Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články IV: 50 - 59 | 56E. Zdeformované postoje k lidské sexualitě dříve i dnes

56E. Zdeformované postoje k lidské sexualitě dříve i dnes

Jiří Novák Vloženo 18.12.2012
Jiří Novák

Člověk jako katalyzátor evoluce Planety a Vesmíru. Probuzení skryté schopnosti neomezeného duchovního vzestupu se stalo základním problémem nového lidstva 2. typu. Sexualita je pro nás mimořádným bonusem navíc. Všeobecně rozšířený konzumní přístup k sexu. Sexistické reklamy. Veřejné propagování sexuality vede k sexuální nevázanosti. Samotný sex není dostačující k dosažení vzestupné světelné cesty. Sexuální věrnost už dávno přestala být v módě. Většina partnerských dvojic na Zemi spolu vůbec nemá být. Sexu příliš neposlouží ani další chemizace v podobě zázračných tabletek. Umělá údržba sexu - hormonální antikoncepce a pilulky pro muže. Tři příklady odmítání sexuality jako důsledek jejího zneužívání: Božské početí Ježíše, odmítnutí sexuality křesťanskou církví, panenská neposkvrněnost Jany z Arku. Vychýlená tvrzení propagující užitečnost celibátu na duchovní cestě.

Člověk jako katalyzátor evoluce Planety a Vesmíru

Jak už jsem vysvětlil v článku 37A. Proč existuje člověk ve Vesmíru?, původním záměrem vysazení člověka ve hmotné rovině tohoto Vesmíru bylo, aby začal fungovat jako katalyzátor evoluce obřích vesmírných bytostí. Aby se stal tou příměsí, která dokáže evoluci Vesmíru i jednotlivých planet mnohonásobně urychlit, optimalizovat, stabilizovat. Každý takový záměr však s sebou přináší i zcela opačnou možnost. Že lidská civilizace, pokud nenajde cestu ke Světlu, se naopak stane tím článkem, který pomalou světelnou evoluci planet a dalších vesmírných celků ještě více zpomalí nebo dokonce úplně zastaví, zničí.

 

Původní lidstvo 1. typu s otevřeným duchovním vědomím vysazované postupně na více místech ve Vesmíru nedokázalo z dlouhodobého pohledu tento původní záměr Tvůrců naplnit. I přes otevřený přístup k duchovním informacím o podstatě fungování tohoto světa toto lidstvo nejen na Zemi, ale i v dalších oblastech Vesmíru postupně upadalo, degenerovalo, protože nenašlo cestu k trvalé světelné evoluci.

 

Vysazení nového lidstva 2. typu se zastřeným duchovním vědomím

A pak Tvůrci provedli naprosto unikátní ojedinělý pokus. Zcela změnili původní strategii vysazovat člověka s otevřeným duchovním vědomím, ale zkusili jinou možnost. Vysadili zde na Zemi nové lidstvo 2. typu. A to jsme my, dnešní lidé na planetě Zemi. Jediní v tomto Vesmíru.

 

Dostali jsme jednu základní skrytou přednost navíc. Tou je schopnost neomezeného duchovního vzestupu přes všechny duchovní bariéry a prahy. A zároveň vnitřní touha překonat hranice harmonie našeho světa a stoupat dál a výš. Právě prostřednictvím této nové skryté schopnosti se pozemský člověk 2. typu má konečně šanci stát se katalyzátorem evoluce nejen naší planety Země, ale postupně také celého Vesmíru.

 

Více o rozdílech lidstva 1. a 2. typu bylo v článcích 7. První a Druhý plán Stvořitelů, lidstvo 1. a 2. typu, 8. Druhý plán Stvořitelů - dnešní lidstvo, 44A. Další srovnání lidstva 1. a 2. typu I, 44B. Další srovnání lidstva 1.a 2. typu II, 44C. Další srovnání lidstva 1. a 2. typu III.

Probuzení této skryté schopnosti se však stalo základním problém

Právě my lidé na planetě Zemi bychom se měli stát průkopníky nové evoluce lidských civilizací ve Vesmíru. Jenže abychom mohli něco takového dokázat, potřebujeme nejprve tuto skrytou schopnost uvnitř sebe přirozeným způsobem probudit k životu. A to se ukázalo během několika desítek tisíc let historie vývoje lidstva 2. typu zásadním problémem.

Rozhodující příčina tohoto stavu je následující. Ti, co zde na Zemi poslední tisíce let vedli duchovní vývoj, ať už to bylo přímo ze hmoty nebo z duchovních sfér nad ní, nedokázali plně pochopit a přijmout princip odlišnosti dvojího lidstva a skutečné záměry vysazení nového člověka. Pro samotný vývoj lidstva to mělo, a dodnes ještě má, nedozírné následky.

 

Především jedna okolnost je mimořádně důležitá. Nové lidstvo je schopné probudit svoji největší přednost, schopnost neomezeného vzestupu, pouze ve hmotném světě. Odchodem ze hmoty naopak tuto schopnost ztrácí.

 

Tyto zásadní informace o novém lidstvu 2. typu se však i v dnešní přelomové době setkávají s nepochopením drtivé většiny duchovních pracovníků, kteří v tomto období veřejně působí na Zemi. Stále znovu jsou z jejich strany veřejně doporučovány duchovní metody, postupy a umělé pomůcky Staré duchovní cesty, které ke vzestupné světelné cestě člověka 2. typu na Zemi nevedou. Stále znovu je směr duchovní evoluce tlačen mimo hmotu, což by pro člověka 2. typu znamenalo jeho definitivní pád.

