Pravčická brána
Úvodní stránka | Zážitky v přírodě | Z50. Výprava do Černé Hory a Albánie - 2.část

Z50. Výprava do Černé Hory a Albánie - 2.část

Věra Talandová Vloženo 25.10.2017
Věra Talandová

K publikování připravila a na web vložila Marie Mejdrová


Tento text je pokračováním článku Z49. Výprava do Černé Hory a Albánie – 1.část

 

Kaňon řeky Lengarice

Ráno se vydáváme kaňonem řeky Lengarice. Brodíme se řekou, v některých místech zastavujeme na svačiny. V tomto letním období řekou neteče mnoho vody, v nejhlubších místech asi po kolena. Na jaře je kaňon plný vody a je oblíbený vodáky.

Okolí je překrásné. Jsou tu silné čisté energie. V jednom místě máme s Mílou stejná vnímání. Slyšíme zpěv skal a vnímáme místo, kde nás mohou skály nejvíc slyšet, jakési ucho skal. A ještě cítíme, že v tomto místě máme celému okolí poděkovat. Později se setkáme s Petrem a ten nám říká úplně stejné vnímání. Ve stejném místě vnímal ucho skal, které naslouchá a začal zpívat. Vnímala jsem, že zpěv se spojil s hudbou skal a společná hudba se povznesla na vyšší úroveň harmonie. Podobně jako při hraní na kytaru u Biogradského jezera. Zpěv skal nám všem stále zněl v uších a byl to nádherný zážitek.

V kaňonu jsme během několika hodinového putování nepotkali žádné lidi, jen na začátku dvojici.

VT: Spojené Síly Světla, máte pro mě nějaké informace, co se týká kaňonu řeky Lengarice?

Přírodní duch kaňonu: „Kaňon s protékající říčkou Lengarice má velmi čisté světelné energie, na rozdíl od vyvěrajících sirných pramenů, kolem kterých byla zbudována jezírka. V těch zůstávají otisky energií návštěvníků a hůře se z nich vytrácejí. Kaňon je schopen energie návštěvníků pročistit, lidské bytosti na určitých úrovních harmonizuje a nabíjí světelnou energií. Podle otevřenosti bytosti některé více, jiné méně. Energie kaňonu mají i stmelující účinek na skupiny bytostí, jak jsi cítila. Otázkou je, zda bytosti dokážou poté udržet tyto energie mimo kaňon.“

 

Ohridské jezero na hranici Albánie s Makedonií
 

Teď měla následovat cesta do blízkých hlubokých jedlových a bukových lesů, kterou jsem cítila jako důležitou. V tuto chvíli jsem však podlehla hlasu člověka ze skupiny, který volal po demokratickém rozhodnutí kam dál. Neměla jsem se jím nechat ovlivnit. Vnímám to jako svoji chybu, protože ten člověk v té době už nebyl duchovně harmonickou součástí skupiny. A strhl už s sebou na duchovní úrovni mimo skupinu i v hlasování dalšího člena. I ostatní již mohli být touto situací ovlivněni a nemuseli optimálně vnímat světelné impulzy. Nebyli v tu chvíli na ně naladěni. Impulsy, inspirace k trase této dovolené jsem vnímala už od února a komunikovala průběžně s Přírodou všechny změny a podrobnosti. Proto myslím měl mít můj hlas větší váhu. Jinak to funguje, když plánování vytvářejí všichni společně na základě impulsů všech jednotlivců. Hlasování dopadlo 4:3 v neprospěch tohoto lesa. Musela jsem respektovat výsledky hlasování a vydali jsme se k Ohridskému jezeru. Budeme tam tedy o půl dne déle, než byl původní plán.

Cesta přes vnitrozemí byla náročná, vzhledem ke stavu místních silnic. Všude velké díry, místy kusy asfaltky chyběly… A cesta, kterou avizovali na 3 hodiny, trvala ve skutečnosti 6 hodin. Nakonec jsme dojeli pozdě večer až k Ohridskému jezeru a přejeli z Albánie do Makedonie. A kousek za hranicí si našli kemp přímo u jezera.

