačnost ve volbě dalšího směru své duchovní cesty

Opět vybírám část z mé odpovědi z počátku prosince 2013:

„Podstatnější pro Vás bude zabývat se především sám sebou, svojí vlastní duchovní cestou. Což neděláte zrovna tím optimálním způsobem. Chcete na světelnou cestu. Dozvěděl jste se, co je například špatné a přesto v tom ještě budete vědomě několik měsíců pokračovat? Tudy cesta ke Světlu nevede. Svým vědomým postojem budete zapadat do temných osidel stále víc a víc. Je to však Vaše volba, Váš život. Mluvíte o cestě Světla, vědomě však posilujete svoji cestu k Temnu. Jdete opačným směrem. A to plnou parou.“

Stabilní Světelná cesta se buduje jako stavba na třech pilířích

Závěr: Stabilní světelná cesta se buduje jako stavba na třech pevných nohách – péče o optimální fungování svých čaker prostřednictvím cvičení Pěti Tibeťanů, optimalizace výživy z pohledu hmotného složení i doprovodných bioenergií, důsledné vyhýbání se škodlivým záležitostem. Pokud se posilují pouze dvě nohy ze tří a ta třetí se nechává nadále hnít, taková duchovní cesta je vratká. Má sklony ke zhroucení, k destrukci.

Jedna věc totiž je, když hledající ve svém životě praktikuje určitou metodu Staré cesty a myslí si, že se tím dostane ke Světlu. Pak zatím žije v omylu. Nejde ještě o jeho vědomý postoj sloužit Temnu. Jakmile si však přečetl informaci, že Tantra a jóga blokují světelnou cestou a přesto i nadále pokračuje v těchto cvičeních, je to už vědomé rozhodnutí. Už se nemůže vymlouvat na to, že to nevěděl. Ani nepomohou úvahy či výmluvy typu, že to bude ještě nějakou dobu dělat, protože si to přece zaplatil.

Toto je jeden ze základních duchovních principů – dokud dělám určité chyby nevědomě, nemá to na moji duchovní situaci tak silný dopad. Ale jakmile se dozvím, že něco zásadně škodí a já to vědomě odmítnu vzít na vědomí a zařídit se podle toho, pak se moje duchovní situace v důsledku toho vyostří. Už nemám jakoby částečnou omluvu, protože už tu chybu dělám na vědomé úrovni.

Tento člověk přečetl řadu informací na našem webu a mnohé z nich začal také soustavně uvádět do každodenní praxe svého života. Zatím se však ještě nedokázal jednoznačně rozloučit se stahujícími systémy Staré duchovní cesty neboli Astrální cesty. Čím déle bude v této obojaké činnosti pokračovat, tím více problematické bude pro něj v budoucnu dostat se na cestu stabilního světelného vzestupu.

Dodatečný dovětek

Za další dva týdny se tento člověk ještě jednou ozval. V této odpovědi dal najevo, že se rozhodl s Tantrou okamžitě přestat. Uvidíme, co bude dál. V tuto chvíli, s odstupem několika dalších dnů, je jeho moment světelného vzestupu na úrovni 91% a vztlak na světelný vzestup dosahuje hodnoty +25% vůči jeho optimům +100%. Už tedy jen tím, že přestal s jednou z aktivit Staré duchovní cesty, se dostal pod kritickou hranici pádu 100% a přestal tím být aktivním spolupracovníkem Temna. A navíc kladný vztlak naznačuje, že jeho každodenní úsilí může rychlost tohoto pádu den za dnem postupně zpomalovat. Teď jde o to, jak bude důsledný v prosazování i dalších změn do svého života. Každopádně jeho šance na dosažení vzestupné světelné cesty stále trvá a tímto jeho rozhodnutím se výrazně posílila.

Druhý příklad – jedinec s potřebou vnucovat druhým svoji pravdu

Druhý příklad se zásadně liší od toho předcházejícího. Jde o člověka, který si sám o sobě myslí, že je na vrcholu duchovní cesty. Z jeho příspěvků vyzařuje energie nadřazenosti, potřeba poučovat druhé, stavět se nad ně. Další vlastností takových jednotlivců je to, že potřebují mít poslední slovo. Pokud jim odpovím, provokují znovu. Pokud vysloveně žádám, aby už mne nekontaktovali, stejně se ještě znovu ozvou, aby si tím posílili pocit, že oni jsou přece v tomto duelu těmi vyspělejšími a tím i důležitějšími.

