Pravčická brána

Poselství filmu Avatar

Marie Mejdrová Vloženo 7.2.2010
Marie Mejdrová

Komunikace z 31.1.2010

    Ten film si opravdu zasloužil pozornost, nevznikl náhodou. Má v sobě řadu úrovní informací a energií, které si divák může přebrat podvědomě i vědomě podle toho, na jaké duchovní úrovni se právě nachází... Tento film přináší lidem na Zemi impulsy týkající se jejich dalšího směrování. Jsou v něm informace o tom, jak životně důležitá a ničím nenahraditelná, je Příroda. Ukazuje, kde je smysl a krása života. Upozorňuje na to, do jaké ponuré, pusté a bezútěšné budoucnosti se lidstvo na Zemi řítí. A jaké hodnoty je třeba znovuobnovit. Věda a formální vzdělání je jedna věc a umět naslouchat Přírodě věc druhá. Vzájemně se to nevylučuje, ale to druhé je podstatné a zásadní. Umění naslouchat Přírodě je tím, co nám může přinést spokojenost, zdraví, moudrost, štěstí, ale i hmotný "blahobyt". S Přírodou je třeba žít v symbióze jako jeden z jejích nesčetných prvků. Ne se stavět do opozice proti ní. To znamená podřezávat si pod sebou větev, vylučovat se ze systému, který nás živí.

    Ve filmu se hovoří o energii, která sice není definována jako "bioenergie", ale má její parametry a alespoň se přiznává, že je pro pozemskou vědu zatím záhadou. Mluví se o celé její síti, která proniká vše živé na planetě, zprostředkovává komunikaci mezi všemi typy bytostí. A pak tu máme Eiwu, jakoby bohyni, dá se říci vědomí nad tím vším, které zároveň vše prostupuje a řídí i procesy uzdravování, umírání a reinkarnace. Existuje tu komunikace mezi zemřelými - dušemi v "záhrobním" světě a živými, inkarnovanými bytostmi. Ukazuje se tu, že spousta lidí dohromady se stejným záměrem a zvlášť když se propojí rukama, vytváří velice silnou energetickou síť, která může pomoci zajistit Eiwě všechny přínosné záměry. Hovoří se tu o síle celku. O tom, že když lidé na straně čistoty a práva drží pospolu, spolupracují a spojí své síly se silou Přírody a Planety, pak mohou přemoci Temné, i když ti mají na začátku obrovskou převahu. I ta nejlepší technika, vojenská organizace, zaslepenost a bezcitnost, je pak na ně krátká.

    Dále je tu naznačena hodnota partnerství. Spojení mezi mužem a ženou je téměř bráno jako posvátné s tím, že k sobě patří až do smrti. Muž je vůdce ve hmotě a žena má díky své přirozené dispozici místo jako vůdce duchovní. Jako ten, kdo umí nejlépe komunikovat s Eiwou. Vlastně duchovně komunikovat s vyššími bytostmi a sférami světla a tuto komunikaci předávat jako nejvíce ceněné informace celé civilizaci.

    Takže jsou to poselství ohledně etiky, soužití s Přírodou, o životě ve společenství lidí, o respektování vyššího řádu.

© Marie Mejdrová, únor 2010
www.novaduchovnicesta.cz


Diskusní téma: Poselství filmu Avatar

Datum 15.02.2010

Vložil komodor

Titulek bacha na to podle me

Myslim ze Avatar zas tak hustej neni. je to velkolepa sci-fi, podprahovymi informacemi presycena po okraj. Aby se planeta a mistni domorodci na necem dohodli, musel jim poradit clovek a agresivitou vzbudit k boji - nemyslim ze je to tak spravne. A predevsim nezapominejme na to ze film pochazi z dilny 20.centuryfox a ti nam jistojiste nikdy nic dobreho zdarma nedaji. Byly sami proti sobe. I kdyz dnes kdo-vi co vlastne za Avatarem stoji.

Nedelal bych z filmu kazdopadne povinnou duchovni podivanou. Lov zvěře - domorode ritualy - a nemilost vůči ostatním nejsou dle mého názoru pro lidi na Zemi dobrou volbou pro duchovni růst. Co se týče ukázky spříznění s přírodou, existuji kvalitnějsí, domácí-ze země, filmy a dokumenty (domorodci v Brasilii atd)

Datum 17.03.2010

Vložil Líba

Titulek Nástroje z dílny "mocných elit"!

