Pravčická brána
Úvodní stránka | Zkušenosti z duchovní léčby a karmické očisty | Když člověk přijme sám sebe, lépe přijme i druhé

Když člověk přijme sám sebe, lépe přijme i druhé

Lucie Kříbková Vloženo 10.3.2020
Lucie Kříbková

K publikování připravila a na web vložila Marie Holoubková


Nedůvěra v sebe, své vnímání a tvoření
 

V roce 2018 mi přišel impulz k napsání článku na téma snubní prstýnky.  
Zprvu to vypadalo jako snadný úkol. Při psaní jsem však “narazila” na překážku, kterou jsem si sama kladla. 

Tou překážkou byla nedůvěra v sebe a své vnímání. Podceňování významu toho, co tvořím.  

Pak přišel impulz k namalování obrázku, o kterém jsem si myslela, že bude přímo souviset s tématem o prstýnkách. Mýlila jsem se. Ten obraz byl jen mým dalším čištěním.  

Později, někdy na jaře 2019, vznikl úplně jiný obraz. Náhodou, když jsem malováním potřebovala zrelaxovat. O tom ale později. 

Téma prstýnky jsem odložila, tvoření článku pro mě přestalo být aktuální. Zabrala jsem se do řešení situací a zpracovávání myšlenek, které souvisely přímo se mnou. Se vztahem k sobě, ke svému já. Rozházené myšlenky potřebovaly uspořádat. 

Rozhoduji se sama za sebe nebo se nechávám ovlivnit okolím? Rozhodovat se na základě svých pocitů, svého vnímání, bez temných vlivů.
Opravdu to chci já nebo se nechávám tlačit do situací, které jsou mi ve skutečnosti nepříjemné? Nebýt ve vleku někoho, něčeho, svých vlastních strachů či bloků.
Být sám sebou.
Mít rád sám sebe.
Vyladit se do středu bez extrémů.

A mnohé další nezodpovězené otázky a témata týkající se mých pocitů a postojů k sobě a okolí.  

Návrat k sobě samé, to se stalo mou prioritou číslo jedna. 

Původní příběh o prstenech, který se k tématu “cesta k sobě” zdánlivě nevztahoval, se mi nyní jeví jako související. Ve smyslu přijetí sebe sama, a také ostatních, takových, jací jsou. 


Nenechat rozrůstat destruující myšlenky
 

Mít či nemít snubní prstýnky? Téma, které možná zajímá hodně lidí chystajících se uzavřít manželství. Je to či není svazující? Neztratím tak svou zdánlivou svobodu? 

Ano, manželství je svým způsobem závazek. Člověk příjímá partnera za svého “parťáka”. Za svou skálu, o kterou se může opřít, když to potřebuje. Nebo naopak stát se tou skálou. 

Já jsem se dlouhodobě zabývala myšlenkami na to, proč můj manžel Martin nechtěl snubní prstýnky. Býval zlatníkem, tak proč má ke šperkům takový negativní postoj? Není si snad jistý, zda k sobě patříme? Není si jistý manželstvím? Zklamal se v tom prvním, tak co když přijde zklamání i teď? Nebo je chyba ve mně?  

Nenápadná, leč silně negativně rozkládající a destruktivní myšlenka vede k pochybnostem o sobě. Myšlenka, která se rozrůstá a pokud ji člověk včas nerozpozná a nezastaví, může napáchat škody. 

 

Martin: Můj úhel pohledu byl tehdy jiný. Měl jsem za to, že když se dva lidé mají rádi a ještě k tomu oba vnímají, že našli životního partnera, tak proč by jejich láska měla záviset na tom, zda mají nebo nemají prstýnky? Vždyť zvířata v přírodě také nepotřebují prstýnky a některá tvoří nerozlučné páry na celý život. Potřebuje si mě snad partnerka něčím zavázat? Nebo nevěří, že spolu zůstaneme? 

Dnes to vidím jinak. Jsme lidé a vnímám, že snubní prstýnky k tomu tak nějak patří. Proto jsme si je nechali vyrobit a nosíme je. Znamená to pro mně něco jako stvrzení našeho partnerství ve hmotě. 


Řešení situace se snubními prsteny
 

V roce 2018, v den svatby našich přátel a zároveň výročí naší svatby, jsem po šesti letech pochopila tento manželův negativní postoj.  

