Pravčická brána
Úvodní stránka | K aktuálním otázkám nového vývoje | K aktuál. otázkám nového vývoje A30-60 | A49. Bouřící se počasí na počátku července 2019

A49. Bouřící se počasí na počátku července 2019

Jiří Novák Vloženo 1.8.2019
Jiří Novák

Text připravila k publikování a vložila na web Marie Holoubková


Duchovní komunikace naznačující, že neobvyklé přírodní jevy a různé dílčí katastrofy mají určitou souvislost se změnou ve vývoji, která v tomto období probíhá.

Na počátku července jsme podnikli se skupinou zhruba 100 jednotlivců na NDC výstup na nejvyšší horu Šumavy, Velký javor. Více o tom bylo v textu  A48. Cesta na Velký Javor a její význam .

V tomto textu uvádím duchovní komunikace naznačující, že neobvyklé přírodní jevy a různé dílčí katastrofy mají určitou souvislost se změnou ve vývoji, která v tomto období probíhá. Se kterou mají souvislost také akce, které jsme v tomto období podnikli. A při kterých jsme zprostředkovali energetickou očistu určitých významných míst v Evropě. Nejprve k neobvyklým událostem, které se děly na počátku července 2019.

 

1.7.2019 - Bouře se záplavou ledu v Mexiku

Šest čtvrtí města Guadalajara na západě Mexika pokryla silná vrstva ledu po prudké bouřce s intenzivním krupobitím. Na některých místech se vytvořil až půldruhého metru vysoký ledový krunýř.

Oblast Guadalajary se potila ve třicetistupňovém vedru, když se přihnala bouře a část druhého největšího města Mexika během chvilky doslova zmrazila. Do ulic pětimilionové aglomerace proto musela vyjet odklízecí technika.

https://www.lidovky.cz/svet/nevidany-prirodni-fenomen-kroupy-pokryly-guadalajaru-az-1-5-metru-silnou-vrstvou-ledu.A190701_090148_ln_zahranici_ele

 


3.7.2019 – Výbuch sopky Stromboli


JN: Ostrov Stromboli leží nedaleko Sicilie. Shodou okolností jsme v jeho blízkosti pluli na dovolené na lodi v první polovině června. Tehdy vypadal z dálky takto. Jen malý obláček u vrcholu naznačoval, že tam dřímá sopka:

 

Cituji dále zprávy ze 3.7.2019:

Na italském ostrově Stromboli se probudila k životu stejnojmenná sopka a začala chrlit lávu a hustá oblaka dýmu. Turisty vyděsil kouř i silné otřesy, v panice začali skákat do moře. Jeden z turistů přišel o život. Podle hasičů dokonce na několika místech vypukly požáry. Stalo se to jen den poté, co vybuchla sopka Etna na nedaleké Sicílii.

Stromboli vybuchla ve středu v podvečer a vyvolala na malém ostrově v Tyrhénském moři velké pozdvižení. Sociální sítě zaplavily fotky oblaků dýmu stoupajících z vulkánu.

Ze sopky se ozvalo několik výbuchů, které otřásly celým ostrovem. Erupce vyděsila zejména turisty, kteří ze strachu o svůj život prchali z hotelů a skákali do moře. Informovala o tom agentura ANSA.

"Bydlím na Stromboli a nikdy v životě jsem se tolik nebál o svůj život," napsal jeden z místních na twitteru. "Hlasitý výbuch, požáry a hustý kouř," napsal jiný z místních na twitteru.

Stromboli patří podobně jako Etna mezi nejaktivnější vulkány na světě, nicméně v podstatě od roku 1932 nebyl zaznamenán žádný větší výbuch. Odborník Stefano Branca agentuře Reuters řekl, že došlo k paroxysmální erupci, která bývá velmi intenzivní a poměrně vzácná.

https://tn.nova.cz/clanek/v-italii-vybuchla-sopka-stromboli-vydeseni-turiste-se-vrhli-do-more.html

Upřesňuji předchozí informace: Etna nevybuchla den předtím, ale zhruba o měsíc dříve, viz článek z 31.5.2019

https://tn.nova.cz/clanek/etna-se-opet-probudila-k-zivotu-chrlila-lavu-stovky-metru-vysoko.html

Turisticky oblíbená sicilská sopka Etna se v noci ze čtvrtka na pátek probudila k životu. Byly zaznamenány dvě erupce a po 3 350 metrů vysoké hoře se valila láva. Podle vulkanologů by nemuselo dojít k zemětřesením, jako tomu bylo v prosinci loňského roku. Lidé by se raději měli místu vyhnout.

