Pravčická brána

Vytváření kamenného kruhu

Věra Talandová, Jiří Novák, Miroslav Michalech Vloženo 28.11.2017
Věra Talandová Jiří Novák Miroslav Michalech

Text připravila k publikování a vložila na web Marie Mejdrová


Věra Talandová

 

Asi před pěti lety jsme se přestěhovali do našeho nového bydliště. Při bagrování základů u domku jsme měli plnou zahradu pískovcových kamenů, které jsme pak využívali na budování skalek, olemování záhonů… Pár zajímavých kamenů mě inspirovalo k vytvoření kamenného kruhu na zahradě. Tak jsme ho asi před třemi lety postavili.

Z kruhu jsem měla velkou radost a docela příjemný pocit. Z dnešního pohledu vím, že kruh nepracoval na plný výkon, jen na částečný. A pak při určitých podmínkách nastaly energetické problémy.

Tato situace začala být zřejmá při návštěvě přátel z NDC Evy a Mira v září tohoto roku. Vše začalo Mirovým vnímáním, že něco není v pořádku s polodrahokamy v domě. Měla jsem doma nějaké křišťály, růženíny, ametysty a další druhy. Podvědomě jsem je umístila do skupinek, aniž bych o tom přemýšlela. To se stalo později příčinou energetických problémů. Tento způsob rozmístění vytvořil napojení na určitou energetickou síť, která se projevila právě při návštěvě Evy a Mira.  Její existence se plně obnažila z duchovního pozadí na základě našich společných karmických vazeb, aby se vyřešila a zrušila. Ukázalo se, že na této síti jsme se v minulosti podíleli všichni, co jsme se zde právě sešli, různou měrou, v různých obdobích.

Požádala jsem Mira, aby mi svoje tehdejší pocity krátce zformuloval do tohoto článku.Miroslav Michalech

 

Vnímal som, že som možno v minulosti nariaďoval vytvárať rôzne energetické siete. Alebo skôr len na to dohliadal a sám pre seba využíval túto sieť na rozšírenie vedomia, pre vlastný prospech. Mňa v tomto živote duchovne veľmi poškodilo umelé otvorenie si vnímania. Preto citlivo reagujem a vnímam všetky prvky, ktoré sa ma znovu snažia do tohoto umelo rozšírené stavu vedomia vtiahnuť. A hneď dávam impulz to zrušiť. To platilo aj pre polodrahokamy, ktoré mala Vierka rozmiestnené v dome.

Pri zaspávaní spontánne nastala akoby dualita mojej osobnosti. Otvorila sa cesta k mojej paralelnej časti, ktorá mala odtlačok niekde v astrálnej rovine pod vplyvom ovládania s Atlandídy. To mi aj energie v polobdelom spánku naznačili, že sa otvoril starý tunel do Atlantídy. Keďže sú sny a spánok spojené skôr s nevedomou časťou človeka, pri niektorých druhoch čistenia člověk nemá také možnosti brániť sa, ako v bdelom stave. A tak ma táto sieť zachytila do svojho poľa a už nebolo možné prirodzene hlboko zaspať. 

Následne ďalšie dni som mal čiastočne umelo rozšírené vedomie. Zosilnené vnímanie farieb na veciach a predmetoch. Vnímanie karmických súvislostí mimo poriadia v karmickom čistení u ďalších zúčastnených osôb. Takýchto vnímaní sa už nedržím a nepátram po nich, ale sieť polodrahokamov vytvorila akúsi skratku, čo sa v tom momente nejavilo ako niečo mimo poradia. Uvedomil som si to až neskôr.

