Pravčická brána
Úvodní stránka | Duchovní komunikace na NDC | Komunikace na NDC IV | Naučte se odhazovat vše, co brzdí váš další světelný vzestup

Naučte se odhazovat vše, co brzdí váš další světelný vzestup

Věra Talandová Vloženo 29.2.2012
Věra Talandová

Duchovní komunikace z 15.2.2012

Celé jarní období je vhodné na veškeré druhy úklidu

VT: Síly Světla, jaké pro mě máte informace? (Duchovní komunikace z 15.2.2012)

 

Slunce: „Tady Slunce. Právě jsi pocítila spojení. Přestože situace v místě kde žiješ, tomu neodpovídá (všude hromady sněhu a pořád sněží), je důležité se zmínit o jarní rovnodennosti. Už se pomalu blíží. A energie budou velmi silné, očistné. Světlo symbolicky přebere vládu nad Temnotou.

 

Nejen den rovnodennosti, dny okolo, ale v postatě celé jarní období je velmi vhodné na veškeré druhy úklidu. Je zapotřebí posoudit, které věci člověku už neslouží, které ho zatěžují, způsobují mu chaos, nedostatek prostoru. Je důležité se jich bez lítosti vzdát. Vyčistit prostory, nechat proudit nové energie.

 

Většina bytostí toto provádí na fyzické rovině. Ale ono existuje i mentální haraburdí. Jsou to všechny staré názory, dogmata, víry, na kterých člověk lpí, ačkoliv mu už dávno neslouží. I tady je potřeba provést důkladnou revizi. Zjistit, co způsobuje v životě bytosti stagnaci, proč se zastavil vzestup, co člověka stahuje do bludných kruhů. A vzdát se toho. Poprosit Síly Světla o pomoc, o rozpuštění či transformaci vadných postojů, vad v charakteru. A sám každou myšlenkou, slovem a činem usilovat o čistý etický život.

I v duchovní oblasti je potřeba rozpoznávat vše, co člověka stahuje

I v duchovní oblasti je zapotřebí vnímat, zda postoje a to čemu bytost věří, už nejsou mimo vývoj, který probíhá. Znamená to být vnímavý, otevřený, aby člověk rozpoznal, co mu slouží a co ho naopak stahuje dolů. Ale ani toto rozpoznání ještě nic neznamená, pokud člověk dobrovolně nezačne na svém vyladění a očistě nepřetržitě pracovat.

 

Sama to vidíš. Máš mezi známými a přáteli lidi, kteří rozpoznali ve svém životě jedinou možnou cestu, která vede k neomezenému vzestupu ve světle. A svou touhou, úsilím a pracovitostí jsou dnes na NDC.

A pak vidíš lidi, kteří tuto cestu také rozpoznali, ale vyhledávají jednu výmluvu za druhou, vymýšlejí důvody, proč se nemohou vzdát svých zajetých kolejí. Tímto hledáním výmluv, bráněním se tomu, že jejich nitro rozpoznalo, co je zapotřebí, ztratí mnoho energie. Ale raději utrácejí svou energii takto nesmyslně, než by ji vložili do světelného vzestupu. Je to zčásti dobrovolná volba. Zčásti proto, je jejich rozhodnutí ovlivňují na ně napojené temné systémy, parazitující bytosti.

U některých lidí to vyvolá přímo vnitřní osobní boj. Na jedné straně snaha temných sil si bytost udržet. A s tím spojené hledání výmluv, propadání lenosti… Na druhé straně člověk rozpoznal a začíná chápat nutnost vzdát se všeho temného a vydat se na světelný vzestup.

S nadcházejícím jarem využívejte ve výživě i plané rostliny

Síly Světla, Příroda… podporují rozhodnutí pro světelný vzestup a odvahu člověka. Konečné rozhodnutí je však na člověku samotném. Co ve svém životě skutečně chce -  Světlo nebo Temnotu. Nejsou jiné možnosti.

 

S nadcházejícím jarem se pro bytosti ve vašem podnebném pásmu otevírá i další možnost. Zařadit do svého jídelníčku více planých rostlin. Velmi to napomůže upevnit tělesné zdraví. Tyto plané rostliny mají velkou sílu zharmonizovat tělesné pochody a učinit tělesnou schránku ještě vitálnější. Mnohem víc než rostliny pěstované.

Toto je malá ukázka toho, na co se můžete při jarní rovnodennosti a na jaře těšit. Paprsky světla odhalí vše nepotřebné, ušpiněné. Vaše výživa těla může být velmi obohacena o mladé plané rostliny. A s jejich pomocí dostanete tělo na vyšší úroveň fungování.

Děkuji za tvoje vyladění.“

VT: Také děkuji.


Je vhodné obohacovat jídelníček rostlinami v přirozeném stavu

VT: Ještě nějaké informace mám dnes přijmout?

 

Příroda: „Tady Příroda. Celá tvoje bytost se již vylaďuje směrem k jarním energiím. Začínáš sít semínka, chystáš další druhy na pozdější vysévání. Chválím tvoji snahu sehnat si semínka původních a prapůvodních druhů zelenin. Není to jednoduché a je to též velmi drahé. Ale tak jak postupuješ každoročně – postupuj i v tomto případě. Některé zeleniny necháš vykvést a vysemenit. A takto získáš semen dostatek.

 

Tyto původní druhy zelenin se možná nevyrovnají dokonalou barvou a velikostí vyšlechtěným druhům. I chuťově jsou trochu jiné. Ale jejich energie jsou pro lidské bytosti velmi prospěšné. Tyto původní druhy zelenin nejsou tak náchylné k civilizačním chorobám rostlin. Tak jako plané byliny, mají i původní druhy zelenin zvýšenou odolnost jak vůči nemocem, tak i vůči povětrnostním podmínkám. A často ze skromných půdních podmínek vytěží maximum živin.

 

Tyto všechny speciální energie dokážou rostliny předat dalším bytostem při konzumaci v přirozeném stavu. Je vhodné jimi obohacovat jídelníček. I v syrové stravě se dají nalézat stále nové a nové možnosti. Jak vše zjednodušovat a nacházet se stále blíž tomu nejpřirozenějšímu.

Stojí to za to, naučit se vnímat světelné impulsy

Když se v životě stabilizují energie či principy, do blízkosti bytosti přicházejí další impulzy, z vyšších rovin existence. Přicházejí další a další inspirace, vhodné k dalšímu rozvoji. Tak se může bytost vyvíjet dál, nestagnovat, neusínat na vavřínech. Tyto principy fungují ve všech oblastech života.

 

Pořád je co zlepšovat, vyvíjet se. Stojí opravdu za to vypěstovat si vnímavost ke světelným impulzům. To vás dovede k informacím, které jsou pro váš další rozvoj důležité. Ať už jsou tyto informace již někde přítomné na Zemi, nebo zcela nové, které získáte z komunikace se světelnými bytostmi nebo sférami.

© Věra Talandová, únor 2012
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 155
  • 20
  • 17
  • 17
  • 19

Celkový počet hlasů: 228