V takovém konání je i jejich určitý energetický záměr, vědomý či nevědomý. Moje slova vždy překrýt dalšími svými slovy a mít tak stále navrch. Nejde přitom jen o pouhá slova. Jejich útočná sdělení bývají zpravidla doprovázena i skrytým energetickým útokem. Snahou těchto útoků je vychýlit nás, zmanipulovat k obrazu jejich představy o realitě, vnutit nám jejich cestu vývoje, na které se považují za vrcholně pokročilé.

Těmito útoky se snaží dostat nás tam, kde jsou oni pevní ve svých kramflecích, kde jsou si jisti svojí umělou tvořivou magickou silou. Protože se domnívají, že na svém území budou mít nad námi převahu. Tyto jejich reakce bývají obvykle vyjádřením nevědomé obavy toho člověka. Obavy z toho, že jakýkoliv projekt podobný našim webovým stránkám, přinášející novou pravdu, nové pojetí reality, by je mohl připravit o jejich dosavadní privilegia a možnosti. Mohl by postupně vyvolat ztrátu jejich doposud nadřazeného postavení nad ostatními běžnými lidmi, kterého dosáhli díky magii. Mohl by také zastavit jejich dosavadní neblahý vliv na celkový vývoj.

Proč reagujeme na takováto útočná sdělení formou veřejné odpovědi?

Obvykle se s podobnými lidmi do diskusí nepouštím, protože to považuji za ztrátu času. A pokud nepřestanou, pak se jako nejvhodnější jeví celý případ veřejně rozebrat. Je to jednak moje osobní ochrana. Současně je to i ochrana celého systému Nové duchovní cesty před jejich snahou namontovat se svými agresivními energiemi do systému a získat tak další zdroj energie pro zvýšení síly své osobní magie. Tímto veřejným rozborem se navíc usnadní energetické pročištění vzniklé situace a současně i neutralizování síly jejich energetického útoku.

Formou veřejné odpovědi na provokativní útočná sdělení odpůrců našich webových stránek jsme reagovali již v celé řadě jiných případů – Proč musí být Stará cesta nahrazena Novou duchovní cestou?, Arogance moci není vhodnou metodou pro hledání souladu s Přírodou, Pravda obhajobu nepotřebuje, sama se obhájí, Obraty a zlomy v životě jedné rodiny, Otevřená odpověď na pomluvy Luďka Kováče, Další odpověď na novou výzvu pana Luďka Kováče, Reakce na další útok pana LK: Dnešní magie se čím dál více podobá umělému náboženství, Každý magický zákrok je dnes neoprávněný - Otevřená výzva panu Luďku Kováčovi, Otevřený dopis panu Ladislavu Kopeckému, 50F. Reakce na diskusi k článku 50A o Ježíšovi, 40D. Duchovní konzervatismus jako brzda vývoje lidstva, 40E. Jaká je skutečná duchovní situace konzervativců?, 41B. Další nepřijatelné praktiky mágů, 41C. Vrcholná pirátská akce upadající magie, 43G. Magie ztrácí informační kontakt se skutečnou realitou.

Pořád se přitom jedná o to samé. Zastánci magie a dalších metod Staré duchovní cesty nás kárají za to, že jsme si dovolili veřejně vystoupit proti jejich „posvátné síle“ magie nebo proti jiným doposud veřejně uznávaným duchovním předsudkům.

Na počátku listopadu, konkrétně 8.11.2013, jsem obdržel následující emailovou zprávu. V dalším textu ji uvádím celou bez stylistických a pravopisných úprav v té podobě, v jaké došla. Když dostanu podobný útočný text, neponechám jej bez povšimnutí. Naopak kontaktem s Přírodou zjistím jeho celkové energetické vyzařování a podle toho se snažím usoudit, co dotyčný autor vlastně sleduje. Jestli jen provokuje, nebo jestli jeho záměrem je i skrytý energetický útok.


 

Opakování starých neplatných tezí o magii

8.11.2013

Zdravím, Pane Nováku...Lidé mi přeposlali vaše stránky, kde píšete co je magie...

NEBUĎTE V KALMU DLOUHO, PROTOŽE VÁS MÁ MAGICKÁ SÍLA BUDE POSOUVAT KE SVĚTLU...

BEZ TÉTO SÍLY BY, SE ČLOVĚK ANI NENARODIL...

KAŽDÁ POLARITA MÁ SVOU MAGICKOU SÍLU A KDYŽ SVÉ POLARITY ČLOVĚK NEPROPOJÍ, PAK JEHO MYSL JE VEDENA BUĎ TOU A NEBO TOU POLARITOU, ALE ANI JEDNOU NEDOJDE DÁL, NEŽ NA SVŮJ OBZOR...