Viz články 14. Důsledky nepochopení rozdílů dvojího lidstva, 20A. Největší omyly Staré duchovní cesty, 30A. Cesta čistého vzestupu dnes není populární, 30B. Proč je většina lidí na Planetě v duchovním pádu?39E. Duchovní hierarchie Bratrstva Světla, 47D. Nepříznivé vlivy Staré duchovní cesty na dnešní vývoj, 47E. Odchod lidstva ze hmoty by byl útěkem od vlastní zodpovědnosti, 48F. Proč lidstvo podceňuje první tři úrovně na duchovní cestě?

Naší jedinou šancí je vytvořit si zcela nové metody duchovní práce

Jedinou možností pro nás, jak toto své poslání naplnit, je najít čistou duchovní cestu bez jakýchkoliv umělých pomůcek, metod, eticky nečistých zkratek. Potřebujeme se důsledně vzdát všech metod a pozůstatků po dávném lidstvu i po mimozemských civilizacích 1. typu. Především opustit to, co zkoušelo dávné lidstvo. Například snahu navrátit si formou zasvěcování tvořivé schopnosti poté, co je člověk duchovním pádem a duchovní degenerací postupně ztrácel.

 

My jako lidé nového typu si potřebujeme vytvořit své vlastní a úplně nové metody duchovní práce, než jsou ty, které běžně používalo lidstvo 1. typu, a které jsou opakovaně přenášeny z minulosti i do dnešního světa. Jakékoliv umělé schopnosti a metody jsou zkázou, hrobem pro naši světelnou cestu. Místo ke Světlu tlačí dnešní pozemskou civilizaci do pádu a do postupného úplného zatemnění.

 

Sexualita je pro nás mimořádným bonusem navíc

Oproti civilizacím 1. typu však máme další důležitou možnost navíc – novou pozemskou sexualitu, viz články 56B. Podoby mužského a ženského principu v historii Země, 56D. Duchovní úloha pozemské sexuality.

 

Právě sexualita je pro nás mimořádným bonusem navíc, který nám má usnadnit cestu k duchovnímu probuzení a k nalezení vzestupné světelné evoluce.

 

Stejně jako mnohé ostatní, i úloha sexu je však v dnešním světě výrazně deformována a materialistickými přístupy i mnohými duchovními učeními posouvána do zcela vychýlených extrémních poloh. Záměrem tohoto a následujícího článku je upozornit na největší deformace a problémy, se kterými se setkáváme v oblasti sexuality a jejího přijetí na duchovní cestě.

Všeobecně rozšířený konzumní přístup k sexu

Na jedné straně naprosto přesexovaná současná civilizace. Kdy móda vede ženy k co největší vyzývavosti a maximálnímu možnému odhalování svých typicky ženských sexuálních prvků. Dále filmy, časopisy, knihy, texty písniček, televizní pořady, obchody s erotickými pomůckami, pornofilmy, celé portály volně přístupných obrazových materiálů na internetu. Navíc ještě veřejné zneužívání sexuálních symbolů zejména v podobě nahých nebo polonahých žen k reklamám všeho druhu.

Například na serveru Centrum, kde mám svoji emailovou schránku, běží každoročně soutěž čtenářů „Sexistické prasátečko“ vyhodnocující zneužívání sexismu v reklamě. Vyhodnocení této soutěže za rok 2012 najdete na adrese https://www.markething.cz/sexisticke-prasatecko-2012 .

Na prvním místě za rok 2012 se umístila reklama firmy nabízející půjčky a úvěry s nahou ženou, která říká: Potřebujete píchnout? Na druhém místě reklama počítačové firmy nabízející USB flashky, tentokrát s polonahou ženou a podtitulem „Kdo chce v srpnu zasunout?“. Na billboardech u dálnic vidíme obří nahá ženská těla, která přitahují pozornost řidiče a člověk si přitom sotva stačí přečíst, že jde ve skutečnosti o reklamu na dlaždice. Pro někoho možná zábavné, všeobecně však spíše nechutné. Tak takový je dnešní svět.

 

To vše vede k co největšímu provokování druhého pohlaví v této oblasti. Které pak přináší své ovoce v nebývalém počtu násilných činů v oblasti sexuality. Ve snahách vzít si sexuální požitek na cizí a dokonce i na vlastní ženě násilím. Jako službu, na kterou mám přece jako muž nárok, kdykoliv po ní zatoužím. A také v záměrech dobrat se prostřednictvím sexu k vyšší pozici, více prestižnímu postavení v zaměstnání, ve společnosti. Což zase praktikují některé ženy.

 

Umělé zveličování ženských sexuálních symbolů

A aby toho bylo ještě více, tak navíc se stávají zcela běžnými plastické operace, kdy vizuální působení ženských vnad je ještě více posilováno vkládáním technicky vyrobených plastických implantátů dovnitř do těla žen. Pro různé lékařské a kosmetické postupy, například na úpravu vrásek, se zase používá botox. Což je jen jiný název pro jedovatý botulotoxin neboli klobásový jed, považovaný za jeden z nejúčinnějších jedů.

Lidská zdravotní a kosmetická věda a technické možnosti jsou dnes skutečně nedozírné – nejen zvětšit nebo zmenšit poprsí, ale dokonce i udělat ze ženy muže nebo z muže ženu se vším všudy, i s určitými náhražkami sexuálních orgánů typických pro dané pohlaví. Jak vážné zatemňující důsledky pro vlastní životy dotyčných i pro duchovní cestu lidstva mohou některé z těchto zákroků mít, si jen stěží člověk dokáže představit.

Pokusil jsem se zeptat Přírody na důsledky například zvětšení prsou. Firmy zabývající se plastickou chirurgií totiž prezentují na internetu celou řadu fotografií před zákrokem a po něm. Ve spolupráci s Přírodou je proto možné provést určité energetické ohodnocení výsledku takových zákroků. Podle Přírody bylo průměrné vyzařování ženských prsou před zákrokem následující: temná energie 2%, temná síla 1%. Což je naprosto běžná úroveň zatemnění. Po zákroku však nastává zřetelná změna: temná energie 22%, temná síla 40%.

