Pravčická brána
Úvodní stránka | Jak nastartovat vlastní duchovní cestu? | U12. Možnosti řešení energetického vysávání v rodinách

U12. Možnosti řešení energetického vysávání v rodinách

Jiří Novák Vloženo 25.8.2012
Jiří Novák

Podle čeho se pozná člověk, který vysává jiné? Rozdílné úrovně vysávacích schopností. Jak se vyvíjí případ vysávání, když se člověk proti tomu nepostaví? Nejtěžší je dovést vysávajícího partnera k tomu, aby dokázal přijmout realitu vysávání. Každý pokus o řešení situace s vysáváním je potřeba začít informováním druhého. Velmi záleží na tom, jak se druhému o vysávání řekne. Tento začátek snahy o řešení vysávání v rodině je nesmírně důležitý. Vysávání se nedopouštějí pouze lidé, kteří odmítají duchovní pozadí světa. Energetické očištění od vysávání je déletrvajícím procesem. Na čem všem je potřeba začít důsledně pracovat? Co když člověk odmítne uznat, že vysává druhého? Proč je pak jedinou cestou radikální řešení? Jak postupovat v situaci zjištěného vysávání v rodině? Bez naprosté důvěry v partnera, který druhému řekl o vysávání, to nepůjde.

Podle čeho se pozná člověk, který vysává jiné?

Když na jednotlivce, kteří vysávají druhé, zadám v odůvodněných situacích dotaz na Přírodu, jejich moment vzestupu již poklesl pod první zápornou kritickou hranici -100%. A dosáhl například hodnoty -150%, -250%, atd. To již jednoznačně naznačuje, že takový člověk padá k Temnu na úkor druhých lidí. Neboli že on sám se stal aktivním spolupracovníkem Temna a obvykle energetickým upírem.

Rozdílné úrovně vysávacích schopností

Vysávací schopnosti mají své rozdílné stupně. Má-li agresor na vědomé či nevědomé úrovni přístup k vysoké magii, dokáže vysávat i na dálku. Přístup k té magii získá jednak tím, že se i v tomto životě stane aktivním mágem. Nebo že se mu v určité vnější energetické situaci obnaží karmická vrstva, ve které tuto vysokou magii aktivně v jiných existencích využíval. A to i přesto, že třeba v tomto životě magii zásadně odmítá, nebo že je dokonce materialistického smýšlení. Takový člověk pro to období, než se karmická vrstva zpracuje, má opět přístup k magii, kterou svým postojem odmítání viny přijal na nevědomé úrovni za svou.

Pokud pak byl tohoto kontaktu s vysokou magií násilně zbaven očistnou operací, ztrácí v tu chvíli schopnost vysávání na dálku. Ale zůstává mu stále ještě schopnost vysávat dotekem. Takový člověk pak začne vyhledávat partnera a letmými doteky, například obvyklým poplácáním, se snaží uskutečnit vysávací akt. Aniž by si to na vědomé úrovni uvědomoval.

A i když přestává fungovat možnost vysávat pouhým letmým dotekem, zbývá ještě poslední možnost, která funguje vždy a za každé situace – vysávání těsným kontaktem. Dokázat udržet co nejdéle, alespoň několik minut, toho, koho chce vysávat, ve svém duchovním obalu. V objetí, ve společném spánku na manželské posteli, při intimních záležitostech. I z této možnosti je patrné, že nejsnáze se realizuje vysávání právě mezi životními a sexuálními partnery. Nebo mezi rodiči a malými dětmi, které jsou často chovány a objímány. Zatímco mezi kolegy v zaměstnání, pokud mezi nimi není intimní vztah, to už není tak jednoduché a samozřejmé.

 

Katastrofálně za všech okolností tedy působí společný spánek na manželském lůžku, kdy člověk několik hodin leží v duchovním obalu vysávajícího a vysávání je při takové vzájemné pozici jednoduše umožněno, a to v plné míře. Své pak dokonají doteky nebo dokonce intimní sexuální styky s vysávajícím, při kterých dochází k plnému duchovnímu a energetickému otevření se druhému. První, co se proto doporučuje při zjištění vysávání, než se situace začne řešit základními zásahy do způsobu života obou partnerů, je odstěhování od společného lože a přerušení intimních kontaktů.