JE TO ČLOVĚK, KDO MUSÍ SVÉ POLARITY PROPOJIT A PAK STRANA ČERNÁ POMÁHÁ STRANĚ BÍLÉ A NAOPAK...BUĎME SPOJNICÍ TĚMTO  DVĚMA ŠIKMÝM STRANÁM...PAK BUDEŠ VE SVĚTELNÉM TROJÚHELNÍKU, KTERÝ TI DÁ VĚDĚT, CO JE MAGICKÁ SÍLA V ČLOVĚKU...

KDYBY TĚLO NEMĚLO SVOU MAGICKOU SÍLU, PAK BY ČLOVĚK VRÁVORAL A STÁLE PADAL. KROK JE MAGIE A PŘÍTAŽLIVOST ČLOVĚČÍ, JE TAKÉ ZÁSLUHOU MAGICKÉ-MAGNETICKÉ PŘÍTAŽLIVOSTI, ALE I ODTAŽLIVOSTI A STÁLOSTI...

SÍLA MYŠLENKY UZDRAVIT, JE MAGICKÁ VIBRACE...PROTO OPRAV VŠE O SVÉM MAGICKÉM NÁZORU...

NEMOCI, STAGNACE V TĚLE SE POSOUVAJÍ A JE PRAVDOU, ŽE MNOZÍ NEUMÍ STAGNACI VYSUNOU DO AURICKÉHO POLE A PROČ?

PROTOŽE LIDÉ A ANI TY, NEHMOTNÍČ ČAKERNÍ TOKY UVNITŘ TĚLA A PAK SI MYSLÍŠ, ŽE NEEXISTUJÍ LIDÉ, KTEŘÍ UMÍ VYSOUVAT NEMOCI, AŽ DO AURY, KDE MENOC SE ROZSVÍTÍ. PAK JSI SVĚTELNÝM ČLOVĚKEM, A VIBRAČNÍM LIDSKÝM DRUHEM, KTERÝ MÁ OTEVŘENÉ SMYSLY OD JEDNIČKY DO ŠESTKY, ALE I VÍCE...SHŮRY MĚ VEDOU TAK, JAKO NIKOHO NA SVĚTĚ...měj se dobře

ÁMEN*ÁMEN*ÁMEN S TEBOU I S TVÝM TĚLEM...*** KDO JSEM? JSEM JENOM...***já jsem***...

 

Věta shůry pro Tebe...

NERMUŤ SVOU MYŠLENKU,

KDYŽ RMOUTÍŠ SVOU SLUŽBU...

 

NEHLEDEJ SNÁŘ,

KDYŽ SEN JE TVÁ ZVĚDAVOST...

 

NAJDI SVĚTLO KTERÉ MÁ TŘI STĚNY,

PAK TĚ OSLOVÍ MAGICKÝ DUCH TVÉHO *JÁ*


 

Zhodnocení celkového vyzařování tohoto textu

Podle Přírody bylo celkové vyzařování původního textu následující: temná energie 29%, temná síla 99%. Je v tom patrná jasná disproporce toho, jak se to celkově jeví a jakou to ve skutečnosti má temnou magickou sílu. Těch 29% temnoty je přitom běžné procento, které v sobě měly před tisíci lety bytosti, systémy původně světelné povahy, a to ještě před tím, než začaly být svázány temnými úpisy a než postupně zcela propadly Temnu.

Když mi Příroda pomohla sejmout kamuflující jakoby světelný obal, odhalilo se pravé energetické jádro sdělení s temným vyzařováním 100% a temnou silou 100%. To vše naznačuje, že jde o pokročilého adepta magie, který v tomto životě magii skutečně aktivně vědomě používá, jak potvrdila i jeho další sdělení poslaná na moji adresu.

Je schopen magií působit na druhé a zřejmě si o sobě myslí, že to provádí ve jménu Světla a světelné evoluce. Současně je toto jeho magické působení určitým způsobem skryto, zakamuflováno, a to na vědomé či nevědomé úrovni. Aby to vypadalo, že jen předává svůj názor a nic víc. Jenže to Světlo, které se snaží použít, je i tak již silně zatemněné a vnitřně deformované. Takže výsledkem se stal obal vytvořený ze špinavého Světla, který zakrývá dokonale temné jádro.

Umístit takový text v této podobě na naše stránky by nebylo příliš vhodné. Proto před zveřejněním podobných útočných textů provedu jejich přeformátování na tvar obvyklý pro tyto stránky. Což má i druhý důležitý význam – tím se z textu odstraní podstatná část původního agresivního energetického vyzařování, které bylo v originálu tohoto sdělení přítomno.

Vlastní myšlenky nebo citované teze?

