Pravčická brána
Úvodní stránka | Zkušenosti z duchovní léčby a karmické očisty | O svůj vnitřní oheň musíme aktivně pečovat sami

O svůj vnitřní oheň musíme aktivně pečovat sami

Martin Macák, Petra Nováková Vloženo 4.6.2021
Petra Nováková

Text připravila k publikování a vložila na web Marie Holoubková


Co představuje vnitřní oheň. Oheň života v nás. Jen my sami jsme za svůj vnitřní oheň zodpovědní. Energii vloženou do strachu dej do odhodlání pečovat o oheň. Najít cestu ven z nepříznivých emocí a obav. Zpracování vnitřní bolesti umožní prožívat radost a naplněnost. Nestavěj nedodělávky na listinu sebehodnocení, sebeurčení. Definuj, co pro tebe znamená naplněný a šťastný život. Ptej se jaký další krok je optimální. Buď stále vědomě na vzestupu. Zajistěte si pozitivní emoce vlastní vhodnou aktivitou. Učte se dovednosti, jak si umět vhodně zajistit harmonii, radost. Jste otevřeni světelným impulzům ke změně? Dejte si prostor k uvědomění, zpracování a posunu. Pasivní čekání a nevhodné aktivity. Propojte se sami se sebou. Odhazujte to, co vám brání ve světelném vzestupu. Aktivně vytvářejte pozitivu ve svých životech a kolem sebe. Každé rozhodnutí je třeba přeměnit na akci. Živit svoji životní jiskru zdravou energií. 

Martin Macák

 

Co představuje vnitřní oheň

Už několik měsíců mám v hlavě představu, jak v rámci prací na zahradě pálím staré větve a dříví, které už nelze uskladnit jako palivové. A těší mě představa posezení u hřejivého ohně na břehu Labe – v místě, kde končí moje zahrada. Ale dlouhodobě to nevychází: zdravotně, s počasím - moc zima či mokro, ani časově - buď jsem byl v práci, nebo doma vytížený něčím jiným, co "spěchalo" víc než úklid zahrady.

Teď jsem ten oheň jako by cítil v sobě. Respektive ty hezké pocity a prožitky, které bych od toho hmotného ohně na zahradě očekával. Ale navíc jsem v sobě cítil ještě větší chuť do života. Větší odhodlání akceptovat "nepříjemné" věci/události, které mi občas přicházejí. Doslova slovně za ně poděkovat. Jsem za to hluboce vděčný.

Co ten vnitřní oheň představuje? Vlastní pohon, motivaci, chuť do života, vnitřní radost, vášeň…
 

Zacvičil jsem si Pět Tibeťanů a už během cvičení mi začaly chodit impulsy. 

Oheň života v nás
 

Duchovní komunikace z 11.5.2021:

Martin: Spojené Síly Světla, prosím o informace pro mě.

Osobní Karma: „Zdravím Tě."

Martin: Také Tě zdravím.

Osobní Karma: „Vraťme se k OHNI V TOBĚ.

Je to přesně tak, jak jsi to vnímal: nečekej, až budeš mít na koho svým světlem "posvítit/zasvítit". Hleď, aby tvůj "oheň života" uvnitř Tebe zářil co nejvíce, nejjasněji, nejsilněji, co nejharmoničtěji. Aby na tebe působil co nejhřejivěji.

Hleď ho odhodlaně živit, tj. "přikládat". Zakládat oheň už netřeba, už v Tobě hoří.

Jen Ty sám jsi za něj zodpovědný.

 

Jen my sami jsme za svůj vnitřní oheň zodpovědní

A proto znovu: Ty přikládej, Ty o něj pečuj. Ty se starej, aby jeho výše zmíněné vlastnosti byly naplněny.

Bez ohledu na okolnosti v osobním i pracovním životě. Neřeš, kdo přesně, kdy a jestli vůbec se u něj bude chtít "ohřát". Věř, že tvůj oheň hoří kvůli Tobě. Jen a pouze kvůli Tobě samému.

Pokud se najde nějaká další bytost, jejíž oheň bude hořet stejným způsobem harmonie a radosti jako ten tvůj, tak se prožívaná krása ne že zdvojnásobí, ale zmnohonásobí. Ale předpokladem je, že se o to vše kolem svého ohně postaráš vlastními silami.

Možná, že Ti občas někdo poradí, jak přikládat lépe, aby oheň méně čoudil a více hřál, aby vydržel déle plápolat, než přiložíš další várku polínek. Ale Ty jsi ten, kdo se potřebuje postarat o to podstatné. A proto není vhodné čekat na někoho, kdo Ti s přikládáním bude "pomáhat".

Protože každý máte tu povinnost vůči vlastnímu ohni. I když pak žijí dvě bytosti společným životem, každá z nich stále udržuje naživu svůj vlastní oheň.