 

Jiří Novák
 

Podobné věci se dějí mnoha lidem, pokud se jim za určitých podmínek zaktivuje napojení na minulost. Především samozřejmě těm mimo světelný vzestup. Proto zde uvedeme část naší korespondence z 25.9.2017:

Miroslave, nemohu potvrdit Tvoje vnímání, ani jednoznačně vyloučit. Netuším, máš-li v tomto případě náhled někam do hloubky nebo je-li to jen fantazie, úplně nebo jen částečně. Každopádně já vnímám jen to, co se obnažuje a co je právě k řešení. Nejsem příznivcem takovýchto vnímání…. Vnímám v tom odvádění pozornosti od skutečné reality tohoto života. Místo aby člověk vnímal přírodu v její celistvosti, energiích, hmotné kráse, tak za každým kamenem vnímá nějaký impuls, poselství, atd. Aby si v přírodě užil uvolnění a načerpání nové síly, tak se zatěžuje vším možným z duchovní roviny, možná částečně skutečným, možná úplně smyšleným. Hmotní si hrají na pokémony, duchovní lidé zase ve všem vnímají náznaky, někdy možná i tam, kde nejsou. ….

Píšu ti to proto, aby sis dal více pozor, co říkáš lidem. Nemohu potvrdit, že je to pravda, ani to úplně vyloučit. Můj pohled je jednoduše jiný. A nejsem příznivcem hledání duchovního poselství v každém kamenu. Jak jsem napsal, může to odvádět lidi od vnímání hmotné reality.

Možná máš možnost vidět někam do větší hloubky, ale možná bys měl být více opatrný, co komu řekneš. Řekneš-li něco takového, co není právě k řešení, vlastně se tím lidé odvedou od reality života a zabývají se něčím, čím by se zabývat neměli. Možná to v nich vyvolá obavy, vychýlí je to, místo aby je to upevnilo v jejich cestě. Protože informace odkryté předčasně nemívají vhodné účinky. Pokud tvé vnímání je skutečně pravdivé, pak se to stejně bude řešit až v momentě, kdy se to obnaží k řešení. Není možné to odněkud vydolovat na základě takového vnímání a na základě požádání: zadej to do očisty. Já jsem pak takovými přáními od některých lidí na NDC zahlcen. A vnímám, že to může vyvolat chaos v léčebných energiích, které mají hledat něco, co není v ten moment dosažitelné. Takto karmická očista na NDC neprobíhá.


Miroslav Michalech

 

Jednoducho, v skrytom pozadí to tak u mňa bolo a postupne som sa z toho čistil, pracujem na tom. Celkovo tá situácia sa mi tak povediac vypomstila. Pretože keď chodím aj s Evkou do hôr, ja bežne neriešim vnímania, nehľadám nič za žiadnym kameňom a pod. A skôr som druhých pri tom v niektorých prípadoch brzdil. A chránil sa pred tým, aby som bol využívaný pre to, čo vnímam a dával teda ľuďom vnímania na ich požiadanie. Tým ma do toho znovu vťahujú a vnímanie sa môže umelo zosilovať, aby sa dosiahol požadovaný výsledok. Snažím sa byť nápomocný čelu NDC, byť samostatný, nezaťažovať Jirka zbytočne mailami a pod. Vnímania mi prídu v podstate vždy spontánne, vôbec sa o ne nesnažím. A veľakrát to druhým vôbec nepoviem, čo vnímam, nechcem to riešiť alebo viem, že to nemôžem povedať. Uvádzam to len keď to vnímam ako kľúčové.

Na druhej strane áno, bol som v tom ako ryba vo vode.
A zas po hmotnej stránke zážitkov sa až tak medzi sebou nepoznáme. Ja v skutočnosti mám veľmi rád hmotné zážitky a celistvosť zážitku. Naše spojenie a zoznámenia nastali najprv výhradne cez duchovné aspekty a očisty. Tak som bol zvyknutý brať NDC a aj ľudí na NDC. A tie hmotné spoločné zážitky prichádzajú postupne. U mňa a Evky o to menej, že sme regionálne ďalej od vás. Potom je vidieť skôr len moju duchovnú stránku prejavu a tá hmotná u mňa nemusí byť pre vás tak zjavná. A chápem Jirkovu reakciu, že sa aj chránil a chránil si svoj čas a nemá čas niečo špecificky pre mňa zohľadňovať. Tak to jednoducho zovšeobecnil smerom ku mne, ako to vníma všeobecne.

