Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články V: 60 - 69 | 66D. Doprovodné jevy karmické očisty IV

66D. Doprovodné jevy karmické očisty IV

Věra Talandová Vloženo 29.11.2013
Věra Talandová

Proč nás některé útoky ohrožují a jiné ne? Potřebujeme se frekvenčně dostat nad útočící temné systémy a bytosti. Odpovědí na silný útok by mělo být další posilování světelných základů své bytosti. Intenzivní práce na sobě přináší postupné změny. K řešení situace napomáhá odpovídající vnitřní postoj člověka. Navracející se zdravotní problémy z minulosti. Setkávání se s dalšími lidmi urychlují karmickou očistu. Pomáhá jakákoliv snaha, i částečné cvičení. Karmicky se čistí tisíce dávných existencí, miliardy let historie. Zveřejnění příběhů spouští očistu dalších osob. Překonávání těžkostí posiluje člověka na světelné cestě. Zodpovědnost za svůj život má každý ve svých rukou. Pokroky jsou zásadní, ať už je vnímáte nebo ne. V zátěžových situacích potřebujete zvýšit příjem hmotných živin i energií v potravě.

Jiří Novák

Tento text navazuje na předcházející tři pokračování 66A. Doprovodné jevy karmické očisty I, 66B. Doprovodné jevy karmické očisty II, 66C. Doprovodné jevy karmické očisty III. V předchozích třech pokračováních tématu jsem se zabýval obecnými problémy, které provázejí náročnou karmickou očistu jednotlivců na světelném vzestupu v dnešní době. Například jaké jsou dvě zásadní okolnosti nutné pro sestup Karmy do hmoty. Co naznačují problémy s koleny, problémy s prsty, s horními nebo dolními končetinami, se zády, zuby, se srdcem. Co je příznakem pokusu o ovládnutí bytosti. Jak reagovat, když už je nezbytné odstranění tělesného orgánu medicínou. Konstatoval jsem, že použití magie v jakékoliv podobě jednoznačně likviduje světelný vzestup, zatímco naopak použití medicíny bývá někdy nezbytné.

Dále jsem reagoval na některé opakované dotazy: Co bude dále s medicínou? Jak by se měla medicína změnit? Odkud pochází útok, který doprovází karmickou očistu? Jaký význam má výše útoku, který doprovází karmickou očistu? Naznačil jsem, že podlehnutí energiím z karmických vrstev přináší zvýšené nepříznivé projevy. Znovu jsem připomněl úskalí divokého karmického čištění. A vysvětlil, že světelnou cestu člověka doprovázejí při karmické očistě automaticky předkládané zkoušky. Znovu jsem vyzdvihl nezbytnost udržování optimální vyváženosti mezi hmotnou a duchovní složkou své bytosti.

Tato čtvrtá část tématu obsahuje duchovní komunikace Věry Talandové, která jimi reaguje na svoji náročnou karmickou očistu posledních týdnů.


 

Věra Talandová

Proč nás některé útoky ohrožují a jiné ne?

Věra Talandová: V poslední době se mi při obnažení karmických vrstev stává, že je mi dost špatně. Většinou je za tím kromě nepříjemných energií z vrstev i nějaký útok. U nejsilnějšího útoku jsem pochopila, co jsem udělala špatně a napravila jsem to. Včera byl další útok, dnes to vnímám podobně, jen bude asi o pár procent slabší. Proč nás ještě tyto útoky tak rozhodí? A co dalšího mohu dělat, abych se dostala nad úroveň, ze které tyto útoky jsou? (Duchovní komunikace z 15. 10. 2013)

Příroda: „Tady Příroda. Sama chápeš, co je třeba udělat. Dosahuješ už úrovně, na které tě některé útoky už neohrožují. Ale naopak jiné na tebe ještě aktivně působí.“

Potřebujeme se frekvenčně dostat nad útočící temné systémy a bytosti

Věra Talandová: Aha, vzpomněla jsem si, že asi před rokem a půl mi jedna známá vyprávěla o tom, jak si našla nějakou křesťanskou skupinu. A já jsem při tom vyprávění cítila takový slabší útok. Ale vnímala jsem, že mě to neohrožuje. Že jsem nad tím. A pak mi to bylo potvrzeno.

