Pravčická brána
Úvodní stránka | Odpovědi na reakce čtenářů | Reakce čtenářů na naše texty - Příloha 3

Reakce čtenářů na naše texty - Příloha 3

 

k článku 11. Uvolnit nebo nadále tajit informace o duchovním pozadí světa?

 

Reakce na tento náš souboj se zastáncem magie

 

    1.       Až skoro s nadšením jsem přívítal možnost publikovat korespondenci mezi Luďkem Kováčem a Jiřím Novákem, oba jsou tzv. duchovní učitelé. Z mnoha důvodů. Hlavně proto,ž e v českém duchovním rybníčku se téměř neustále někdo s někým rve, někdo někoho pomlouvá... málo kdo ale má pak tu odvahu říct jasně co, jak a proč mu vadí a nechat zaznít i argument druhé strany. Myslím, že oběma pánům se to povedlo. Byť bych osobně považoval útok pana Kováče za velmi tvrdý, afektovaný… 

Jirku Nováka osobně neznám. Poznal jsem však, že má dar vysvětlit i složitější věci poměrně jednoduše. Zdá se mi, že má odžito a pochopeno mnoho z toho, co učí. Byť s některými částečnostmi nesouhlasím, je to jedno. Je to Jeho učení a Jeho zodpovědnost a já ho považuji v jeho přístupu za v jistém slova smyslu v českém duchovním prostředí tak, jak jsem o tom psal na začátku, za výjimečného. Proto i jemu velmi děkuji, za to, že své texty a zamyšlení nezištně poskytl našemu portálu, přestože mám dojem, že ani on nemá implementovány ve svém učení nejnovější poznatky a vhledy "nové doby" tak, jak o tom sám píše ve výměně s Kováčem. (J.M., 15.2.2010). (Uvedeny pouze výseky z textu).

    2.       V jednoduchosti je krása a tu obdivuji na panu Novákovi, ze stránek pana Kováče a jeho vyjadřování zde – cítím jakousi povýšenost … (Isab., 18.2.2010).

    3.       Kováči, inženýre, běž si ego honit jinam. Tvoje články jsou jím přeplněné a popravdě vůbec nejsou ke čtení. Spíš k smíchu (nebo k pláči?). Viz například „Domácí úkoly“ pro p. Nováka. Vidí věci jinak, a ačkoliv ho neznám, tak si dovolím tvrdit, že ten člověk prostě VÍ. Nepotřebuje se ohánět 98 zbytečnými intelektuálními konstrukcemi, které jsou pro vývoj zcela k ničemu. (Kosmon., 18.2.2010).

    4.       Pán bůh nás ochraňuj před takovými výbuchy ega jako z pera duchovního mistra KL. Pana Nováka si vážím za to, co píše a jak to píše. Oba pány znám podle toho, jak se prezentují a můj první i druhý dojem je: BRAVO pane Nováku! (janhonza1, 15.2.2010).