Co tedy bylo výsledkem takové operace? Samozřejmě zvýšení vizuální přitažlivosti. Dále zřetelné zvýšení temného vyzařování, což zase přináší zvýšení provokujícího působení takové ženy. Protože temná energie vyzařující z hrudi této ženy dokáže provokovat, lákat, vábit, svádět, vybízet k akci. Ano, toho všeho přece dotyčné chtěly dosáhnout. Takže hmotné cíle takové operace se jim obvykle v plné míře splnily. A důsledek pro duchovní cestu? Obvykle jednoznačný – jen další prohloubení duchovního pádu.

Veřejné propagování sexuality vede k sexuální nevázanosti

Je logické, že masové veřejné zdůrazňování sexuality jako něčeho, co hýbá světem, vede ve svých důsledcích k sexuální nevázanosti. Která je navíc veřejně podporována všemi druhy sdělovacích prostředků. Kdy je sexuální styk prezentován jako jedna z běžných základních forem seznamování se. Sex se stává běžným už na první schůzce, po prvním kontaktu dvojice opačného pohlaví. Takto je nám to přece předváděno jako inspirace v mnohých filmech. Sotvakdy byl někdy v minulosti sex tak veřejně vynášen a tak široce provozován bez omezení všeho druhu, jako dnes.

 

Přitom je zcela opomíjeno, že sex by měl fungovat jako tmelící článek vztahu dvou optimálně energeticky vyladěných partnerů. A nikoliv jako běžná forma kontaktu mezi dvěma lidmi opačného pohlaví. Jako prostředek, který spoutá dva lidi dohromady. Ale až jako poslední nejintimnější článek v postupné proceduře seznamování a důkladného vzájemného poznávání se. A už vůbec ne jako záležitost vhodná k veřejnému předvádění.

 

Sex přece není úplně všechno

Veřejně by to nemělo být prezentováno tak, že sex je náš život, sex je úplně všechno. Že sex je rozhodující stránkou začínajícího partnerského kontaktu. A navíc, že právě sexem se otevřou člověku dveře do všech míst, kam potřebuje.

 

Jak už jsem uvedl, sex je pouze bonusem navíc. A aby člověk dokázal tento bonus správným způsobem využít, potřebuje k tomu dodat mnohé další záležitosti navíc. Jedině v čistém přirozeném způsobu života se i sex stává přirozenou stimulací životní duchovní cesty. Naopak ve zdeformovaném životním stylu se sex stává tím prostředkem, který ještě rychleji a zřetelněji vede člověka k pádu, destrukci, zmaru.

 

Základem světelného vzestupu je posilování světelné podstaty bytosti

Co když se záměrem určitého člověka stane dosažení vzestupné světelné cesty? Pak potřebuje začít důsledně posilovat světelné základy své bytosti, jak je to doporučeno ve shrnujícím článku U3. Co za vás nemůže udělat nikdo druhý?

 

Rozhodující pro něj je optimální hmotná výživa, každodenní péče o oblast svého energetického fungování a vyhýbání se škodlivým záležitostem, které jsou v rozporu s cestou Světla. Až teprve v rámci takto položeného nového stylu života se může sex pro tohoto člověka stát pozitivní silou, která mu cestu ke Světlu s tím správným partnerem usnadní a zpříjemní. Ale která sama o sobě cestu ke Světlu nezaručí, nezajistí. Protože člověka v pádu obvykle nepřevrátí na světelnou cestu ani sex dostupný v rámci harmonického vztahu.

 

Sex není hlavním bodem pro určení směru duchovní cesty

Sex tedy není tím zásadním bodem pro volbu směru duchovní cesty, jestli ke Světlu nebo k Temnu. Prokazuje to například celá řada jedinců bez sexu, bez stálých sexuálních partnerů, kteří se stali součástí vzestupné světelné cesty.

 

Samozřejmě, optimální partnerský vztah světelnou cestu usnadní. Mnozí však nejprve potřebují projít zásadními změnami v nastavení své bytosti, než se šance vhodného partnerství teprve před nimi otevře. Nejprve potřebují překonat zásadní slabiny své bytosti, dokázat vyladit své nitro blíže k optimální harmonii. Zbavit se například vnitřní tendence své bytosti nechat se ovládat, nebo naopak ovládat, manipulovat druhé. Tendence, která se opakovaně projevovala v řadě jejich předchozích pozemských existencí.

 

Jinak je nebezpečí, že v dalším partnerském vztahu dopadnou opět stejně. Že svoji určitou závislost, vychýlenost se budou snažit nahrazovat takovým protějškem, který jim doplní to, co chybí jim. Protějškem, který například doplní jejich doposud nezpracované vnitřní tendence podřídivosti vládnoucí pevnou až násilnickou rukou. Tudy však cesta k optimálnímu partnerství nevede.

Sexuální věrnost už dávno přestala být v módě

Na jedné straně se dnes na každém kroku setkáváme ve vnějším světě se sexuálními impulsy. Spoře oblečené ženy, sexuální scény ve většině filmů, volně dostupné fotografie obnažených žen i mužů v denním tisku, v časopisech, na internetu. Často dokonce i běžné reklamy na cokoliv se sexuálním podtextem. Přitom však dnešní uspěchaný život kvalitnímu partnerskému sexu příliš nepřeje. Děje se tak pod vlivem stereotypu, zevšednění, nadměrného psychického zatížení a stresu, nedostatku času a odpočinku.