Mám názor na film spíše v té rovině, že se jedná o další z nástrojů jak lidem lehce předložit některá fakta a manipulovat - ve smyslu Rozděl a panuj.

Například podivná načasovanost premiér v zemích, ve spojení s významnými daty. Dále fakt, že jsou nástroje vytvořené z příčin čistě ziskových, jiné nástroje jako řetězy mohou poutat , ale také táhnout těžký strom v lese pro tzv. účely zpracování dřeva, pouta mohou poutat neoprávněně mé ruce nebo v horším případě i nohy, ale též mohou zamezit jinému násilníkovi v útocích.O jaký druh nástroje se jedná ukáže čas-nebo to byl možná jeden z hlavních účelů jeho výroby. Rozdělit ještě více mnoho lidí od sebe dále. Některé ostré polemiky jsou toho možná důkazem. Ano nastal čas jednat,skryté poselství uvnitř, nebo hloupé úvahy?! Uvidíme.
Některé naše kroky jsou již nevratné!

Vyrábět z filmového příběhu "poselství "je zcela jistě trapas, protože film má vliv tak pramalý na změnu myšlení člověka, asi jako žába skákající vám na přední sklo automobilu. Možná chvíli zastavíte, podivíte se drzosti nebo krásnému skoku zeleného stvoření, ale za pár dní jezdíte stejným místem zase osmdesátkou a žába je vám fuk. Myslíte na jiné věci než na film s tematikou jako Avatar. Pokud je to u někoho tak silné, že nastoupí díky filmu jakousi životní cestu propagací filmu ve smyslu prodeje a výroby triček s tématikou, gumových hraček dětem, igelitek" s Pandorskými "je to spíše vyjímka, nehodná následování. I když osobní cesta to být může, ovšem politování hodná ve smyslu jiném.
Láska k přírodě se nebuduje ani neprohlubuje shlédnutím filmu s 3D efekty, spíš naopak.Je to vnitřní vlastnost lidské duše a dar od narození v prostředí planety.

Píšete paní Marie:
(film Avatar)"Ukazuje, kde je smysl a krása života ....
Tento film přináší lidem na Zemi impulsy......
Upozorňuje na to, do jaké ponuré, pusté a bezútěšné budoucnosti se lidstvo na Zemi řítí. A jaké hodnoty je třeba znovuobnovit.
Umění naslouchat Přírodě .......
(jinde zas)
Spousta lidí dohromady se stejným záměrem a zvlášť když se propojí rukama, vytváří velice silnou energetickou síť, která může pomoci "!

Možná krásná slova, ovšem přemýšlím právě, jest-li se hodí k filmu Avatar. Nebo se hodí k filmu skoro každému?
Přiznat si, že mě prostě" něco" zasáhlo hluboce vnitřně více než bych čekal, je možná poctivé. Je snad něco zvláštního na skutečnostech, v nich okouzlená dívka, žena popisuje svého milého jako:
Plného impulsů pro společný život....
Umějícímu naslouchat mým vnitřním potřebám a srdci....
Bez něho je můj život prázný a jeho budoucnost tmavá a nejistá.....

Taková hesla zní mezi zástupy demonstrantů, ční z nápisů na transpatentech revoltujícího davu. V zástupu spolubratří ve víře v nový věk (též víra v konec světa v r. 2012 a věci kolem věku Vodnáře)a zářné zítřky naší revoluční budoucnosti, kde vzejde nové slunce vzájemné spolupráce ouplně všech lidiček .

"Poselství ohledně etiky", říkáte!
Snad jste se spletla. Poselstvích o tom co nazýváte etikou je zde celá tisíciletí nezměrné kvantum všude kolem nás v živém stvoření. Film a poselství etiky? To je opravdu už velmi příliš!
Mohu-li vám poradit jednu věc upřímně?!

Dívejte se více než na filmy-na hvězdné nebe nad sebou. Spatříte tam opravdu veliké věci. Řád, harmonii, život jenž povstal z vůle podivuhodného a mocného tvůrce. O tom všem nekonečném díle a moudrosti stojí za to nejen mluvit, ale psát, protože je nevyčerpatelným zdrojem života i poučení.

Komentář píši nejen kvůli zmíněnému filmu, samozřejmě.

Mnoho Světla na Vaší cestě! Líba
 

Datum 19.03.2010

Vložil Marie Mejdrová

Titulek Nástroje z dílny mocných elit ??