 

Nebezpečné jsou v tomto směru mnohdy také sexuální kontakty s člověkem, ke kterým dojde ještě dříve, než dotyčného dobře poznám a dokážu přesněji odhadnout jeho charakter. Nikdy totiž není na úplném počátku vztahu zcela zřejmé, jestli on o toho druhého usiluje ze skutečné lásky, z touhy sdílet s ním společný život, nebo z pouhé touhy dostat se k němu co nejblíže a získat tak trvalý přístup k jeho osobní energii.

 

Na druhém místě při snaze znemožnit další vysávání pak je zamezit jakýmkoliv i krátkým tělesným dotekům. A třetím stupněm je naprosté přerušení jakýchkoliv kontaktů. Tedy ukončení vztahu, rozvod, odchod ze zaměstnání atd.

 

Jak se vyvíjí případ vysávání, když se člověk proti tomu nepostaví?

Jak se běžný případ s vysáváním uvnitř rodiny nebo třeba i v rámci pracovního kolektivu může dále vyvíjet? Jaké jsou vůbec možnosti?

Pokud s tím zneužívaný člověk nebude nic dělat, nepostaví se zásadně proti tomuto vysávání ze strany druhého člověka a nebude jej žádat, aby s tím přestal, jsou obvykle dvě možnosti.

 

Zaprvé, vysávání projevující se ztrátami energie, bolestmi hlavy i jinými nepříznivými zdravotními a psychickými pocity, se bude prohlubovat. Až výsledkem se stanou po několika letech závažné zdravotní problémy. A ten člověk na vysávání doplatí postupnou ztrátou svého zdraví, a tím i zkrácením svého života a zhoršením jeho kvality.

 

Nebo je za takové situace druhá možnost. Že to, co mu bude kradeno v rámci rodiny, začne hledat jinde. Jinými slovy, sám se také naučí vysávat, aby na zneužívání svého partnera zdravotně nedoplatil. Vysávání druhých se takovým způsobem řetězově rozšiřuje na další a další lidi.

 

A co když se případ vysávání začne řešit?

A co když se energeticky zneužívaný člověk naopak rozhodne tuto situaci řešit? Pak jsou také dvě možnosti:

 

Zaprvé, ten, co vysává, vezme jeho výzvu vážně a začne pracovat na tom, aby zvyky energetického upírství ze sebe vykořenil od samého základu. Jedinou možností, jak toho dosáhnout, je dostat se na cestu světelného vzestupu, zvýšit svoji vnitřní čistotu a dokázat se vyladit až na frekvence 9. až 11. duchovní úrovně a výše, na kterých jeho systém vysávání funguje. Pak teprve je člověk vědomě schopen vysávací systém ze sebe dostat definitivně ven a zvyk parazitování na druhých definitivně opustit.

 

Připomínám, že problematikou duchovních úrovní se zabývaly články 48E. Duchovní úrovně z pohledu Nové duchovní cesty I, 48F. Proč lidstvo podceňuje první tři úrovně na duchovní cestě?, 48G. Duchovní úrovně z pohledu Nové duchovní cesty II, 48H. Duchovní úrovně z pohledu Nové duchovní cesty III.

Zbavit se vnitřní tendence vysávat a parazitovat není jednoduché, ale lze to zvládnout při přesném postupu, který je podrobně popsán v předcházejícím pokračování U10. Jak se vyvázat z aktivní služby Temnu?

Velmi záleží na tom, jak se druhému o vysávání řekne

Problémem ovšem je, že většina těch, co zneužívají druhé, není ochotna připustit, že druhým ubližují. Začnou pak napadat v prvé řadě svého partnera, který jim tuto skutečnost sdělil. A pak i toho, kdo toto vysávání dokázal identifikovat a obviňují jej z toho, že se pokouší rozkládat jejich „do té doby šťastnou“ rodinu. Přesně to se mi vícekrát stalo, když jsem se pokoušel pomoci energeticky zneužívaným lidem.