To vše naopak nahrává sexu nahodilému. A to jak u osob volných, tak i u těch, kteří stálý partnerský vztah mají. Jako možnost zažít něco nového, nedostupného, mimořádného a o to více lákavého. Jako příležitost zakázaného dobrodružství, když už je to, co mají doma, přestalo dostatečně vzrušovat.

Nejhorší na tom je, že i tato forma etických prohřešků vůči vlastním partnerům, kterým jsme slíbili věrnost, je veřejně podporována chováním těch, kteří by měli být vzorem – nejvyšších představitelů vládních a politických institucí. Jejichž sexuální aféry jsou často na pořadu dne. A to už nemluvím o sexuálních aférách katolických kněží, kteří by přece měli být určitým vzorem čistoty, a kteří se vstupem do kněžského stavu sexuality dobrovolně vzdali.

Většina dvojic spolu vůbec nemá být

Mnoho dnešních párů postupně není schopno uskutečnit přirozený pohlavní styk bez dalších povzbuzujících a podpůrných pomůcek, prostředků, tabletek. Přirozená párová přitažlivost u nich přestala fungovat, nebo tam dokonce nikdy nebyla. Sex se pak pro ně stává často pouhou technikou. Jak za pomocí určitých pomůcek dovést celou záležitost ke zdárnému konci.

 

Do značné míry je to také způsobeno tím, že většina párů, které se spojily do partnerského svazku, spolu vůbec energeticky neladí. Podle Přírody je ze všech partnerských párů na Zemi v této době energeticky vyladěno na 90 % a více pouze kolem devíti procent. Tedy přibližně každá jedenáctá dvojice. Většina párů tak spolu z duchovního hlediska vůbec nemá být. A už vůbec by neměly spolu počít dítě. Pro jejich vývoj to není vhodné.

 

To vše přináší určité následky a přicházejí pak nejrůznější impulsy. Jedním z nich je, že celá řada párů není schopna v dnešní době přirozeně počít dítě. Samozřejmě, může to mít celou řadu zdravotních důvodů jednoho nebo druhého. Ale v každém případě to je varování – jak pro konkrétní dvojici, tak i pro celé lidstvo. Přirozeným varovným impulsem, že náš pozemský způsob života vede k prohlubující se degeneraci lidského rodu. Více o tom bude v pokračování 56?. Hodíme se k sobě?

Sexu příliš neposlouží ani další chemizace v podobě zázračných tabletek

Neschopnosti počít dítě nebo dokonce vůbec uskutečnit partnerský sexuální styk nebo naopak rizika nechtěného těhotenství se opět chytají farmaceutické koncerny. A výsledkem jsou opět, jak jinak, nejrůznější léky a chemické přípravky. Někteří muži využívají sexuální budiče v podobě zázračných tabletek. A mnoho žen zase konzumuje uměle vyrobené hormony jako antikoncepční prostředek proti nechtěnému otěhotnění. Dlouhodobý vliv všech podobných přípravků na zdraví člověka je nejasný, ale málokdy bývá pozitivní. Protože se ve skutečnosti jedná o další příspěvek ke zvýšení celkové chemizace našeho života.

O problému chemizace života a jeho důsledcích jsem se již zmínil v článcích 55G. Indigové, křišťálové, diamantové a perleťové děti I, 55H. Indigové, křišťálové, diamantové a perleťové děti II.

 

Na vzestupné světelné cestě nám opakovaně přicházejí informace, že cokoliv umělého, nepřirozeného cestu ke Světlu znemožňuje. A nejen to. Nepřirozené metody a postupy často vedou také k nekontrolovatelným změnám na lidském zdraví. Změnám, které se třeba projeví až po určité době. Určitým dokladem toho je také jakákoliv umělá chemická podpora lidské sexuality a všechny důsledky, které z toho postupně vyplývají a možná ještě teprve vyplynou.

 

Umělá údržba sexu - hormonální antikoncepce a pilulky pro muže

Pravidelný vzájemný sex partnerskému páru pomáhá, ale přitom se mu nemohou věnovat zcela bez následků. Protože výsledkem pravidelného sexu bývá další a další početí. To je určitý paradox, kterému se budu věnovat detailněji v jiném pokračování 56H. Vazba ženského plodného cyklu na Měsíc není přirozená. A tak mnohé páry využívají možnosti antikoncepce. Nejpohodlnější formou je každodenní polykání tabletek. Ale to zase přináší určitá rizika.

Vybírám z článku Hormonální antikoncepce: Znáte její rizika? na adrese

https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/103900/hormonalni-antikoncepce-znate-jeji-rizika.html

„Hormonální antikoncepce je vedle kouření a vyššího věku významným rizikovým faktorem. Důležité je proto vědět, že hormonální antikoncepce se má vysadit několik týdnů před operací právě pro riziko vzniku trombózy. Antikoncepce často snižuje chuť na sex, což vychází už ze samé její podstaty…

Jak vlastně působí hormony zabraňující těhotenství? Základem antikoncepčního efektu je podávání estrogenu ve správné dávce. Ten by ovšem nestačil, protože působí růst děložní sliznice. Výsledkem by bylo nepravidelné krvácení z dělohy a zvýšené riziko její rakoviny. Proto je nutné podávat, stejně jako v přirozeném cyklu, i druhý hormon, progesteron. Ten je nutný k tomu, aby zbrzdil růst sliznice dělohy, a také jedině on zajistí pravidelné měsíční krvácení.“

 

Vybírám ještě z dalšího článku na adrese https://antikoncepce.zdrave.cz/rizika-hormonalni-antikoncepce/ :

„Největší rizika přináší obsah estrogenů v tabletkách hormonální antikoncepce, které zvyšují srážlivost krve a tedy také riziko vzniku žilní trombózy a embolie. Toto nebezpečí se zvyšuje u žen nad 35 let a silných kuřaček…

Dále může docházet k urychlení růstu nádorů závislých na množství hormonů, například nádorů endometria (děložní výstelky), a ke vzniku migrény či deprese…

Vedlejší účinky hormonální antikoncepce: přibývání na váze, zvýšená únava, nevolnost, porucha libida (snížený zájem o sex), výskyt nežádoucího ochlupení, pigmentové skvrny, poruchy funkce jater, alergické projevy, svědění či kožní vyrážka.“

A co by mohlo čekat muže v tomto světě?

