Pravčická brána

KAMENNÉ BYTOSTI - MENHIRY

     Lidé v dávných dobách věděli, že na Zemi existují místa, na kterých je dobré pobývat a konat zde obřady zprostředkující styk s Přírodou a Vesmírem. Pokud chtěli zesílit účinek těchto energetických míst nebo pokud taková místa v jejich okolí chyběla, vystavěli kamenné megalitické stavby. Těmi byly vztyčené vysoké kameny - menhiry, buď jednotlivé nebo uspořádané do kruhů či řad, a také složitější kamenné stavby.  Soustava uměle vztyčených menhirů, kamenných staveb i přiroze­ně existujících energetických míst, kde vystupuje zemská bioener­gie, pak kdysi před tisíci lety vytvářela energeticky působící trojúhelníkovou síť na povrchu planety. Síly zla však menhiry v minulosti likvidovaly. Jak takové kameny nebo i složitější stavby fungují? A jak lze přirozeným způsobem bez magie aktivovat místa v Přírodě, menhiry i jiné objekty? Odpovědi najdete v článku 24. Původ a poslání menhirů a dalších megalitických staveb. Další aktuální informace o dnešní úloze menhirů přináší komunikace Petry Novákové s Přírodou: Menhiry se znovu stávají společníky na lidské cestě vývoje.

    Na této stránce uvádíme fotografie menhirů na našem území i významných umělých kamenných staveb, které mají pro své okolí energetický význam. Další informace o menhirech, jejich poslání, najdete v našich komunikacích přímo s menhiry při našem pobytu na Šumavě v roce 2009: Komunikace s menhiry v oblasti Javorníku na Šumavě.

    V reakci na dotaz čtenářky jsme dodatečně na naše stránky dodali stanovisko k tomu, zda uměle vyrobené orgonity mohou nahradit menhiry, v textu: Je možné použít orgonity místo menhirů ke stejnému účelu?

    Další ze čtenářek vznesla dotaz, jestli je též možné místo v Přírodě probudit nevědomě. Odpovídáme na stránce Je možné místo v Přírodě aktivovat nevědomě?