Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články IV: 50 - 59 | 56G. Sexuální energie a potřeba jejího uvolňování

56G. Sexuální energie a potřeba jejího uvolňování

Jiří Novák Vloženo 24.12.2012
Jiří Novák

Potřeba uvolnění sexuální energie v okamžiku jejího nahromadění. Sexuální aktivita působí jako podpora trvalého partnerského vztahu. A co když člověk nemá příležitost k sexu? Jak člověk snáší dlouhotrvající odloučení od stálého partnera? Nevyužívaná sexuální síla se utlumí, jakoby se uloží k zimnímu spánku. Sexuální energie souvisí s tvořivostí člověka. Na světelné vzestupné cestě získává i člověk bez partnera nové možnosti. Dnešnímu člověku nepřísluší ovládat duchovní energie svojí vůlí a vědomím. Uspořádané silové pole lásky účinek orgasmu zvyšuje. Vyjádření odborníků a Přírody k autoerotice. Sexem se člověk zaplétá na nejvyšších úrovních své bytosti. Na vzestupné světelné cestě zůstávejte i bez vztahu v klidu. Sex a hormony lásky, opilost láskou. Skutečná závislost na sexu. Sex a karmická očista. Tři energetické dary Stvořitelů – životní jiskra, hadí síla a jiskra vědomí, jejich zneužívání.

Potřeba uvolnění sexuální energie

V části 56D. Duchovní úloha pozemské sexuality jsem vysvětlil, jak vzniká a kde se hromadí sexuální energie. Naznačil jsem také, že základním cílem tohoto hromadění sexuální energie v lidském těle je především spustit orgasmus a vyvolat tím očistný energetický impuls hadí síly. V tomto pokračování se budeme této problematice věnovat podrobněji.

Člověku s normálně fungujícími pohlavními žlázami se běžně vytváří další a další sexuální energie. Protože sexuální podněty, které produkci sexuální energie vyvolávají, na člověka působí při mnoha obvyklých denních činnostech, i když třeba zrovna takový typ podnětů nevyhledává – při čtení knihy, během zhlédnutí filmu, televizního pořadu, působením reklam apod. A samozřejmě i tou nejpřirozenější cestou, že obvykle každodenně potkává osoby opačného pohlaví. Více o veřejném podněcování sexuality bylo v předchozích pokračováních 56E. Zdeformované postoje k lidské sexualitě dříve i dnes, 56F. Tantra vede člověka k nepřirozenému využívání sexuality.

 

V okamžiku nahromadění sexuální energie někteří jedinci vnímají nutkavou potřebu tuto energii uvolnit a přeměnit ji právě na tento očistný impuls hadí síly, neboli prožít orgasmus. Taková potřeba někdy nemá co dělat s láskou a stává se obyčejnou biologickou potřebou, kterou někteří lidé potřebují čas od času uspokojit.

 

Děje se tak obvykle při sexuálním spojení s druhým pohlavím nebo formou autoerotiky (masturbace, onanie). Občas může k takovému uvolnění dojít i samovolně formou erotického snu doprovázeného sexuálním vyvrcholením.

A co když člověk nemá příležitost k sexu?

A co když člověk k partnerskému sexu příležitost nemá? A když si je navíc na vzestupné světelné cestě vědomý toho, že nahodilý sex je rizikový a k větší vyrovnanosti obvykle nepomůže? A autoerotika se mu buď zcela příčí, nebo se jí vyhýbá třeba z důvodu, že to v něm vyvolává pocity osamělosti, lítosti, touhy prožívat totéž s partnerem, který chybí? Co pak? Nezanechá to nepříznivé stopy na jeho vnitřní vyrovnanosti?

 

Zkušenosti mnohých naznačují následující. Zpočátku se děje to, že nahromaděná a neuvolněná sexuální energie může způsobit určitou přebuzenost člověka. Výsledkem jsou sklony buď k nevyrovnaným projevům, k agresi, hrubiánství, k prudkým výpadům, neuváženým činům, dokonce třeba i k násilnostem. Nebo naopak zvýrazněné pocity lítosti, touhy po partnerovi, něžnostech, pocity samoty. Někdy dokonce člověk může vnímat natolik zvýrazněný pocit, že se zblázní touhou po něčem, co nemůže mít.

 

Pokud člověk toto období dokáže překonat, pak se nevyužívaná sexuální síla postupně částečně nebo zcela utlumí, jakoby se uloží k zimnímu spánku. A člověk pak sexuální podněty kolem sebe začíná vnímat daleko méně, přestává si jich tolik všímat. Prožívá je s mnohem menší intenzitou. Zvykne si na takový stav. A také v tom bývá vědomá vůle si tyto podněty nepřipouštět. Jakoby si je vnitřně zakázal. Částečně se tím omezí tvorba hormonů souvisejících s prožíváním sexuality. A pozornost takového člověka začnou odvádět další situace, řešení úplně jiných problémů, případné zdravotní problémy, stresové situace v zaměstnání i v životě vůbec, deprese z jiných záležitostí. Nebo naopak pocity radosti ze zdánlivě obyčejných věcí. Například pobyt v přírodě, zhlédnutí filmu nebo jiné zajímavé či neobvyklé zážitky.

