Pravčická brána

Význam Českého Švýcarska

Jiří Novák, Marie Mejdrová Vloženo 6.4.2010
Jiří Novák Marie Mejdrová

Jiří Novák: Komunikace s Přírodou z 30.3.2010

Příroda: "České Švýcarsko nemá zdaleka tak nenápadnou úlohu, která připadla Šumavě. Oblast Českého Švýcarska má mnohem větší energetickou průraznou sílu, než jen aby byla stabilizátorem situace. 

V této oblasti je jedna z hlavních čaker planety Země. Navíc čakra, která zajišťuje přenos energií shora z duchovních sfér. Tedy jakási obdoba 7. čakry u vás lidí. Je to přímo v oblasti Pravčického dolu, kterým jste sestupovali od Pravčické brány směrem do Hřenska. Tato čakra má průměr kolem 100 metrů a představuje velmi silný energetický objekt, který je schopen při plném otevření vyvolat doslova energetický vichr příchozích energií. I z tohoto důvodu je potřeba oblast Pravčické brány považovat za hlavní místo přísunu čistých duchovních energií z vyšších světů do této oblasti Přírody a Planety."


Marie Mejdrová: Komunikace s Přírodou ze 4.4.2010

Nejvyšší Přírodo, prosím o informaci, jaký je význam Šumavy a Českého Švýcarska v minulosti a dnes. Děkuji.

Příroda: "Tyto dvě oblasti české pánve hrají svoji úlohu od té doby, co geologicky vznikly. Tvoří přirozenou přírodní bránu do Čech na severu a na jihu. A to jak fyzicky, pro lidi, tak především pro energie. A s nimi i informace a impulsy. Ovšem „bránu“ jako takovou najdeme v klasickém slova smyslu jen v Českém Švýcarsku, v podobě Pravčické brány velké a malé, ale třeba i té Sluneční. To je díky vlastnostem pískovce, který rychle zvětrává a mění svůj tvar mnohem zřetelněji než hory z tvrdších hornin. Takže toto místo představuje vstup, hlavní vchod, pro proud energií do české kotliny. Má několik funkcí:

 • Síto/filtr
  Prolustruje a vytřídí příchozí energie.
 • Bezpečnostní dveře s alarmem
  Snaha nepustit sem to, co sem jít podle vyššího plánu v dané době nemá.
  Informování energetického obranného systému Země na českém území a jeho případná aktivace.
 • Funkce čakry – energetického víru
  Aktivně nasává a koncentruje energie z okolí, ale v případě potřeby také vypuzuje ven nepříznivé energie.

Takže je to tedy portál a membrána."

A co jiný čas a jiné dimenze?

Příroda: "U takové brány jako je Velká Pravčická existují i tyto možnosti. Ovšem jsou neaktivované, záměrně. Ani s jedním se nemá teď pracovat. A když, nebyla by to práce pro člověka, ale pro duchovní síly k tomu příslušné. Takové, které k tomu mají pověření od sil Světla vedoucích vývoj a tento typ úkolu je jejich specializací.

Hluboký a dlouhý kaňon řeky Labe tvoří přírodní kanál pro nasměrování, mísení a koncentraci energií. Přičemž široká a hluboká řeka energie dobře vede, čistí a poskytuje zároveň izolaci proti tomu, aby se vsakovaly dál do země. Protože je třeba, aby doputovaly k bráně a skrze ni proudily dál. K tomuto účelu jsou vhodné i horniny v okolí – pískovec a vyvřeliny, protože vedou bioenergie dál nebo je alespoň podstatným způsobem nepohlcují.

Brána tedy energie nasává, smísí, protřídí, vyhodnotí, pohltí a pošle dál do útrob regionu za ní. V případě potřeby je vrátí zpět. Dalo by se to přirovnat k ústům člověka."


K fotografiím z Českého Švýcarska se vrátíte zde:

                                        České Švýcarsko

© Jiří Novák, duben 2010
© Marie Mejdrová, duben 2010
www.novaduchovnicesta.cz