Pravčická brána
Úvodní stránka | Zážitky v přírodě | Z18. Obnovení čistoty Osvětimanských skal po roce

Z18. Obnovení čistoty Osvětimanských skal po roce

Petra Nováková Vloženo 30.9.2013
Petra Nováková

Souboj s Temnotou v nitru skal

Využít příležitost, i když to znamená určité komplikace?

Když se připravovala další společná návštěva Osvětimanských skal na Moravě znovu po roce na počátku srpna 2013, byla jsem v té době na Šumavě. Dostat se odtud na Moravu by pro mne znamenalo dlouhé cestování. Zeptala jsem se proto v duchovní komunikaci, jestli i tato návštěva má pro mne nějaký zásadní význam. Jestli mám jet nebo raději zůstat v klidu na Šumavě. Ozval se mi Nahar a Příroda, dostala jsem od nich následující odpovědi (Duchovní komunikace ze 7.8.2013).

 

Nahar: „Přišel čas, kdy otázka přijmutí možnosti návštěvy na Moravě u Talandů je pro tebe aktuální a je důležité tento bod vyřešit. Z hlediska důležitosti a vhodnosti pro tvůj vývoj a tím i pro celkový posun událostí. V předchozím roce, kdy jsi byla na návštěvě u Osvětimanských skal, jsem tě provázel. Tehdy byla návštěva pro tebe důležitá, kvůli tvému dalšímu vývoji. Znamenala otevření nových věcí. Na tom místě ses hodně čistila, ale vše bylo pro tebe zároveň i osvěžující.

Letos nastává podobná situace. Znovu se naskytla příležitost k návštěvě starých míst. Opět jsi vnímala jakési vnitřní volání, abys místo Osvětimanských skal navštívila. A situace je tentokrát nastavená zase o něco jinak.

  

 Kámen, na kterém jsem ležela při loňské návštěvě, viz články Z10. Otevření dalšího zřídla čistých energií Přírody, Z11. Příležitost k rozvázání dalšího úseku své minulosti.

 

Někdy je důležité vnímat vnitřní pocit, který je silnější než cokoli jiného, jakékoli jiné vysvětlení, které může vycházet z rozumového pohledu. Výlet se zdá být určitou zátěží z pohledu hmoty i regenerace. Každý však má nastavené jiné parametry na to, co je pro něj v určitou chvíli tou pravou regenerací, kterou skutečně potřebuje. Která ho posune dál, nakopne do dalších potřebných kroků. Pro tebe je návštěva u Talandů něčím novým. Je impulzem, který přináší nový hnací motor. Který umožňuje nejen pokračovat v tom již rozjetém, ale dát tomu nový rozměr. Jít dál.

Kdybys nejela, svět se nezboří. I tvůj vývoj poběží poklidně dál. Ale ty v sobě budeš mít pocit, že jsi zmeškala určitou příležitost, která se už nemusí v takové podobě opakovat. Je důležité impulzy využívat. Jsou důvodem ke změně. Někdy je podstatné nechat se vést tím, co samo přichází a aktivitu nechat na energiích. Někdy však je potřeba naopak udělat krok vpřed tím, že využiju možnosti, která přichází a tím se vlastní aktivitou zapojím do dění.

Být neustále jen pasivním článkem není pro bytost vždy to vhodné. Někdy právě to bere více energie a sil než určitá akce, která bytost vzpruží.

Ty jsi teď dlouhou dobu dělala vše podle impulzů a nechala se vést přicházejícími událostmi. V takovém období si někdy můžete připadat ve vleku, bez vlastní vůle něco ovlivnit. Pro tebe teď přichází vhodná příležitost sice dále naslouchat impulzy, ale zase se na chvíli stát i aktivním článkem, který jen nečeká pasivně, co mu události samy přihrají.