Ano, je nesmírně těžké říci druhému vhodným způsobem, že mne vysává a zneužívá. Chce to obrovskou odhodlanost takovou situaci řešit i velkou dávku odvahy. Velmi záleží na tom, jakým způsobem se to dotyčnému řekne. Není nejvhodnější začít například slovy: „Vysáváš mne, kradeš mi energii, jsi agresor. Začni s tím něco dělat, nebo jdu od tebe.“

Lepší je pokusit se postupně popsat celou situaci

Pokud to člověk řekne druhému právě takto, je mizivá šance, že ten druhý bude brát jeho sdělení vážně. Obvykle to spíš bude považovat za neodpovědný a ničím neodůvodněný útok proti jeho osobě. Vnitřně se bude cítit takovým způsobem sdělenou strohou informací těžce raněn a zneuctěn. A obvykle bude reagovat protiútokem. Snahou zesměšnit partnera, ublížit mu. S pomocí často omílaných nepravd mu naopak „dokázat“, že on nemůže mít pravdu. Ocitovat články „odborníků“, že celé vysávání je psychologickým nesmyslem, který si člověk vymyslel. Takovým nárůstem výbušné situace mezi oběma partnery se však stavidla vysávání a zneužívání obvykle ještě více otevřou. Konflikt do té doby probíhající pouze na energetické úrovni se rázem rozšíří i do hmotného soupeření, a to nejen mezi dvěma zcela protikladnými  názory.

Při snaze začít situaci s vysáváním nějak řešit je naopak vhodnější zkusit pro začátek popsat, v jaké jsem situaci, co se v rodině děje, co vnímám:

„Děti jsou často nemocné a přitom nechodí do kolektivu. Kde se v nich najednou ty neobvyklé dýchací problémy či alergie vzaly? Když my oba jsme zdraví? A děti přece sama kojím a snažím se jim dávat jen vybrané kvalitní potraviny? Navíc já sám(sama) cítím dost často ztrátu energie, bývám hrozně unavený(á), necítím se dobře, mívám nepříznivé bolesti kolem srdce, bývá mi špatně, bolí mne břicho, atd. To přece nemůže být náhoda. Čím to vše asi může být?“

A snažit se druhému naznačit, že je důležité začít to aktivně řešit, dokud taková situace nevyústí v závažnější chronické nemoci. Vysvětlit, že pocity ztráty energie vnímám především po bližších kontaktech s ním. Že takové případy se často stávají a příčinou dost často bývá to, že jeden z partnerů odebírá druhému a společným dětem neoprávněně energii, aniž by o tom měl tušení. Důležité je, že každá taková situace se dá rozumně vyřešit, pokud ten druhý, co vysává, dokáže přijmout skutečný popis reality a připustit tuto svoji skrytou vinu. A pokud už nechce nadále ubližovat svým nejbližším, začne se sám snažit udělat vše proto, aby návyk vysávání, který obvykle pochází z dávné minulosti, dokázal ze sebe vytěsnit. Především začne doporučeným způsobem aktivně měnit svůj způsob života, aby jeho bytost s energetickým využíváním partnera a dětí přestala.

Ten, kdo vysává, se bude snažit najít viníka takového sdělení

Jako reakce obvykle dříve nebo později přijde zásadní dotaz: „Jak jsi na něco takového přišel(přišla)? Vždyť se o vás naopak starám, dělám to a to, atd.? Proč zrovna já bych měl vysávat? Kdo ti to nakukal? To je přece výmysl! Vždyť já nechci nikomu ubližovat. Naopak si často s dětmi hraju, věnuju se jim, pomáhám ti s nimi.“

Sdělením takové informace pak bývá do celé situace zatažen i člověk, který dokázal jednoznačně vysávání identifikovat. A celá agrese se pak může obrátit, a dosti často také obrací, proti němu.

Problémem totiž je, že vysávání nelze druhému žádným hmotným způsobem jednoznačně prokázat. Identifikace vysávání je vždy dílem zvláštního rozšířeného vnímání určitého člověka. A to ten, který takovým vnímáním nedisponuje, obvykle nechce uznat, zvláště pokud se to týká právě jeho.

Tento začátek snahy o řešení vysávání v rodině je nesmírně důležitý

Samozřejmě, nelze jednoznačně vytvořit a popsat obecný způsob, jak lze druhému nejvhodněji říci o vysávání. Tady už záleží na šikovnosti a schopnosti určitého odhadu situace ze strany vysávaného člověka. Aby to dokázal říci právě takovým způsobem, jak to jeho partner v ten okamžik dokáže unést bez obrovského nárůstu agrese. Aby vysávaný partner dokázal odhadnout situaci, co vše je vhodné říci druhému na počátku a s čím naopak ještě počkat. Aby se rozjela agresí nezatížená vzájemná diskuse o problému. A naopak aby se celá záležitost od samého počátku nezablokovala obrovským nárůstem hmotného konfliktu v rodině.