Příroda: „To je ten příklad. Takových situací je mnohem víc. Kdy útočící bytost či nějaký temný systém nedosahuje frekvencí, na které zvládneš vystoupat. Potom to pro tebe nepředstavuje problém. Součástí života na Planetě jsou právě neustálé boje o energie, útoky, parazitování na energiích. Toto je hodně důležité téma.

Avšak temné a hodně temné bytosti a systémy dosahují vysokých a velmi vysokých frekvencí. A tak vás mohou ještě ohrozit. Jediná vaše šance jak se zbavit tohoto ohrožení je dostat se frekvenčně nad tyto temné bytosti a systémy. Těchto bytostí a systémů je však velmi mnoho. A jak už jsem zmínila, některé dosahují velmi vysokých frekvencí.

Proto se tolik spěchá s očistami všeho druhu. Proto tyto očisty nabírají obrátky. Na vzestupné světelné cestě se nemůžete chránit nepřirozenými prostředky, jako to dělá magie – všelijaké mentální ochrany, zaklínadla ani ochrany silnějšího temného kalibru. Vy svou ochranu naleznete v co nejvyšší vnitřní čistotě a vyladěnosti. V co nejčistších světelných frekvencích.

(Poznámka Marie Mejdrové: Žádnou dlouhodobější, natož trvalou ochranu nemůže už z principu věci najít u magie nikdo, ať už se pohybuje právě (převážně) ve světelných nebo temných frekvencích. Jedinou ochranou vždy byla a je přirozená světelná ochrana vycházející ze světelné čistoty a harmonie dané bytosti, prostředí. Mnohokrát jsme se již při karmické očistě přesvědčili o tom, že magická ochrana blokuje přístup čistých světelných energií k člověku. Zatímco před proniknutím temných energií vysoké úrovně frekvence a temné dokonalosti jej nechrání.)

Odpovědí na silný útok by mělo být další posilování světelných základů své bytosti

Pokud je na tebe veden útok a je to od bytosti nebo systému s vyšší temnou frekvencí, než je tvoje současná světelná frekvence, odpovědí na to by měla být ještě intenzivnější práce na světelných základech tvé bytosti. Nepovolovat a stoupat výš, jak nejrychleji to půjde. Toto je téma, které je aktuální v celé historii. Netrápí jen tebe, je vás hodně takových.

Navíc duchovní útoky od blízkých bytostí – to je choulostivé téma. Tady je důležité postavit se k tomu rozhodně. A nejen vědomě. Naneštěstí občas i podvědomá lítost, smutek či podobné pocity mohou být vaší slabinou, kterou nelítostný útočník, útočníci využijí.

Intenzivní práce na sobě přináší postupné změny

Spojené Síly Světla, jichž jsem součástí, sledují vaši intenzivní práci pro lepší zítřky nejen na planetě Zemi, ale v celém Vesmíru a dál. Vnímáme, že to často není jednoduché. Intenzivní práce na sobě, čištění a při tom všem normální fungování v podmínkách, které na Planetě panují. Ale přes všechno úsilí je to pohled radostný. Vy často v zápalu zvládnutí situace nevnímáte ty krůčky, kroky, někdy i skoky ve vývoji směrem ke Světlu. Nebo je vnímáte až s časovým odstupem. Ale my vnímáme všechny změny v přítomnosti, v té chvíli, kdy se zlepšení stane. A opravdu se z toho radujeme.