Táto téma s umelo rozšíreným vedomím mala u mňa najhlbšie väzby aj s Talandovými. A tam sa to naplno prejavilo. Keď sme išli v noci spať, neriešil som žiadne polodrahokamy a čo je za tým, ale proste som sa ocitol v priestore, kde vytvárali energetickú sieť.

Hneď prvý deň večer som im rozprával (asi nie náhodou) o tom, ako som si v tomto živote poškodil duchovne život kvôli umelému vnímaniu. Keď mi Jirko potom odpísal, cítil som, že sa mi stal opak toho, o čo sa aktuálne snažím. A sám seba som sa pýtal, čo si to riešil, veď toto už nerobíš, to nie je tvoj štýl sprostredkovávať ľuďom takéto vnímania. Nechcem to, je to prirodzene překážka. Jednoducho cez tie drahé kamene ma to ovplyvnilo a neustrážil som si to. Potom som mal celý týždeň pocit klasického zneužitia môjho vedomia a že prečo sa to znovu stalo, keď si dávam pozor. Každopádne som rád, že k tomu došlo. Aby sa to už jednoducho úplne vyčistilo a skončilo.Věra Talandová

 

V neděli pak Miro na dotaz manžela Radka, jak je to s naším kamenným kruhem, vnímal, že se v kruhu něco děje, že energie z něj plynoucí nejsou příznivé. My jsme zpočátku nevěděli, čím to může být.

Vyfotila jsem proto kruh a nechala ještě zkontrolovat Jiřím Novákem:

Věra Talandová 25.9.2017:
Zdravím všechny,
toto je vlastně prosba na Jirku o kontrolu záležitosti s naším kamenným kruhem. Připíšu pár podrobností. Kdysi dávno před NDC jsme ve starém domově měli kamenný kruh. Po nástupu na NDC jsem měla pocit, že jsem kruh vytvářela se záměrem, aby se jeho energie šířily po okolí a čistily místo. To už jsem věděla, že mít při vytváření kruhu záměr a nutit Přírodu, aby dělala něco podle mě, je špatné. Kamenný kruh se tehdy čistil.
V novém domově jsme též vytvořili kamenný kruh. A tehdy jsem jen poprosila Přírodu o vedení, které kameny vybrat k sobě a o ostatním jsem nepřemýšlela. Kruh usazoval Radek s Honzou.
Je ale možné, že něco jsem mohla podvědomě udělat nevhodně. Proto prosím o kontrolu kruhu, který jsem dnes ráno vyfotila. Fotky nejsou nic moc, protože je mlha. Přidávám fotku kamenných postaviček pod břízkami, které jsem brala jako přírodní skřítky.
Posílám i úryvek o kruzích z článku na webu NDC, který mě tehdy oslovil a inspiroval pak k druhému kruhu.
Děkuji moc všem, vážíme si doma každého impulzu, kterým můžeme něco napravit.
Věra

24. Původ a poslání menhirů a dalších megalitických staveb

Působení kamenných kruhů
    
Tvar kruhu je ideální pro plošné rozšiřování energií na vzdá­lenosti stovek metrů i kilometrů, jak dokládá Pavel Kozák konk­rétním pokusem. Kamenný kruh pak působí celoplošně - vzniká pozi­tivní silové pole, které výrazně potlačuje energie škodlivé zdra­ví a životu, známé jako patogenní zóny. Kruh navíc ve svém středu podstatně usnadňuje telepatické spojení s vyššími duchovními sférami. Jakési mentální a duchovní splynutí s Kosmickým vědomím, kdy člověk prozářený sloupem přicházející kosmické bioenergie dostává přímé odpovědi na své otázky.Jiří Novák

 

Věra mi nejprve telefonovala a ptala se, jak to s kruhem vypadá. Odpověděl jsem v rychlosti toto:

Doporučil jsem nezasahovat, neřešit to, nesnažit se ho zbourat. Zatím nechat být, než to detailněji prozkoumám. Každopádně jsem v té sestavě vnímal něco dost silně temného.