 

Tento začátek je nesmírně důležitý, dá se přímo říci, že zásadní. Protože nevhodný způsob sdělení této citlivé informace může navždy zavřít vrátka k možnosti případného oboustranného řešení situace. A naopak často otevírá dveře k dalšímu a ještě silnějšímu vyhrocení doposud skrytého konfliktu mezi partnerskou dvojicí. A jeho přesunu ze skryté energetické podoby do hmotného vyjádření, soupeření, vzájemného obviňování, případně i hmotné agrese.

 

Vysávání se nedopouštějí pouze lidé, kteří odmítají duchovní pozadí světa

Jestli si někdo myslí, že vysávat může pouze člověk, který nemá o duchovním pozadí světa ponětí, je na omylu. Vysávat může i člověk, který se již dlouho zabývá problematikou duchovního pozadí světa a vypadá to, že v této oblasti patří mezi pokročilé. Vysávat a energeticky zneužívat druhé dokonce mohou i veřejně působící duchovní pracovníci, duchovní učitelé, léčitelé, provozovatelé webových stránek zaměřených na duchovní problematiku, kteří o sobě tvrdí, že jsou na straně Světla, a že bojují za lepší svět.

 

U člověka z každé z těchto tří skupin je zásadním prvotním problémem dovést jej vůbec k tomu, aby vysávání dokázal uznat a byl ochoten začít dělat patřičné kroky směřující k nápravě.

 

Nejtěžší je dovést vysávajícího partnera k tomu, aby dokázal přijmout realitu vysávání

Právě z tohoto důvodu řešení problému vysávání mezi blízkými členy jedné rodiny často ztroskotá již na samém začátku. Už ve fázi, když druhému šetrným způsobem sdělíte, že vás vysává, a že je nezbytně nutné s tím něco začít dělat. Protože váš život takto nemůže pokračovat dál. Ztroskotá často bez ohledu na to, jestli ten, kdo vysává, je zarytý materialista, nebo naopak jestli i on se již delší dobu zabývá problematikou duchovního pozadí světa. Důvody jsou následující.

 

Reakce tří typů vysávajících osob na sdělení o vysávání

Pro materialistu je vysávání neskutečným výmyslem, nesmyslem, který vůbec nemá reálný podklad. A když mu něco takového partner sdělí, obvykle si o něm začne myslet, že se stal členem nějaké sekty. Že naletěl informacím vychýlených osob, a že sám potřebuje srovnat a vrátit do reálného života. A odsoudí jej, že chce bezdůvodně narušit „dobře fungující rodinu“.

Situace není vůbec jednodušší ani v případě, pokud se o tom, že vysává své blízké, dozví člověk relativně duchovně pokročilý. Myšleno ve smyslu šíře doposud získaných duchovních informací, celkového „duchovního rozhledu“ a rozsahu duchovních činností, které již léta provozuje. On přece již léta vstřebává duchovní informace uznávaných kapacit. Netuší a není ochoten uznat, že tyto informace Staré duchovní cesty jsou z velké míry nepravdivé. Naopak je jednoznačně přesvědčen o tom, že to, co se tolikrát na mnoha místech veřejně opakuje a propaguje, musí přece být nutně pravda. Navíc není ochoten připustit, že to, co dělal značnou část svého života pro svoji duchovní cestu, byl blud. Že se prostřednictvím těchto duchovních informací, které vstřebával, i činnostmi, ke kterým byl těmito zdroji informací inspirován, dostal již do takového duchovní pádu, kdy na podvědomé úrovni škodí svému okolí. Jde tedy i o záležitost vlastního ega, ochoty a schopnosti připustit vlastní chybu, vlastní nedokonalost, skrytou dvojakost nebo dokonce i vlastní vnitřní zvrhlost, která člověka vede k parazitování na druhých. A to je pro mnoho lidí velice hořká pilulka.

O existenci energetického vysávání se sice dnes již mluví i veřejně, takže pro duchovně zaměřeného člověka a dokonce i pro některé materialisty není vysávání fantastickou vymyšlenou záležitostí. Ale ten člověk si řekne – jak bych já mohl vysávat, když se tolik starám o svoji rodinu, aktivně se zajímám o cestu Světla i o duchovní problematiku všeobecně a o žádné vysávání vědomě neusiluji? Takže i pro duchovně zaměřeného člověka je nesmírně těžké přijmout realitu, že právě on vysává. Protože je návštěvou přednášek a seminářů, četbou knih a webových stránek, opakovaně ubezpečován v tom, že jde cestou Světla.