V některých obdobích je důležité jít událostem vstříc

Někdy je potřeba jít událostem vstříc. A pro tebe je zrovna tohle ta pravá příležitost. Já tě povedu, budu s tebou. Už jsme toho mnoho společně prošli. A když je to tak správné, je důležité ten krok udělat. Pokud se ovšem cítíš být připravena. Nikdo nemůže někam jít, jet, něco podniknout, pokud vnímá, že je to proti jeho přirozenosti, že by to nezvládl. Ale naopak je potřeba rozlišit strach, který nás svazuje a který jen znamená strach z nového. Přitom je však důležité i přes tento strach takový krok udělat. Jako to bylo u tebe s cestou do Francie v rámci oficiální akce. (Jednalo se o akci „Cesty neformálního vzdělávání“ organizovanou Národním institutem dětí a mládeže.)

Naopak jsou jiné příležitosti návštěvy dalších míst, u kterých jsi vnímala, že není vhodné se jich účastnit. Když jsi například měla možnost také jet s Talandovými do Francie. To jsi vnímala, že by se ti líbilo, ale není to vhodné. S tímto srazem v oblasti Osvětimanských skal je to však jiné, vnímáš to. Mé doporučení zůstává stejné. Abys jela. Ale budu tě podporovat, ať se rozhodneš jakkoli. Protože obojí nakonec bude pro tvou bytost dobré. Jen každá z těch dvou voleb přináší jiné možnosti. Je podstatné, co cítíš uvnitř. Co tě dokáže více posunout díky tvému vlastnímu rozpoložení, nastavení. To za tebe nemůže rozhodnout nic jiného, než tvůj vlastní pocit.“

Petra Nováková: Nahare, moc děkuji.

 

Příroda: „Se mnou jsi stále ve spojení, ať jsi kdekoli. Ale některé vazby nelze rozvázat jinak než navštívením určitého místa, které něco otevře, spustí. Tyto energie nelze přenést, je potřeba je přijmout na konkrétním místě. Proto máte občas pocit důležitosti nějaké takové místo navštívit. Víš, že jinak než při takovémto setkání nemáš příležitost navštívit Osvětimanské skály. Tedy místo, kde jsi vnímala, že jsi s ním do určité míry spojená. Někdy je nutné urazit velkou dálku, aby člověk našel to, co hledá. Co potřebuje, aby se mohl posunout dál.“

Petra Nováková: Děkuju, Přírodo.


 

Návštěva Osvětimanských skal v srpnu 2013

Nakonec jsem se skutečně rozhodla na Moravu do oblasti Osvětimanských skal znovu jet. V další části tohoto textu popíšu své zážitky, které jsem na tomto místě znovu po roce vnímala.

Když jsme přicházeli k první skále, kde jsme se pak fotili, vnímala jsem, že nám tam malé bytůstky mávají. Věra Talandová říkala, že skála se jmenuje Trpasličí. Vnímala jsem u další skály prsten z mého vnímání 59E. Temné vědomí – příběhy z minulosti II, příběh šestý, pro který jsme s Petrem S. šli. A vedle něj něco temného z každé strany, co patřilo nám oběma. Z každého z nás jakoby kousek. Pak po cestě ke skalám jsem vnímala černý kočár tažený černými koňmi. A ke skalám se mi vůbec nechtělo. Některé ostatní bolela hlava. Měla jsem pocit, že nevnímám energie. Jako by vše bylo zavřené. Jako bych potřebovala najít nějaké místo, které by mohlo to všechno otevřít.

Poprosila jsem Spojené Síly Světla o pomoc, o impulzy, co je potřeba udělat. Poté jsem vnímala vnitřní impulz oběhnout celé skály dokola. A pak jsem to místo našla. Nebylo moc příznivé, bylo jako vstup do všeho toho hnusu. Na tom místě jsem vnímala, že se skála otevřela, já jako bych kráčela dovnitř s loučí a malým černým tunelem postupovala stále níž. Pode mnou tekla černá řeka. Měla jsem z toho nepříjemný pocit, že bych tam neměla jít sama. Nejlépe jít tam společně s Petrem Svobodou a s Janem Páníkem. (Jeho způsob vnímání situace v oblasti Osvětimanských skal byl popsán v článku Z17. Další pohled na návštěvu Osvětimanských skal).