Sexuální aktivita působí jako podpora trvalého partnerského vztahu

Po určité době soužití se někdy stává, že chuť na sex se postupně vytrácí. Je-li to oboustranné, nemusí to znamenat problém. Ale někdy k tomu dochází za podmínek, že jeden z partnerů jednoduše postupně přestane na to mít chuť, zatímco druhý naopak nedostatkem sexu dlouhodobě trpí.  Přitom si však nechce nic vynucovat. Až se pak může jednoho dne stát, že si najde náhradní program.

Například v článku Spěte spolu, i když se vám nechce. Vyplatí se to!

na adrese https://zena.centrum.cz/...id=765266 jedna z žen uvádí své následující zkušenosti:

„Měla jsem přítele, se kterým jsme prvního půl roku sou... jako diví, ale pak to prvotní nadšení opadlo a frekvence se snižovala a snižovala, až se zastavila na nule. Najednou jsem si uvědomila, že už jsme spolu snad čtyři měsíce nespali, a že mi to vůbec nechybí. Zatímco on to vyřešil po svém. Nechtěl si sex vynucovat, tak se "scházel" se svojí bývalou.

Nevěru jsem nerozdýchala (přestože jsem si za ni mohla v podstatě sama), a rozešli jsme se. Přitom mi jinak absolutně ve všem vyhovoval. Špatný, respektive žádný sex prostě ničí vztahy.

Proto jsem si příště už dala dobrý pozor. S mým současným přítelem jsme spolu už pět let a pořád spolu spíme zhruba dvakrát až třikrát týdně. Někdy je to samozřejmě méně, třeba když toho máme hodně v práci, jsme nemocní, a podobně, ale nikdy ne méně než jednou za týden.

Podařilo se mi vysvětlit mu, jak je pravidelný sex důležitý, a tak máme svoje pravidelné čtvrtky, kdy k sexu prostě dojít musí. Asi se tomu budete smát, ale máme na to dokonce taková zvláštní pravidla, aby se z toho nestal vyloženě teror… Zní to sice hrozně, ale věřte, že se nám ani jednou nestalo, že by se nám tenhle "čtvrteční sex" nelíbil. Vlastně jde jen o překonání té počáteční lenosti, ale jakmile se začneme mazlit, nebo o tom mluvit, jde to potom už samo.“

Jak člověk snáší dlouhotrvající odloučení od stálého partnera?

Poněkud odlišná situace nastává například při dlouhotrvající služební cestě jednoho z partnerů. Taková cesta může trvat týdny, jeden či dva měsíce. Ale zahraniční stáže často trvají i celý rok, přitom k nim dochází bez možnosti vzít si s sebou svého partnera, partnerku. Lidé takovou šanci obvykle vnímají jako svoji mimořádnou životní příležitost a proto do toho jdou bez ohledu na vztah. Taková záležitost také přináší nedostatek sexu. Pokračuji v citaci z předcházejícího zdroje:

„A díky tomu, že dbáme na to, aby byl náš sex pravidelný, máme na něj chuť mnohem častěji, než když na to nemyslíme. Jak to vím? Jednou byl totiž partner měsíc na služební cestě. Prvních pár dnů to byla hrozná muka, ale čtvrtý týden už jsem si na nějaký sex ani nevzpomněla.“

Ano, když partner na čas odjede, přestane působit ten nejsilnější sexuální podnět, kterým je vzájemná přítomnost partnerů v těsné blízkosti vedle sebe. Přestane fungovat ono partnerské silové pole lásky, o kterém jsem psal v části 56C. Energetické pozadí přitažlivosti muže a ženy.

Otázka je, jak se taková situace bude vyvíjet dál, pokud se partner včas nevrátí. Když se takový stav prodlouží až třeba na celý rok. Zůstane sexuální energie obou utlumena? Dokážou oba překonat dlouhé odloučení a dodržet zásady věrnosti? Nebo si třeba dočasně jeden z nich, případně i oba, najdou jiného sexuálního partnera jako náhražku? Vztah je za takové situace vážně narušen a může z tohoto důvodu i skončit. To všechno se při dlouhotrvajících služebních cestách stává.

Dočasné nebo trvalé utlumení sexuální energie?

Pokud sexuální energie není pravidelně nebo alespoň čas od času uvolňována a vytrácejí se podněty pro vytváření nové, její produkce v těle člověka se postupně utlumí. Jak už jsem uvedl, sexualita takového člověka se uložila dočasně k zimnímu spánku. Člověka pak postupně opouštějí jeho sexuální touhy k druhému pohlaví.

Někomu může takový postoj vydržet na celý život a výsledkem pak jsou asexuálové, kteří sex jako nesmyslnou činnost zcela odmítají. Mnohdy k takovému postoji mají vnitřní dispozice, určitou vychýlenost v oblasti sexuality. Například mimozemský původ a jinou formu vztahu k druhému pohlaví, kterou si člověk přenesl do tohoto života. Těmto odchylkám bude věnováno speciální pokračování 56?. Poruchy v sexuální orientaci. Jindy se na takovém stavu podepíše první sex s nevhodným partnerem, při kterém člověk nic necítil.