Dobrý den Líbo a Komodore,
nejde o to, jak mě osobně ten film citově nebo intelektuálně zasáhl. Jde o energie, které skutečně jsou za tím filmem, vyzařují z něho. Každý dostane takovou dávku a frekvenci, kterou je schopen a ochoten přijmout, tak to funguje vždycky. Nicméně jde o velice čisté a silné světelné energie, pocházející především od Přírody.

Z mého pohledu, podle vlastních zkušeností a podle informací, které mám k dispozici z duchovní komunikace mých přátel, nelze ani říci, že se jedná o sci-fi. Nejenže podobné příběhy se odehrávají na různých místech Stvoření, ale sami jsme je v minulosti prožili, třeba i mnohokrát. A dokonce i jmenovitě planeta Pandora existuje, ale ne v našem Vesmíru, jak je tomu ve filmu. Existuje v tomto čase v jiném systému světů nad naším Vesmírem. V linii, která si až do dnešních dob dokázala zachovat dostatečnou čistotu.

To, jak je život lidí Na'vi líčen, nepředstavuje naprostou dokonalost lidské civilizace. To nikdo netvrdí. Je to jednoduše vize autora, člověka žijícího teď na Zemi, který je ovlivněn zkušenostmi a znalostmi, které patří do naší pozemské reality a historie. Prostě nejlepší vize (nebo vzpomínky) z jeho roviny pohledu. Já jsem například vegetarián, takže nebudu souhlasit s tím, že ve filmu zabíjejí zvířata (zřejmě) kvůli potravě, ale to neznamená, že budu hned negativně posuzovat celý život těch lidí a jejich uznávané hodnoty.

Je snadné ten film odsoudit, z určitého úhlu pohledu se to v této době přímo nabízí. Chápu Váš přístup, ale nemohu s ním souhlasit. Vím a vnímám něco úplně jiného. Zvlášť od té doby, co se hloubkově čistím, jsem schopná vnímat kamufláž, ovládací a manipulativní techniky a nástroje i tam, kde je většina lidí (ještě) nevidí a nevnímá. Je toho všude kolem spousta. Jsem si toho vědoma. Ale to mi nezabrání v tom, abych šla životem s optimismem, vírou a nadějí. Jsem přesvědčená, že jedině s tímto postojem je možné v životě něčeho pozitivního dosáhnout, jak pro sebe, tak pro své okolí. Kdybych se chtěla na náš svět dívat jen z negativního úhlu pohledu, vidět jen tu obrovskou spoustu ovládání, manipulace a Temnoty, kterou dobře vnímám, upadla bych do hluboké deprese a ostré agresivity. Ale to není konstruktivní postoj a nic neřeší, situaci to jenom zhoršuje. Já proto volím cestu práce sama na sobě, a tak dostávám postupně přirozeně i nové možnosti měnit pozitivně své okolí. A nebojte, jsem schopná odlišovat rozdíl mezi filmem a realitou, umím ocenit krásu světa kolem i hodnotu spousty jiných pozitivních poselství, která jsou mezi námi.

Cesty, jak se k nám dostávají impulsy od Sil Světla a Sil Temnoty jsou nevyzpytatelné. Zkuste připustit možnost, že i přesto, že tenhle velkofilm přichází z produkce jednoho z největších filmových studií v USA a je celosvětovým kasovním trhákem, ještě nemusí nutně znamenat, že je „nástrojem z dílny „mocných elit“. Co když i Síly Světla mají dnes takovou sílu a možnosti, aby mohly, v určenou vhodnou dobu vypustit do celého světa masově svoje určité impulsy, poselství a energie? Pokud by k tomu volily cestu například prostřednictvím určitého filmu, artový snímek, který by shlédlo pár tisíc lidí v jednom nebo několika státech, by jim k takovému typu záměru dostatečně neposloužil.
Marie Mejdrová
 

Datum 20.03.2010

Vložil Libuše

Titulek Jsou děleni lidé na positivní a negativní ?

Srdečně zdravím Marie,

Píšete:

„Jsem přesvědčená, že jedině s tímto postojem je možné v životě něčeho pozitivního dosáhnout, jak pro sebe, tak pro své okolí. Kdybych se chtěla na náš svět dívat jen z negativního úhlu pohledu, vidět jen tu obrovskou spoustu ovládání, manipulace a Temnoty, kterou dobře vnímám, upadla bych do hluboké deprese a ostré agresivity. Ale to není konstruktivní postoj a nic neřeší, situaci to jenom zhoršuje“.