Italský Národní ústav geofyziky a vulkanologie zaznamenal otřesy ve středu 29. května. V noci ze čtvrtka na pátek pak došlo ke dvěma větším erupcím. Láva začala ze sopky tryskat kolem třetí hodiny místního času do výšky přes sto metrů.

Etna patří mezi nejaktivnější sopky světa. Poslední aktivita byla v roce 2018. Následně vyvolané zemětřesení poničilo budovy a zranilo desítky lidí. Sopka je vysoká 3 350 metrů a v roce 2013 byla zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO.

 

8.7.2019 – Požár v elektrárně Mytišči u Moskvy

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/u-moskvy-hori-elektrarna-plameny-slehaji-desitky-metru-vysok/r~6612c1daa3c011e9a01c0cc47ab5f122/

Na plynové elektrárně v Mytišči u severovýchodního okraje Moskvy ve čtvrtek vypukl velký požár, oznámily ruské tiskové agentury. Záběry publikované na sociálních sítích ukazují dramatický obrázek vysoko šlehajících plamenů a kouře, které mohou sledovat v dané oblasti posádky aut jedoucích po okružní dálnici okolo ruského hlavního města.
 

"Dostali jsme hlášení od očitého svědka o plamenech šlehajících 50 metrů vysoko," citovala agentura RIA Novosti hasiče. Ti upřesnili, že hoří vysokotlaká plynová stanice elektrárny. Podle agentury TASS existuje nebezpečí, že se požár dále rozšíří.

Dosud nejsou žádné informace o raněných či případných obětech. K zásahu se podle RIA Novosti chystají protipožární letouny.

Elektrárna v Mytišči podle TASS je v provozu od roku 1992, funguje především na zemní plyn a má výkon 1060 MW. Podle listu Komsomolskaja pravda elektrárna obstarává teplem a elektřinou více než milion obyvatel v Moskvě a jejím předměstí Mytišči.

Nejméně jeden mrtvý při požáru.

 

10.7.2019 – Obří kroupy v Pescaře na jihu Itálie

Silná bouře zasáhla ve středu večer i italské pobřeží Jaderského moře. Padaly při ní navíc kroupy až o velikosti pomerančů. Dvě desítky lidí, včetně těhotné ženy, byly zraněny. Informovala o tom agentura ANSA.

V Itálii zasáhly lijáky s krupobitím oblast okolo Ravenny, včetně letoviska Rimini, a kraj Abruzzo v centrální části Itálie. Ve městě Pescara bylo zraněno nejméně 18 lidí, včetně těhotné ženy, kterou zranily na hlavě kroupy o velikosti pomeranče, uvedla ANSA. I další lidé utrpěli zranění, zejména na hlavě.

Kroupy poškodily také řadu aut a oken domů, ulice města Pescara zaplavil proud vody. „Z ulic se staly řeky,“ citovala agentura ANSA svědka z místa. Voda zaplavila také sklepy, parkoviště a lékárnu v místní nemocnici, uvedl starosta města Carlo Masci.

 

10.7.2017 – Řádění noční bouře v Chalkidiki na severu Řecka

Co se přehnalo přes Chalkidiki?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/co-se-prehnalo-pres-chalkidiki-animace-ukazuje-bouri-kterou-neprezilo-sest-lidi-75774?dop-ab-variant=6&seq-no=2&source=hp

Na řeckém poloostrově Chalkidiki na severu země platí po středeční bouři a krupobití stav nouze. Oblíbenou turistickou destinaci zasáhla vichřice, na pobřeží padaly velké kroupy. Začátkem prázdnin tam u moře tráví dovolenou tisíce turistů. Nejméně šest jich zemřelo, a to včetně dvou Čechů, se kterými se převrátil karavan. Dalších třicet lidí skončilo v nemocnici, úřady také pohřešují dvaašedesátiletého rybáře. Na Chalkidiki pobývá s cestovními kancelářemi asi 7500 Čechů. Další tisíce lidí do oblasti jezdí samostatně, počet českých turistů na místě tak zřejmě bude vyšší než deset tisíc. Velvyslanectví v Aténách jim poskytuje veškerou možnou pomoc.