V tu chvíli jsem měla pocit, že potřebuji jít na místo vysoko na skále, kde seděl Jan. Že to je to druhé místo, které je potřeba. A vše do sebe zapadlo, Jan zrovna slézal. Měla jsem pocit, že ho mám poslat na to předchozí místo s tunelem. Že si tam s tím poradí. Na druhém místě jsem si sedla do malé prohlubeniny, která vypadala jako sedátko.

             

            Skála s prohlubeninou na sezení – druhé důležité místo

Osvětimanské skály byly tentokrát ovládnuté temnými systémy

Petra Nováková: Spojené Síly Světla, prosím, kdo mi můžete dát nějaké informace k setkání u Talandů? Co tam probíhalo, co bylo důležité a také co znamenala návštěva Osvětimanských skal? Prosím o další informace či vnímání. Děkuji. (Duchovní komunikace z 12.8.2013)

Nahar: „Na místo Osvětimanských skal jsem vás tentokrát nedoprovázel. Místo nebylo bezpečné pro mou návštěvu. Energie zde jako by byly umrtvené. To jste vnímali. Mnoho z vás. Temné systémy se zde začaly rozlézat, protože místo ještě nebylo do hloubky pročištěné. Proto si toto místo nedokázalo uchovat čistotu z předchozího roku, protože ji ještě nemá uvnitř sebe. Proto byla vaše návštěva tak důležitá, aby se místo mohlo znovu pročistit a otevřít. A také začít opět fungovat. Ty si pamatuješ ty krásné energie a harmonii, které jsi zde vnímala loni. Teď tomu tak nebylo.

Ještě je potřeba odhalit určitou část minulosti, kterou ti obnaží vnímání. Ale dnes už na to není vhodný čas. Jsi unavená a vnímání by bylo náročné. Zvláště i z toho důvodu, že nepůjde jen o harmonické vjemy. Ale jen k těm vnímání neslouží.

Každopádně ti řeknu ještě jednu poznámku, jeden postřeh. Drž se věty, kterou jsi řekla, že ne náhodou vás bylo stejné množství žen a mužů a bylo vás přesně dvanáct jako rytířů. Každý jste běhali z jednoho místa na druhé a poseděli, kde bylo potřeba. To pomohlo, aby se energie pohnuly tím správným směrem. Silná energetická převaha bytostí na NDC byla opravdu významná. Vím, že bys chtěla co nejdříve více informací, ale už to dnes není vhodné. Potřebuješ si odpočinout, načerpat síly. Pak budeš lépe schopná vnímat všechna slova, která ti chci říci. A nejen já, ale hlavně Příroda.“

 

                                   Pohled zevnitř skal

 

Přítomnost několika bytostí na světelném vzestupu umožnila pročištění místa

Petra Nováková: Spojené Síly Světla, prosím, kdo mi můžete dát nějaké informace k návštěvě Osvětimanských skal, co se tam řešilo? Děkuji. (Duchovní komunikace ze 14.8.2013)

Příroda: „Nahar ti lehce nastínil některé souvislosti, ale je jich samozřejmě mnohem více. Bylo velmi nutné toto místo očistit, protože se obnažily další velmi silné souvislosti s magií a temnými systémy. Proto se místo uzavřelo, čisté energie nemohly proudit ven, do okolí, proto jsi je ani nemohla cítit. A toho si všimli i další. Jako když se uzavře květ, protože sluneční paprsky zvenčí již nemohou až k němu doléhat a květ z nich nemůže čerpat energii. Zde je tomu ještě trochu obráceně. Že energie nemohou proudit ven, protože celé místo by bylo v nebezpečí. Proto se jeho brány uzavřely.

Vy svou přítomností jste pomalu, ale jistě, umožňovali pročištění místa. Tím, že jste vstoupili každý na jiné místo, jste tak společně vytvářeli jakousi energetickou kombinaci, která umožnila místo do určité míry otevřít očistným energiím, které skrze vás shora mohly přicházet. Každý zde měl své místo, každý představoval určitý důležitý bod ve společné mozaice.