A ten, kdo veřejně působí v duchovní oblasti? Kdo provozuje webové stránky zaměřené na duchovní problematiku, které získaly velký počet čtenářů? Organizuje veřejné společné meditace na údajnou podporu Planety a nového vývoje? Napsal a vydal knihy z oblasti duchovní problematiky? Nebo dokonce provozuje internetovou televizi? A takto veřejně otevřeně nebo skrytě propaguje magii, například v podobě často doporučované vizualizace, čistotu mistrů Duchovních hierarchií, duchovní pokročilost Vesmírných lidí a mnoho dalších tradičních informací Staré duchovní cesty? Ten je nejtěžším oříškem. Sám jsem se o tom přesvědčil v rozhovorech s podobnými lidmi. Mnozí z těchto jedinců se totiž domnívají, že právě oni již léta patří mezi špičku osob na duchovní cestě. Dostatečně velký zájem čtenářů je utvrzuje v tom, že oni jsou těmi, kdo už dávno na cestě Světla vedou stovky nebo dokonce tisíce dalších osob a významně jim v tom svými informacemi pomáhají. Že spíše oni jsou těmi, kteří by měli identifikovat vysávání. Jak by takový člověk mohl připustit, že se doposud zásadně mýlil? Že to, co v přímém přenosu předával obětavě druhým lidem, byly nepravdy a silně deformované informace?

Více o jedincích, kteří nejsou schopni přijmout zcela nové informace vymykající se všeobecně přijímané pravdě v daném období, ať už jsou materialistického smýšlení nebo ne, bylo napsáno v textech 40C. Za co ve skutečnosti bojuje hnutí skeptiků?, 40D. Duchovní konzervatismus jako brzda vývoje lidstva, 40E. Jaká je skutečná duchovní situace konzervativců?

Pro úplnost je potřeba dodat ještě čtvrtou skupinu osob, které prostřednictvím černé magie vysávají a zneužívají druhé vědomě. Sami jsou vedeni megalomanskou touhou řídit svět a zcela jej ovládnout. A domnívají se, že mají plné právo ke svému cíli využít energii dalších jedinců ve svém okolí. Právě takové chování bylo typické pro černé mágy v Atlantidě. Podobným způsobem se zde na Zemi chovali také příslušníci jiných dobyvačných mimozemských civilizací. A pokračují v tom i poté, co se zde z karmických důvodů zrodili v dnešní době v podobě běžného pozemského člověka. I pak mají uvnitř sebe touhu řídit, ovládat, manipulovat. A znovu organizují a veřejně propagují temné magické rituály všeho druhu. Více o tom bylo v textech 38D. Obětní rituály a jejich následky, 37H. Mimozemské temné mocnosti na Zemi. V konfrontaci s takovými lidmi už vůbec nemáte naději na to, že by se vzdali své dosavadní násilnické cesty životem.

Každý pokus o řešení situace s vysáváním je potřeba začít informováním druhého

Z tohoto přehledu jednoznačně vyplývá, že oznámit druhému člověku, že mne vysává, má téměř ve všech situacích malou naději na úspěch. Přesto je však nezbytné jakýkoliv pokus o řešení vysávání začít právě takto a dát tomu druhému možnost mírového, pro všechny strany přijatelného řešení. Právě z výše uvedených důvodů patří řešení vysávání mezi blízkými v rodinách mezi nejobtížněji řešitelné energetické problémy. Protože účinné řešení problému obvykle není možné bez zásadního narušení nebo dokonce i rozkladu rodin. Na překážku klidovému řešení jsou zásadní bloky v uvažování a fungování těch, kteří vysávají. A jejich neochota připustit, že oni skutečně ubližují.

 

Některým párům se to však přesto podařilo. Přitom se někdy ozval jako první dokonce i ten, kdo zneužíval a stal se nevědomým nástrojem jiné temné síly. Protože nepříznivé náznaky jej dovedly k tomu, že se sám rozhodl dostat se na vzestupnou světelnou cestu a konečně se svým životem něco pozitivního udělat. „Příznivá náhoda“ pak takového člověka dovedla ve vhodný okamžik na naše stránky. A tam získal informace, jak se vyvázat ze služby skrytým temným silám. Opět je podstatné, že někteří to dokázali a jsou teď na stabilním světelném vzestupu. Přestože jejich pád v okamžiku, kdy se poprvé ozvali a požádali o radu nebo pomoc, byl hrozivý.