Věra reagovala:

Věra  26.9.2017:
Ahoj Jirko,
dnes v noci jsem moc nespala. Pořád se mi hlavou honily myšlenky, jak je možné, že jsem vytvořila kruh, který nevyzařuje příznivě. Kdysi mi i na webu NDC vyšla duchovní komunikace, že buduji a tvořím naši zahradu podle impulzů Přírody. Vždy když jsem venku, vnímám, na čem pracovat. Já sama jsem byla přesvědčená, že tomu tak je, že ty impulzy vnímám, že vnímám i sounáležitost s Přírodou, propojení. I při tvorbě kruhu jsem Přírodu požádala o vedení. A věřila jsem, že tomu tak je, že vznikne dobrá věc. V tom pocitu mě utvrdily i návštěvy lidí, o kterých si myslím, že na rozdíl ode mne mají dobré duchovní vnímání. A kterým se kruh líbil a měli z něj dobrý pocit. A pak se stane, že kruh je potencionální nebezpečí pro celou rodinu. A můžu za to já. Samozřejmě se omlouvám Přírodě, omlouvám se manželu Radkovi a kamarádovi z NDC Honzovi, že jsem je požádala, aby mi kameny usadili, a tím je zatáhla do této situace. Ale nemůžu pochopit, že to moje vnímání k tomu všemu byla buď iluze, nebo bylo vychýlené. V té době jsme tak náročné karmické čištění neměli. Naopak jsem měla pocit, že mám k Přírodě blízko.
Sama za sebe jsem si myslela, že i mně se vnímání pomalu ale jistě zlepšuje. … Jsem tvůrčí člověk, pořád mám inspirace, pořád něco tvořím…. Pro mě už i ta představa, že co vytvořím může být špatné, případně ohrozit další, je děsná. …
Děkuji za zprávu. Věra


Udělal jsem detailní rozbor situace s kamenným kruhem na základě svého duchovního vnímání.
Vysvětlil jsem, že to není tak úplně její chyba, že kruh postupně změnil vyzařování z relativně pozitivního na znatelně nepříznivé. Jak k tomu mohlo dojít? Vše je patrné na následující fotografii původního kruhu.

Vnímal jsem, že jde o problém těch kamenů v kruhu. Problém, který se vytvořil až teprve postupně. Ten označený červeně je žárlivec, chtěl by to vést, ale nebylo mu dáno, vyvolává tam hádky, energeticky útočí. Ten je potřeba vyndat a postavit někde v jiném koutě zahrady úplně samostatně. Ten modře označený ve středu se necítí na vedení, je z toho nešťastný, červeně označený na něj útočí a on nemůže nic dělat, rád by to své místo přenechal. Dát středový kámen na místo po červeném, který bude přesazen úplně jinam mimo kruh, ostatní nechat. Do středu najít jiný kámen, který se na to bude cítit.

 


 

Věra odpověděla 9.11.2017:
Jirko, co se týká kamenného kruhu, tak jsme s Radkem vytáhli toho žárlivce a postavili ho v rohu zahrady. A toho středového dali na jeho místo.
Teď jsme přivezli 2 kameny, snad se některý bude hodit jako středový a zvládne to tam. Kameny jsou trošku silnější, ale ne o mnoho, hlavně jsou o kus delší. Ale to se dá uřezat nebo zapustit třeba půl metru do země.

Nafotila jsem kruh bez středového a nové kameny z několika pohledů. Pokud by se Ti lépe posuzovalo, kdyby stály, tak v sobotu přijedou kamarádi z NDC Honza s Veronikou, a to bychom je ve čtyřech snad zvládli postavit, pak bych je nafotila. Děkuji moc za posouzení toho, který by byl vhodnější.
S pozdravem Věra

Poznámka Věra: O uřezání jsme vlastně moc neuvažovali, nepřipadalo nám to jako dobré řešení. Jen jsem to do mailu napsala jako poznámku.
Poznámka Marie Mejdrová: Určitě není vhodné ořezávat si podle potřeb kameny za účelem jejich využití jako menhirů. A zasahovat takto násilným způsobem do jejich hmotné a duchovní celistvosti, energetické síly.