Je potřeba se naplno postarat o svůj vlastní oheň. Bez obav, že dojdou polínka, že ho něco zadusí. Že ho budeš muset rozfoukat, aby znovu vzplál ze žhavých uhlíků.

POKUD O NĚJ BUDEŠ SPRÁVNĚ A PRAVIDELNĚ PEČOVAT, už ho nic nezadusí.
 

Energii vloženou do strachu dej do odhodlání pečovat o oheň 

Pryč se strachem z osamocení, pryč se strachem z nenaplnění, pryč se strachem že to nezvládneš (v práci, v osobní rovině). Tu energii, kterou dáváš do strachu (i když teď již mnohem méně), dej do odhodlání o oheň pečovat.

Ty jsi ho ještě nezažil hořet naplno, nemáš ještě prožito, jaké to je, když hoří na plné pecky, ve svém veškerém potenciálu! Věř, že až to zažiješ, budeš se nad svými někdejšími strachy usmívat. A budeš vděčný, že přesto, že Tě původně "brzdily", jejich překonáním jsi došel tak daleko.

To je vše. Drž se, jsme na tvojí straně. Tvá Osobní Karma.“
 

Martin: To je úžasné má Osobní Karmo. Moc za to děkuji, jsem hluboce vděčný za tuto podporu.


Poznámka:
Při komunikaci jsem cítil, že pečovat o svůj oheň života znamená naplno a bezvýhradně posilovat své světelné základy. Jakkoli rutinně to někdy může vypadat.
Aby přikládaná polínka - neboli má vnitřní nastavení, způsoby konání, vnímání a prožívání - byla kvalitní, tj. v souladu se světelnými principy.

Najít cestu ven z nepříznivých emocí a obav
 

Duchovní komunikace z 21.3.2021:

Martin: Spojené Síly Světla, mám strachy. Co moje zdraví? Co když některé věci nezvládnu dát do normálu? Nohy/cévy, bedra/záda, spaní. Už vím, že se nemám peskovat. Chci najít cestu ven z nepříznivých emocí, cestu směrem ke Světlu!
 

Příroda: „Ano, zdravím Tě. Už jen to, že sis to teď takto odhodlaně sepsal, je důkaz toho, že naděje v Tobě neumírá. Že naopak (vnitřně) bojuješ za své lepší JÁ. Tím pádem máš od nás, Spojených Sil Světla, podporu. To, že tvá důvěra v tuto naši podporu je občas nalomená, je věc druhá. Dalo by se o tom diskutovat sáhodlouze, ale není to třeba.


Zpracování vnitřní bolesti umožní prožívat radost a naplněnost

Podvědomě cítíš, že prožívané situace tě zocelují.
Je potřeba si uvědomit svou vnitřní BOLEST. Její zpracování vám umožní prožívat RADOST a NAPLNĚNOST, zároveň nebrat pozitivní emoce jako samozřejmost. Ona by to samozřejmost sice být měla, ale ne za situace, kdy pro vás stále ještě nejsou samozřejmé denní návyky ve hmotné rovině, které tvoří základ harmonického žití.

Zkus si například přestat říkat: "Stejně zase neusnu." A místo toho napnout trochu síly, abys byl do 22:00 v posteli. Nebo i ve 21:30. Ale napnout síly neznamená se teď peskovat, že jsi nestihl toto a tamto. Jít spát, ale bez seznamu nedodělávek v hlavě. Ty nedodělávky stále tvoří součást tvého prožívání.
 

Nestavěj nedodělávky na listinu sebehodnocení, sebeurčení

Není to tak, že bys měl nechat po sobě stále další a další nedodělané věci a s mávnutím ruky se pouštět do nových. Ale přestat ty nedodělávky stavět na listinu tvého sebe-hodnocení, sebe-určení.
Stále jsi SVĚTELNÁ BYTOST, čím dál čistější a vnitřně krásnější – což je naprosto SKVĚLÉ! Na to je potřeba se soustředit. A ne na množství času, které potřebuješ pro relax, pro znovuobjevení sebe samého. S tím, že když Ti toho času už připadá hodně, tak ho považuješ za promarněný.

I zde je vhodná organizace času. Častější odpočinek, předcházení únavě. Než velký deficit dohánět zpětně. To je pak nutné počítat s delší regenerací.

 

Definuj, co pro tebe znamená naplněný a šťastný život

Život je krásný, nádherný. Opět ses o tom mohl včera i předevčírem přesvědčit. (Pozn. Navštívil jsem nádherná místa v NPR Kaňon Labe.)
Ano, klidně si napiš seznam toho, co by Tě udělalo "šťastným". "Definuj" NAPLNĚNÝ A ŠŤASTNÝ ŽIVOT. Klidně definuj i obavy, proč k tomu třeba nemusí dojít. Klidně si napiš seznam toho, co Ti chybí, po čem toužíš.
Neřeš, že to v daný moment, kdy to budeš psát, vyvolá emoce. Emoce chtějí být projeveny.