Záběry z Chalkidiki z dnešního rána ukazují zcela zdevastované pláže, které podle místních médií vypadají jako po výbuchu bomby. Například v letovisku Nea Plagia byly zničeny i obchody a restaurace nedaleko pláže.

Silná bouře přišla po několika horkých dnech, kdy teplota dosahovala téměř čtyřiceti stupňů Celsia.

(Foto: Reuters)

 

11.7.2019 – Tornádo poničilo vesnici na Zakarpatské Ukrajině

https://www.info.sk/sprava/158288/tornado-nedaleko-slovenskych-hranic-znicilo-celu-dedinu/?fbclid=IwAR1ePBVI08OYx0t9_E0R6GbUzHzBb1aofcOASZ_d8WGoeUBe9M6f8zautwk

Neďaleko slovenských hraníc sa prehnalo tornádo, ktoré miestni obyvatelia opisujú ako ničivú smršť. Víchor spôsobil rozsiahle škody na majetku.

Ukrajinskou obcou Surty, ktorá leží len niekoľko kilometrov východne od slovenských hraníc, sa prehnal silný vietor, ktorí obyvatelia označili za tornádo. Portál televízie JOJ noviny.sk informuje, že vír na domoch v obci rozbíjal okná a strhával strechy, zábradlia aj kamene.

Meteorológ Daniel Cibula pre noviny.sk potvrdil, že išlo o tornádo. "Áno, bolo to tornádo. Bolo to potvrdené aj v databáze nebezpečného počasia. Vyskytlo sa iba šesť kilometrov východne od slovenských hraníc," hovorí Cibula, ktorý nevylučuje, že podobné meteorologické javy sa v blízkej budúcnosti môžu vyskytnúť aj priamo na území Slovenskej republiky.

https://www.imeteo.sk/novinka/tornado-na-ukrajine-2

 

13.7.2019 – Hurikán se blíží k Louisianě

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/prichazi-hurikan-barry-jih-usa-celi-dalsi-zivelne-katastrofe/r~1748157ea59011e989de0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

Tropická bouře Barry zasáhla americký stát Louisiana, kde zaplavila některé dálnice. V zaplavených oblastech museli někteří lidé vylézt na střechy, mnoho obchodů zavřelo. Na jihu Louisiany byla v sobotu nařízena povinná evakuace a prezident Donald Trump vyhlásil stav nouze, což státu umožní čerpat peníze a pomoc z federálních zdrojů.

Národní centrum pro hurikány (NHC) v Miami v sobotu nejprve vydalo varování, že rychlost větru spojeného s bouří dosáhla 120 kilometrů v hodině, což znamenalo, že se dostala do kategorie hurikánů. Avšak poté, co se hurikán po poledni místního času (po 19:00 SELČ), dostal poblíž města Intracoastal City nad pevninu, zase zeslábl. Nyní bouři doprovází vítr o rychlosti 115 kilometrů v hodině.

Podle meteorologů není u bouře Barry hlavní hrozbou silný vítr, ale velice intenzivní srážky, které ji budou doprovázet. Předpovědi udávají, že déšť bude mít podobu průtrže mračen a že na některých místech může spadnout během víkendu asi 250 až 500 milimetrů vody.

Následky tropické bouře Barry v Louisianě. | Foto: ČTK

Poslední zprávy z 15.7.2019:

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/foto-tropicka-boure-barry/r~91e9bcc0a62511e9bb450cc47ab5f122/

 

13.7.2019 – Noční výpadek proudu v New Yorku

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/manhattan-se-ponoril-do-tmy-vypadek-elektriny-postihl-statis/r~f07c6418a5f811e9970a0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

Manhattan se ponořil do tmy. Výpadek elektřiny postihl statisíce lidí.

Požár transformátoru v New Yorku způsobil v sobotu večer výpadek proudu na Manhattanu. Bez elektřiny se ocitly statisíce lidí právě v době, kdy se v srdci Manhattanu měla konat divadelní představení a další kulturní akce a oblast byla plná turistů. Zasaženy byly i obchody a metro, zastavily se výtahy, informovala agentura AP. Elektrárenská společnost Con Edison uvedla, že dodávky proudu, které byly přerušeny před 19:00 místního času se podařilo obnovit před půlnocí. Podle AP výpadek přišel na výročí blackoutu z roku 1977, kdy zůstala bez proudu většina New Yorku. 

Proč se dějí tyto neobvyklé události?
 