Bylo potřeba najít místo s čistými energiemi, které usnadní proniknutí dovnitř

Navíc jsi ještě vnímala, že je potřeba najít určité místo, které by umožnilo místo otevřít, spustit, uvolnit. Najít to, co jeho vyzařování brání. Ta místa byla dvě. Nejprve jsi celé místo oběhla, tím se kolem skal vytvořil energetický obal a energie se tak kolem místa rozvířily, zároveň ty čisté se spojily, semkly, utvořily určitou ochranu, která zajišťovala bezpečí, propojení místa s vyššími energiemi. A také možnost, aby vyšší energie celé místo důkladně zmapovaly, převzaly pod svou kontrolu. Aby se energie proudící shora čerpaly přímo do místa. Nerozptylovaly se do okolí, kde by je mohly využít skryté temné systémy a vlivy. Zkrátka, aby byly energie přesně mířené a nic nemohlo být zneužito.

Pak bylo třeba odhalit zdroj znečištění

Pak jsi měla možnost najít místo, které znamenalo zdroj problémů, znečištění. Ještě však nebyla možnost se napojit na vnímání. Ale ten čas také přijde. Stačilo místo zachytit, najít hmotně a energeticky tak zjistit zdroj, který pak energie již měly na mušce. Pak bylo důležité naopak probudit čisté energie. A tím bylo místo, kde před tebou seděl Jan. Když jsi hledala místo, zdroj nepříznivostí, chránil toto druhé, aby nemohlo být nečistými, nevhodnými energiemi poškozeno.

Ve chvíli, kdy jsi nevhodné místo nalezla, vnímala jsi, že bys neměla dovnitř skal jít sama. Ale nejlépe s Petrem a s Janem. A poté jsi měla pocit, že navštívíš místo, kde byl Jan. Naopak jeho jsi měla impulz poslat na toto nepříznivé místo. Tak jste se vyměnili a mohly působit další energie. Navíc na tomto čistém místě na samém vrcholu se vás mnoho vystřídalo. Vše tak bylo několikanásobně jištěno. Vnímání však ani dnes není ještě vhodné. Je příliš pozdě a vše by se špatně zpracovávalo. Hlavně tobě. Díky nevhodným energiím, které mohou vnímání provázet.

Návštěva skal splnila svůj účel

Ještě se vrátím k celkovému významu celého výletu na Moravu. Pro tebe měl mnoho důležitých momentů. V neposlední řadě to byla návštěva Osvětimanských skal. Jsou pro vývoj hodně důležité, i když se to nemusí zdát. Jejich propojení s hmotou je velice silné a potřebuje být proto čisté. Aby i slaďování duchovního pozadí s hmotou mohlo probíhat postupně, plynule a čistě bez zádrhelů. A energie se mohly dál rozšiřovat do okolí. Teď už ale našeho povídání necháme. Zase bude čas jiný den. Je potřeba jít odpočívat. Vnímám, že to potřebuješ a přišel k tomu ten správný čas.“

Petra Nováková: Dobře, děkuju, Přírodo.


 

Duchovní návrat k Osvětimanským skalám – 16.8.2013

Konečně je chvilka času, já mohu jít do lesa, kde prosím Spojené Síly Světla o zprostředkování vnímání. Vedle sebe vnímám duchovně Petra, který mě bere za ruku a říká: „Pojď, vrátíme se k Osvětimanským skalám“.

Jdeme přímo na místo, kde jsem vnímala vstup do skály. Jan už tam na nás čeká. Já jdu uprostřed a společně vstupujeme dovnitř. Petr mě stále drží z leva za ruku a Jan třímá pravou rukou svůj meč. Jdeme temnou chodbou stále dopředu, až dojdeme na konec. Vnímám, že od Přírody každý dostáváme malé světýlko do dlaně a připínáme si ho na srdce. Jako ochranu, jako světelné vedení, jako pověření k důležitému úkolu. Pod námi je ta temná řeka. Po liánách se spouštíme dolů. Vše je prázdné, temné. Je to to místo, které jsem vnímala loni. Ale nejsou tu lekníny, zeleň, ani vodopád. Tůňka je temná, plná černého kalu. Vše zmizelo. Jen temno všude kolem. Na břehu řeky leží laně. Vypadají jako mrtvé, ale nejsou.