Ohridské jezero vzniklo podle Wikipedie před 3 - 4 milióny let. Má rozlohu 348 km2. Voda do něj přitéká podzemní řekou přes krasové dutiny z Prespanského jezera. Má průzračně čistou vodu a viditelnost je do 22 m hloubky.

Ráno byla pláž bez lidí, voda teplá a křišťálově čistá, což u jezer není tak obvyklé. Budeme tu asi den a půl, tak si koupání užijeme. Je to náš poslední odpočinkový den před návratem domů.
 

VT: Spojené Síly Světla, u Ohridského jezera jsem vnímala klid a mír, pohodu. A vysokou přírodní světelnou bytost, něco jako jezerní paní. Je ještě něco o čem bych měla vědět?

Tady přírodní bytost Ohridského jezera: „Můžeš mě nazývat jezerní paní. Čisté vody většiny jezer jsou lidskými bytostmi velmi rychle znečištěny. Ať už hmotnými odpadky, tím, co vtéká do jezer. Ale také nevhodnými duchovními energiemi. Jsem velmi vděčná, že mohu spravovat toto relativně čisté místo. Vám velmi děkuji za přinesené čisté světelné energie. A též poselství od dalších bytostí jezer vaší výpravy. Od jezera Biogradského a Skadarského. Možná si ani neuvědomujete, jak důležitá tato poselství jsou. Nastartovala proces propojování se těchto velkých vodních ploch na duchovní rovině. Tato poselství jste přinesli ve svých energetických polích. Takovéto propojení nás přírodních správců těchto jezer je opravdu velmi významné. Byli jsme vzdáleni, odděleni. Vaším předáním poselství vznikla komunikační síť, kterou už nyní využíváme, předáváme si zkušenosti. Prosím ještě o následné zařazení do očisty.“

VT: Ano zařadíme. Ráda bych si tě nakreslila, až budu doma. Pošleš mi inspiraci?

Přírodní bytost Ohridského jezera: „Ano, pošlu.“ (vnímám, že se usmívá)


 

Závěrečné shrnutí - duchovní komunikace:
 

VT: Spojené Síly Světla, blíží se konec naší výpravy a návrat domů. Můžete zhodnotit tuto cestu?

Příroda: „Mám-li říci závěrečné shrnutí, tak hlavním úkolem této výpravy byla vaše letní dovolená. Odpočinout si, poznat cizí kraje a lidi, místní přírodu. Sami vnímáte, že tento záměr vyšel a vy jste navštívili krásná místa Země. Při té příležitosti bylo vhodné přinést světelné energie do předem vybraných míst podle impulzů. To se podařilo. Bylo sice ještě plánováno navštívit hluboké jedlové lesy v NP Brehdi i Hotovés, k čemuž nedošlo. Je to škoda, byla by to pro vás velká odměna ve formě velmi čistých světelných energií. Celá tato rozlehlá oblast, místa, která jste navštívili, je důležitá pro další vzestup. Světelné energie NDC se propojují s dalšími místy. Za to vám patří velké poděkování.

Co se týká jednotlivců – většině se podařilo posunout na další stupínek hlubší spolupráce. A zároveň se podařilo vyčistit další nepříznivé záležitosti v jejich životech.

Dva však promarnili šanci, nevyužili plně potenciál, který vám Spojené Síly Světla na tuto výpravu připravily. Je to odpovědnost každého z vás, jak nabízené energie, impulzy zachytíte a využijete. Nebo odmítnete.“

VT: Na začátku jsem měla vnímání týkající se společné skupiny. Že se jakoby pro tuto cestu vytvořila světelná energetická koule, ve které bylo pod ochranou našich 7 individuálních bytostí, našich energetických polí ve tvaru malých koulí.

Znamenalo to naši ochranu, podporu, zázemí, ve kterém jsme mohli sdílet své zážitky, svá vnímání. A udržení se v tomto společném prostředí by umožnilo zvládnout své úkoly optimálně, pomohlo by nám to zvládnout svá čištění, společná čištění a čištění spojená s místy, která navštívíme.