 

Kamenný kruh bez středového menhiru

 

 

Jiří Novák  9.11.2017:
Věro, kruh s přemístěným kamenem a zatím bez středového kamenu teď vypadá čistě. Zkoumáním dvojice kamenů, které by se hodily na středové místo, jsem zjistil následující:

Označím si je takto:

A - hladký, kratší
B - hrubý, delší

Při volbě je vždy položen jeden jako měrná hodnota 100 %. To neznamená, že se 100 % hodí.

Volba Přírody:
Když A - položím 100%
pak B – 10 %

Volba kamenů, jak se na to samy cítí:
Když B - položím 100 %,
pak A - 390 %

B se tedy na to necítí, i když je větší. Ani Příroda jej nedoporučuje.

Závěr: Jednoznačně bych do středu volil hladký, kratší, je v pořádku, že bude vyšší než ostatní. Tak by to mělo být. Zkontroluj to samozřejmě na místě. Až budete stavět. U Přírody i u samotného kamene, jestli se na to cítí.

Zdravím JNVěra Talandová

 

Duchovní komunikace z 10.11.2017:

Věra: Spojené Síly Světla, tento víkend usadíme do našeho kamenného kruhu středový kámen, který jsme dovezli z převážně pískovcového lomu Žítková. Tam se při těžbě odlamují kameny připomínající menhiry. Od těch malých až po několikametrové. Tento kámen nás sám oslovil a měli jsme pocit, že takový jsme hledali. Šli jsme okolo něj a říkali si, aha, tak to je on. Když už jsme se vydali takovou dálku pro kámen, přivezli jsme ještě jeden, který nás zaujal. Máte k tomu další informace?

Tady Příroda: „Potvrzuji vhodnost kamene pro středový menhir. Vhodných kamenů by bylo samozřejmě víc, není jen jeden. Tento má předpoklady na vedení celého kruhu. Má dostatek vnitřní síly to zvládnout a sám se na tento úkol cítí.

V jemně hmotném světě už probíhá příprava na tuto akci. Ostatní kameny v kruhu jsou po odstranění problematického kamene a usazení původního středového na jeho místo stabilizované. Je tu klid i dostatečná míra harmonie. Kameny avizují, že budou vybraný kámen respektovat. A samotný kámen se na toto poslání připravuje.

Po vztyčení středového menhiru nastane další důležitá etapa. Kameny se budou energeticky slaďovat se středovým menhirem i s celou změněnou energetickou situací. Středový menhir přijme svoje poslání a postupně začne vykonávat svoji práci. Postupným vylaďováním a společnou prací budou menhiry v kruhu dosahovat lepších a lepších výsledků.

Je to podobné, jako v lidském životě. Čím usilovněji a zodpovědněji se nějaké činnosti věnujete, tím lepších výsledků v ní dosáhnete.

Vytvořili jste podmínky, aby vše mohlo proběhnout dobře.“

Věra: Děkuji, Přírodo.

 

O víkendu k nám přijeli přátelé z NDC Veronika a Honza. Domluvili jsme se s nimi, že nám pomohou kámen usadit. Váží 250 kg, proto bylo potřeba kámen posunovat na kůlech až k místu určení, tedy doprostřed kamenného kruhu. Po vztyčení středového menhiru jsme měli z kruhu všichni dobrý pocit.

Nechali jsme si vše ještě ověřit a potvrdilo se nám, že kruh je nyní velmi příznivý a silný.