První základní vada tohoto textu a dalších podobných, které jsme dostali: Není zřejmé, kdy jde o vlastní myšlenky autora a kdy naopak autor cituje z nějakých knih nebo jde o jakési přenosy informací odněkud z duchovního pozadí světa. Některá sdělení jsou vlivem pravopisných překlepů nejasná. Může to případně naznačovat i skutečnost, že autor textu má určité problémy s češtinou, protože žije trvale v zahraničí.

Další fráze zase obsahují zásadně vadné postoje z pohledu aktuální světelné evoluce. Jejich autor by na toto mé sdělení reagoval slovy, že jsme ještě neprošli základní školou, a tak tomu přece ještě nemůžeme rozumět. Přesně něco podobného totiž napsal ve svém dalším sdělení na moji adresu.

Světelná cesta přece nemůže jít cestou dohody s temnou stranou

Z pohledu duchovního nadhledu, který poskytuje Nová duchovní cesta, se naopak mnohé z těchto vět jeví jako primitivní otřepané fáze z repertoáru magie a Staré duchovní cesty. Například již z odkazu Buddhy je přece známo, že cesta člověka ke zvyšování hladiny své vnitřní harmonie vede tím, že se člověk dostává do středu mezi různými dvojicemi protikladných extrémů. Nikoliv tedy, že tyto extrémy spojuje a nadále využívá, například ve smyslu, že „černá strana pomáhá straně bílé“.

Autor navíc nepochopil, že protiklady ve Vesmíru jsou tří různých typů, jak jsem vysvětlil v článku 26. Které činnosti přitahují a znovuobnovují zlo? O zneužití energetického symbolu jin – jang pak bylo více v textu 49A. Tři úrovně života ve hmotném světě I.

Už mnohokrát jsme na našem webu vysvětlili, že cílem světelné evoluce není a nemůže být dosažení jakési dohody, spojovacího mostu, mezi světelnou a temnou stranou světa. Je naprostou iluzí, že je možné se s Temnem nějak dohodnout, například na spolupráci nebo rozdělení vlivů. Podstatou stoprocentního Temna je, že chce vždy ovládnout druhé a neustále posilovat bez omezení svou moc nad vším. Použije k tomu přitom jakékoliv dostupné metody. Otázky čestnosti v dodržování případných dohod jsou Temnu naprosto cizí a svědomí ve skutečnosti vůbec nemá. Kdo tohle nechápe, nemá tušení, co to je skutečné Temno, jaká je podstata Temných sil a temné evoluce. Že to není potřebná doplňující síla vesmírné rovnováhy, ale naopak síla, která záměrně vylučuje a likviduje vše pokrokové, světelné. A neskončí v tom do té doby, dokud nebude mít úplnou moc nad vším.

Skrytá anonymita spojená s nadřazeností

Druhá základní vada tohoto textu: Jeho autor se ani nepodepsal, zařadil se tak mezi anonymy, kteří nemají odvahu doložit vážnost svých slov připojeným podpisem. Jen se prostřednictvím své emailové adresy označil jako „hybný duch“.

To, že se nepodepsal, může naznačovat určité obavy tohoto člověka z toho, co bychom snad mohli být vůči němu schopni. Nadřazuje se na nás, ale současně se raději pro jistotu před námi kryje. A domnívá se, že neuvedením podpisu je před námi dobře skryt. To je však pouhá iluze. On sám v další odpovědi naznačil, že magie potřebuje znát jméno člověka, aby na něj mohla spustit určitou akci. Spojené Síly Světla však jednoduše vnímají identitu člověka z otisku jeho energií v jím napsané emailové zprávě. Jeho jméno k tomu znát nepotřebují.

Okázalý postoj nadřazenosti také nemůže vést ke Světlu

A třetí vada tohoto sdělení: Bezbřehá nadřazenost, například slova „SHŮRY MĚ VEDOU TAK, JAKO NIKOHO NA SVĚTĚ“, naznačující jeho domněnku, že on má na rozdíl od nás dokonalé duchovní vedení. A také že je nějakým způsobem vyvolený, privilegovaný, oceňovaný nad jiné. Ano, může to sice být převzatá věta například z nějakého textu o Ježíšovi. Ale to, že člověk tuto větu převzal a použil, naznačuje, že s ní vnitřně souzní. A že si o svém duchovním vedení myslí to samé. Je to paradox, ale takovouto formu okázalé nadřazenosti se projevují právě ti, kteří jsou ve svém duchovném nadhledu jasně omezeni. Kteří jsou pevně uzavřeni v předsudcích svých starých postojů. Kteří jsou vnitřně zablokováni vůči příchodu jakýchkoliv vyšších světelných energií.