Například v článku Sex? Jak trapné a nudné...

na adrese www.jenprozeny.cz/laska/2397...co-je-asexualita se píše:

„Asexuálové jsou lidé, kterým sex absolutně nic neříká. Nepociťují sexuální touhu a při sexu neprožívají slast. Sex jim připadá nudný, namáhavý, zbytečný. Žádný z těchto pocitů není póza ani přechodný stav…

Veronika měla přítele, má za sebou sexuální zkušenost… Ale mně přijde sex trapný a nepochopitelný. Prožívala jsem přitom pocity jako: Co to děláme a proč? A jsem si naprosto jistá tím, že tenhle postoj se u mne nezmění, vysvětluje Veronika.“ 

U většiny dalších jednotlivců však určité utlumení sexuální energie představuje pouze dočasnou záležitost. Dokonce i u mnohých z těch, kteří se vzhledem ke svému postavení vzdali sexu na celý život. Což jsou například jeptišky, kněží určitých větví náboženství. I u nich se někdy stává, že přijde-li výrazný sexuální podnět, sexuální touha se i v nich probudí a oni nedokážou odolat. A nemají-li vhodnou příležitost, může pak u nich docházet k vychýleným náhražkám, například využití osoby stejného pohlaví. Přitom touha po druhém není jen o potřebě sexuálního uvolnění, tedy orgasmu. Mnohdy jde pouze o potřebu tělesné blízkosti druhého člověka, vzájemných doteků, pohlazení.

Sexualita a tvořivá činnost člověka

Sexualita úzce souvisí také s tvořivostí člověka. Člověk s pravidelným partnerským sexem v harmonickém vztahu doslova září, je nabitý energií. A jeho tvořivost je tím výrazně povzbuzena. Má spoustu nových nápadů, bývá v životě aktivní. Naopak běžný člověk s uspanou sexualitou, který se nezajímá o duchovní stránku života, se mnohdy stává pasivním, zablokovaným, naštvaným na celý život a na všechno, co mu příležitosti přinášejí nebo spíše nepřinášejí. Vztah k druhému pohlaví se dokonce u něj může zcela vytrácet. Vzrušení a příjemný pocit při přítomnosti osoby druhého pohlaví může postupně mizet. A může být dokonce nahrazován nervními nevyrovnanými reakcemi.

 

U jednotlivců na cestě světelného vzestupu není sexualita a s ní spojený orgasmus jedinou možností, jak se dobrat k mimořádným energiím velmi vysoké frekvence. Sexualita pro ně přestává být tím nejdůležitějším zdrojem jak očistných energií, tak také inspirace i tvořivé energie.

Na světelné vzestupné cestě získává i člověk bez partnera nové možnosti

Pokud člověk vstoupí na Novou duchovní cestu a úrovní své harmonie se přímo stane součástí Přírody, pak se ve fungování jeho bytosti objevují další nové prvky. Takový člověk čas od času vnímá, jak je promýván mimořádnými energiemi velmi vysoké frekvence, aniž by o něco požádal. Jeho pocity se za takové situace podobají pocitům spojovaným s probouzející se hadí silou. A přitom to nesouvisí ani se sexualitou člověka, ani s jeho hadí silou. Jednoduše se jedná o běžné harmonizační přírodní procesy, jejichž součástí se stává každý člověk na NDC.

 

Tvořivost člověka na NDC tak získává další nové zdroje. Sexualita přestává být tou rozhodující možností. Zásadní se stává přímé napojení takového člověka na tvořivé síly Přírody, Planety a Světelných sfér vedoucích vývoj.

 

Řadě jednotlivců se pak stává, že nečekaně dostanou přímé impulsy k tomu, aby začali tvořit – obrazy nebo jiné předměty s energetickým vyzařováním. I když se třeba v minulosti ničím podobným nezabývali. A pokud třeba ano, pak toho již dávno nechali. Příkladem jsou obrazy Petry Novákové a Ivany Zámečníkové, viz texty  T1. Energeticky vyzařující obrazy Ivany Zámečníkové, T2. Energeticky vyzařující obrazy Petry Novákové  nebo jejich samostatné webové stránky www.energiezobrazu.webnode.cz. Podobné impulsy dostávají i další jednotlivci, jejichž díla zatím nebyla veřejně publikována.

Ke světelné cestě nevede umělé rozvádění sexuální energie po těle

Duchovně zaměření lidé vyznávající některé z teorií Staré duchovní cesty považují tuto potřebu po sexuálním vybití za nízké projevy hmotné podstaty. A snaží se nad to povznést tím, že prostřednictvím doporučovaných umělých postupů usilují o jiné využití sexuální energie. A to tak, že ji vědomým úsilím rozvedou z oblasti pánve směrem vzhůru do dalších částí těla.

 

Na webu jsem našel například následující návody k takové činnosti:

Modlitba  "Nechť stoupá sexuální energie do hlavy, dokud neřeknu stačilo."

Už ze samotné formulace této „modlitby“ je patrné, že jde o tvořivý příkaz. Že se jedná o pokus ovládat sexuální energii svojí vůlí a vědomím. Další příklady jsou podobné:

„Při nádechu je pozornost zaměřena na oblast perinea (poznámka: oblast mezi konečníkem a pohlavním orgánem ženy nebo muže), aby byla uvědomována energie na této úrovni. Poté je směřována vzhůru podél páteře, od kořene až k vrcholu hlavy. Následně je vedena zakřivením lebky zpět a započne během výdechu svou cestu dolů. Je svedena z vrcholku hlavy do čela, kde se rozdělí na dva proudy vedoucí k očím, a dále putuje od nosních dírek podél dvou cest a opět se sjednotí na úrovni brady. Pokračuje poklesem do oblasti hrudi, břicha a ke genitáliím.“

„Uvolněte se, energie vám začne stoupat k hlavě. Můžete se usmívat do svých sexuálních orgánů, abyste energii pomohla stoupat po páteři do mozku. Devětkrát zakružte energií do spirály v hlavě jedním směrem a potom devětkrát opačně.“

„Při orgasmu si představuj silou vůle, jak to stoupá nahoru, časem zjistíš, že to jde…, cítíš, že energie nejde pryč, ale zůstává v tobě.“

I v těchto dalších návodech jde o vědomou snahu ovládat proudění energie, směrovat ji někam, vést ji na určité místo svojí vůlí a silou své představivosti. Je přece zásadní rozdíl mezi tím, když člověk jako nezúčastněný pozorovatel sleduje určitou energii a vnímá její tok. Nebo když se naproti tomu snaží tento tok ovládat, směřovat na určité místo.