Následující řádky berme zatím s určitou nadsázkou. Zatím nejde o záležitost, která by lidstvo bezprostředně ohrožovala. Jde jen o náznak toho, kam až by to mohlo v neurčité budoucnosti jednoho dne dojít, pokud by lidstvo ve svém vývoji něco zásadního nezměnilo.

Některé ženy jsou prostřednictvím antikoncepčních tablet denně dopovány chemicky uměle vyrobenými hormony. A to přináší určitá rizika nejen pro ně, ale i pro naše životní prostředí na Zemi. Pokračuji v citaci z prvního zdroje:

„Lidským přičiněním se dostává do životního prostředí asi 55 tisíc chemikálií. Velkou neznámou je vzájemná souhra některých látek, z nichž každá sama o sobě se zdá být neškodná. V kombinaci se ale mohou chovat nevyzpytatelně. Zdrojem hormonů se ukázala být hormonální antikoncepce, kterou ženy vylučovaly s močí. Ta se se splašky dostává do čističek odpadních vod.

Zvrat pohlaví pod vlivem hormonů z antikoncepce byl znovu nedávno prokázán švédskými vědci z university v Uppsale i u žab… Výsledek byl šokující. U všech žab se začaly vyvíjet samičí pohlavní žlázy a z pulců vyrůstaly samice.“

 

Pamatujete si na polský film Sexmise z roku 1984 popisující Zemi ve 21. století, když již všichni muži vyhynuli? A výsledkem byla totalitní společnost s vládou žen a jiným způsobem plození nových bytostí? Dva muži nacházející se v dlouhodobé hibernaci se omylem probudili právě v takovém světě. Ve světě, ve kterém byly všechny úchylky vedoucí k narození dítěte mužského pohlaví již v zárodku eliminovány. Ve kterém byl jakýkoliv muž považován za úhlavního nepřítele. Protože přece právě muži zavinili světovou katastrofu a doplatili na to svým vyhynutím.

Právě teď jsme již ve 21. století. A první náznaky ovlivňování přírodního prostředí prostřednictvím umělých hormonů v odpadních vodách se podle předchozí citace začínají objevovat. Že by nás vlivem hormonů vypouštěných v masovém měřítku do kanalizace čekal někdy v budoucnu podobný výsledek? A to nejen nás, ale dokonce všechny formy života na Zemi? A mužský prvek by se jako neduchovní a nepolepšitelný ukázal zbytečným vývojovým článkem?

Mnozí z vás již možná slyšeli, co znamená slovo partenogeneze neboli samobřezost, samooplození, nebo také pannobřezost. Vývoj vajíček bez oplození buňkou opačného pohlaví, který se u některých živočichů vyskytuje přirozeně. A není vyloučeno, že při vyhynutí, vymření jednoho pohlaví, při znemožnění doposud přirozeného způsobu rozmnožování, se ochuzený živočišný druh přizpůsobí nové situaci, jak to naznačil další sci-fi film Jurský park? Muži bez žen pokračování lidského rodu zajistit nemohou. Ale ženy bez mužů teoreticky ano.

 

A další rizika pro muže? Na adrese

www.vitalia.cz/clanky/chcete-umrit-pri-sexu-staci-si-dat-pilulku-na-podporu-erekce/

se s určitou nadsázkou píše následující:

„Pánové, zpozorněte! Chcete-li odejít na věčnost s blaženým úsměvem při milování, známe recept. Stačí si koupit prakticky libovolný doplněk stravy, tvářící se, že podpoří erekci. A to nejlépe pilulky s nálepkou země původu Čína či Indie. Chcete opravdu zemřít při sexu?

Potravinové doplňky, které pocházejí z Indie či Číny, nejčastěji úřady v celé Evropě stahují z trhu kvůli obsahu zakázaných nebezpečných látek, díky kterým můžete mimo jiné taky rychle zemřít.“

Odmítání sexuality jako důsledek jejího zneužívání

Lidská sexualita byla po staletí věcí čistě hmotného chápání života, zatímco duchovní postoj k sexualitě byl většinou negativní. Co bylo a doposud je příčinou přezíravého postoje vůči sexualitě u mnoha duchovně orientovaných směrů?

 

Připomeňme si, že nový člověk 2. typu s odlišnou duchovní výbavou a jinou formou sexuality byl na různá místa Planety vysazován již v době dávné Atlantidy před více než dvanácti tisíci lety. A právě tehdy začalo zneužívání této nové sexuality k přenosu temné podstaty z jednoho člověka na dalšího. Rituály a postupy, pomocí kterých k tomuto přenosu docházelo, bývají označovány jako satanské rituály či sexuální magie. Zejména tato skutečnost přispěla k vytvoření přezíravého duchovního postoje vůči lidské sexualitě. Podstatné je, že těchto forem zneužívání se lidstvo nezbavilo ani v dnešní době.

 

Zneužívání lidské sexuality v dávné historii vedlo k tomu, že sexualita byla duchovně čistými lidmi považována za špatnou a nečistou. Byla prezentována jako výhradní projev hmotné podstaty člověka. Za nepřiměřené podléhání hmotné rovině života, kterou chce duchovní člověk stejně co nejdříve trvale opustit. Po staletí byla sexualita redukována na pouhý zvířecí pud a prostředek rozmnožování, kterého si lidstvo raději nemá příliš všímat. Nebo byly hlásány myšlenky, že sexualitu vymyslel sám ďábel, aby člověka pokoušel a svedl jej z pravé cesty životem.