JN: Přírodo, planeto Země, prosím, proč se dějí všechny tyto události s počasím v období na začátku července? Co to má naznačit nám lidem? Jaký přínos měla naše hromadná návštěva Velkého Javoru 6.7.2019? Proč je řada lidí po návštěvě Javoru velmi silně unavena? (Duchovní komunikace ze 14.7.2019)

Ozývá se planeta Země: „Ráda využívám této příležitosti oslovit vás, kteří jste součástí nového vývoje zde na Zemi. 

Současné události mají z mého pohledu jasnou souvislost s tím, co se děje v duchovním pozadí planety Země. V duchovním pozadí světa probíhá řada očistných operací. Ty pomáhají řešit, zeslabovat nebo zcela neutralizovat vliv působících temných systémů v nehmotné rovině planety, i těch, co jsou přímo ukotveny ve hmotě. Tyto systémy dlouhodobě narušovaly, narušují moje fungování i fungování pozemské Přírody. A mají vysoce nepříznivý dopad i na bytosti žijící ve hmotě.

Je logické, že každá taková zásadní změna vyvolává určité protiakce. Je to podobné tomu, jako když začnete píchat do vosího hnízda. Vosy se začnou bouřit, budou na vás útočit. Další věc – likvidují se temné struktury, které držely určité oblasti planety jakoby v kleštích. Temné struktury takto vytvářely a násilně udržovaly určité neřešitelné situace vyvolávající postupnou destrukci běžného fungování. Například i dlouhotrvající vlna sucha může být částečně vyvolána záměrnými temnými vlivy. Jakmile se do takových situací začne zasahovat, temné systémy se začnou aktivně bránit. Obvykle se přitom uvolňuje větší množství do té doby vázaných temných energií. A to logicky vyvolává neobvyklé změny ve fungování přírodních systémů, například náhlé změny počasí apod. Pokračující očista a postupné osvobozování mého prostředí od ovládajících temných systémů a struktur je přesto nezbytná. Bez toho byste se vy jako lidstvo nemohli pohnout dále ke světelné evoluci.

Navíc, jakákoliv očista prostředí od vlivů působících temných systémů bývá obvykle spojena i s karmickým rozvazováním těchto ovládacích situací. Ze zkušenosti víte, že když se člověku obnažují karmické vrstvy, může mít horečku, třese se jako při zimnici atd. Podobně se chovají i dílčí úseky planety. Pokud jde o zásadní očistu, následky mohou být větší.

Podstatné je, že díky fungování celého komplexu Nové duchovní cesty je taková očista mého prostředí od temných systémů možná. Systém NDC je vaším přičiněním udržován už celých 20 let v existenci. Komplex NDC výrazně mění energetické poměry zde na Zemi. Přivádí sem duchovní energie velmi vysoké hladiny frekvence, které sem dříve nikdy neproudily. Vlivem těchto energií dochází čas od času k vyprovokování určitého neobvyklého čištění veškerých struktur, systémů, bytostí, a to i u vás ve hmotné rovině Země.

A vaše návštěva na Velkém Javoru a u Velkého Javorského jezera? Způsobila další průlom v proudění mimořádně čistých duchovních energií vysoké frekvence do hmotné roviny. Jak už jsi přijal v jiné komunikaci, při vaší návštěvě vrcholu Velkého Javoru došlo k uzemnění duchovních energií ze špičky NDC ve hmotě v místě vrcholu Velkého Javoru. A odtud se tyto energie rozlévají dále do blízkého a postupně i vzdálenějšího okolí. Nejvíce pak působí na jednotlivce, kteří byli přímo na tom místě v okamžiku uzemnění. Kteří byli doslova fyzickou součástí tohoto zásadního kroku, který postupně přivodí další změny ve vývoji týkajícím se vaší hmotné roviny. Takže silná únava není výsledkem nějakého okamžitého propadu. Ale spíše extrémních dávek čisté světelné energie, která proudí do těchto bytostí. Pomáhá obnažit a průběžně řešit doposud skryté energetické bloky, na které zatím nebyla k dispozici dostatečná energetická síla.

Náhlé změny počasí se dějí opakovaně. A proč je toho v tomto období více než v předcházejících měsících? Vývoj, který zde dlouhodobě probíhá, dospěl k dalšímu dílčímu drobnému zlomu. Ten je spojen s podstatně vyšší očistnou silou světelných energií přicházejících ze špičky NDC. To umožňuje řešit v tomto období i situace, které doposud nebyly řešitelné.“

 

JN: Proč například jedna z těch neobvyklých situací dopadla na Mexiko?