Dnešnímu člověku nepřísluší ovládat duchovní energie svojí vůlí a vědomím

Dnešnímu člověku na tomto světě přísluší v oblasti duchovních energií buď pouze úloha pozorovatele, nebo v oprávněných případech navíc úloha zprostředkovatele. To znamená toho, kdo dá k dispozici svůj energetický systém, aby energie pod vedením Spojených Sil Světla vedoucích vývoj plynuly skrze jeho bytost tam, kde je jich potřeba. Například k druhým lidem, kteří potřebují energetickou pomoc. Nebo na určité místo v Přírodě, které potřebuje očistit, nebo kde je nezbytné uvolnit zapadlé lidské duchy – zajatce Planety.

 

Naopak jakékoliv snahy člověka uchopit energii, snažit se ovládnout její proudění vlastním chtěním, vůlí, představivostí jsou principem nepřirozené magie. Té magie, která sice byla běžnou výbavou Stvořitelů, andělů i lidstva 1. typu, lidstvu 2. typu však nepřísluší. Její používání se naopak pro dnešní lidstvo stává zkázou, hrobem, cestou ke katastrofě.

 

Více o tom bylo například v článcích 16. Magie z pohledu historie, 17. Srovnání cesty čistého vzestupu s cestou magie, 43G. Magie ztrácí informační kontakt se skutečnou realitou, 44C. Další srovnání lidstva 1. a 2. typu III, 45D. Proč právě Nová duchovní cesta? IV.

Uspořádané silové pole lásky účinek orgasmu zvyšuje

Dosažení orgasmu, v průběhu kterého se uvolní zlomek hadí síly, má jak v případě partnerského sexu, tak i v případě autoerotiky významný pozitivní vliv na kompletní bytost člověka. Ale míra tohoto účinku se bude případ od případu zásadně lišit.

Pokud člověk dosahuje orgasmu sám bez partnera, partnerky, nebo i v nahodilém sexuálním styku, kde o lásce nebo vzájemné harmonii nemůže být řeč, pak chybí účinek onoho uspořádaného silového pole lásky v harmonickém partnerském vztahu, o kterém jsem se zmínil v části 56C. Energetické pozadí přitažlivosti muže a ženy.

 

Právě toto uspořádané energetické silové pole, které vzniká při těsném kontaktu dobře vzájemně vyladěné dvojice muže a ženy, posouvá nejen vlastní sexuální prožitek, ale i celkové účinky na bytost člověka, do zcela jiné, mnohonásobně příznivější podoby.

 

Sexem se člověk zaplétá na nejvyšších úrovních své bytosti

Naopak v případě nahodilého sexuálního styku vystupují do popředí hmotná i duchovní rizika takové činnosti. Na hmotné úrovni nebezpečí přenosu pohlavní choroby. Nebo nechtěné oplodnění s nevhodným partnerem, což je zásadní komplikace v dalším životě.

 

Ještě závažnější, i když na první pohled neviditelná, jsou však rizika duchovní. Sexem se totiž člověk zaplétá s druhým člověkem na hluboké úrovni, možná na té nejhlubší vůbec. Nejde jen o vysoké riziko fyzických a psychických vlivů. Ale i bezprostřední duchovní a karmické následky. O navázání hlubokého pouta s člověkem, se kterým je nevhodné sdílet partnerský vztah. Pouta, které bude muset být v budoucnu rozpleteno a zpracováno. A to především v případech, kdy při sexu došlo k přenosu dalších neviditelných duchovních vlivů.

 

Zejména jde o následující dodatečná duchovní rizika: Možnost snazšího přenesení temné podstaty jednoho člověka na druhého. Umožnění zatemněnému člověku, aby se svojí temnou duchovní částí vloupal do mého nitra a kompletně mne na duchovní úrovni ovládl. Přenesení jiné temné parazitující nehmotné bytosti z něj na mne, což může být jakákoliv astrální zrůda, temný klon žijícího člověka nebo dokonce černý bratr, který se vynořil z karmických vrstev. Tímto způsobem může dojít k přenosu nebo rozšíření ovládnutí jednoho člověka jakoukoliv temnou silou na jeho sexuálního partnera. A tyto okolnosti se mohou postupně projevit ve vzniku nezvyklých zdravotních problémů. Stačil k tomu jediný sexuální prožitek s náhodným partnerem.

Vyjádření odborníků k autoerotice

Takže autoerotika v případě nouze ano. A navíc je důležité si uvědomit, že bezpečnější je autoerotika než sexuální styk bez lásky s náhodným partnerem. Ne však autoerotika jako trvalý životní styl. Například ne z vychýlené pozice, že druhé pohlaví vůbec nepotřebuji, protože je pro mne jen přítěží. A ne ani jako závislost, které člověk zcela podléhá a slouží. Nakonec i lékaři v dnešní době tuto formu občasného uspokojení doporučují, pokud není jiná možnost.

