Pravčická brána
Úvodní stránka | Duchovní komunikace na NDC | Komunikace na NDC III | Z karmického zatížení pramení duchovní i hmotné problémy

Z karmického zatížení pramení duchovní i hmotné problémy

Petra Nováková Vloženo 29.9.2011
Petra Nováková

Duchovní komunikace z 23., 26.7. a 2.8.2011

Nebrzděte svoji karmickou očistu přijímáním negativních postojů z vrstev

Spojené Síly Světla, prosím o aktuální informace k situaci. Dělo se dnes něco výjimečného? Děkuji. (Duchovní komunikace z 23.7.2011)

 

Slunce: „Výjimečná situace se zdá být z určitého pohledu každý den. Protože každý den přináší výjimečné energie, příležitosti, situace, kterými procházíte. Které vás buďto čistí, vychovávají, nebo mají efekt drobných dárků, radostí, které vám mají zpříjemnit den, něčím ho ozvláštnit.

 

Tyto drobnosti jsou v každém dnu obsažené, jen je musíte chtít vidět, naladit se na ně, přijmout je a prožít. Každý den tak můžete vnímat jako krásný, výjimečný. I přesto, že se čistíte a není vám nejlépe. Vždy jsou kolem vás přichystané věci, které vás mají potěšit. Přinést úsměv na rty, vytvořit harmonii ve chvílích, kdy se vám jí vnitřně nedostává. Tohle všechno je kolem vás k mání. Je však potřeba po tom sáhnout, uchopit to. Jinak to kolem vás bez povšimnutí projde.

 

Podobu každého dne si tak určujete sami. I když máte čištění, není důvod zůstávat celý den zamračení. Vždyť i čištění je určitý důvod k radosti. Je to stav, o který jste marně po mnoho existencí usilovali. Teď, když je tady, máte tendence tento stav odvrhovat. Jste nespokojení, že nastal. Zkuste i v tomto změnit své postoje. Uvidíte, že i čištění pobude probíhat lépe. Naučte se ho svým postojem více posouvat, urychlovat.

Každé čištění je doprovázené určitými negativními pocity či vibracemi, které pocházejí jak z vrstev, které se obnažily, tak také ze skutečnosti, že pro bytost není přirozené, když dávné vrstvy vylézají až teď. Průběžné čištění nezpůsobuje žádné nepříjemnosti, stejně jako průběžná očistná hygiena (mytí, čištění zubů). Je-li však vše dlouho zanedbané, pak než se dostane bytost do cílového bodu čistoty, stojí to daleko více úsilí, dřiny a doprovodných nepříjemností. Vrstvy se v bytostech příliš dlouho ukládaly, z životů do životů, ať už vlivem nefungující karmy, temných zásahů nebo díky nízké úrovni frekvence, pro kterou vrstvy výše uložené nemohly být zpracovány.

 

Očista všech bytostí probíhá velmi pozdě, u mnoha za pět minut dvanáct. I přesto probíhá. A i takovou očistu je potřeba přijímat s vděčností a pokorou. Je to někdy obtížné, ale právě vděčnost a pokora jsou tím, co očistu usnadňuje, urychluje a zmírňuje její nepříznivé vlivy. Naučte se očistu nebrzdit svými negacemi živenými z vašich vycházejících vrstev. Uvidíte, že se vám uleví.“


V těchto měsících je hlavním úkolem zlomit odpor hmoty ovládané temnými systémy

Spojené Síly Světla, prosím dejte mi aktuální informace k situaci. Ve hmotné rovině se teď během léta stále objevují značné nepříjemnosti, které nám všem hmotnou práci komplikují. Co to znamená? Děkuji. (Duchovní komunikace z 26.7.2011)

 

Příroda: „Stejně jako na počátku vaší duchovní cesty před dvanácti lety bylo vaším úkolem i úkolem systémů Nové duchovní cesty zlomit odpor v duchovním pozadí, stejně tak je tomu i teď ve hmotě, kdy potřebujete zlomit odpor hmoty. Dořešit tak minulost, která je příčinou momentálního stavu. Srovnat vše k nule, dorovnat účty a začít nový vývoj.