Planeta Země: „Mexiko je jedno z center ve hmotě, kde doposud přetrvává silný vliv magie a magických staveb. Kde magie má silné uzemňovací kořeny ve hmotných stavbách. Právě zde se každoročně setkávají příznivci dávné indiánské magie a na pyramidách vítají příchody určitých důležitých dat v roce. Jedná se o rituály, které stále ještě velmi silně svazují hmotný vývoj. A to nejen v tomto místě, ale částečně i na celé Zemi. Toto místo má proto na vývoj na Zemi silnější vliv než celá oblast Egypta a pyramidy v egyptské Gíze. 

Egyptská magie měla silný destrukční vliv na vývoj, proto je už delší dobu řešena a omezována, například vydáním vaší Knihy 3. Naproti tomu indiánská magie je pozdějšího data a ve svém počátku měla více tvořivý než destrukční či ovládací záměr. Sehrála tedy i určitou pokrokovou úlohu. Proto je frekvenčně výše, je spojena s působením světelných energií vyšší frekvence. A proto také dochází k odbourávání tohoto zemského bloku až později, kdy jsou k dispozici světelné energie podstatně vyšší frekvence. Které mají o mnoho vyšší údernost a razantnost potřebnou pro rozvázání takových bloků.

 

Jak můžeme pomoci očistou míst dávných katastrof
 

JN: Některé neobvyklé projevy počasí se děly zrovna v blízkosti míst, kterými jsme projeli na lodi o letošní dovolené. Další malá skupinka z NDC byla v té době na Maltě. Jsou to vše pouhé náhody?

Planeta Země: „Ano, skutečně! Vaše letošní dovolená sice jakoby náhodou vpadla do míst, která jsou proslulá extrémními dávnými katastrofami. Případně která vždy patřila ke strategickým místům ve Středomoří. Ale rozhodně to nebylo náhodou. Tvoříte předvoj, který založil systém NDC, který jej rozšiřuje dál a přivádí k němu další jednotlivce. A který se současně den za dnem stará o kontinuální fungování systému NDC. Vaše životy jsou proto bedlivě sledovány vyššími energiemi a jste záměrně přiváděni na místa, na kterých je důležité něco vykonat. A podstatné je, že jste schopni vnímat a správně rozpoznat přicházející světelné impulsy a vstřícně na ně reagovat. 

Proto jste byli v Římě, navštívili Vatikán, propluli kolem sopky Stromboli, obepluli jste jih Itálie. Poté navštívili některé z řeckých ostrovů, zejména ostrov Santorini, kde v době 1500 let před n. l. vybuchla sopka Théra a vyvolala zánik civilizací ve Středomoří v důsledku obrovské přílivové vlny. A také jste navštívili řeckou pevninu a měli možnost navštívit oblast starověké Olympie. Cestu jste pak zakončili v Neapoli, při návštěvě sopky Vesuv a výbuchem kdysi zničených Pompejí. Bylo by dobré, kdybys i o této cestě zveřejnil text. I naše informace o tom, proč jsou, byla právě tato místa pro další vývoj tak zásadní. A co bylo nastartováno vaší návštěvou těchto míst a zprostředkováním očistných operací.

Očistná vlna zprostředkovaná a odstartovaná vaší návštěvou se rozšiřuje i do dalších míst v okolí a může mít částečný vliv na některé výkyvy počasí v dalších místech ve hmotné rovině. Tím hlavním, o co při tom především jde, je zatím stále ještě očista oblastí a míst na Zemi s těžkými minulými karmickými nánosy. Očista některých jednotlivců se s tím sice sveze. Ale očista lidstva jako celku ve hmotné rovině zatím ještě není masivně řešena. Výrazně škodící lidé zatím stále ještě nejsou nějakým způsobem omezováni nebo dokonce zastavováni ve své činnosti. A totéž se týká hnutí, lidských skupin, politických stran, církví apod.

Teprve se hledají cesty, jak k tomu přistoupit. Kde začít. Jak začít řešit karmu těch bytostí ve hmotě, které se nechtějí dobrovolně karmicky čistit. Protože jednoduše většina z nich netuší, že by něco takového měli udělat. Že právě karmická očista je tak zásadní. Žijí si, užívají, nehledí si zdraví. Vycházejí z toho, že stejně jednou umřou, tak ať si předtím ještě něco užijí.