Například známý český sexuolog Radim Uzel uvádí ve svém článku z října 2011 následující informace:

„Starověcí lékaři (např. Hippokratés a Galénos) považovali za škodlivou pouze nadměrnou onanii. Nesprávně chápali význam mužského ejakulátu pro organismus. Jeho ztrátu hodnotili jako příčinu úbytku životního elánu a vysychání míchy.

V novověké literatuře položil základ nauky o škodlivosti masturbace lausannský lékař Simon André Tissot. Jeho nesmyslná myšlenka o zhoubných následcích onanie se záhy rozšířila do celého kulturního světa. Opisovaly ji všechny lékařské kapacity. Dnešní námitky proti onanii vycházejí především z křesťanského učení o tom, že pohlavní styk má sloužit výhradně k otěhotnění. Křesťané proto odsuzují jako hřích masturbaci, stejně jako přerušovaný pohlavní styk nebo veškerou antikoncepci.

Sexuologové považují autoerotiku za přirozenou součást lidské sexuality. Neslouží jen k ukojení v případech nouze. Představuje normální doplněk párové sexuální aktivity. Nemůže nikomu uškodit, a při zachování intimity ani nikoho pohoršovat.

Světová deklarace sexuálních práv přijatá sexuologickým kongresem v roce 1999 zaručuje právo na sexuální potěšení, včetně autoerotických aktivit. Vidí v nich zdroj tělesného, duševního a intelektuálního blaha. Moderní lékařská věda navíc zjistila, že tělesné škody člověku nezpůsobuje onanie, ale nesmyslný boj proti ní.“

Zdroj: www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/247777-radim-uzel-v-autoerotice-jsou-aktivnejsi-zeny.html

Vychýlená výchova je však stále ještě znát. Proto i dnes mnozí pociťují stud nebo se cítí nepříjemně jen při vyslovení slova masturbace nebo dokonce i při běžném partnerském sexu. Další pak mají pocit viny, hanby při samotném sebeukájení. A to přesto, že odborníci naopak tento způsob uvolňování sexuální energie podporují. A právě proto, že odborníci sexuologové tuto formu sexuální aktivity mnohdy až příliš podporují jako lék na mnohé problémy v oblasti sexuality, může to vést až k následujícím typům dotazů, které zažil sám na sobě Radim Uzel (viz předešlý článek):

„Jedna paní vyslovila nedávno v televizi obavy z toho, že se její dítě bude učit onanovat ve škole. Samozřejmě v rámci výuky sexuální výchovy.“

Postoj Přírody k autoerotice

Co na tuto formu individuální sexuální aktivity říká samotná Příroda?

JN: Přírodo, prosím, jak je to s lidskou autoerotikou. Jde taková forma sexuální aktivity jedince proti lidské přirozenosti nebo nejde? Může to zanechat nepříznivé vlivy? Je to snad v rozporu s principy vzestupné světelné cesty? Je něco takového eticky vhodné a čisté? Nebo to vyvolává určité vychýlení člověka z jeho cesty?

 

Příroda: „Pokud tato forma uvolnění sexuální energie nepřejde v silnou závislost, kterou je člověk ovládán, není na tom nic špatného. Jde jen o jiný způsob poznávání svého těla a svých přirozených tělesných pochodů. Občasná sexuální aktivita člověka v tomto směru nepřináší žádný etický propad bytosti. Naopak může přinést pozitivní vlivy podobně jako orgasmus dosažený běžným partnerským způsobem. Není potřeba se obávat této formy sexuální aktivity jako určitého doplňku k běžnému partnerskému sexu. Nebo také jako dočasnou náhradu v situacích, kdy člověk svého partnera nemá.

 

Ale pozor na závislost. Pozor na to, aby se člověk nestal sluhou takového zvyku. Protože každá forma závislosti člověka vychyluje a je v rozporu se základními principy světelné cesty.

 

A také pozor na to, aby člověk tímto způsobem nedošel k naprosté rezignaci na jakýkoliv další partnerský vztah. Na světelné cestě je spojování lidských bytostí do párů muže a ženy přirozené. Pokud se najdou dva jedinci s dostatečně vysokým vzájemným sladěním, usnadňuje to oběma jejich cestu životem. Člověk by neměl nikdy rezignovat na to, že může najít vhodný protějšek.

Jeho vlastní autoerotika by mu neměla bránit v tom, aby se snažil zlepšit svůj dosavadní partnerský vztah, pokud je vhodné v něm setrvat. Nebo aby hledal nový vztah, pokud ten předcházející musel ze závažných důvodů opustit. A aby v tomto směru využíval příležitostí, které mu přicházejí. Pokud jde cestou Světla, má v tomto směru lepší pozici než ten, který je v pádu. Protože planeta Země i Příroda jej na této cestě podporují. Vhodné příležitosti jsou tak pro něj snáze dostupné.“

Mnoho jednotlivců usiluje o navázání partnerského vztahu za každou cenu

Mnozí lidé usilují v dnešní době o partnerský vztah za každou cenu. Tato otázka tíží zejména ženy, které dosáhnou určitého věku a obávají se, že „zůstanou na ocet“. Obávají se, že jejich biologické hodiny pokračují ve svém běhu a ony už nestihnou založit včas rodinu, když budou stále čekat, než se objeví ten pravý. Často pak ve svých nárocích a touhách dělají zásadní kompromisy, které se později vymstí. Založí obvykle z čistě rozumových pohnutek bez lásky rodinu s člověkem, se kterým však nemohou dlouhodobě fungovat.