Příklad 1: Božské početí Ježíše

Strach před sexualitou ze strany tehdejších lidských Duchovních hierarchií naší Planety a Sluneční soustavy i Vesmírných lidí se odráží v mnoha historických událostech, které byly těmito institucemi inspirovány. Pokud měla být zdůrazněna duchovní čistota určité bytosti, stalo se tak obvykle formou vyloučení jakýchkoliv projevů sexuality z jejího života. Udělalo se všechno pro to, aby bylo možné přirozenou lidskou sexualitu obejít.

 

V případě Ježíše na počátku našeho letopočtu byla dokonce lidská sexualita, která plodí nový život, vyloučena i z početí jeho bytosti. Ježíš se měl stát bytostí, která přinese na Zemi nový duchovní věk. Aby byla maximálně zaručena jeho duchovní čistota, byl zvolen neobvyklý způsob početí nového života. Nepřirozené energetické oplodnění vydávané za početí Duchem Svatým.

A je paradoxem, že právě toto opatření, které mělo zajistit duchovní čistotu Ježíše, mělo nakonec zcela opačné důsledky. Do vínku bytosti Ježíše byla vložena obrovská zátěž způsobená podceňováním partnerské lásky muže a ženy na úkor lásky k Bohu. Tato zátěž byla jednou z příčin předčasného ukončení jeho mise.

Více o tom bylo v sérii článků o Ježíšovi: 43A. Ježíš Kristus a poselství Velikonoc, 43B. Ježíšovo poselství pro lidstvo, 50A. Pravda o životě a ukřižování Ježíše Krista I 50E. Pravda o životě a ukřižování Ježíše Krista V.

Jinak celou historií lidstva se táhne řada legend o duchovně mimořádně vyspělých jedincích, kteří byli údajně počati bez sexu, anebo se narodili neobvyklým způsobem. Například samotný Ježíš byl jen vyvrcholením celé série umělých oplodnění, viz články 36C. Praktiky mimozemských zásahů na Zemi, 55E. Zásadní chyby v plánování a využívání nových zrození. O následcích umělých oplodnění bylo více v článku 56D. Duchovní úloha pozemské sexuality.

Příklad 2: Odmítnutí sexuality křesťanskou církví

O strachu ze sexu svědčí jedna ze zásad, na kterých byla postavena budoucí křesťanská církev. A kterou dodnes dodržují některé odnože této církve. Konkrétně jde o vytvoření slibu celibátu, který zakazuje kněžím, mnichům, jeptiškám partnerský vztah s osobou opačného pohlaví i jakékoliv jiné formy sexu, který je přece "nečistý".

 

I zde se opatření naprosto minulo účinkem. Někteří kněží dokázali toto nařízení dodržet, řada však neodolala naprosto přirozené touze své bytosti po sexualitě. Právě to je přece lidská přirozenost, která nám byla dána Tvůrci. Ani zákaz partnerské sexuality na tom nemohl u kněží nic změnit. Naopak to vedlo k tomu, že místo posílení duchovní čistoty křesťanství bylo výsledkem posílení předstírání a kamufláže, která byla vložena do samotných základů křesťanské církve.

Každý kněz měl přece svoji hospodyni, kuchařku. A mnozí tuto příležitost skutečně využívali. A to nejen k sexu, protože někteří potají počali i děti. Další pak podle očitých svědků docházeli pravidelně za jinou ženou. Ani to příliš neskrývali a lidé to obvykle tolerovali. A někteří další zase dávali průchod své sexualitě nepřirozenými, až zvrácenými praktikami, jak o tom svědčí celá řada sexuálních afér pracovníků církví, které v posledních letech vyplouvají po celém světě na povrch. Tyto zvrácenosti jsou částečně i důsledkem toho, že předpis celibátu vede k tomu, že mezi těmi, kteří přijímají kněžské povolání, je vyšší procento sexuálně vychýlených jedinců, než je tomu v celé společnosti.

Znovu v této souvislosti opakuji informace z našeho textu 50E. Pravda o životě a ukřižování Ježíše Krista V, ve kterém jsem uvedl následující citaci Cyrila Höschla z článku

www.reflex.cz/clanek/nazory/44001/je-celibat-rizikovym-faktorem.html

„Pokusím se tedy držet pouze suchých fakt, i když je to obtížné – už proto, že jejich sběr je nesnadný a validita sporná. Opakovaně se udává, že asi 50 % kněží v celibátu žije sexuálním životem. Více než 30 % má podle některých údajů stálou partnerku (hospodyni, milenku). Podobné proporce lze vystopovat i u homosexuálně orientovaných kleriků v celibátu, jichž je větší procento než v obecné populaci. Jedna studie uvádí výskyt homosexuálních jedinců mezi americkými biskupy až 30 %, což je šestkrát až sedmkrát víc, než by se čekalo… Také nezaměňujme kauzalitu, jež v tomto případě není jednosměrná, podobně jako u psychiatrie, která podivíny z psychiatrů nevyrábí, nýbrž je přitahuje.“

Přestože se církev odmítnutím přirozené sexuality mezi mužem a ženou snažila ochránit před Silami Temna, nakonec to dopadlo přesně naopak. Počínaje 6. stoletím našeho letopočtu se církev sama stala jedním z nejdůležitějších nástrojů skrytého organizovaného zla na Planetě.