Další otázkou je, jak zastavovat ty bytosti, které výrazně škodí celému vývoji i druhým lidem. Které parazitují na všem možném. K zásadním rozhodnutím světelných sil vedoucích vývoj týkajících se této oblasti lidské karmy dojde později v řádu několika dalších měsíců či let. I proto se politická situace ve vaší republice zatím duchovně nijak neřeší. To zůstává na vás lidech. Protože prvořadá je stále ještě očista území Planety a Přírody. A dále světelná pevnost a stabilita vás, co jste zahájili nový vývoj na Zemi a co jste oporou tohoto vývoje. To jsou zásadní situace, které se právě řeší.“

 

Jaké zásadní situace řeší nový vývoj?
 

JN: Spojené Síly Světla, situace ze začátku července se jakoby uklidnila. Jsou nějaké nové zásadní informace o tom, co se děje? Nebo co se uskutečnilo? Jaké změny dobíhají? (Duchovní komunikace z 18.7.2019)

Ozývá se energie ze špičky komplexu NDC:Ano, situace se skutečně stabilizovala. Duchovní energie zemské a duchovní energie proudící shora ze špičky NDC se vyrovnaly, pokud jde o frekvence. To je předpokladem k tomu, aby se situace mohla nadále vyvíjet už klidnějším způsobem. Někdy jsou dílčí katastrofy, neobvyklé jevy, dílčí vyrovnání karmy, nezbytné k tomu, aby se situace „dole“ a „nahoře“ co nejdříve srovnala.

Lidé, kteří jsou právě na těch místech, tam nejsou náhodou. Mají s tím místem určitou karmicky nepříznivou souvislost. Byli třeba účastníky nebo dokonce iniciátory nepříznivých situací v minulosti. Fungují tam doslova jako katalyzátory důležité k tomu, aby určitá dávná karma mohla být rozvázána bez velkých destrukcí. Aby jevy mohly proběhnout relativně přiměřeným způsobem. Pokud utrpí nějakou větší újmu, i to je součástí globálního karmického vyrovnání, které je důležité pro další pokrok ve vývoji této oblasti. Takovou situaci si přitáhnou svými činy z minulosti. Nezpracovanými nepříznivými karmickými vrstvami a neochotou vědomě a dobrovolně se karmicky čistit. Někdy utrpí větší újmu, někdy vyváznou, někdy ale i přijdou o život. Někteří dokážou zachytit impuls, díky němuž se místu neštěstí v kritickém čase vyhnou. 

 

Práce na genetickém programu člověka druhého typu
 

A co se vlastně stabilizovalo? Jaká nová situace nastala? 

Z tématu posledních karmických očist těchto dnů vnímáte, že jedním ze stěžejních úkolů pro nový vývoj, je udělat něco s genetickým programem člověka druhého typu, aby lidé na světelném vzestupu mohli využívat výhod tohoto vícestupňového programu. Ve kterém byla doposud většina jednotlivých sekvencí uzavřena, jakoby zablokována. Karmické očisty naznačují, že se tak dělo zásahem temných sil, zatemněných, původně světelných bytostí. Jak k tomu mohlo dojít? Velmi jednoduše. Příčinou je magie, která byla běžnou duchovní výbavou tehdejších světelných bytostí, institucí, pracovních týmů.

Představme si světelný tým pracující na konečném doladění genetického programu člověka druhého typu. Bytosti v týmu běžně používaly magii, která někdy sice mohla plnit úlohu určité ochrany, ale vždy současně šlo o tendence manipulovat. Manipulovat s bytostmi, součástmi přírody, světelnými systémy, vnucovat jim jiný vývoj, jiný postup, než jaký by volila samotná Příroda. Takovou manipulací se bytosti čím dál více zatemňovaly. I proto ve vrstvách vnímáte, že tehdejší světelné bytosti měly v sobě běžně 20 - 30 % temné energie. Stále ještě sice patřily ke Světlu, ale Temno už mělo možnosti, jak se v nich uchytit. Začít jim jemně vnucovat určité impulsy, které měly zdánlivě pomoci situaci, přitom naopak z pohledu Světla vývoj čím dál více přibližovaly k temnému vedení. Až jednoho dne se třeba nejaktivnější bytost, vedoucí týmu, kterou všichni respektovali, přiblížila svými manipulacemi i čím dál většími chybami z pohledu Světla k zatemnění 50 %. V tom období už jasně přijímala temné impulsy. Obvykle došla na nevědomé úrovni k přijetí temného úpisu, věčného závazku. K přijetí určité výbavy, která měla jakoby urychlit vývoj. Přitom ta bytost měla stále dojem, že vše dělá ve jménu Světla. Následkem toho všeho se však už nezadržitelně překlápěla do temné polohy. A pokud ostatní bytosti nesouhlasily s jejím vedením, založila vlastní tým, už kompletně temný, který měl vývoj GP urychlit. Rozuměno: plně podřídit temnému vedení. Výsledkem byly temné zásahy do programu. Které z pohledu světelných energií vnímáme jako temné nánosy, případně temné zavirování. 