V duchovním spojení se Světelnou sférou vedoucí Nový vývoj, s Centrální Karmou Nového vývoje nebo i s Přírodou můžete být schopni vnímat to, jak postupujete na svém světelném vzestupu, i když se nacházíte v náročném čištění. Budete vnímat nejen probíhající očistu, ale i to, co se tím napravuje. Jak zvládnutí celé situace pomáhá dostat se výš. Můžete lépe vnímat obojí.

K řešení situace napomáhá odpovídající vnitřní postoj člověka

Spojené Síly Světla neustále pracují na tom, o co bytosti v očistě poprosily. Při každodenních očistách se zpracovávají nejrůznější témata. Výsledek však vždy závisí na vašich vnitřních postojích. Když o něco požádáte, poprosíte, vždy je důležitý váš odpovídající vnitřní postoj k dané situaci. V tomto případě se bavíme o útocích. Tedy váš vnitřní postoj k útočníkovi, nebo k útočícímu systému.“

Věra Talandová: Děkuji, Přírodo.


 

Navracející se zdravotní problémy z minulosti

Věra Talandová: Spojené Síly Světla, minulý týden jsem měla velmi silnou očistu. Velké bolesti, neschopnost pohnout se. Ráda bych k tomu slyšela nějaké informace. (Duchovní komunikace z 21. 10. 2013)

Příroda: „Tady Příroda. Silné očisty – to je již dlouhou dobu aktuální téma. Vždy, když je uvolněno a připraveno nějaké všeobecné celkové téma na zpracování, spustí se karmické očisty u každého z vás, u kterého je to aktuální. Hodně témat je právě společných, tak se očista spouští v podobný čas. Tvé bolesti jsou dány částečně tvou citlivostí. V tomto konkrétním případě hraje roli i to, že jsi podobné zdravotní problémy mívala v minulosti a teď se u tebe začalo i s očistou na toto téma, jde o regeneraci.“

Věra Talandová: O pár dní později mi pan Novák potvrdil, že jde u mne mimo jiné i o masivní regeneraci. Že se znovu vynořily problémy z dřívějšího období v mém životě, kdy jsem byla vážně nemocná. Že teď nastala doba tyto problémy konečně dořešit, protože dříve byly jen kamsi uklizené pomocí medicíny. A že abych toto období dokázala překonat, potřebuji výrazně zvýšit celkové množství živin, které svému tělu dodávám. Protože masivní fyzická regenerace vyžaduje podstatné zvýšení běžného každodenního přísunu živin. Poté, co jsem se touto záležitostí začala zabývat, se problém skutečně výrazně zmírnil.

Setkávání se s dalšími lidmi urychlují karmickou očistu

Příroda: „K urychlení některých očist přispělo i vaše společné setkání v Brně. Přestože ses ho nakonec nemohla zúčastnit. Účast jsi ale přislíbila a vaše společné domlouvání ať už osobně nebo přes maily už připravuje určité energie. Tyto energie už začínají pracovat na různých úrovních.

Pokud bys dopředu účast z nějakého důvodu odmítla, energie by tě ze své práce vyloučily. Ne úplně, protože určitá vzájemná propojení u vás zůstávají. Pokud jsi společnému setkání řekla ano, stala jsi se součástí tohoto setkání. Třebaže nejsilnější působení energií je při konkrétním samotném setkání, různá působení jsou již v průběhu celé akce – tedy i při dolaďování podrobností.

A protože jsi do poslední chvíle věřila, že to nějak vyjde, byla jsi po většinu doby součástí tohoto setkání. I výměna SMS zpráv přímo při setkání sehrála svou roli.

V tomto období se ti sešlo několik druhů očist, do toho i nějaké útoky, společně s tvojí citlivostí – to je zhruba vysvětlení situace, ve které ses ocitla.“

Pomáhá jakákoliv snaha, i částečné cvičení

Věra Talandová: Přírodo, dost mě mrzí, že nemohu cvičit Pět Tibeťanů. Pár dní jsem se nemohla pohnout. Teď to trošku jde a tak se snažím i přes bolest zkoušet alespoň kousek některého cviku. Dělá mi to starosti, že při tak náročné očistě ani nečistím čakry.