Věra  12.11.2017:
Jirko, o tom kratším kameni jsme byli též přesvědčeni, že bude dobrý, už v lomu. V duchovní komunikaci mi vyšlo, že je vhodný. Že není samozřejmě jediný, který by se hodil, ale tento to zvládne, i sám se na to cítí. Před jeho vsazením do středu, ostatní kameny v duchovní rovině avizovaly, že ho budou respektovat. A samotný kámen se na to poslání připravoval. Po vsazení jsem měla pocit, že teď bude nějakou chvíli trvat, než se kameny přizpůsobí změněné energetické situaci a vše se bude postupně harmonizovat. Včera jsme kámen usadili. Bylo nutné využít různé techniky, abychom ho dostali na místo. Posílám odkaz na pár fotek z akce.
Děkuji za spolupráci, pomoc. Věra

 

Jiří Novák  12.11.2017:
Věro, kruh s přemístěným kamenem teď vypadá čistě. Kruh velmi příznivý, silný. Jsem rád, že se dobrá věc podařila.
Zdravím všechny JNKamenný kruh s novým středovým menhirem


 


 

 

Mám-li najít nějaké ponaučení, co se týká celé situace, která nastala, a situace okolo samotné tvorby kamenného kruhu, tak to bude určitě velká obezřetnost. Vytvoření kamenného kruhu je vysoce zavazující činnost. Člověk tak vytvoří podmínky pro určité energetické fungování, které dosahuje do vysokých sfér. A často netuší, jaký vše může mít dosah a dopad. Měl by mít dostatečnou vnímavost a zodpovědnost, když něco takového tvoří. Protože mohou nastat problémy, se kterými si nebude vědět rady. Tento výše popsaný problém je z těch mírných, a přesto nám párkrát zatrnulo. S nynějšími poznatky a zkušenostmi bych se do tvorby kamenného kruhu nepouštěla. Ale už se stalo a bylo potřeba vzniklou situaci napravit. Jsem ráda, že problémy nebyly horšího kalibru a situaci se podařilo i díky pomoci přátel na NDC zvládnout. 

Poznámka Marie Mejdrová:

Polodrahokamy
 

Co se týče polodrahokamů, tam situace nebývá tak riziková jako u kamenných kruhů. Obvykle je v pořádku mít je doma. Zvlášť u malých kousků. Ale existuje nebezpečí pro ty, kteří nemají dobré duchovní vnímání, že nerozpoznají, co se může okolo nich dít v energetické rovině. Nebo co mohou podvědomě způsobit. 

Důležité je dbát na čistý zdroj – odkud je máme, kde a od koho jsme si je pořídili. Jak si je doma rozmístíme, vytváříme-li z nich kruhy nebo jiné obrazce a použijeme-li velké kameny/krystaly, tím už vytváříme předpoklady k silnějšímu energetickému působení. Dále, za jakým účelem, k čemu je chceme používat – záměr musí být čistý a nesmí zahrnovat manipulaci s energiemi, vědomé řízení energií.

I když toto vše zohledníme, otazníkem vždy ještě zůstane naše karmická situace. Pokud jsme v minulosti využívali křišťály nebo i jiné polodrahokamy k nějakým manipulacím s energiemi, k magickým rituálům apod., pak musíme být velmi obezřetní. Jistě se pak setkáme se situacemi, kdy se nám otevřou stará energetická napojení a karmické vazby proto, abychom je měli možnost tentokrát správně pochopit a vyčistit.

 

Poznámka Jiří Novák:

Co s problematickými kameny
 

Dostanete-li informaci, že jsou kameny zatemněné, ať už kvůli zdroji nebo z jiného důvodu, nebo sami vnímáte, že se s nimi něco nepříznivého děje, nejvhodnější je zakopat je volně (bez obalů) do země ve volné přírodě. Jsou to přírodniny a Příroda si je za nějakou dobu očistí.
(Může se stát, že si je tam budete moci zase jednoho dne vyzvednout.)

© Věra Talandová, listopad 2017
© Jiří Novák, listopad 2017
© Miroslav Michalech, listopad 2017
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 157
  • 33
  • 28
  • 28
  • 28

Celkový počet hlasů: 274