A to je teď hlavní situace, u které se hledá řešení. Jak a u jaké skupiny zrozených bytostí na Zemi toto zavirování odstranit. Jestli u všech zrozených bytostí. Nebo pouze u bytostí, které jsou na světelném vzestupu. Nebo pouze u bytostí, které mají trvale poloautomatickou očistu a jsou na špičce frekvencí Nové duchovní cesty. To jsou otázky, které v tomto období světelné vedení nového vývoje řeší.

Pokud společně dojdeme k pozitivnímu výsledku v této oblasti, pak vy dole ve hmotě budete první, kteří by to měli sami na sobě vnímat. Vy byste měli jako první rozpoznat zásadní změny ve svém každodenním fungování. U běžného člověka zrozeného na Zemi funguje podle vědců pouze kolem 5 % jeho genetického programu. Některým z vás, co jste součástí cesty neomezeného světelného vzestupu, už teď funguje více než 20 % genetického programu.

Máte rozvinuté určité dílčí vnímání duchovních jevů. Dokážete rozpoznávat proudící duchovní energie. Jste schopni spolehlivě duchovně komunikovat s jakoukoliv bytostí či systémem. Dokážete zprostředkovat přivedení duchovních energií vysoké frekvence na ta místa, kde je jich potřeba. Dokážete tak zprostředkovat energetickou podporu pro druhého člověka, případně i karmickou očistu jednotlivců. Dokážete zajistit očistu a odvedení ducha člověka po fyzické smrti, pokud je zde ve hmotě zablokován a nenašel cestu do posmrtné dimenze. Dokážete zprostředkovat řešení energetických anomálií na povrchu Země obvykle označovaných jako geopatogenní zóny atd.

Je toho dost, ale stále ještě nejste se svými možnostmi u konce. Potřebujete postoupit dál, aby nový vývoj ve hmotné rovině konečně prorazil bariéru stále ještě trvajícího temného ovládnutí. Stále ještě se drtivá většina bytostí ve hmotě nechce karmicky čistit. Nebo přesněji – nechce přeměnit svůj nezdravý životní styl na takový, který dává předpoklad nastartování světelného vzestupu, a tím i karmické očisty. Neřeší svůj život, především jeho dlouhodobý přesah od zrození ke zrození. Řeší okamžité výhody. Jdou spíše za tím, kdo jim přidá trochu peněz, než by řešili etiku života, spravedlnost a čistotu. Proto máte takové vedoucí pracovníky, protože si je většina lidí vybrala. Proto nemůžete pohnout vývojem ve hmotě, protože drtivá většina lidí vyznává jiné priority. Chcete-li uspět se změnou vývoje ve hmotě, potřebujete být ještě mnohem pevnější, jistější, jednoznačnější ve svém každodenním životě, než jste dnes. Potřebujete, abyste takoví nebyli pouze dva, tři, pět, deset…, ale aby vás byly přinejmenším stovky. Přece i fenomén sté opice začíná na číslu 100. (poznámka: Autorem „fenoménu sté opice“ je anglický přírodovědec Lyall Watson, více o tom je v článku 38A. Návyky Přírody, morfická a morfogenetická pole.)

 

Hledání středu mezi každou dvojicí vychýlených extrémů
 

Řešení vašeho genetického programu vás zrozených lidí druhého typu není jediným tématem, na kterém se v tomto období pracuje. 

Dalším tématem je vyrovnání jednotlivců na NDC do středu mezi každou dvojici vychýlených extrémů. Ani podřídivost ani nadřazenost, ale přesný střed mezi tím. To je téma, které většina z vás na NDC stále ještě nemá zpracováno. Stále ještě se vám z minulosti vynořují vrstvy s nadřazeností a jsou doplněny vaším podřídivým jednáním ve hmotě. Kdy se nedokážete vzepřít nátlaku, mentálnímu ovládání, energetickému vysávání apod.