Na vzestupné světelné cestě je celá řada žen bez partnerů. Nebo i žen s dětmi, které byly nuceny z důvodu zneužívání sebe i dětí dosavadní vyhrocený vztah opustit. Nebo byly partnerem opuštěny. Bylo by pro ně příjemné, kdyby našly nový vztah a získaly tím určitou oporu v jinak nelehké situaci. Ale nový partner se neobjevuje. A naopak stále ještě pokračuje náročné karmické čištění od všech možných forem ovládání ze strany bývalého partnera a jiných bytostí, i čištění od vlastních vadných, vychýlených postojů a činů všeho druhu. A to jak z tohoto života, tak také z dávné minulosti.

 

Duchovně založený člověk si snáze uvědomí, že shánění vztahu za každou cenu není vůbec vhodné. Příroda má vždy pro člověka vhodné příležitosti. Pokud však taková příležitost stále nepřichází, je důležité si uvědomit, že to určitě má zásadní důvody.

 

Na vzestupné světelné cestě zůstávejte i bez vztahu v klidu

Jste na cestě světelného vzestupu a nemáte správný partnerský vztah nebo vůbec žádný? Nepropadejte panice. Vše probíhá tak, jak je to pro vás optimální. Proces karmické očisty a postupného zvyšování vnitřní harmonie člověka na světelném vzestupu řídí Karma a Příroda. A ty přece znají každého jednotlivce nejlépe. A navíc mají dostatečný duchovní nadhled nad celým jeho životem, a to i v návaznosti na minulé existence. Proto dokážou člověka nejlépe vést a ve správný čas mu dávat vhodné impulsy, inspirace k provedení zásadních změn v životě.

Ještě nejste uvnitř dostatečně vyrovnaní, doposud jste ze sebe nevytěsnili návyky opakovaně se nechat ovládat nebo obráceně tendence sami ovládat druhé. Při navázání nového vztahu v tomto období by stále ještě hrozilo nebezpečí, že opět upadnete, jako už tolikrát v minulosti, do stejného stereotypu, návyku. A znovu budete hrát v novém vztahu roli podřídivého, poddajného, ustupujícího v každé situaci. Nebo naopak toho, kdo má tendenci ovládat druhého, který sám od sebe ustupuje, manipulovat s ním, řídit jeho život. Vaše celková karmická situace ještě není příznivá pro navázání nového optimálně fungujícího vztahu.

 

Chcete přece vztah na celý život? A ne pouze vztah na chvilkové dočasné uspokojení? Vztah po všech stránkách optimální, povznášející. Tak buďte v klidu, držte si svoji vzestupnou světelnou cestu. Pokračujte ve své karmické očistě. A vztah přijde ve chvíli, kdy již na něj budete připraveni.

 

Jistě, ani pro vás by přece nebylo problémem navázat jakýkoliv vztah. Ale skutečně po tom toužíte za každou cenu? I za cenu hmotných a psychických komplikací, které takové vztahy přinášejí? Za cenu dalšího ovládnutí a dalšího zkomplikování vaší doposud nedořešené karmické situace? Nebo dokonce za cenu ztráty své duchovní cesty?

Nepromeškám vhodnou dobu na narození dítěte?

Některé ženy namítnou: Ale vždyť mám již nejvyšší čas mít první dítě. Za chvíli již na to budu moc stará.

Samozřejmě, není možné, aby všechny bytosti čekaly s početím dítěte jak na ideální osobní situaci, tak i na ideální vnější svět. To by už lidstvo dávno vyhynulo. Mít dítě je pro ženu něčím, co je v ní hluboce vryto samotnou Přírodou. Takhle ji Příroda naprogramovala. Některé ženy dokázaly nahradit mateřský instinkt například potřebou profesionální realizace. U většiny žen je však těžké to něčím zkusit nahradit. Protože instinkt ženy jde v tomto směru mnohem hlouběji, než jakékoliv rozumové argumentace, i než jakékoliv další důvody, třeba duchovní.

I za této situace je však na místě, aby ženy vyčkaly na příznivější osobní situaci. A to nejen ve smyslu hmotném, ale i v duchovní oblasti. Aby narození dítěte za každou cenu s prvním alespoň trochu přijatelným partnerem nepřineslo pro ně natolik zásadní vychýlení, že pokračování vlastní světelné duchovní cesty už nebude připadat v úvahu.

Při optimální cestě životem věk zase nemusí být tím rozhodujícím omezujícím činitelem. Vzestupná světelná cesta dává člověku možnost probuzení vyššího stupně regeneračních a samoobnovovacích schopností fyzického těla. Vezměte toto vše v úvahu a nepropadejte panice.

Toto téma bylo zmíněno také v duchovních komunikacích Marie Mejdrové: O partnerských vztazích a nenaplněných láskách a Ivany Zámečníkové:  Každý nový partnerský vztah potřebuje správný čas a dostatečnou připravenost .

