Pravčická brána
Úvodní stránka | Duchovní komunikace na NDC | Komunikace na NDC I | Vyslyšte poselství náznaků a změňte sami sebe tam, kde je třeba

Vyslyšte poselství náznaků a změňte sami sebe tam, kde je třeba

Petra Nováková Vloženo 11.2.2011
Petra Nováková

Duchovní komunikace z 25.1.2011

Spojené síly Světla, prosím o aktuální informace k situaci, na čem se pracuje, co bychom měli znát.

Sféra odpovědná za nový vývoj: Věci se teď v novém roce vyhrocují. Lidé jsou tlačeni k jejich dořešení. Přináší to většinou různé situace ve hmotě, které jsou buď samotnými zkouškami, nebo je nutné jimi projít, aby se obnažily vrstvy a vše se posunulo automaticky dál. V tomto roce nečekejte úlevy. Naopak půjde o rok, kdy se budou řešit věci, které se opakovaně řeší již dlouho, nemají však zatím konečné rozuzlení. A je důležité pokročit v nich dále, i když to nemusí přinést hned konečný výsledek, ale rozhodně nějakou změnu situace. Jde většinou o zásadní věci vašeho vývoje, proto je důležité s nimi pohnout. Nemusí to však být příjemné.

Každá změna přináší nejprve zvrat a pak delší cestu, která vede ke konečnému výsledku. Ta cesta vyžaduje odhodlání vydržet. Stejně jako když se staví dům, je důležité a nutné nejprve pořádně vzít za práci, a projít obdobím určitého chaosu či nepříjemných situací. Zkrátka obdobím budování! Obdobím nových postojů, odlišných přístupů. A také obdobím přestavby svých schopností, vlastností, svého chování. Teprve pak se dospěje po usilovné práci do bodu, ve kterém už tělu i „duši“ bude dobře. Stále procházíte změnou své bytosti na základě vnitřního působení energií. A také působením hmotných situací, které se naopak snaží tlačit na změnu hmotných postojů, způsobu myšlení, zkrátka toho, co je vidět a co je daleko obtížnější změnit. A obojí vyžaduje vaši práci na sobě.

Ale změnit sama sebe ve hmotě, to vyžaduje nejprve připustit, že nějaká má vlastnost či postoj či způsob prožívání, reagování atd., zkrátka cokoli, není v pořádku. První bod je to přiznat, druhý chtít to změnit a třetí začít na tom den za dnem pracovat. A to jsou fáze, které vás letos čekají. Nejprve vytvořit hmotné změny, tím však nemyslím ty, které přijdou samy zvenčí, ale ty, které vy sami připravíte. Pak přijdou i další změny zvenčí.

Duchovní očista se neřídí tím, co chceme, ale tím co potřebujeme. Je velký rozdíl mezi vnímáním z duchovního pohledu existence bytosti a jednostranným hmotným vnímáním vycházejícím z posuzování jednoho časového úseku. Očista vás nemá zničit, ale zachránit. Očista však znamená i obnažení nepříznivých jevů, prožitků nepříjemných událostí. I takové situace jsou součástí očisty. Teprve po jejich zviditelnění mohou být skryté příčiny pochopeny, karmická situace se může rozvázat a příznaky mohou odejít. Přirozeností každé bytosti je však každý projev očisty hned na samém počátku co nejrychleji utnout, přerušit, vymazat. Aby se bytost zase cítila dobře a mohla co nejrychleji pokračovat ve svém dosavadním způsobu konání.

Projevy očisty vás, lidské bytosti, omezují. Protože si potřebujete zajistit hmotnou existenci. Při řízené karmické očistě proto více vyhrocené situace přicházejí ve chvíli, kdy máte čas věnovat jim pozornost. Pokud je však delší dobu přehlížíte, problém se často neočekávaně vyhrotí v nejméně příznivou dobu. Za celé věky však bytosti přivykly na život bez impulzů. Nechtějí přemýšlet, zabývat se očistou či změnou, kterou by měly udělat. Nejraději nechávají vše plynout a řeší takové náznaky použitím umělých prostředků. Tím spíše, že vnějším tlakem jsou ubezpečovány v tom, že právě tyto metody to za ně vyřeší. Ve skutečnosti se však tím pouze zakryje náznak. Skutečné příčiny se však nevyřeší a problém se bude stále vracet.

Řešením je podívat se na svůj problém, na projevy očisty, z duchovního pohledu. Z pohledu skutečných vnitřních příčin a neharmonií, které takovou situaci vyvolávají. A buďte k sobě upřímní. Proč asi tyto příznaky přicházejí? Co vám chtějí říci? Vyslyšte jejich poselství a změňte sami sebe tam, kde je to nutností. Špinavé oblečení si na sebe nevezmete. Styděli byste se. Ale že jste špinaví uvnitř a pramení z toho vaše problémy venku, to se mnohdy snažíte přehlížet. Stejně jako se oblečení nevypere samo (pokud nepoužijete přístroj), stejně tak ani váš vnitřek se nevyčistí sám. A ani energie samy to neudělají, pokud nejde jen o drobné nečistoty.

Na vyčištění velké skvrny se musí použít něco extra. Stejně jako na rozpuštění silné karmické vrstvy. U obojího je nutné především vaše úsilí a navíc použití těch prostředků, které skutečně pomáhají. Pokud použijete ty nesprávné, míjí se to účinkem. Lidé zdůvodňují používání těchto umělých prostředků touhou po okamžité nápravě, po co nejrychlejším obnovení obvyklého pohodlí. To jsou však postoje bytosti, která stále ještě není odhodlaná dát do své očisty vše nezbytné. Podle toho pak vypadá vaše hmotná situace. A změnit ji můžete jen vy. Vy víte jak. Jen se vám nechce. Anebo si to nechcete připustit? Nečekejte na lepší možnosti. Ty nejlepší možnosti pro vnitřní očistu a životní změnu máte teď před sebou.

© Petra Nováková, únor 2011
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 232
  • 27
  • 20
  • 18
  • 19

Celkový počet hlasů: 316