Věděla jsem, že si toto vnímání udržím po celou dobu výpravy.

Po pár dnech jsem vnímala, že jedna bytost z naší skupiny se začíná vydělovat, až do té míry, že zůstala mimo toto společné ochranné energetické pole. Spojena však pružnou šňůrkou, jakoby gumou. A vnímala jsem nebezpečí, že pokud s touto situací nic neudělá, může stáhnout další bytost. Probrala jsem to s tou bytostí. Řekla jsem jí, jaké chování z její strany k tomu vedlo. Bytost se pak vlastním úsilím po nějaké době vrátila zpět do skupiny. Několik dnů to takto fungovalo. Pak se bytost začala znovu oddělovat. Vnímala jsem tam i prvky manipulace s další bytostí. Tuto další bytost, která nebyla dostatečně stabilní, vytáhla z tohoto ochranného prostředí ven. Čímž ji vystavila většímu tlaku z okolí, menší podpoře při očistách. Nenašla se úplně vhodná příležitost to do detailu s tou bytostí probrat. Přicházely k ní však impulzy i od ostatních, ty však brala na lehkou váhu. Její duchovní vnímání i chování jsme začali vnímat jako částečně vychýlené. Můžete mi k tomu něco říct?

Příroda: „Tady Příroda. Tato energetická ochranná koule byla vytvořena na vaši podporu a ochranu. Byla to náročná výprava, dlouhá a intenzivní. Každý, kdo se jí zúčastnil, měl své úkoly. Bylo pro něj důležité, aby tam byl. A zvládnutí těchto úkolů znamená velký posun na světelném vzestupu.

Toto vnímání jsi měla z toho důvodu, abys byla případně schopna reagovat a předat impulzy dál. To, co se stalo v závěrečné fázi výpravy, vnímala i zmíněná bytost, jen si to pro sebe nedokázala správně vyhodnotit.“

VT: Ano, řekla, že se nás „něco“ snaží rozdělit.

Příroda: „Přesto podcenila impulzy, tyto záležitosti nezpracovala, i když cítila, že se tím skupina rozdělila. V této době začaly být vztahy mezi zbývající skupinou a dvěma oddělenými bytostmi disharmonické.  Ostatní zůstali uvnitř ochranného pole.“

VT: Něco jsem naznačila, ale protože se obě bytosti dost separovaly, nechala jsem to už být, že už výlet vlastně končí, a pak se to bude muset nějak vyřešit.

Příroda: „Toto byl důležitý úkol této bytosti. S podobnými problémy bojuje dlouhodobě. Tvůj prvotní signál o vydělování se z bezpečné zóny společného pole pro tento výlet, její snahy o manipulaci a ovládání další bytosti ji sice varovaly, zpracovala tyto věci, i vydala. Ale nevydržela být bdělá a toto si hlídat. Podcenila situaci. Za to je zodpovědná jen ona sama, nikoli ty, která si vyčítáš, že jsi měla vyvinout ještě větší úsilí, aby ona nechybovala. Byly to desítky drobných záležitostí, které se nakonec poskládaly a vyústily na duchovní rovině k opuštění bezpečného společného zázemí a rozdělení skupiny. Nejsi zodpovědná za to, jak ostatní bytosti reagují na impulzy. A do jaké míry je zařadí do svého života.

I ta bytost, která se nechala stáhnout, je za to zodpovědná sama. I ona měla zkoušky, zase ze své podřídivosti, podléhání nevhodným vlivům, nechat se stahovat k nevhodnostem atd.“

VT: Přírodo, děkuji. 

Cesta zpět proběhla téměř bez problémů. Noc jsme strávili na srbském venkově mimo vesnici. Byl tam klid a všude plno bylin – máta, divizna, čekanka, pelyněk…

Srbsko už připomínalo náš domov.
 

© Věra Talandová, říjen 2017
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 131
  • 26
  • 22
  • 21
  • 22

Celkový počet hlasů: 222