Duchovní vnímání z 21.10 2018 večer po výletě do Prachovských skal, kde jsme byli na svatbě přátel:

Večer při usínání jsem položila levou ruku na srdíčko - kámen ve tvaru srdce.  

Cítím jemné mravenčení v ruce. To se zkoncentrovalo na prsteníček v místě, kde se nosí prsten. Vnímám energii Přírody. Vnímám, jak Příroda přikládá na toto místo něco jako stuhu. Zavazuje na mašli. Stuha vypadá jako prsten s přívěskem malého srdíčka. Vnímám, že má léčivé a uzdravující účinky. Také Martin pokládá levou ruku na kámen. 

Vnímám děj z minulého života, kdy mi Martin nasazuje prsten, který sám vyrobil. Měl mě ochraňovat před zlem. K výrobě použil magii a i prsten měl magický účinek.  

Martin netušil, že se za touto magií skrývá daleko silnější a ničivější síla. Tím, že mi tento prsten nasadil, mě předal Temnu. Kterému ve skutečnosti nevědomě sloužil. Když si to uvědomil “puklo” mu srdce žalem. 

Pak jsem vnímala, že se tato situace čistí a léčí se duchovní rány jak na mém prstě po otisku z magicky ovlivněného prstenu, tak rána v Martinově srdci.
Při tomto čištění Martin vnímal pálení na hrudi. 


Odmítání sama sebe a svého ženství
 

Tehdy v minulosti jsme ztratili sami sebe. Ať už svým vlastním přičiněním, či za “pomoci” někoho jiného. Nyní je nutností se sami k sobě opět vrátit.

Vybírám krátký úryvek z duchovní komunikace 4.11.2018:

Řešila jsem zdravotní problém, který souvisel s ženstvím. 

Příroda: “...Jde o odmítání sama sebe a svého ženství... Buď hrdá žena... Jako ženě ti bylo mnohokrát v minulosti ubližováno... Přijmi svou čistou stránku ženství... 

Společně s Martinem zvládnete překonat mnohé. Vaše společné energie se několikráte násobí. Společně máte obrovský dar. Spolupráce. Ano, to je to, co vám dává sílu, pevnost a nezdolnost překonávat překážky všeho druhu. Ať už fyzické, psychické, duchovní. Přijmi Martina za svého partnera. Otevřete se energiím partnerství. Vydej ze sebe všechny křivdy a zlost. V tomto životě máte jedinečnou šanci a možnost obnovit a navázat na harmonii, která původně byla mezi vámi. Bez boje, společně, ruku v ruce...” 

Lucie: A co prsteny, jsou pro nás důležité? 

Příroda: Snubní prsteny symbolizují hmotně společnou cestu. Zesilují to duchovní spojení. Je důležité “přenášet” duchovní energie do hmoty. To je velmi důležité.   

Tobě může prsten pomoci lépe přijmout Martina jako muže a sebe jako ženu. Příjmout své ženství se vším všudy.”

Několik týdnů po tomto čištění jsme si vybrali nádherné snubní prsteny. 

 

Léčivé energie Přírody
 

V roce 2019, koncem letních prázdnin, jsem pobývala v obzvlášť přívětivých, velmi klidných, čistých energiích. Bylo to v sadu našich přátel. 

Potřebovala jsem zregenerovat a fyzicky i psychicky si odpočinout před nástupem do nového zaměstnání. Ač jsem se snažila zklidnit své myšlenky, nešlo to. Naopak byly ještě hlučnější než kdy před tím. 

Ve velmi klidných energiích sadu vznikla následující komunikace. 

 

Udělat si čas a prostor na sebe
 

Duchovní komunikace 27.8.2019:

Lucie: Mám neutišené myšlenky. Dokola v sobě řeším mezilidské vztahy. 
Vím, že změna postoje a změna ve hmotě je na mně. Že nemohu čekat, až se změní někdo jiný. Že začít musí každý u sebe.
Tohle všechno dobře vím.  

Občas podléhám negativním vlivům z okolí. Fňukání, litování se. Následuje naštvanost na sebe, na ostatní (na ty co fňukají), a vlivem nepříznivých energií i naštvanost na všechno. 

 

Přírodní bytost – Strážce sadu: “Jsem bytost, která se stará o sad. Jsem ráda, že jsi sem zavítala, že ses nakonec rozhodla přijet. Nejen, že si zde můžeš odpočinout, načerpat novou energii. Ale i vyčistit z mysli veškerý balast a věnovat se jen sama sobě.  