Na čem všem je potřeba začít důsledně pracovat?

Připomínám základní záležitosti, na kterých je potřeba začít soustavně a důsledně pracovat ve smyslu předcházejícího pokračování U10. Jak se vyvázat z aktivní služby Temnu? Tentokrát je však uvedu v jiném pořadí, které bere ohled na to, jestli vysávající je materialistického smýšlení, nebo zda patří mezi osoby činné v duchovní oblasti:

 

1. Pochopit situaci a plně přijmout varovné hodnocení týkající se vysávání, což předpokládá plnou důvěru ve svého partnera.

2. Co nejdříve začít s posilováním světelných základů své bytosti ve smyslu článku U3. Co za vás nemůže udělat nikdo druhý?

3. Denně provádět důkladné omluvy a upřímné pokání za svoji minulou činnost pro Temno.

 

Pokud se nejedná o materialistu, ale o člověka, který se již dříve zajímal o duchovní informace v rámci Staré duchovní cesty, nezbytné jsou navíc společně s předchozími třemi i následující kroky:

 

4. Důsledně se vzdát používání a propagace všech umělých pomůcek, metod, rituálů na duchovní cestě.

5. Snažit se odpoutat od bytosti, učení, metody, které mne spoutávají. Protože může vysávat někoho z rodiny proto, že je sám ovládán a vysáván jiným člověkem.

6. Důsledně se vzdát otevřené i skryté magie ve všech jejích podobách, přestat mít tendence energeticky řídit a ovládat jiné bytosti.

7. Zrušit své jakékoliv vazby na vadné zdroje duchovních informací a také sám přestat již nepravdivé informace veřejně rozšiřovat.

8. Vědomé rozhodnutí vzdát se všech propůjčených privilegií a zvláštních umělých duchovních schopností (tedy ne těch, které jsou pro mne přirozené, můj přirozený talent k něčemu, který mám na základě své vnitřní čistoty nebo určitých zděděných světelných dispozic).

Co když člověk odmítne uznat, že vysává druhého?

Druhá možnost je horší. Pokud vysávající odmítne přiznat svoji vinu, není ochoten připustit, že on je tím, kdo ubližuje, a nemá dobrou vůli začít měnit své životní návyky, pak už není možné, aby se toto vysávání při pokračování vztahu odstranilo.

 

Myslím tím odstranilo čistým způsobem. Nemám na mysli různé formy umělých magických zásahů, jako jsou prokletí, očarování, různé druhy umělých magických ochran nebo jiných magických zásahů, apod. Nic z toho totiž neřeší podstatu problému. A i když někdy takový zásah přinese určitý výsledek, vždy jde pouze o dočasnost. Jedno ovládnutí člověka je při takovém zákroku nahrazeno jiným, vyšším, méně zřetelným na běžné úrovni. Navíc tím, že jde o umělý zásah, se ve skutečnosti celá situace ještě více zkomplikuje, doslova zauzluje.

 

Z tohoto faktu pak jednoznačně vyplývá, že pokud vysávající člověk není ochoten připustit realitu vysávání, pak zneužívanému vysávanému partnerovi nezbývá nic jiného, než se z takového vztahu postupně vyvázat.

 

Což není jednoduché zejména v situaci, pokud již v takové rodině jsou malé děti. A mají jediný společný byt, který třeba ještě teprve splácejí hypotékou. Přesto je takový krok pro zneužívaného člověka jediným řešením, pokud na dlouhodobé vysávání nechce doplatit zdravotně, nebo pokud se sám nechce stát energetickým upírem. Nebo pokud chce společné děti ochránit před vysáváním a nedopustit postupné podlomení jejich zdraví.

Proč je jedinou cestou radikální řešení?

