Pravčická brána
Úvodní stránka | Odpovědi na reakce čtenářů | Pravda obhajobu nepotřebuje, sama se obhájí

Pravda obhajobu nepotřebuje, sama se obhájí

Petra Nováková Vloženo 12.3.2010

Reakce na minulou kritiku Luďka Kováče ze 16.2.

na komunikaci  Magie jako nástroj evoluce již ztratila svou sílu             

    Z Vašich slov mám pocit, že se cítíte jako ten, který jediný rozumí zákonům Vesmíru a jako takový je jediný může vykládat. Co když už jsou pravidla Vesmíru úplně jiná, než jak je vykládáte vy? Duchovní cesta je tu pro všechny, nejen pro ty, kteří dokážou pochopit Váš výklad nabitý pro laiky spoustou, jak vy říkáte „prázdných“ slov, pod kterými si nic nepředstaví.

    Pokud berete duchovní cestu jako složitou, prosím, Vašim způsobem asi jiná být nemůže. Pro mě představuje duchovní cesta cestu, kterou může kráčet každý. I bez toho, aniž by musel používat Vaše termíny a obraty. V jednoduchosti je síla, ale právě ty nejjednodušší věci bývají ty poslední, ke kterým se člověk obrací, aby je použil. Nejjednodušší věci v sobě ukrývají tu největší pravdu. Jen je příliš dlouho nevidíme, právě pro jejich jednoduchost.

    Neupřednostňuji práci na celku před prací na sobě. Naopak si myslím, že nelze začít jinak než u sebe. Zároveň je však potřeba sledovat, kam svými činy celek posouvám. Proto je stejně důležité obojí. Nelze jedno přehlížet. Vývoj můj i vývoj celku musí jít ruku v ruce. Pokud nepůjde, dříve nebo později dojde ke střetu.

    Svými slovy se snažíme lidem pouze ukazovat cestu, pomoci pochopit určité principy, které se na planetě a nejen na ni oproti dřívějšku změnily. Nikomu nic nevnucujeme, nikoho nesrážíme a nenapadáme. Dále uvádíte, že čistíte "prostory blízké 3D" a že to my svými slovy rozhodně neděláme. Pokud si myslíte, že nepomáháme ani našimi slovy,ani jiným způsobem a že Vy jste jediný, kdo tak činí, brát Vám to nebudu. Ale soudit bez informací je vcelku snadné. Dále mluvíte o pokoře, která je pro každou cestu nezbytná. To bezesporu. Tak proč ji z Vašich slov nevnímám, necítím?

    Nepotřebujeme se vymisťovat z vlastních těl, abychom mohli komunikovat s těmi, co jmenujete. Právě naopak. Ve hmotě je naše síla. A zároveň i ochrana. Každopádně, jste-li přesvědčen o správnosti své cesty, nechte si ji a my si zase s čistým svědomím necháme tu svou. Karma sama dříve či později tuto spornou otázku rozsoudí.

    Nemáte důvod mě či nás litovat. Jsem člověk, který nalezl své poslání, svůj úkol zde. Jak v osobním měřítku, tak v tom globálním. Neříkám, že je jediný, mohou se postupně objevit i další. Díky tomu rozumím, proč jsem tady a vím, kam směřuji. Znám cestu, která mě spolehlivě vede. A mám karmu nad sebou, která mi okamžitě ukáže, když šlápnu vedle. Víc ke svému růstu nepotřebuji. A tím mluvím za nás za všechny.  A troufám si tvrdit, že je to daleko více, než by mohla říct většina bytostí na Zemi. Lidé jsou svobodní, mají právo si vybrat. A každý za svou volbu ponese zodpovědnost. 

    Nerozumím Vaší potřebě každého okomentovat. Já na Vaše stránky nechodím, abych Vaše slova neustálými diskusními příspěvky znehodnocovala, a nečiní tak nikdo z nás. Prostě je nečtu, ať tam tvrdíte cokoliv. Lidé si sami vyberou. Někteří budou číst nás, někteří Vás. Nechme jim jejich volbu. Nepotřebují vodit za ručičku a ukazovat, co správné je a co není. Postačí jim informace a dále už sami musí poznat, co je jejich srdci blízké, co je osloví a čemu se naopak vyhnou. Nemyslíte?

    Tolik se bojíte o svou cestu, že proto stále shazujete tu naši? Pravda obhajobu nepotřebuje. Sama se obhájí. Pokud je však záměrně energeticky i slovně napadána, je důležité ji očistit. Svými reakcemi na Vás naši pravdu neobhajujeme, ale očišťujeme od špíny, kterou na ni házíte. A pokud si myslíte, že děláte to samé ohledně magie a proto máte potřebu na nás reagovat, čiňte tak na svých stránkách.

    Kdo svému přesvědčení skutečně věří a nepochybuje o něm, nemá potřebu přesvědčovat ostatní. Pouze předloží informace a zbytek nechá na nich. Protože u něj nejde jen o slepou víru, ale o víru, která se postupně díky vlastním zkušenostem stala věděním. A ti, co jsou otevření, to poznají.

© Petra Nováková, březen 2010
www.novaduchovnicesta.cz