Toto je to, co bys měl "dotáhnout do konce" ze všeho nejvíc. Což vlastně zároveň řeší dočištění tvé 13. komnaty. Protože, ne že bys vyloženě usnul na vavřínech, ale po letech/inkarnacích nenaplněnosti si teď tvá bytost velmi ráda zvykla na pocit prožívaného štěstí. Což je na jednu stranu pochopitelné, ale na stranu druhou to nemůže sloužit jako výmluva/omluva k "pozastavení práce" na sobě.

 

Ptej se jaký další krok je optimální

Ano - můžeš teď trochu zvolnit. Je čas načerpat nové síly. Ale zvolnit neznamená úplně přestat řešit to, kam se chceš v životě ubírat, respektive jakým způsobem tam chceš dojít. Přece světelným, ne? Takže OK, zvolnit, ale NE PŘESTAT SE PTÁT: "Jaký další krok je optimální?"

Nevymlouvat se na to, že přenesené duchovní impulsy nemusí být - s ohledem na tvou momentální situaci – zrovna nejpřesnější. Ale alespoň budeš mít snahu držet si kurz ke Světlu. Mít však přístup: "Teď se až tak ptát nemusím – ono to nějak dopadne", to je špatně.

 

Buď stále vědomě na vzestupu

Tedy relaxuj, pracuj na sobě volněji, ale stále je potřeba být VĚDOMĚ na vzestupu.
Tím spíš - jak už bylo řečeno na začátku - že některé základní věci ve hmotné rovině žití neprobíhají standardně v harmonii, ale je potřeba je stále pilovat. A být v tom efektivní.

Neboj, pomáháme Ti a podporujeme Tě.
Skrze Strach se u Tebe projevují věci, které je potřeba doladit. Je vhodné i za tento strach poděkovat. Jeho cílem je tě chránit, ale nesmí tě svazovat natolik, že ti brání dělat potřebné kroky vpřed.

My v Tebe věříme, že to dokážeš. Tak věř i Ty v nás, v naše vedení. A hlavně, věř sám v sebe. A uvidíš, jak vše půjde lépe.“

 

Martin: Děkuji velice Přírodo. Děkuji moc všem Spojeným Silám Světla.


Petra Nováková
 

Zajistěte si pozitivní emoce vlastní vhodnou aktivitou


Duchovní komunikace z 21.5.2021:

Petra: Spojené Síly Světla, prosím o další impulzy a informace, co potřebujeme vědět. Děkuji.
 

Sféra příležitostí: „Před pár dny při řešení situace s jedním člověkem na NDC ti přišla trefná věta, která se týká vás všech. Už ji znáte, je jen jinak řečená.

Vaším úkolem je naučit se vytvářet si to světelné. Tedy harmonii, větší spektrum příležitostí, radost, pocity štěstí, fungující vztahy, vlastní zdraví, lepší život…

To vše si vytváříte vlastní aktivitou, která je dobře cílená na základě světelných impulzů.

A dnes, víc než kdy jindy, se ukazuje, kdo tuto „správnou“ aktivitu nemá, ten má problémy. Ať už u něj stále v mnoha oblastech převažuje pasivní čekání či naopak aktivita, která již není optimálně vyladěná a nepodporuje světelný vývoj bytosti.
Všichni jste vedeni to změnit.


Učte se, jak si umět vhodně zajistit harmonii, radost

Harmonie, pocity štěstí, radosti se nevytvoří samy od sebe. Učíte se dovednosti, jak si je umět v každé situaci vhodným způsobem zajistit:

  • TÍM, JAK SAMI SEBE ŽIVÍTE. Jakou stravou, jakými myšlenkami, jakými přesvědčeními… Jsou čerstvé, hodnotné, výživné, nebo jsou naopak zkažené, prošlé?
  • A tím, kolik si dopřáváte prostoru, klidu na svou přeměnu. Na příjem nových impulzů, podle kterých pak postupujete vpřed.


Jste otevřeni světelným impulzům ke změně?

Máte své bytosti připravené, otevřené na tyto světelné impulzy ke změně?
Anebo jste naopak uzavření ve své ulitě? Sami před sebou a změnou utíkáte do různých hmotných činností a prostor pro sebe tím máte nevyladěný, zaplněný pouze hmotou? Doslova zavřený krám. Vypnutý příjem.


