Pravčická brána

Duchovní informace o Labi

Jiří Novák Vloženo 2.2.2011

Prosím o další informace týkající se toku Labe (duchovní komunikace ze 31.1.2011):

Přírodní duch Labe (vnímám ho kráčet podél toku Labe nížinami Polabí): „O tom, že právě Labe bude tím vodním tokem, který spojuje území Čech s mořem, se rozhodlo již dávno v době Keltů. Důvody byly nejen ty dříve popsané – dobrá splavnost toku, pramen v nejvyšších českých horách. Je tady ještě další důležitý důvod, o kterém se příliš nemluví. Ale který byl pro národy dávné minulosti rozhodující. Labe vždy, a tedy i v minulosti, přinášelo velmi silnou energii, kterou lidé v dřívějších dobách jasně vnímali. Proto dokázali rozpoznat, který ze dvou spojujících se toků má větší energetickou duchovní sílu. A to bylo na soutoku dvou toků u Mělníka jasně Labe.

Síla energie Labe není dána výhradně tím, že pramení v Krkonoších, v nadmořské výšce, která přesahuje většinu zbývajícího území Čech, snad jen kromě Klínovce. Síla Labe pochází z určité konstelace energií na území, ve kterém pramení, kudy protéká a odkud přijímá energii dalšími přítoky. Labe tak v sobě má energii větší části území Krkonoš, kterou čerpá buď přímo tokem Labe, nebo prostřednictvím přítoku Úpy, která odvodňuje území české nejvyšší hory Sněžky.

Další přítok Metuje pak odvodňuje energeticky silné Adršpašské skály na Broumovsku. Orlice pak svádí vodu z Orlických hor. A ne nadarmo se jeden z jejích zdrojových přítoků jmenuje Divoká Orlice. Další pravé přítoky Labe - Cidlina, Mrlina, Jizera, zase odvodňují oblasti Jičínské pahorkatiny, Prachovských skal a Hruboskalsko. Tyto všechny přítoky dodávají Labi výraznou energii těchto vápencových monumentálních skal a věží. To je ten pravý důvod výrazné energie toku Labe, jehož energetická síla jasně převyšuje větší a vodnatější tok Vltavy. Řeky, která pramení na Šumavě, ale která je nositelem spíše jemné čisté duchovní síly. Zatímco Labe představuje razantní sílu divokých skal, extrémních vápencových útvarů. Proto také oblast kolem toku Labe, nížiny v Polabí, představuje nejúrodnější část české kotliny.

Labe je synonymem energetické síly, razance, aktivity, schopnosti prorážet. Zatímco Vltava přináší spíš duchovní čistotu, jemnost, stabilitu. Pro Labe je typická tvořivá síla, která přináší úrodnost území, kterým protéká.


Zpět na stránku s fotogalerií Labe se dostanete zde: Labe

© Jiří Novák, únor 2011
www.novaduchovnicesta.cz