Naopak člověk, který si začne být vědom neomezenosti světelného duchovního vzestupu, přijme za své, že nikdo na této cestě, a tedy ani on sám, není a nemůže být jediným, nejvyšším, nejdokonalejším. Protože ke každé úrovni duchovní nadhledu nad světem vždy existuje úroveň vyšší. Jen do sebe zahleděný člověk se může domnívat, že právě on je tím nejvyšším, nejdokonalejším, nejschopnějším…

Takto obvykle vystupuje jedinec na Temné stezce. Na Temné stezce každý usiluje o to být nevyšším, nejuznávanějším. Na Světelné cestě je však zásadní spolupráce mezi světelnými bytostmi a světelnými sférami, mezi hmotnou a duchovní rovinou světa. Jedna bytost sama o sobě bez spolupráce s dalšími úrovněmi světelné cesty nemůže vnímat a pojmout všechno. Protože je omezena svými zkušenostmi i vnějšími podmínkami, ve kterých se nachází.

Náboženská terminologie nebo magický tvořivý příkaz?

Ještě se zmíním o významu slova Ámen pocházejícího z hebrejštiny, které je v závěru textu opakovaně uvedeno. Toto slovo patří spíše k modlitbám a náboženským textům. V náboženské tradici se ve spojitosti s Ježíšem toto slovo používá jako doklad vyřčení nejvyšší pravdy:

„Amen, amen, pravím vám“ - znamená tedy: „V pravdě vám říkám“, „To, co říkám, je jisté“. Jan Amos Komenský navrhuje ve svém výkladu náboženství jako český překlad slovo „jistotně“ či „zajisté“.

Ve smyslu magie však nemusí jít jen o pouhé označení konce textu nebo stvrzení vyřčené pravdy. Toto slovo totiž bývá překládáno také jako „Staň se“, „Staniž se“. (Zdroj: Wikipedie).

Což může naznačovat, že slova výše uvedená jsou uváděna v platnost, jsou vypuštěna do světa, aby v tomto světě působila. Ámen takto použité může mít podobu tvořivého magického příkazu, který spouští určité magické akce formulované autorem textu.

Hrozí od tohoto člověka nebezpečí?

Když mi někdo pošle podobnou zprávu a vnímám z toho pokus o energetický útok, dostávám od Karmy právo zeptat se, jak na tom ten člověk je po duchovní stránce. V tomto případě byl jeho moment světelného vzestupu –255% a vztlak na světelný vzestup –98%. Obojí vůči jeho osobním optimům +100% (připomínám, že význam těchto číselných údajů byl detailně vysvětlen v textu U8. Jak rozpoznat, v jaké duchovní situaci se člověk nachází?).

Co lze z těchto údajů usoudit? Zaprvé, překonání první kritické hranice pádu  –100% naznačuje, že tento člověk je aktivním spolupracovníkem temné strany světa. Parazituje na řadě dalších bytostí ve svém okolí, ale ještě zdaleka nepatří k vrcholu Temné stezky. Hodnota vztlaku naznačuje, že dělá téměř vše možné pro to, aby na Temné stezce šel duchovně nahoru.

Proto byl možná inspirován, aby napadl systémy Nové duchovní cesty. Protože tím způsobem získává další zásluhy a ostruhy v boji se Světelnými systémy. A to se přece na Temné stezce vysoce hodnotí. V té době jsem jeho útok vnímal jen jako pokus, který se nedostal blíže k nám.

Centrální Karma Nového vývoje však naznačila následující možnost. Že hlavním problémem vynuceného kontaktu s tímto člověkem není ta úroveň magie, kterou má teď k dispozici, a pomocí které teď na systémy NDC útočí. Tím hlavním je to, co ještě má v sobě ukryto, a zatím ještě k tomu nemá přístup. To znamená další doposud ukryté temné systémy, temné zálohy, které blokují nebo by mohly v budoucnu blokovat nový světelný vývoj. První útoky toho člověka na mne a další spolupracovníky podílející se na tvorbě těchto stránek také skutečně nebyly nijak drtivé. Jen jsme vnímali, že se cosi o nás zpovzdálí pokouší, ale nemá to dost sil na proniknutí až těsně k nám.

Další vývoj konfliktu, který vyvolal jedinec útočící na nás magií

Vývoj však pokračuje dál. Je logické, že Spojené Síly Světla budou na každý takový útok reagovat. Jaké to bude mít bezprostřední následky? Pokus o současný útok bude v prvé řadě likvidován odvetnou reakcí světelných energií. To však bude mít ještě další druhotný efekt. Takto se Síly Světla dostanou i k těm vyšším magiím, které má ten člověk zatím ještě v sobě. Jak k tomu dojde?