Příroda: „Je to tak, jak to je. Tvoje snaha se počítá. I tvoje prosby směrem k Spojeným Silám Světla. Též podpora manžela, jeho vyladění, vyladění celé skupiny.“

Věra Talandová: Jak to jen trochu půjde, hned s tím zase začnu. Dnes už se mi jeden cvik podařil. I když jsem se u toho potila bolestí.

Karmicky se čistí tisíce dávných existencí, miliardy let historie

Příroda: „Ještě bych chtěla znovu připomenout, jak je čas relativní. Připadá vám, že náročné očisty probíhající dlouhé měsíce a roky jsou už nekonečné a vysilující. A co potom ty tisíce a mnohem více existencí, které je potřeba pochopit, napravit. Ta nekonečná spojení s temnými záležitostmi, která se musí vyčistit. Vnímáš, co jen v tomto jednom jediném životě je potřeba zpracovat a vyčistit.

Nedá se přesně odhadnout, kdy už budou záležitosti zpracovány do takové úrovně, že může nastat určitý skok. Kdy se více bude moci zapojit i automatická očista a bude to pro vás jednodušší. Zatím vše nemohlo jít pouze automatickou očistou, i když jste si její působení okusili, spíše užili – jak tě napadá.

Zveřejnění příběhů spouští očistu dalších osob

Zatím je někdy potřeba kus po kuse vytahovat různé temné záležitosti z vašich vrstev. Zveřejnit vaše příběhy, aby se staly dalším spouštěcím mechanismem u ostatních na světelném vzestupu i celého světelného vzestupu. Abyste hodně věcí pochopili. Aby tu byly i informace pro ostatní. Jaká je situace, jak vypadá duchovní pozadí tohoto světa. Co máte všichni v sobě. A že bez vyčištění vlastních temných nánosů nemůžete stoupat na světelném vzestupu neomezeně dál, výš. Ani Vy, ani celá tato civilizace, ani Planeta a Příroda na Zemi.

Automatická očista je pro vás šetrná. Ale často tím odpadá právě to pochopení problémů do hloubky. Pokud by se vám nyní čistilo vše automaticky, nebudete zkoumat, o co jde. A unikly by vám mnohé důležité informace. Nejen vám. Je velmi důležité, aby nezkreslené informace o duchovním pozadí světa byly přístupné více bytostem, neboť současné energie na Planetě umožní postupně více bytostem prohlédnout.

Překonávání těžkostí posiluje člověka na světelné cestě

A funguje to tak, že zvládnutí náročné očisty umožňuje upevnit vaše rozhodnutí kráčet po světelném vzestupu NDC. Pokud by vše probíhalo hladce navzdory vaší temné minulosti, vaše rozhodnutí by nemělo takovou stabilitu. Na příjemné záležitosti se lehce zvyká.

Pokud pochopíte nutnost světelného vzestupu na Planetě a vrhnete se do náročné práce, budete usilovně pracovat na vyčištění vlastního života, na posílení svých světelných základů, budete zocelení. Prověříte sami sebe. Zvládnete sami pracovat na nápravě toho, co jste pokazili. Automatická očista pak pro vás bude odměnou, ulehčením. Zároveň ale budete kdykoli připravení se zapojit do něčeho náročného, bude-li potřeba.

Zodpovědnost za svůj život má každý ve svých rukou

Zodpovědnost za váš život zůstává ve vašich rukách. Spojené Síly Světla Vám jen mohou v určitých okamžicích některé záležitosti začít ulehčovat. Pokud by bytost nastoupila na světelný vzestup a její očistu by přebrala automatická očista, existovalo by nebezpečí, že by bytost svou zodpovědnost zase jen předala dál. A nechala ostatní, aby se zase postarali. Na světelném vzestupu jste ale sami za sebe. Tyto náročné očisty ukazují, že jste převzali odpovědnost za svůj vlastní život. Že usilovně pracujete na světelných základech svých bytostí. Že jste ochotni se při nápravě vzdát svého pohodlí, zajetých kolejí a něco vydržet.