Toto je pro tebe velký úkol. Naučit se věnovat sama sobě naplno. Udělat si čas a prostor pro sebe. A v těchto chvílích se nezabývat myšlenkami na něco jiného. Nezabývat se prací, vztahy a řešením dalších všemožných záležitostí. 

Nauč se být sama se sebou. Tuto dovednost jsi již dávno zapomněla. Myslela sis, že tady musíš být pro druhé non-stop. Druzí toho také zneužívali. A tobě chyběla energie. Nenech si brát svou energii. 

V tuto chvíli tu s tebou fyzicky není nic a nikdo, koho a co v hlavě řešíš. 

Nyní máš možnost “restartu”. Využij této možnosti. A otevři se sama sobě.  

Neboj se, že si ublížíš. Nedus v sobě emoce. 

I tato tendence přispěla k vytvoření zánětu na tvých chodidlech. Vím, že nerada slyšíš, že svým přístupem vlastně sama přispíváš k vytváření zdravotních potíží. 

Jsou i jiné okolnosti, které způsobují daný problém. Důležité však je, jak na tyto okolnosti reaguješ. A pokud svůj hněv či jakoukoliv nepříznivou emoci a nespokojenost ukládáš v těle, někde se logicky projeví.  

U tebe se projevuje v podobě zánětů. A to v oblastech, kterých se to týká. 

Vždy je důležité najít příčinu a učinit patřičné kroky k odstranění příčiny. Ať už omluvou, odpuštěním či změnou postoje. V první řadě se ptát sama sebe. Kde je chyba? Co jsem mohla udělat jinak? Jak to napravím?”

 

Souvislost zdravotních potíží se stresem, napětím


Lucie: O den později jsem opět, namísto odpočinku, v hlavě řešila jiný zdravotní problém břicha. 

Příroda: Cítíš, že stres ti způsobuje většinu zdravotních potíží. I záležitost s břichem je záležitostí stresu. Jsi v energiích, které plynou klidně (v sadu). Nalaď se na tyto energie a nenech se ovlivňovat vlivy z obnažených karmických vrstev a vlivy tvých neutišených myšlenek.
Strachy z nedokonalosti, strachy ze selhání a mnohé další strachy působí na tebe velmi stresově. Připusť si i tu možnost, že můžeš selhat. V mysli si to dovol. Dovol si dělat chyby. Nikdo není dokonalý. 

Ať už je duchovní příčina jakákoliv, je důležitý postoj jaký zaujmeš. Nestresovat, nevyvolávat paniku a hysterii. Tím, že to břicho panicky řešíš, vzniká v těle velmi silné napětí. 

To stejné napětí způsobuje problém s chodidly. Včera jsi byla více psychicky v klidu a bolest chodidel ustoupila. 

Odpočívej nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Když budeš psychicky v naprostém klidu a pohodě, budeš lépe zvládat i fyzická zatížení.  

Nenech se “válcovat” druhými. Nejdříve řeš sebe a až pak ostatní. Nejdřív stabilizuj sebe. Až pak můžeš pomoci stabilizovat druhé. Jinak by mohlo dojít k nepříznivým situacím jak u tebe, tak u těch, kterým bys chtěla pomáhat. Proto je velmi důležitá psychická pohoda. Na toto apeluji.” 

(Poznámka Lucie: Psychická pohoda úzce souvisí také s výživou. Když se budeme starat o to, abychom jedli vyváženou výživnou stravu, staráme se tak nejen o tělo, ale i o mysl.)


Když člověk přijme sám sebe, lépe přijme i druhé
 

Uvědomila jsem si, že když jsem přijala svou vlastní individualitu, sebe sama, takovou jaká jsem, umím i lépe přijmout individualitu a jinakost druhého. Bez předsudků. 

29.8.2019  vnitřní stres sílí. V hlavě řeším spoustu nedůležitých myšlenek. K tomu přišla SMS od Martina, že mu není dobře. Situace vypadala na první pohled naléhavě tak, že mě napadaly myšlenky, že musím jet okamžitě domů. 

 

Osobní Karma: “Dnes jsi v podobném stresu jako při příjezdu. Toto “odloučení” s Martinem vám prospěje. Nyní jste nuceni fungovat samostatně a zvládat stresové situace sami. 

Málo jsi navštěvovala sad. Tam jsou i pro tebe velmi prospěšné energie. Také ty svou přítomností můžeš sadu pomoci. Proto využij této příležitosti a “neutíkej” z malichernosti. Ještě zítra se můžeš věnovat sobě a své regeneraci. Vnímáš, jak ti to tu svědčí.”