Proč tak radikální řešení? Očistné energie, které řeší vysávání v karmických vrstvách, se v případě vysávání  životním partnerem dostávají do neřešitelné patové situace. Člověk, který je vysáván, je na jedné straně vůči svému partnerovi vázán slibem manželského svazku. Slibem věrnosti, vzájemné pomoci za každé situace a respektování. V případě vysávání se však ten druhý stal agresorem. A pokud odmítl uznat situaci a není ochoten proti tomu nic udělat, naopak se tomu vysmívá, situaci bagatelizuje, energie pak stojí před zásadním dilematem. Považovat toho druhého za agresora, vůči kterému je nezbytné tvrdě a nesmlouvavě zakročit? Nebo jej považovat za spolupracujícího partnera, vůči kterému je potřeba postupovat ohleduplně? Vzniká tak hluboký zásadní rozpor, který není možné na energetické úrovni zdárně vyřešit.

 

Tento rozpor může a musí vyřešit v tomto případě ten, kdo je vysáván. Musí dát vůči duchovnímu pozadí světa jednoznačný impuls, jestli chce, aby očistné energie považovaly toho druhého i nadále za jeho partnera nebo jestli naopak s partnerstvím končí a ten druhý se pro něj stává agresorem. Je zřejmé, že pokud se rozhodne pokračovat ve vztahu, pak se vysávání stane trvalou součástí takové rodiny se všemi jeho důsledky a není možné je účinně řešit. Zatímco ve druhém případě odpoutání se od toho, kdo vysává, se člověk může tohoto vysávání postupně zbavit a karmicky očistit sebe i své děti. Pokud se ovšem dokáže udržet na cestě stabilního světelného vzestupu.

 

Energetické očištění od vysávání je déletrvajícím procesem

Energetické očištění od vysávání však nikdy není jednorázovým zákrokem. Jde o déletrvající proces postupného vyvazování se od vysávajícího agresora. A pokud člověk není na stabilním vzestupu, nelze takový případ dovést do úspěšného konce. Protože tak jak karmická očista postupuje po časové linii zpět do starších existencí, agresor získává přístup ke stále vyšším a dokonalejším úrovním magie ze své minulosti, fungujícím na vyšších hladinách frekvence dávných světů. Jeho vysávací agrese se tak může stupňovat. Aby tomu byl vysávaný schopen čelit, potřebuje být trvale na světelném vzestupu. Jinak mu očistné energie Spojených Sil Světla nemohou účinně pomoci.

Skutečné zásadní řešení vysávání v rodině, pokud ten vysávající odmítl provést ve svém životě všechny potřebné změny, je tedy možné až po rozvázání svazku. Do té doby jde pouze o zahlazování a chvilkové urovnávání situace, která se pak den za dnem obnovuje. Vysávací situace se sice pro danou chvíli vyčistí, ale partnerská vazba a přítomnost vysávajícího v těsné blízkosti vysávaného mu jednoduše umožní situaci znovu a znovu opakovat a obnovovat.

Shrnutí: Jak postupovat v situaci zjištěného vysávání v rodině?

Jak postupovat v situaci, když se člověku potvrdí, že jeho partner, kamarád, kolega ze zaměstnání, vysává jeho a případně i vlastní děti? Ten, co je vysávaný, by měl v každém případě dát nejprve druhému šanci, aby se sebou něco udělal. Ve většině případů však takto nabídnutá možnost skončí fiaskem, hádkami, zesílením příznaků vysávání.

 

Aby člověk, který zneužívá své nejbližší, s tím přestal, musí být ve svých postojích naprosto jednoznačný a nanejvýše důsledný. Dostal se totiž do situace, kdy se již stal aktivním spolupracovníkem temné strany světa. A potřebuje současně udělat několik zásadních kroků, které jsou detailně popsány v článku U10. Jak se vyvázat z aktivní služby Temnu?

 

Bez naprosté důvěry v partnera, který druhému řekl o vysávání, to nepůjde

Nejdůležitějšími z těchto kroků jsou: Přijmutí skutečnosti, že vysává a energeticky zneužívá svého partnera nebo i vlastní děti. Mít plnou důvěru v partnera, který to dokázal zjistit buď sám nebo zprostředkovaně za pomoci jiného člověka. A začít pracovat na vykořenění temnoty ze své bytosti tím, že bude naprosto důsledně den za dnem pracovat na posílení světelných základů své bytosti. Je však důležité, aby to dělal nejen proto, že to druhý po něm chce. Nejen proto, aby si udržel svého partnera, který má takové neobvyklé přání. Nejen tedy proto, aby vyhověl „vrtochům“ svého druha, který si na něj vymýšlí. Ale především proto, že sám se chce stát lepším člověkem. Že sám odmítá nadále ubližovat svým nejbližším na jakékoliv úrovni.

