Pravčická brána
Úvodní stránka | Tvůrčí činnost na NDC | T3. Energeticky vyzařující obrazy Věry Váchové

T3. Energeticky vyzařující obrazy Věry Váchové

Věra Váchová Vloženo 8.4.2013
Věra Váchová

Jiří Novák

Věra Váchová se k cestě čistého světelného vzestupu přidala společně se svým partnerem v září 2012. Také ona je jednou z bytostí, které prožily rozsáhlá období své minulé existence jako přírodní bytosti. I z toho důvodu má při návštěvě některých míst v přírodě zajímavé vjemy, viz například článek Z15. Setkání s březovou vílou a dalšími přírodními bytostmi. A proto také poměrně snadno navazuje duchovní spojení se současnými přírodními bytostmi, které na těchto místech potkává.

Už od dětství velmi ráda malovala různé obrázky, jedno období velmi intenzivně. Po několika letech přerušení se k tomuto svému koníčku z dětství vrátila v listopadu 2012. Tedy v době, kdy již byla součástí Nové duchovní cesty.

Malování pro ni představuje způsob relaxace a možnost načerpání nových sil. Maluje většinou intuitivně podle přicházejících nápadů. V některých případech nakreslí přírodní objekt podle fotografií, které předtím ona sama nebo její partner při procházkách přírodou nafotili.

Již od malinka podvědomě vnímala, že ji něco s přírodou pojí. Pobyt nebo alespoň malá procházka krajinou byla a stále je pro ni velmi důležitá. Protože z tohoto kontaktu s přírodou vždy čerpá mnoho pozitivní energie. Již od mala má ráda šumění větru a vody, „klid“ a zvuky přírody. Nedovede si představit svůj život bez nich. Má pocit, že by ji to zahubilo.

Vnímá, že je pro ni velmi důležité vytvářet krásné věci, které souvisejí s přírodou. Ať už jsou to obrázky, květinová aranžmá či jenom nějaké drobnosti. Maličkosti, které dokážou vykouzlit úsměv a jiskřičky v očích druhých lidí. Při tom všem prožívá vnitřní uspokojení, že tvoří něco krásného, co je pro ostatní důležité. Anebo že jim alespoň udělá v danou chvíli radost.

Některé její obrázky jsou velmi jednoduché, další pak znázorňují určitá přírodní území. Oba typy obrazů mají výrazné energetické vyzařování a jsou vždy napojeny na určitou součást Přírody. Následující tři obrázky nazvané Řeka života, Sluneční květina a Naslouchající les jsou pro čtenáře volně přístupné k osobnímu nekomerčnímu použití.


 

        

                                                      Řeka života

 

                       

                                                 Sluneční květina

 

                

                                              Naslouchající les


Další obrazy, které následující, jsou již pod ochranou autorských práv.

   

                                          Souznění – harmonie

 

      

                                            Koník – Divoký hřebec

 

     

                                                       Francie

 

      

                                               Údolí na Šumavě


Duchovní komunikace Věry Váchové

VV: Moje osobní karmo, chci se tě optat na věci, které se týkají mého kreslení, proč nyní opět maluji a jaký to má důvod či vliv na moji budoucnost? (Duchovní komunikace z 27.2.2013)

 

Centrální Karma: „Tady Centrální Karma, je dobře, že se ptáš na tuto otázku. Tvé malování má velký význam jak pro Tebe, tak i pro ostatní. Je spojnicí mezi světem, ve kterém jsi žila a dalšími světy, které jsi pomáhala tvořit. Díky Tvému kreslení se čistí a přenášení energie z těchto světů a sfér. I ty sama cítíš, že některé obrázky, ač je maluješ jen tak, aniž bys o nich přemýšlela dopředu, Ti jsou velmi známé. A při pohledu na ně se cítíš velmi dobře. Tyto světy a sféry potřebují Tvoji pomoc a také Tě díky a skrz tyto malby žádají o pomoc.