Dejte si prostor k uvědomění, zpracování a posunu

Každý extrém je nevhodný. A všichni dostáváte impulzy. Pokud máte problém se zastavit, nedáváte sami sobě prostor ke zpracování, k uvědomění a posunu, pak jste zastavováni. Zdravotně, fyzicky…

Problém vám říká: Zastav se, zklidni se, pochop a udělej změnu.


Pasivní čekání a nevhodné aktivity

I čekání na pocit radosti, harmonie, na pocit naplnění z filmu, z hudby… to vše je také pasivní čekání. Potřebujete si pozitivní emoce vlastní vhodnou aktivitou zajistit.
Jste smutní a chcete se podívat na film? Vyberte si ten, který vás rozveselí. Ale emoce sama nepřijde. Potřebujete být nastaveni ji přijmout. Otevřít se jí. Jít jí naproti pozitivním naladěním, odhodláním.
Nebo jste sklíčení? Pak je potřeba aktivně vyhledat něco, co vás povzbudí. Ale pokud vůči tomu zůstanete uzavření, nejste ochotni sami v sobě přepnout, tak přetrvává negativní naladění a nestane se nic.

Další příklad: Mám se rád/a, proto jdu udělat tuto činnost: Uklidit si, zajistit si kolem sebe pořádek. Zacvičit si, protáhnout si tělo. Vynést odpad… A mám z toho radost. Těším se na to…

Vy své pocity, emoce svými správnými přístupy tvoříte. Pokud jen čekáte, že se samy probudí, spustí, nebude to fungovat.


Propojte se sami se sebou

Podobně jako kdysi v dávných dobách lidé očekávali silné prožitky, vyhledávali je, a později zesilovali své prožívání, vztahy, „lásku“ pomocí magie. Aby cítili ty grády, tu sílu. Protože sami zůstávali uzavření a to přirozené, čisté, co měli sami vytvářet, necítili, nedostavovalo se to.

I dnes lidé vyhledávají vyhrocené situace, adrenalinové sporty, aby měli silnější prožitky.
ZTRATILI SPOJENÍ SAMI SE SEBOU. A NEUSTÁLÉ SILNÉ VNĚJŠÍ PODNĚTY MAJÍ ZAJIŠŤOVAT NÁHRADU.
To je však jen krátkodobý pohled, krátkodobé řešení, které nebude fungovat.


Odhazujte to, co vám brání ve světelném vzestupu

Učíte se být sami sebou. Stále se posouvat ve svém světelném fungování na vyšší úrovně. Kdo se posunout nechce, zůstává stát zakonzervovaný na určité úrovni. Už dávno víte, že každá stagnace se ale po určité době přemění v pád.

Protože světelná cesta je o neustálém světelném vzestupu. O odhazování toho, co mu brání.


Aktivně vytvářejte pozitivu ve svých životech a kolem sebe

Buďte důslednější a aktivnější ve vytváření pozitivity ve svých vlastních životech, kolem sebe. A stejně tak důsledně se zbavujte toho, co vám škodí. Pokud neodhodíte zátěž, nemůžete stoupat vzhůru.

Vše je ve vašich rukách. V těch máte tvůrčí sílu. Buď uděláte svůj život svými vlastními přístupy veselý, radostný, hravý… Anebo ho uděláte depresivní, smutný, negativní.


Každé rozhodnutí je třeba přeměnit na akci

Pro co se rozhodnete? To je první krok.
A každé rozhodnutí je potřeba přeměnit na akci. Protože rozhodnutí zůstává jen v hlavě. Tvůrčí proces vzniká až vaší aktivitou, přeměnou rozhodnutí na konkrétní kroky ve hmotě.“
Živit svoji životní jiskru zdravou energií


Cituji k tomuto tématu z mých zápisků z duchovní komunikace Kamily Špirkové, uvedené na Klubu NDC přes Zoom 19.4.2021:

Svoji životní jiskru potřebujeme živit správným palivem - zdravou energií.
Když ji spoutáváme strachy, špatnými návyky, obklopujeme se nedobrými přáteli, sledujeme zatemněné seriály apod., jiskra slábne.
Pokud v sobě neseme stále silné bolesti, stává se postupně obtížné v sobě svoji životní jiskru zažehávat. Jak člověk stárne, nejde to samo od sebe.

Potřebujeme dělat něco pozitivního. Je na nás, co pro naši životní jiskru uděláme...


V textu  Hledáte změnu?  jsou obsaženy základní informace pro čtenáře, kteří hledají změnu ve svém životě a potřebují poradit. Za jakých podmínek a jak jim můžeme pomoci. Návod, jak co nejefektivněji vyhledávat informace na našem webu.


© Martin Macák, červen 2021
© Petra Nováková, červen 2021
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 142
  • 6
  • 4
  • 4
  • 5

Celkový počet hlasů: 161