Největší čistota spočívá v přirozenosti a jednoduchosti

Jak v případě bytosti Ježíše, tak i v případě křesťanství, byla opomenuta klíčová zásada, že nejvyšší čistota spočívá v přirozenosti a jednoduchosti. V uplatňování zásad, které jsou v souladu s Přírodou a přirozeným během životních pochodů člověka. Jakékoliv nepřirozené deformování lidské podstaty vede k narušování opravdové vnitřní čistoty.

 

A je paradoxem, že od té doby začala být úloha sexu podružnou i pro temné sféry na Planetě. Ty totiž nalezly mnohem účinnější způsoby přímého ovládání lidských bytostí a duplikování temné podstaty z jednoho člověka na další, než byla v minulosti sexuální magie. A to nejprve ovlivňování člověka černým bratrem, který jej jako průvodce duchovně v nehmotné podobě doprovázel. Což obvykle po nějaké době přineslo velmi zřetelný nárůst temné podstaty tohoto člověka až k potřebným 90 %. Aby pak výsledkem mohlo být obsazení člověka tímto černým bratrem a tím také pro právě probíhající život jeho kompletní a definitivní ovládnutí. Více o Černém bratrstvu bylo v textu 16. Magie z pohledu historie a také v příběhu z minulosti P8. Zikmund Lucemburský a Černé bratrstvo. Přesto však sexuální magie spojená s rituály oběti z našeho světa úplně nevymizela.

Příklad 3: Panenská neposkvrněnost Jany z Arku

Nepřirozené početí „božského“ syna Ježíše a kněžský celibát, to byly první dva názorné příklady strachu před lidskou sexualitou. Třetím příkladem je zdůrazňování panenské čistoty a neposkvrněnosti sexem u Jany z Arku ještě v 15. století a její postupné vedení ze strany Duchovních hierarchií k životní oběti, kterou měla podstoupit. Pierre Moinot ve své knize Jana z Arku - moc a nevinnost píše o tom, jak se Janě ve věku osmi let otevřelo duchovní vnímání, i o důsledcích, které pro ni z toho plynuly (str. 43):

„Jana sáhne po košíku, vytáhne z něj placku, poklekne, aby se napila. Náhle se stane cosi podivného: čas přestal existovat, Jana se ocitla mimo čas. Naráz voda přestala téci, rákosník se zastavil v letu, všechny listy vrby jsou naprosto nehybné, neozve se žádný zvuk, všechno je němé. Jana neví, kde je, ale je jí dobře, sotva si uvědomuje, že se ocitla mimo svět, že se setkala s jiným, neznámým světem, neprobádatelným, bez hranic.“

Jana se dostala na počátek své duchovní cesty a postupně stále častěji vědomě vklouzává „do onoho prostoru za věcmi, kde se rýsuje to, co dosud není, a rozletí se závratnou rychlostí.“ Sama vědomě vyhledává tyto okamžiky, začínají se jí rýsovat vize budoucích událostí i její úloha v nich. A tyto budoucí vize se dokonce přenášejí i na jejího otce, který je vnímá prostřednictvím snů. Když jednoho dne prožívá živý sen, ve kterém jeho malá dcera odjíždí uprostřed velkého oddílu vojska: „Kdybych věřil, že se stane všechno, co se mi o mé dceři zdálo, byl bych radši, kdyby se utopila… V mém snu už byla hezky daleko od dětství. Musíme ji rychle vdát.“

Jana postupně dostává ze strany svého duchovního vedení odpovědi na nejrůznější otázky. Později pak jednomu z chlapců, když se jí zeptá, jestli se mu zaslíbí, říká (str. 46):

„Nikdy se za nikoho neprovdám, nikdy, žádný muž mě nepřinutí… Micheli, nařídili mi, že musím zůstat pannou… Je to, jako kdybych dostala rozkaz.“

A takto dostala jednoho dne příkaz, aby šla ke králi a poradila mu. Pro prostou venkovskou dívku nebylo vůbec jednoduché zajistit si slyšení u krále. Nakonec se to podařilo, král ji skutečně přijal, když jí bylo 16 let. Její stále zdůrazňovaná panenská čistota měla být dokladem jejího božského poslání, ke kterému byla vyvolena. Tato čistota být potvrzením toho, že je skutečně božím poslem.

A bylo tady ještě něco dalšího, čím dokázala krále skutečně ohromit. Její zvláštní schopnost dostávat se svým vědomím mimo chod času, mimo reálný běh událostí. A možnost nahlížet kamkoliv a získávat odtud informace. Toto nahlížení mimo čas jí umožnilo získat informace ze soukromí, které znal jen král sám – jeho tajná předsevzetí i obavy, se kterými se nikomu nesvěřoval. A tím ho nakonec definitivně přesvědčila, že má pravdu. Že je skutečně „Božím poslem“.

Mohlo být probuzení takového vnímání u Jany z Arku přirozeným důsledkem vnitřní čistoty její bytosti? Nebo šlo spíše o důsledek skryté magie v jejím nitru, jejíž probuzení bylo výsledkem záměrného inspirativního tlaku lidských Duchovních hierarchií? Podle Přírody nastala druhá možnost. Jana z Arku sice tehdy byla ve svém nitru relativně velmi čistá. Ale magické vlivy a inspirace na ní působící, kterým naslouchala, a kterými se ve svém životě začala řídit, ji ve skutečnosti tlačily do duchovního pádu. Její tehdejší moment světelného vzestupu v období dětství, kdy se jí tato schopnost poprvé probudila, byl kolem -25% vůči jejímu tehdejšímu osobnímu maximu +100%. Už tehdy byla v pádu.