Není to však tak, že opačné extrémy se navzájem vyruší, zneutralizují. Je tomu právě naopak. Opačné extrémy přítomné ve vašem duchovním obalu se vzájemně udržují v existenci. Chcete-li vyčistit nadřazenost z minulosti, potřebujete svými každodenními rozhodnutími a činy odstranit ze svého života prvky podřídivosti.

Mnoho lidí, především ti nevědomí z pohledu duchovní cesty, si stěžuje, že život je trestá, bije, ubližuje. A za co, když jsou přece tak slušní? Je to právě proto, že v karmických vrstvách, ze kterých se nechtějí čistit, mají opačný extrém. Z karmického hlediska se přece vše dlouhodobě vyrovnává. Pokud je někdo v tomto životě extrémně drcen, nevinně poškozován, nebo i doslova týrán vším možným, pak to naznačuje, že v minulosti on byl mnohdy tím, kdo ubližoval, zneužíval, drtil druhé. Čekání na zázrak, modlení se v Boha, tady nepomůže. Pomůže vědomá cesta životem. Dopracování se ke světelnému vzestupu a k soustavné karmické očistě. Vědomá práce na odstranění prvků podřídivosti v tomto životě.

U některých se objevuje i nadřazenost v určitých situacích. Čím více je jeden extrém posílen, tím silnější se může projevovat i ten druhý. Proto se např. stává, že člověk chovající se často jako oběť, je pak ve vychýlených situacích a při pocitu ohrožení v prosazení svých potřeb až nepříjemně důrazný, dokonce i jednoznačně nadřazený. Nebo člověk ve většině situacích podřídivý najednou vzteky bouchne a přejde do agrese.

 

Omezení moci temných systémů nad hmotou
 

A třetí okruh, na kterém se v tomto období soustavně pracuje? 

Tím je další omezení moci temných systémů nad hmotou. Děje se tak pokračující karmickou očistou z mnoha různých situací z minulosti, kdy byl člověk ovládán, dotlačen k úpisu. A tento energetický úpis na něm stále ještě visí jako Damoklův meč. Který k němu přitahuje charakterem své energie další a další nepříznivé situace, propady, dílčí osobní katastrofy. Protože ty jsou provázeny stejnými typy energií. 

V karmických očistách jednotlivců na NDC se stále ještě objevuje např. téma manipulace ze strany Vesmírných lidí. Jejich nátlak, násilné okupace, násilné invaze. Nebo karmická očista z neetických zásahů magií vysokých úrovní dokonalosti. Magií, kterou disponovaly nejen Temné síly, ale i tehdejší Síly Světla. I bytosti Světla činily prostřednictvím magie doslova hrůzy, umělé katastrofy. Násilné ukončování životů apod. I toto vše je věcí karmické očisty jednotlivců. Kdo se nedokáže dopracovat k soustavné karmické očistě, a přitom má pocit, že jej život nespravedlivě šikanuje, tomu jeho život bude pokračovat v nezměněné podobě stále dál. Od jedné dílčí osobní katastrofy k další. Taková je realita. Takto fungují duchovní principy.

Člověk vědomě pracující na svém světelném vzestupu má možnost se z těchto věcí čistit, karmicky vyvazovat, napravovat svoje chyby z minulosti. Pracovat na změně svých postojů. Tím se postupně mění i to, co si do svého života přitahuje. Nejen svými karmickými vrstvami, ale i svým přístupem, postojem, jednáním, myšlením v každodenních situacích.

My energie na samotné špičce systému NDC na vás spoléháme. Protože celý komplex stoupá směrem nahoru ke stále vyšším a vyšším frekvencím především prostřednictvím vašich každodenních rozhodnutí, drobných pozitivních změn, které ve svých životech provádíte. I prostřednictvím vašeho každodenního úsilí, kdy pomáháte dalším lidem. My nahoře nemáme možnosti, jak vše tlačit k vyšší čistotě. To je vaše doména. My jen můžeme pomoci impulsem, nasměrováním, určitou energetickou podporou v nouzových situacích. Ale to hlavní zůstává na vás všech, co žijete dole ve hmotě. Děkujeme za vaše každodenní úsilí.“

JN: Děkuji za tyto obšírné informace. Předám je dalším lidem ve formě textu.

© Jiří Novák, srpen 2019
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 176
  • 24
  • 21
  • 25
  • 25

Celkový počet hlasů: 271