Souboj s Temnotou v nitru skal

Rozhlížíme se každý sám. Pak se stavíme k sobě zády. Tvoříme tak trojici. Vnímám temnou postavu, která odněkud přichází. Každý máme v rukou meč, i já. Je od Přírody. Držíme ho namířený směrem do okolí. Jsem v nahrbeném postoji vyjadřujícím strach. Nevím, co bude dál. Pak vnímám, že všichni ostatní přátelé stojí na skalách zvenčí a jistí nás. Jsou rozmístění různě, stejně jako jsme byli na hmotné rovině při návštěvě. Také mají jakoby pomyslné meče. Jsme skupina dvanácti rytířů. Příroda zatím nemůže sem dovnitř, ale také nám pomáhá. Skrze světýlko, které nám dala. Příroda říká, že je naší součástí, že ji máme uvnitř sebe.

Narovnávám se a beze strachu vyčkáváme. Vnímáme, že zatím nemáme bojovat, ale vyčkávat. Temnota, která je všude kolem, se postupně stahuje k nám. Špičky našich mečů na ní zareagují přesně v okamžiku, kdy se jich dotkne. Pak začínáme bojovat. Po chvíli vnímám temnou postavu proti sobě. Z mého meče pak vyšlehne silná energie, která temnou bytost ničí. Vše se pročišťuje. Temno se protíná našimi světelnými meči. Všude v okolí se jako temný hábit vše prosekává. Po určitém čase vnímám, že mohou pomoci i ostatní bytosti (přátelé na hmotné rovině) na skalách, které jsou s námi.

Místo je znovu očištěno, čisté energie uvolněny

Po skončení boje vnímám Přírodu, která stojí za našimi zády, uprostřed nás tří. Už může přijít sem dolů za námi. Petr, já a Jan si společně plácáme na znamení zvládnutého úkolu. Meče vracíme Přírodě, byly propůjčené pro tento úkol. Ostatní přátelé za námi přicházejí dolů. Lekníny začínají kvést, vše se zelená. Vodopád opět vytryskl a my se jím necháváme omývat. Společně se v jeho vodě, energiích očišťujeme, koupeme. Objímám se s Petrem, všichni se navzájem objímáme a jsme šťastní.

Nabíráme vodu a kropíme s ní laně, které čile vyskakují. Jedna stojí proti mně. Hledíme na sebe, je to krásné. Známe se. Byla jsem jednou z nich stejně jako Petr. Teď jsme je přišli očistit. Temná mlha nad námi se také projasňuje a my vidíme na vrcholky skal. Bytosti zde nám ukazují zářivou světelnou kouli jako slunce, ale je pod nohama, v zemi. Září a hřeje. To bylo to, co chtěly temné síly ovládnout, ale nedostaly se k tomu. Hřejeme se vykoupaní na tom místě, které krásně vyzařuje, hřeje. Každý kousíček dostáváme do sebe, abychom mohli dál jít po své cestě vzestupu, aby naše kroky mohly pokračovat dál. Aby každý mohl plnit své další úkoly. Je to jako nový startovací motor do další etapy. Pak se vracíme nahoru na povrch. Všude je čisto.

S odstupem času člověk lépe chápe průběh událostí

Pak se vracím ve vzpomínkách a uvědomuji si, že nejprve jsme navštívili strážce (kámen, se kterým loni mluvila Věra Talandová) a já mimoděk sáhla do komůrky, kde měl být loni v energetické podobě klíček, ale nevědělo se k čemu. Najednou je mi vše jasné. Vyzvedla jsem ho až teď, anebo už byl vyzvednut, ale až teď se použil. Proto jsem měla pocit, že musím najít nějaké místo, ze kterého půjde vše spustit, očistit.

Od začátku, když jsem zkoumala, zda je vhodné účastnit se společného výletu k Talandům, jsem vnímala sebe, Petra a Jana, že zde bude pro nás nějaký důležitý společný úkol.