Těsný kontakt tohoto člověka se světelným energiemi vysoké frekvence z něj začne vytlačovat do té doby hluboce zapadlé karmické vrstvy, které mají určitou souvislost se současnou situací. To znamená s jeho nadřazeností, touhou ovládat a řídit vše kolem sebe, touhou být vedoucí duchovní silou v tomto světě.

Často se právě takto postupně obnaží u útočícího člověka více bloků karmických vrstev z těch období dávné minulosti, kdy používal silnější a ještě mnohem silnější magii. Ten člověk se ovšem vědomě nečistí. Ve skutečnosti jde tedy o „divokou“ karmickou očistu vlivem působení vnějších energií (o „divoké“ karmické očistě je více v článku 66B. Doprovodné jevy karmické očisty II).

Dotyčný se magické výbavy z minulosti dobrovolně nevzdá, ale naopak ji přijme za svou a začne ji používat, obvykle na nevědomé úrovni. Po obnažení silnější magie z minulosti pak bude následovat bezprostředně jeho další, tentokrát už silnější útok. A takto to může pokračovat v několika stupních.

Situaci mají pevně v rukou Síly Světla vedoucí Nový vývoj

Dotyčný se sice domnívá, že má vše pevně ve svých rukou, to je však hrubý omyl. Situaci ve skutečnosti kontrolují Světelné systémy vysoké frekvence. Ty svými energiemi zajišťují, aby se z tohoto člověka postupně a ve správném sledu obnažily na povrch karmické vrstvy s adresami na další a další silnější magii. Tento člověk pak nebude váhat, a tyto silnější magie využije k dalším útokům. Podle adres zjištěných z těchto útoků pak mohou Spojené Síly Světla proti těmto magickým systémům rázně zakročit.

Na nevědomé úrovni přitom může sebevědomí tohoto člověka narůstat. Pravděpodobně budou následovat další jeho akce proti nám, ve kterých bude odvážnější než na začátku. Vše však ve skutečnosti půjde vlastně proti temným systémům v jeho duchovním pozadí.

Moje odpověď na anonymní sdělení

Problém jsem nechal nejprve uležet. A odpověděl jsem až téměř po třech týdnech, jako ostatně na většinu dalších emailových zpráv. Rychleji prostě nestíhám. A navíc, v tomto případě bylo potřeba vyčkat na vhodnou dobu:

28.11.2013

Vážený pane Hybný duchu, který se neumí ani podepsat svým jménem. I to je příznačné, když se někdo prezentuje jako anonym. Nevím, proč máte potřebu psát mi na osobní email Vaše názory, z mého pohledu silně vychýlené. Zřejmě jde asi o citované teze z nějaké knihy ve smyslu Staré duchovní cesty s velmi nízkou úrovní pravdivosti. Například zaměňujete různé druhy duchovních energií s magií.

Chcete mne zachraňovat? Každý, kdo chce zachraňovat druhého, by měl nejprve začít sám u sebe. A sám se dostat na světelný vzestup a začít se karmicky čistit. Proč mne tedy chcete zachraňovat, když zatím ke Světlu svými názory nemíříte?

Já například nic takového nedělám, abych své názory vnucoval jiným. Naše články jsou veřejně přístupné na webu, a kdo si je chce přečíst, tak si je přečte. Tak je to myslím v pořádku. Ale posílání svých nevyžádaných osobních názorů druhým emailovou poštou už z mého pohledu v pořádku není. A tím spíše, když dotyčný nemá odvahu se pod to podepsat. A navíc ještě sám není na správné cestě z pohledu světelné evoluce. Chcete-li se se svými názory prezentovat, můžete si přece také vytvořit webovou stránku. A hlavně považuji za důležité se také pod ni podepsat. Pak si to přečte každý, koho to bude zajímat a kdo si k tomu najde cestu.

S pozdravem

Jiří Novák

 

Několik dní poté přišla další reakce tohoto člověka, ve které byl skutečně ještě více domýšlivý a nadřazený:


Mág, magické vlnění a ovládání druhých bytostí

2.12.2013

Jiří zdravím...úplně stačí, že jste se mne všiml...je to vibrační záležitost které zatím nerozumíte, ale jednou porozumíte...
Proč se nepodepisuji? Protože skrze jméno se magický člověk dokáže dostat do hloubky myslících buněk...a bolení hlavy je na světě!!!
A magického vlnění v prostoru je až, až a ONO je živější jak sám člověk.Chráním se...:)))
Vím dobře jak se mám chránit před lidskou magnetickou renonancí...
Nikdy chlape nikoho nekritizuj a jen o něm rozvažuj...Nikdy nevíš, kdo Ti co vibračního pošle do těla, i myšlení...A věř, že já posílám...Nejsem tak obyčejný človíček, jak Ty si myslíš, ale mysli si co chceš, mě prostě Tvé vibrace volaly a řekly mi, co Ti mám napsat...Vibrace jsou živým bytostním druhem v těch jemnohmotných rozměrech...Budeš mít o tom sen, pak vysvětlím, dnes Tě ještě dráždí tenké svalovina, čemu se dá říci kýla..Je to Tvá unáhlenost a tlak na druhého...***JÁ JSEM***