 

Odpor v duchovním pozadí stejně jako teď ve hmotě byl vždy tvořen temnými silami, které se přiživovaly na postupné degeneraci a úpadku v obou oblastech a též ho samy produkovaly, vytvářely. Tento úpadek se stal díky dlouhému trvání určitým druhem setrvačnosti, který je těžké zlomit, zvrátit a obrátit v opak. Navíc zde v obou případech figuruje minulost, jak vaše, tak i celková. Minulost místa, chalupy, vývoje, Planety, lidstva. A s tím souvisí i karmické zatížení.

 

Hmota i duchovní pozadí byly pro světelné systémy, pro provedení změny, dlouho neprostupné. V duchovním pozadí se systémům Nové duchovní cesty podařilo odpor zlomit a nastolit tak novou přirozenost, která odpovídá správnému světelnému vývoji. Teď se tato přirozenost potřebuje dostat i do vašich hmotných životů.

Což ale nejprve obnáší právě hmotu srovnat, připravit půdu a prostředí, aby správné duchovní principy měly kam přijít a kde se uchytit. To je to samé jako prosazovat duchovní komunikaci v pravěku. Vše si žádá své podmínky, které nejprve musí být zajištěny, aby mohlo přijít něco nového, co se uchytí. Zároveň se duchovní principy, které jsou již stabilizované v duchovním pozadí světa, prosazují do hmoty již lépe. Protože máte na čem stavět, máte se o co opřít.

 

Budovat duchovní principy z ničeho na temném podloží v duchovním pozadí světa bylo daleko těžší a systémy NDC to přesto zvládly. Teď je nutné doladit hmotu, aby do sebe vše zapadlo. A celý koridor pak bude zprovozněn a bude fungovat rychle jako tobogán. Vše, co se shora vyšle, velmi rychle doběhne až dolů do hmoty. U vás i ve světě.“


Chcete-li změnit cokoli, je nutné řešit karmické zatížení

Spojené Síly Světla, prosím o aktuální informace ohledně celkové situace. Co probíhá, na čem se pracuje? Děkuji. (Duchovní komunikace z 2.8.2011)

 

Karma: „Karmické zatížení je to, na čem se stále pracuje nejvíce. Protože právě karmické zatížení ovlivňuje, jakým způsobem, kudy a jak rychle jde vývoj kupředu. Stále se řeší karmické zatížení jednotlivců, institucí, duchovních hnutí i celého lidstva. Hledají se prvotní příčiny, které toto zatížení vyvolaly a ty je pak nutné rozvazovat, řešit. A to jak u jednotlivců, tak v globálním měřítku. To je vždy a za všech okolností bod číslo jedna.

 

Z karmického zatížení pramení veškeré problémy duchovního a hmotného rázu. Chcete-li změnit cokoli, co se kolem vás děje, co probíhá, je nutné řešit karmické zatížení. Tohle už mnoho bytostí pochopilo a začalo na tom pracovat. Na sobě nejdříve. Nelze měnit okolí, když neměním sám sebe. Teprve se změnou sebe samého získáte sílu na změnu okolí. Obráceně to nefunguje.

 

Zároveň se otevírá mnoho dalších skrytých otazníků, které vedou k novým poznáním ohledně celkového vývoje. Jak se stále více pracuje na vývoji, tak se také nacházejí nové a nové poznatky, které vedou k ulehčení vývoje, k jeho dalšímu rozvoji stále snazšími cestami. Vše se tak stává jasnější, snadnější, účinnější. Díky tomu, že vše postupuje vpřed, vyvíjejí se nové možnosti, které situace usnadňují, nacházejí se schůdnější cesty.

 

To vše však není samozřejmé. Přichází to až jako důsledek vaší snahy změnit sebe i svět. Pokrok je výsledkem vaší práce. Podmínky se mohou změnit, pokud tuto změnu umožníte. Nic nevychází z ničeho. Z ničeho ještě nic nevzešlo. Musí být vhodné prostředí, které je nutné připravit a semínko, ze kterého může něco vzklíčit. A obojí tvoříte vy sami.“

© Petra Nováková, září 2011
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 204
  • 19
  • 17
  • 14
  • 19

Celkový počet hlasů: 273