Sex a hormony lásky, opilost láskou

V jiném článku Orgasmem ke zdraví aneb Jak se léčit vzrušením? na adrese https://zena.centrum.cz/...id=729052 se uvádí:

„Sexuální abstinence podle lékařských záznamů působí často úzkosti, paranoiu a deprese. Pokud člověk trpí lehkými formami depresí, může být sex výborným lékem. Uvolňují se při něm do těla endorfiny, které snižují stres a vyvolávají pocit euforie.“

Odborníci přirovnávají působení sexu v pozitivním smyslu slova k působení drogy. Pro člověka na vzestupné světelné cestě to však není příliš šťastné přirovnání. Protože pod pojmem droga obvykle spatřujeme něco nepřirozeného, nevhodného. Například v článku Kdy sex působí jako droga? Nadopujte se! na adrese www.zena.centrum.cz/zdravi/...position-23  se píše:

„Vědci se ještě nedohodli, zda existuje závislost na sexu, ale sex drogou bezesporu je - látky, které se při něm a po něm vylučují, působí na centrum slasti v mozku. A stejně jako droga účinkují - "jako kdyby člověk létal"…

Při milování se v těle vylučují hormony oxytocin, serotonin a dopamin. Na dopamin, zvaný "neurotransmiter slasti", kterým mozek reaguje na to, že člověk získá nějakou odměnu, reaguje centrum slasti…

Díky tomuhle koktejlu dobré nálady se pak cítíte šťastnější. Jejich zásoba po sexu vám vydrží většinou na jeden den. Hormony štěstí, které organismus vylučuje, jsou silným protivníkem proti stresu.

Při orgasmu se pak  do těla vylučuje hormon prolaktin, který zvyšuje citlivost vašich smyslů, hlavně čichu. Při milování totiž tělo vylučuje růstové hormony, které brzdí procesy stárnutí.

Sex skvěle mírní bolest. Těsně před orgasmem se až pětkrát zvedne hladina hormonu oxytocinu, a tím i produkce endorfinů. Ty tiší bolesti hlavy, svalů, zad nebo kloubů. Vysoká sexuální aktivita v našem těle zvyšuje i produkci feromonů, které zvyšují atraktivitu i pocit z ní. 

A co teprve když jde o sex z lásky! V prvních měsících prudké zamilovanosti mozek produkuje amfetamin FEA (chemicky C8h21N), jemuž se říká hlavní hormon lásky. Vzbuzuje pocity dokonalé extáze - známou "opilost láskou",  čímž se svým  účinkem podobá opiátům.“

Skutečná závislost na sexu

Z toho všeho vyplývá, že sex má skutečně podobné účinky jako droga. A možná jste ve svém životě poznali osoby doslova závislé na sexu. Například jeden ze známých psychotroniků se ve veřejně vysílaném rozhlasovém pořadu pochlubil, že měl více než 700 žen. Jak nechutné! Je nasnadě, proč měl tuto energetickou potřebu. Již mnohokrát jsem se na různých místech zmínil o zneužívání duchovních energií člověka k posílení tvořivé síly jiných bytostí, viz zejména články U11. Jaké je skutečné pozadí vysávání mezi blízkými osobami?, U12. Možnosti řešení energetického vysávání v rodinách, U13. Proč je důležité vzepřít se vysávání?

Také jsem znal člověka, který byl zpočátku sportovcem. Ale jeho sexuální touhy v manželství nebyly zřejmě ženou dostatečně ohodnoceny a ani opakovaně uspokojovány. A to byl možná hlavní důvod, proč si začal posilovat sebevědomí jiným způsobem. Začal mít potřebu mít každou ženu, na kterou si pomyslel – svobodnou, vdanou, mladou, starší – to je jedno. A nepřestal, dokud ji nedostal.

Řada jednotlivců je doslova závislá na sexu a střídání partnerů, partnerek. Čím jich dostanou více, tím lépe. Takoví lidé nejsou schopni fungovat v normálním vztahu, vydržet v něm věrní. Nebo i vůbec nejsou schopni nějaký vztah dlouhodoběji budovat. Sex v tomto podání se pak stává úchylkou. A někteří se z této závislosti léčí. Řada násilníků se musí přímo z rozhodnutí soudu podrobit ochranné léčbě své sexuální vychýlenosti.

Je známo, že podobná forma závislosti vede ke špehování, sledování, skrytému pozorování partnerů, partnerek, po kterých touží. Taková aktivita může vést až k nechutným formám přemlouvání, uhánění, vnucování se nebo dokonce až k přímému násilí. K pokusům vynutit si sex za každou cenu. Nebo dokonce ke zvrácenému uvažování – když to nemohu mít já, tak to nebude mít ani nikdo jiný. Také já jsem se s podobným příkladem setkal, viz text Obraty a zlomy v životě jedné rodiny.

Sex a karmická očista

Během zpracovávání tématu partnerské vztahy a sexualita jsem byl opakovaně dotazován na následující záležitost:

A co když má člověk obnaženou vysoce nepříznivou karmickou vrstvu z minulosti a uskuteční partnerský nebo nahodilý sex? Co sex s touto vrstvou udělá? Pomůže ji rozpustit, zpracovat, nebo naopak ještě zhorší situaci? Zeptal jsem se přímo Centrální Karmy nového vývoje (22.12.2012)

 

Centrální Karma nového vývoje: „Jsou dvě základní situace, které je potřeba důkladně rozlišit a oddělit. Pokud je člověk na světelném vzestupu, opakovaně se karmicky čistí a jeho bytost nemá problémy s vydáváním nepříznivé umělé tvořivé výbavy z dávné minulosti, pak sex ve vyváženém partnerském vztahu obvykle splní pozitivní roli. Stává se tím, co zpracování vrstev usnadní, urychlí. Protože zvýšený příliv čistých duchovních energií vysoké frekvence rozpustí špínu a bloky v duchovních tělech člověka. A vytvoří tím předpoklady pro automatické karmické rozvázání dávné situace. Ke kterému už v dnešní době běžně dochází v méně komplikovaných situacích u jednotlivců na Nové duchovní cestě s vysokou úrovní vnitřního vyladění.