 

Výlet “do vesmíru”
 

Pobyt v čistých, velmi klidných a tichých energiích mi tedy umožnil zpracovat velkou dávku stresových situací, které jsem řešila.  

Poslední den pobytu jsem usedla na jedno zajímavé místo v domě. Duchovně mě doslova vykoplo do meziplanetárního prostoru a já měla pocit, že se nacházím v obraze. Respektive mezi planetami z mého posledního obrazu “Světy”, viz níže.  

Jako bych se znovu spojila sama se sebou. Poslední tečka za “misí”, jejímž cílem bylo najít opět samu sebe.   

 

Obrázek Světy - léčivá síla (energie) vesmíru

Když jsme byli 2.5.2019 v kině na filmu Avengers, tak mi tento obrázek "vyskakoval" v mysli během scén ve vesmíru. 

Po filmu jsem fotku obrázku ukázala kamarádce V. M. Říkala, že při pohledu na něj vnímala příjemné energie proudící shora do země, jakoby jí to pomohlo "uzemnit se". 
 

Duchovní vnímání 4.5.2019:

Lucie: Vnímám spojitost mezi filmem Avengers: Endgame a obrázkem „Světy“. (Děj filmu: vzepření se Temnu po domnělé porážce bytostí z celého vesmíru.)

Včera večer jsem měla pocit, že vnímám „vesmírné“ energie z obrazu. Že duchovně prolétám kolem těchto světů. Okolo planet z obrazu. Tato energie mě omývala. Vstupovala skrz mě. Prostupovala mnou. A já přijímala informace o planetách z obrázku. Ty informace měly podobu energií. Jako by se staly součástí mě samotné. Součástí mých kostí, svalů a celého mého těla. Jako by ty energie tvořily mou DNA. 

Velmi mě při tom bolela hlava v oblasti čela. Vlastně mě bolí ještě nyní, v době psaní. Vnímám to jako nějaký očistný či léčivý úkon. Jak toto souvisí s filmem a co jsou to za energie? Spojené Síly Světla, můžete mi k tomu něco sdělit? 

Vnímám nějakou energii, která je jakoby frekvenčně nad Vodou (viz článek  T4. Energeticky vyzařující obrazy Lucie Kříbkové ). Nedovedu to identifikovat přesněji. Dívám se na obraz a vnímám tu vesmírnou energii okolo planet, okolo světů. Je to něco, co ty planety chrání. Něco, co je obklopuje. Vnímám to silně a jasně. Tuto energii vnímám i v sobě a okolo sebe. Jako plod „plující“ v plodové vodě. Je to zvláštní pocit. Nedokážu přesně pochytit název těch energií. Mám neurčitý pocit, že tyto inteligentní energie přinášejí určitou ochranu.

Inteligentní ochranné energie: Jsem vesmírná energie, jsem součástí každého z vás. Jsem podstata všeho…“  

Lucie: Stěží zachycuji informace v podobě slov. Vnímám silné energie, mám pocit velmi vysoké hladiny čistoty a pozitivity. Ale slova mi unikají.
Jdu si zacvičit Pět Tibeťanů.

I po cvičení stále vnímám ty energie meziplanetárního prostoru. „Plavu“ v nich a cítím se v naprostém bezpečí. Cítím uvolnění a úlevu. Při tom všem zároveň plně vnímám náš hmotný svět. Je to jako celek, jednota.
Poté s klidem na necelou hodinku únavou z očisty usínám. 

Napojení se na energie “Světů” mi pomáhá k lepšímu vyladění se do středu. Vnímám léčivé pohlazení těchto energií. Pomáhají mi ke zklidnění mé mysli a následně i těla.  

Tím, že máme možnost duchovního vzestupu na NDC, máme možnost se naladit i na tyto čisté světelné energie, které nám mohou pomoci najít si cestu k sobě. 
 

Obraz i snubní prsteny jsou hmotné věci, díky kterým se “zhmotnily”, "uzemnily" či potvrdily určité duchovní energie. V určitých situacích je potřeba, abychom něco hmotně vytvořili, udělali, potvrdili - jde o souvislost, propojení, hmoty a duchovního pozadí.
 

© Lucie Kříbková, březen 2020
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší)

  • 139
  • 8
  • 8
  • 8
  • 13

Celkový počet hlasů: 176