 

Jakékoliv, třeba i dílčí pochybnosti z jeho strany, však způsobí, že i při pravidelném cvičení Pěti Tibeťanů, i při důsledné změně výživy, nebude schopen své nitro „zlomit“ a vykořenit ze sebe hluboce zažitý vysávací návyk. A přestože bude na vědomé úrovni usilovat o přerušení vysávání, vysávání přesto bude na nevědomé úrovni pokračovat. Nejednoznačnost vnitřních i hmotných postojů takového člověka pak vede k tomu, že ztrácí kontrolu nad svojí bytostí. Stal se nevědomým nástrojem temných sil a není schopen proti tomu na vědomé úrovni úspěšně zakročit. Může přísahat, vykládat, jak je všechny miluje a nechce je ztratit. Může slovy slibovat, co chce, ale vysávání bude stále pokračovat.

Nepochopení situace ze strany materialistů

Takoví lidé pak vše obracejí. Některých zásadních informací si jakoby vůbec nejsou schopni všimnout. Často jsou ve vleku svých hmotných návyků a informace o duchovním pozadí jsou pro ně čínštinou, které nerozumí, a proto je zcela ignorují. Jejich slova vůbec nereagují na to podstatné, ale obvykle jen na dílčí detaily, které se jim nezamlouvají.

Uvedu slova jednoho z takových manželů, který vysával svoji manželku i vlastní malé děti a nebyl schopen plně uznat situaci. Naopak začal omezovat její svobodu tím, že jí zabavoval telefon, aby nemohla volat ven. Aby ji odřízl od zpráv a hovorů. A dokonce mi z jejího telefonu sám volal a psal agresivní sms zprávy. V pozadí toho všeho byla neschopnost přijmout vysvětlení druhé strany a chybějící snaha porozumět druhému, co vlastně říká:

„Ona se se mnou chce rozvádět, protože jím maso? Já jsem pracující člověk, já potřebuji jíst maso, abych tu těžkou práci vydržel. Vy určitě nejste schopen pracovat rukama jako já, když nejíte maso. Co jste jí to nakukal. Jste zlý člověk, protože rozkládáte moji rodinu…“

Řešení případů vysávání je nejnepříjemnější záležitostí

Ano, znovu opakuji, že řešení případů vysávání v rodinách je po všech stránkách nejnepříjemnější záležitostí v mé praxi. Nejen proto, že cesta řešení je zdlouhavá a velmi komplikovaná. Protože odejít ze vztahu se dvěma nebo třemi malými dětmi, navíc třeba i bez možnosti bydlení, vyžaduje obrovskou vnitřní sílu a odvahu. A ne každý je připraven a schopen něco takového udělat. Raději zůstane v deformovaném vztahu, než by se pustil do obrovské nejistoty.

Přitom jistota nebo naopak nejistota jsou pouze relativní pojmy. To, co by se dalo chápat jako jistota, může plynout jedině z čistoty duchovního pozadí dané situace. Když duchovní pozadí situace, vztahu, poměrů v rodině, není čisté, situace ve hmotě pak stojí doslova na vodě a dříve nebo později se změní k horšímu nebo dokonce náhle dospěje až k naprostému krachu, destrukci, náhlému zdravotnímu kolapsu. Jistotu tedy z dlouhodobého pohledu přinášejí pouze takové záměry, činnosti, jejichž duchovní pozadí je čisté, světelné. Skutečnou jistotou tedy není a nemůže být setrvání ve vztahu, ve kterém jsem trvale zneužíván.


Téma o zneužívání, vysávání a celý tento seriál budou pokračovat následující částí

U13. Proč je důležité vzepřít se vysávání?

V tomto textu uvedu další důležité důvody, které by měly člověka dovést k tomu, aby se vzepřel proti vysávání sebe i svých dětí. Zejména o tom, jak neuspořádané rodinné prostředí zasažené vysáváním jednoho z partnerů ohrožuje vývoj společných dětí. Na závěr se zmíním i o problematice osobního a světového úkolu člověka. Což jsou okolnosti, které by každý člověk měl ve svém životě brát v úvahu.

© Jiří Novák, srpen 2012
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 237
  • 27
  • 24
  • 25
  • 29

Celkový počet hlasů: 342