Nežádejte, aby očisty probíhaly pomaleji. Čím rychleji zvládnete to určité kritické množství úkolů, které jsou potřeba k tomu, aby se mohlo vše o kus posunout, tím dříve pro vás nastanou lehčí časy.“

Pokroky jsou zásadní, ať už je vnímáte nebo ne

Věra Talandová: Já to chápu. Také je mi jasné, že při zpracování a čištění témat z celé existence nehraje roli nějaký měsíc. Na NDC nejsme zase tak dlouho, ale už vnímáme, jakých neuvěřitelných pokroků se nám podařilo dosáhnout.

Příroda: „Ano, pokroky jsou skutečně zásadní. Ať už je vnímáte nebo ne. Všechny ty pokroky závisí na tom, jak postupují očisty. Do jakých hloubek se záležitosti zpracují. Každá temná záležitost má svá vlákna na mnoha úrovních, jakoby jimi prorůstá. Proto je jejich objevení a zpracování z vašeho pohledu zdlouhavé. Vše obvykle poměřujete délkou vašeho současného života. To není optimální míra. Je dobře, že se snažíte i o pohledy z jiných úhlů nadhledu.

Věra Talandová: Děkuji ti, Přírodo, za tvá slova i podporu.


 

V zátěžových situacích potřebujete zvýšit příjem hmotných živin i energií v potravě

Věra Talandová: Několik dní vnímám, že ke komunikacím o očistách by bylo vhodné přidat alespoň zmínku o stravě, o dostatku či nedostatku živin v období silných očist. V období obzvlášť silné očisty, kterou u mne provázely velké bolesti, únava, se přidala ještě masivní regenerace a únava se ještě zvýšila. V takovém období by člověk potřeboval přijímat mnohem více živin než běžně, aby vše dobře zvládal. Příjem živin mě ale napřed nenapadlo zvýšit a tak se stalo, že jsem jich začala mít nedostatek, což se projevilo dalšími nepříjemnostmi. Příjem živin jsem proto zvýšila. Spojené Síly Světla, můžete mi k tomuto tématu něco říct? (Duchovní komunikace z 20.11.2013)

Příroda: „Tady Příroda. Tato skutečnost se projevila u více jednotlivců na NDC. V této době jsou očisty velmi náročné. A probíhají na různých úrovních. To vše spotřebuje hodně světelných duchovních energií. Je pro vás důležité zvýšit množství přijímaných živin i světelných duchovních energií z potravy. Proto je v první řadě důležité zlepšit kvalitu potravy. Pokud máte relativně kvalitní potravu a potřebujete zvýšit množství živin i světelných duchovních energií z potravy, můžete jíst o trochu více. Ale protože množství potravy se tolik navýšit nedá, je vhodné hledat i jiné zdroje, odkud přijímat zvýšené množství živin a optimálních duchovních energií…

Svůj příjem živin se snažte vždy vyladit na základě situací, ve kterých se nacházíte. Co může být dostatkem v běžné situaci, může se změnit v nedostatek v zátěžových situacích. Jakmile se do těchto zátěžových situací dostanete, zvyšte příjem optimálních hmotných živin i světelných duchovních energií v potravě. Zátěžové situace vyžadují změnu v zaběhnutých systémech stravování (nejen v nich), byť pro vás mohou být tyto zaběhnuté systémy běžně vhodné.“

Věra Talandová: Děkuji, Přírodo.

© Věra Talandová, listopad 2013
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 202
  • 31
  • 28
  • 27
  • 26

Celkový počet hlasů: 314