Pak jdu ještě ve vzpomínkách dál a vybavuje se mi, jak jsme se všichni společně fotili a tím se slaďovali. Vytvořili jsme pro tu chvíli důležitou pracovní skupinu, která pak fungovala u hlavních skal. I proto byla společná fotka tak důležitá, než jsme dorazili k hlavním skalám.

Teď najednou do sebe s odstupem času vše perfektně zapadá. Každý bod. Každá událost.

Skupina má mnohonásobně větší očistnou sílu než jednotlivec

Petra Nováková: Je to všechno Přírodo, co bylo důležité vnímat?

Příroda: „Ano a konečně nastal ten správný čas, abys to všechno mohla zaznamenat. Už loni jsi vnímala, že tohle místo je z hlediska vývoje velmi podstatné a důležité. Že přináší možnost propojení s hmotou, což se jasně potvrzuje i na základě vašeho vnímání a jednotlivých událostí, které vás postupně s tímto místem propojují, potkávají. Teď je důležité, že je vnímání sepsané. Ještě bude potřeba ho v písemné podobě doladit a poslat i ostatním, aby se vše propojilo. Ucelilo.

Vnímání vlastně obsahovalo vše podstatné, není potřeba slovy vše zdlouhavě komentovat. Vše je teď jasné. Proč bylo místo tak důležité navštívit. A aby to bylo opravdu zajištěné, tento pocit mělo více z vás. Protože každý tu měl ještě svůj vlastní úkol, který buď vnímal, nebo ne. To však není podstatné. Důležité bylo, že jste fungovali jako skupina, která pomohla místo očistit. Když bylo potřeba vnímat, vnímání přišlo, stejně jako impulzy, které byly k očištění místa potřeba. 

Teď je vše správně nastartováno, vše běží dál. Každopádně každý, kdo mohl svou přítomností pomoci, na tomto místě v tento čas byl. Dostal impulz, byl osloven. A tím, že impulz vyslyšel, velmi tím pomohl celkovému vývoji, ale i sobě. Touto pomocí poskočil vpřed ve svém vzestupu, protože tato pomoc byla velmi přínosná a důležitá. Každý krok se počítá a je-li takto důležitý a přínosný, všechny zúčastněné to velmi pozitivně ovlivní.

Při rozhodování, zda přijmout účast, je důležité sledovat vnitřní pocity

Bylo i několik dalších bytostí, které by se jistě rády setkání zúčastnily. Některé byly oslovené, ale jasně jim to nevyšlo. U jiných jsi naopak vnímala, že návštěva pro ně vhodná není. Konkrétní důvody jste však dopředu nevěděli. Jen jste vnitřně vnímali, že ani není vhodné jim tuto možnost nabízet. Protože by je to mohlo rozhodit, když by se dozvěděli, že ta možnost sice existuje, ale pro ně není vhodná.

Ať už z důvodu, že vše, co zde na duchovní rovině probíhalo, bylo velmi náročné. A bytosti na takové situace musí být připraveny. Když mají svých starostí nad hlavu, není vhodné přibírat k nim ještě další. U jiných se zase ukázalo, že návštěva na Moravě není z hlediska vývoje pro ně tak důležitá, jako jiné věci, které leží před nimi, a kterým bylo důležitější se věnovat.

Proto je vždy důležité sledovat nejen impulzy, koho při podobných setkáních oslovit.  Podstatné také je, aby každá oslovená bytost sledovala své vlastní impulzy, zda je z hlediska světelného vývoje pro ni takové setkání vhodné, přínosné. Nebo naopak jestli může být zdrojem zbytečných komplikací, kterým se dá zatím vyhnout.

Až dnes uzrál čas, aby se vše mohlo dát dohromady a objevily se jasně všechny souvislosti. Už moc dobře víš, že na některá vysvětlení je potřeba si počkat. Ale vždy se to vyplatí“.

Petra Nováková: Dobře, děkuju moc, Přírodo.

© Petra Nováková, září 2013
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 135
  • 22
  • 20
  • 18
  • 16

Celkový počet hlasů: 211