Vím, že máš v hlavě mnoho dalších obrázků, které bys ráda přenesla na papír. Prozatím ale na ně nemáš dostatek času. Ale nemusíš se bát, i na to dojde. Neuspěchej nic, je ještě třeba, aby ses mnohému naučila, mnohé věci a souvislosti pochopila. Aby mohly vzniknout naprosto čisté obrazy, které Tě naplní klidem a další čistotou. Je velmi dobrý nápad některé Tvé obrázky uveřejnit. Ne však všechny. Jelikož jak sama dobře vnímáš, ne vše je pro všechny. Každý ať si vybere, co je pro něho důležité.“

 

VV: Ráda bych věděla, proč jsem zase začala malovat, když jsem před několika lety s tímto koníčkem skončila, pouze jednou za čas jsem něco namalovala?

Centrální Karma: „Je to dobrá otázka. Máš v sobě ukryt dar tvoření a jelikož v tomto světě nemůžeš tvořit přírodní ekosystémy, tak se Tvůj dar potřebuje nasměrovat jiným směrem. Jelikož by jinak byl samodestruktivní. Máš v sobě cosi, co Tě nutí vytvářet něco krásného. A pokud nemůžeš tvořit, tak jsi nešťastná.“

 

VV: Ano, to je pravda, mám tendence stále vytvářet něco nového a krásného, a netýká se to jenom obrázků, ale i různých květinových aranžmá a mnoho dalších věcí…

Příroda: „Tady Příroda, omlouvám se, že Vám skáču do hovoru. Ale Tvá touha tvořit je spojena se mnou. Potřeba stále vytvářet věci, které přinášejí ostatním radost a dobrou náladu je v Tobě zakořeněna odpradávna. Je to Tvůj dar ode mne. Proto se také cítíš tak šťastná, když můžeš něco tvořit, druhým se to líbí a jsou spokojení.

Vím, že není snadné skloubit tuto činnost v Tvém běžném životě, ale nevzdávej se jí prosím bez boje. Je to lék pro Tvoji duši, který zároveň pomáhá i ostatním. Jen si vzpomeň, kolika lidem přinesla Tvá práce radost. A kolika lidem jsi prozářila svojí prací a dobrou náladou život tím, že se jim alespoň na malou chvíli vrátila jiskra do očí a svět byl pro ně veselejším.“

 

VV: Přírodo proč je tak důležité, abych malovala?

Příroda: „Vím, že Tě tato otázka velmi zajímá, mohu Ti prozatím říci jediné. A to je, že to má a myslím, ale nevím to jistě, že to bude mít i velmi velký vliv do budoucna. Již jako dítě jsi ráda kreslila, poté ses svého daru vzdala. Vždy s krátkými přestávkami, kdy jsi neodolala a vzala tužku či štětec do ruky a alespoň pár obrázků nakreslila. Nenech se proto odradit a věř mi, že je to velmi důležité pro Tvůj další vývoj. Maluj srdcem a s otevřenou duší a především se neohlížej na lidi, kteří se Ti snaží ublížit a pouze Ti jenom závidí. Vím, že to není jednoduché, ale nenech se strhnout davem. Budeme Tě ještě potřebovat a vždy tu budeme pro Tebe, na to prosím nikdy nezapomeň.“

 

VV: Děkuji Ti Přírodo za Tvoji odpověď.

Příroda: „I já děkuji Tobě. Mám Tě pozdravovat od víl a bytostí z březového hájku, již se těší na Tvoji návštěvu.“


A na závěr ještě ukázka květinové vazby v podobě vějíře z pedigu. Pedig je přírodní materiál, který se dováží z tropů jihovýchodní Asie. Jedná se o vnitřní část stonku popínavé palmy. Ze stejného zdroje se vyrábí například také ratanový nábytek.

                   

                                                   Vějíř z pedigu

© Věra Váchová, duben 2013
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byly pro Vás tento text a tyto obrázky přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 269
  • 27
  • 26
  • 21
  • 26

Celkový počet hlasů: 369