Je tady ovšem ještě druhá možnost. Člověk, který není na světelném vzestupu. Vlivem energií vnějšího prostředí nebo automatickým působením energií partnera na světelném vzestupu se mu obnaží, nebo je vytlačena na povrch karmická vrstva z minulosti. Která odpovídá situaci, kdy on někoho ovládal, zneužíval. Bytost takového člověka se obvykle není schopna dobrovolně vzdát minulé výbavy. A naopak se této výbavy chytá, protože v ní spatřuje příležitost posílení své moci, svého postavení. Sex s takovým partnerem je pak vysloveně nebezpečný. Protože během něj může dojít k plnému obnovení jeho vysávacích schopností z dávné minulosti. Což umožní dotyčnému plně ovládnout svého partnera, zahákovat se vnitřně do něj. A protože to bylo ze strany protějšku dobrovolné, bude se toho jen těžce zbavovat. Právě z důvodů této možnosti je doporučováno, aby při zjištění energetického zneužívání v současnosti ze strany partnera následovalo okamžité oddělení od lože a sexu.“

Více o tom je v článcích U11. Jaké je skutečné pozadí vysávání mezi blízkými osobami?, U12. Možnosti řešení energetického vysávání v rodinách, U13. Proč je důležité vzepřít se vysávání?

Tři energetické dary Stvořitelů

Na stvoření člověka, který byl vysazen ve hmotné rovině našeho Vesmíru, se podíleli Stvořitelé ze tří různých nadsvětů existujících mimo náš Vesmír. Každá z těchto tří stvořitelských úrovní předala lidstvu ve Vesmíru svůj jedinečný dar, určitou energii či sílu, která byla využita při závěrečném kompletování bytosti člověka. Těmito třemi energiemi jsou životní jiskra, hadí síla a jiskra vědomí. Zatímco první síla pochází od Stvořitelů Otců, druhá je darem Stvořitelů Ještěrů a třetí příspěvkem Stvořitelů Moudrých Draků.

 

Více o tomto tématu bude v plánovaném textu Tři úrovně Stvořitelů a tři verze životní síly v člověku.

 

Životní jiskra představuje oživující sílu bytosti.

Hadí síla je energie, která jednak zajišťuje pokračování lidského rodu prostřednictvím lidské sexuality, orgasmu muže a generativního rozmnožování. A zadruhé, je silou udržující duchovní růst člověka. Umožňuje dovést postupně člověka k duchovnímu probuzení, k nastoupení cesty světelného vzestupu a k dalšímu prohlubování této cesty.

Jiskra vědomí vyjadřuje sílu individuality člověka, schopnost vnímat okolí a sebe sama, uvědomovat si realitu, rozpoznávat. A také ovšem schopnost vědomě se rozhodovat a vědomě tvořit silou svého vědomí.

Tři úrovně Stvořitelů se tak do člověka promítají ve třech životních silách, které někteří autoři označují jako „tři ohně člověka“.

 

Každá z těchto tří energií je mimořádným pozitivním darem pro lidstvo 2. typu. Mimořádnou příležitostí využít tento dar k nalezení stabilního světelného vzestupu. V dosavadní historii to však zatím fungovalo naopak. Ke stabilnímu trvalému světelnému vzestupu lidstvo cestu až do konce 20. století nenašlo. Naopak však pro každou z těchto tří významných energetických sil našli lidé způsoby, jak ji zneužívat pro temné účely.

 

Zneužívání tří energií člověka

Oživující síla byla kradena po kouskách nebo kompletně celá druhým lidem. A ti, co ji kradli, si takto uměle zlepšovali své pozice, aby získali vyšší tvořivou nebo léčebnou sílu, mohli snáze ovládat druhé, snáze zasahovat do fungování světa (viz například články Jak fungují systémy Reiki a Šambala?, A8. Pohled do minulosti na počátek vzniku magie).

Hadí síla zase byla zneužívána v temných rituálech ke vzývání extrémně silných temných bytostí a vlivů, k přenášení temné podstaty z jednoho člověka na další, k dosažení temných zlomů ve vývoji. Dobře to bylo naznačeno ve filmu Indiana Jones a chrám zkázy z roku 1984, ve kterém je názorně předveden obětní rituál prováděný v rámci kultu bohyně Kálí. Více o hadí síle bude v následujících dvou pokračováních 56H. Hadí síla a orgasmus, 56i. Hadí síla na cestě neomezeného světelného vzestupu.

Síla vědomí zase začala být uměle zesilována magickými cvičeními, a byla pak zneužívána na manipulaci a přímé ovládání druhých bytostí, ale také Planety, Přírody, celého vývoje. A také běžné magické rituály bývaly spojovány s oběťmi a proléváním krve, čímž se jejich účinek ještě více zvyšoval (viz články 38C. Vliv astrálních egregorů na vývoj, 38D. Obětní rituály a jejich následky, A9. Magický systém ovládající lidskou civilizaci na Zemi).

© Jiří Novák, prosinec 2012
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 361
  • 37
  • 19
  • 22
  • 28

Celkový počet hlasů: 467