Vychýlená tvrzení propagující užitečnost celibátu na duchovní cestě

V květnu 2010 byly na našem webu publikovány články 29A. Pět Tibeťanů - optimální způsob péče o čakry, 29B. Jak cvičit Pět Tibeťanů, které upřesňují význam i praktické provedení tohoto cvičení z duchovního nadhledu Nové duchovní cesty. Do té doby jsem každému hledajícímu doporučoval jako základní literaturu pro Pět Tibeťanů knihu Petera Keldera Pět Tibeťanů. Ale každého jsem varoval, aby nepraktikoval v této knize uvedený šestý cvik, který znamenal určitou manipulaci se sexuální energií. O sexuální energii se zde píše toto (str. 55):

„Abychom dosáhli optimálního účinku, musíme tuto mocnou energii nejprve aktivovat a pak nasměrovat nahoru tak, aby ji mohlo užívat všech sedm čaker. Jinými slovy: jestli chceme energii převést do horních čaker, je nutné uzavřít se do celibátu.“

V této i v dalších podobných citacích se píše o chtění – člověk chce sexuální energii převést. Mluví se tedy o jejím nasměrování silou vůle, vědomí, vlastní představivosti – přesně tak, jak to dělá magie. Nepíše se o tom, že bychom měli udělat vše pro to, aby sexuální energie a s ní související hadí síla začaly samy stoupat vzhůru. Přitom na hadí síle je nejcennější, když se probudí sama ke svému plnému fungování. A to právě tím, že člověk již bude po určitou dobu soustavně pracovat na posílení světelných základů své bytosti.

Nezbytnost posilování světelného základu své bytosti jsem naznačil již na počátku tohoto článku a souhrnně je toto téma vysvětleno v textu U3. Co za vás nemůže udělat nikdo druhý? Více o hadí síle bude v pokračování 56G. Hadí síla a orgasmus.

 

Dalším příkladem je Diana Cooper, terapeutka, léčitelka a spisovatelka, která ve své knize Světla andělů píše o andělech a o duchovním povznesení se nad sexem u duchovně pokročilých lidských bytostí:

„Jsou to oboupohlavní bytosti, které nemají potřebu sexu, neboť jejich ženské a mužské aspekty jsou v naprosté rovnováze. Když dosáhnou lidské bytosti kteréhokoli pohlaví ve svém těle stavu perfektní rovnováhy ženských a mužských energií, přestanou pociťovat sexuální touhu. Této úrovně dosahují pouze velmi vyvinuté lidské bytosti, což vysvětluje skutečnost, proč je pro většinu lidí celibát tak těžký. Ti, kteří o celibát usilují, nejsou ještě připraveni.“

Je to přitom přesně naopak. Pokud člověk přestane pociťovat sexuální touhu, pak je to pro něj nepřirozený stav a rozhodně ne ukazatel dokonalé vnitřní rovnováhy.  Jde o deformaci, která vznikla jako výsledek násilného potlačování své přirozenosti a nejrůznějších nepřirozených postupů používaných na vychýlení své bytosti z normálu.

 

Tím, že člověk uměle potlačí jednu důležitou část své výbavy, kterou dostal od Tvůrců a Přírody, nemůže to pro něj být žádná výhoda, právě naopak. Výsledkem proto nebude mimořádná pokročilost na světelné cestě, ale naopak jednoznačná duchovní vychýlenost.

 

Předcházející případy jasně naznačily, k jakým extrémům až zvrácenostem dovedla uměle potlačovaná sexualita například některé jedince v kněžském rouchu.

Další tvrzení z internetu podporující užitečnost celibátu

Z internetu pak vybírám další podobná tvrzení doporučující přímo nebo nepřímo celibát jako způsob k dosažení duchovní dokonalosti:

 „Celibát je praxe, která vždy hrála významnou úlohu na duchovní cestě. Důvodem bylo, že když je sexuální energie uchována, stává se základem prány, velmi důležité duchovní síly. Čím více je této energie uchováno, tím větší je šance na silný a rychlý růst.“

„Tím se vlastně dostáváme k tomu, že zpočátku není možné mrhat sexuální energií, naopak je třeba ji maximálně uchovat. Doporučení celibátu se pak stávají ve všech duchovních naukách nutností hlavně praktickou z důvodů provádění a úspěchu v duchovně koncentračních cvičeních.“

„Je pravda, že k tomu, abychom mohli učinit pokrok na duchovní cestě, je třeba žít zdrženlivěji, případně i držet celibát.“

„Pro mnohé neznalé je kněžský celibát katolické Církve stejně jako celibát některých zenových mnichů, případně jogínských „svatých mužů”, něco nenormálního. Pro jogína… je sexuální zdrženlivost samozřejmostí a podmínkou pro dosažení cíle.“

„Nejen Buddha, ale každý velký duchovní mistr učinil první podmínkou svého života celibát. Proč? Protože Buddha věděl, že sexuální touha a její ukojení snadno vede k lpění na sexu a svazuje tak muže a ženy ke smyslovým požitkům a věčnému koloběhu života a smrti.“

 

Podle Přírody je celková pravdivost všech těchto hodnotících příspěvků nabádajících člověka na duchovní cestě k celibátu vzhledem k dnešnímu vývoji prakticky nulová. Jinými slovy – není v nich ani pouhé zrnko skutečné pravdy.

 

V příštím pokračování 56F. Tantra vede člověka k nepřirozenému využívání sexuality se budu věnovat opačnému extrému, kterým je naopak přeceňování lidské sexuality na duchovní cestě. Blíže rozebereme všechny náležitosti duchovního směru nazvaného Tantra, který se snaží naznačit, že samotná sexualita, pokud ji pozvedneme na vyšší úroveň, je jednou z cest k nejvyšší duchovní pokročilosti.

© Jiří Novák, prosinec 2012
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 216
  • 31
  • 24
  • 21
  • 20

Celkový počet hlasů: 312