 

Jde o člověka, který neoprávněně zasahuje do druhých svými energiemi

V tomto textu znovu potvrdil, že posílá lidem určité energie, aniž by o to požádali. A že ani já nejsem v tomto nevyžádaném „oblažování“ z jeho strany výjimkou. Z jeho slov je patrné, že se snaží svým magickým způsobem se mnou manipulovat, cosi do mne vkládat. A i nadále pokračuje ve svém dávání mi najevo, jak jsem já ubohý ve srovnání s jeho neobyčejným majestátem. Dovolil jsem si ho kritizovat, a to se ho zřetelně dotklo. Rozhodně jsem si však nemyslel, že jde o „obyčejného človíčka“. Jeho reakce dávala vědět, že jde o dalšího mága, který se bude snažit vší svojí mocí nás zmanipulovat, ovládnout a vychýlit.

Navíc se z textu dá usoudit, že on se brání právě proti tomu, co sám dokáže dělat druhým. To znamená posílat jim do těla jakési „magické vibrace“.

Tento další odvážný útok se odrazil v jeho dalším postupu na Temné stezce. Moment světelného vzestupu se posunul na – 325%, pád se tedy zřetelně urychlil. Svým dalším útokem na mne tento člověk získal další zásluhy na Temné stezce. Zkusil jsem se zeptat Přírody také na jeho energetické vyzařování: temná energie 79%, temná síla 100%. To už znamená velmi značné temné vychýlení s vrcholnou magickou silou uvnitř sebe.

Opět jsem se rozhodl po konzultaci s Centrální Karmou Nového vývoje poslat mu jeho email zpět a doprovodit to alespoň stručným komentářem:

Hybný duchu, opravdu mne nezajímají Vaše poznámky psané z pozice domýšlivosti a nadřazenosti. Takže buďte tak laskav a přestaňte mne nadále oblažovat posíláním podobných provokativních emailů.

Jiří Novák

Jeho další odpověď, tentokrát ve dvou emailech po sobě, na sebe nenechala dlouho čekat:


 

Na dálku oblažuje lidi posíláním vibrací, které si oni nevyžádali

5.12.2013

Drahý duchovní příteli, duchovní člověk se nenechá provokovat a ani tuto nemocnou energii v sobě nemá...a Ty ji máš, proto se provokuješ...Pak ale zákonitě musíš mít mylný pohled na magickou skrutečnost.Povaha a nevyrovnaná mysl janě mluví o duševní zralosti člověka...Kritika je dobrý posun, tak zachovek klid a mír...A kdyby Tě nitro nevedlo mi odpovědět, tak bys neodpovídal. přemýšlej, jaká energie ve Tvé mysli Tě ke mě vede...A je to Tvá žlutá v auře...jí nadávej, ne mě....
Ráda jsem Tě poznala...  ***

Ještě maličkost, já rovnám lidem vibrace, i na dálku a jak píšeš, opravdu Tě oblažuji a proto jsi nenapsal, že obtěžuji...Aspoň na chvilku jsi vnímal vnitřní hlas...
Domýšlivost a nadřezenost? Proč mě nazýváš nadřezeným? Protože se cítíš podřazeným...Kdyby nebyli podřazení, nebylo by nadřazených...ale máš pravdu, jen jsem na vyšším duchovním stupni, něco jako na vysoké škole a Ty na základní, ale to neznamená, že mi musíš závidět a předhazovat mi, můj duchovní věk. Jednou také dozraješ, dovystoupáš do těchto pyramidových stupňů...Měj se dobře a nemohu se omlouvat, protože jsem Tě neobtěžovala, naopak, něco těžkého jsem z Tebe vytáhla svou mimozesky démoniskou vibrací. Časem si přijdeš na to, co to bylo. Někde na poslední chvíli uhneš a pak si uvědomíš, kdože Ti to v prosincovém období psal...zdravím...i pozdravem A+HOJ+SE...


 

Světelné bytosti přece nemohou disponovat „mimozemsky démonickou vibrací“

Tentokrát mne již dokonce označil za svého duchovního přítele a pod textem se navíc podepsal křestním jménem. Z čehož vyplynulo, že se jedná o ženu. Současně tímto naznačila skrytý nárůst svého sebevědomí. Vyvolaný tím, že se dopracovala k vyšší magii z minulosti, aniž by však o tom měla nejmenší tušení.

Tady v tomto emailu jsem udělal jedinou úpravu, vynechal jsem z textu tuto její identifikaci, kterou se na konci první části podepsala.

Tentokrát už jednoznačně potvrdila, že zasahuje energeticky do lidí svojí magií, aniž by se jich ptala. To je a bylo typické i pro další mágy. Kteří vždy měli pocit, že jako bytosti na špičce žebříčku magické pomoci mají na takové působení plné právo.

Viz též například text 41B. Další nepřijatelné praktiky mágů, kterým jsme reagovali na činy jiného mága, když se začal přehrabovat v duchovním pozadí bytostí diskutujících na našem webu a myslel si, že je to tak v pořádku.

A použitý termín s překlepy, zřejmě její „mimozemsky démonická vibrace“, kterou údajně ze mne něco vytáhla? Tím vlastně už jednoznačně přešla k terminologii temných sil nacházejících se na Temné stezce. Je pro mne nepředstavitelné, že by takový termín mohla ve vztahu k sobě použít bytost na Světelné cestě, nebo alespoň bytost usilující se na Světelnou cestu dostat.

Podstatné zesílení skrytých útoků této bytosti

To, co dále následovalo, už bylo více nepříjemné. Počínaje pátkem 6.12.2013 byla Karma pro hmotný svět usilující o sestup do hmoty opakovaně den za dnem manipulována ze strany tohoto Hybného ducha. Den za dnem jsem vnímal temné jádro vložené do nitra Karmy.

V takové situaci už šlo jednoznačně o opakovaný pokus převzít Nový vývoj na Zemi pod svoji kontrolu. Ovládnout klíčovou sílu pro tento vývoj, kterou se postupně stává Karma pro hmotný svět. Která má v náplni práce usilovat v našem zatemněném hmotném světě o čistotu, spravedlnost, skutečnou světelnou evoluci. To už naznačovalo, že této ženě se skutečně obnažila vrcholná magie z dávné minulosti disponující silou ovládat svět, vývoj, lidskou civilizaci.

Vrcholný útok na Karmu pro hmotný svět

Vrcholný útok na Karmu pro hmotný svět přišel na středu 11.12.2013, kdy jsem vnímal nejen temnou strukturu vsunutou do Karmy. Ale dokonce přímo temný duplikát této útočící bytosti, který sedí jako dravec na hřbetu bytosti Karmy a snaží se ji kompletně zdrtit, přetvořit ke svému obrazu, možná i zničit jako nepotřebnou.

V tento den Příroda naznačuje, že moment světelného vzestupu tohoto člověka dosáhl již extrémní hodnoty  –950%. Což je rychlost pádu naznačující extrémní temný vzestup vyvolaný vrcholnými zásluhami na Temné stezce. Už dříve jsem v jiných textech naznačil, že překonání hranice pádu kolem hodnoty –700% bývá pro člověka a tento jeho hmotný život již nevratné.

S přechodem k následujícímu dni 12.12.2013 konečně dochází ke zlomu. Karma je svobodná, dokázala se i z této pasti osvobodit. Ale zatím je ještě zašpiněná energiemi opakovaných útoků. Hybný duch už je zhroucený za ní, bez dostatečné síly a energie. Tímto tento příběh zatím končí.

Je logické, že každý takový útok na samotné základy Nové duchovní cesty ztíží karmickou očistu jednotlivců na NDC. Učiní ji více problematickou, když se nepříjemné doprovodné jevy karmické očisty výrazně zesilují u některých jednotlivců na světelném vzestupu. A to zejména u těch, kteří měli s bytostí Hybného ducha v minulosti co do činění. V den zlomu 12.12.2013 vnímám konečně určitou úlevu v každodenní karmické očistě u řady bytostí.

 

Toto téma bude ještě dodatečně rozšířeno o článek 67E. Možnosti zásahů z duchovních sfér do hmoty. V něm se budu zabývat tím, jaké jsou možnosti zásahů shora z duchovní sfér do hmoty jednak pro Síly Světla a také pro Temné síly. A jakou úlohu v tom hraje magie a živlové energie. Také se zmíním o tom, jaké jsou možnosti člověka pro to, aby se sám dokázal vyvázat ze stahujících vlivů Astrální cesty a dostal se na vzestupnou Světelnou cestu.

© Jiří Novák, prosinec 2013
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 158
  • 26
  • 22
  • 23
  • 25

Celkový počet hlasů: 254