Velmi si vážím vašeho vyjádření a děkuji za vyjádření, protože je výbornou ukázkou toho, jak vznikají různá nedorozumění a zbytečné polemiky. Osobně mi nejde o vznik prostoru pro střetávání názorů, spíše bych ráda napsala něco ve smyslu svých zkušeností.
1)
Setkala jsem se ve svém životě již s mnoha tzv. duchovními cestami, filosofickými školami apod. a charakteristikou těchto nábožensky(chcete-li duchovních) společenstev je jistá uzavřenost plynoucí z předem vytyčených a definovaných axiomů a definic obecného chápání pojmů a událostí, což je přirozené pro současnou kvalitativní úroveň lidské společnosti. Mezi primerní znaky jejich silně individualisticky smýšlejících mluvčích(vůdců) patří mj. dělení všech, kteří vnímají snad něčím nové presentované myšlenky a teze společenství- jako přátelské a nepřátelské, hezké nebo ošklivé. Mezi způsoby jak se bránit jiným pohledům(je to tedy sebeobrana) patří mj. dělení názorů nebo reakcí okolí na pozitivní a negativní. Protože se jedná o černobílé- dvoubarevné a tedy zjednodušené vidění, bývá problém v povrchním vnímání věcí.
2)
Co jsou tzv. „mocné elity“ a jejich manipulace není nutné v dnešní situaci příliš zjišťovat. Jejich vliv je více než zřejmý a pokud to stojí někomu za námahu, je možné si principy společnosti ověřit v aktuálním videu nebo na přednášce sociologů, jako je např. pan J. Keller:
https://www.youtube.com/user/TVSolidarita#p/
Definice skupiny „mocných elit“ není tedy nějaký blábol nebo smyšlenka. Ovládání společnosti v reklamních spotech, filmech a soutěžích a zábavě je otázka faktografická a způsob dnešní manipulace je velmi sofistikovaný. Mnoho moderních společností i filmových pracuje s psychologickými modely chování a zaměstnáváni jsou špičkoví matematičtí analytici, vypočítávající dle algoritmů chování před a po filmu, soutěži či pořadu, jak lépe příště i dnes dostat se k většímu zisku a cíli projektu diváka. Není tedy nutné se odebírat do oblasti hodnocení faktů, vše je spíše otázkou jejich přijetí. Individuální je potom hodnocení faktů jak říkáte jsou-li negativní, positivní.Vím, že jste napsala, že vám toto je známo, ovšem je nutno připomenout.

Spíše „negativně“, použiju-li váš slovník, na mne působí zjednodušené a emocionální osobní pohledy na filmová poselství dnešní doby. Tento film A.. je pro mne minulostí a shlédla jsem ho především pro jeho silnou propagaci a oblibu mezi lidmi a také pro důvod, o němž se obecně píše i ve vašem úvodním textu. Neodsuzuji tedy film nebo snahu lidí vidět vše krásně pozitivní, přinášející poselství. Spíše je třeba dle mého úsudku nepodléhat dlouhodobě individuálnímu citovému vzplanutí.
Myslím, že není třeba filmů s akčním pozadím, aby lidé pochopili jak na tom ten náš současný svět je, nebo zda-li je směr lidského snažení příznivý. Jak jsem psala v minulém komentáři, je k tomu tisíce přirozených příležitostí vnímáním skutečného života a jeho podivuhodných zákonitostí v celém božím stvoření.

Jsem člověk velmi „pozitivně“ zaměřený k životu a přírodě a dodnes mi zůstal smysl pro hravost. Společenstev jako je ta pandorská jsou myriády na různých vývojových úrovních a bohudík žijí mimo vliv planety Země. Škoda, že vám nemohu zaslat např. fotografie jarních květin ze zahrady a z lesních strání. Jejich nádherná duchovní záře a sympatie k lidskému pobytu v této oblasti je opravdovým poselstvím člověku, vlastně kdekoliv.Nejsem tedy v depresích a nesmiřitelná, bohudíky!

3)
Protože mne nejvíce zajímá záležitost vyslovená níže v citaci z Vašeho komentáře, proto jsem vlastně odpověděla:

„Co když i Síly Světla mají dnes takovou sílu a možnosti, aby mohly, v určenou vhodnou dobu vypustit do celého světa masově svoje určité impulsy, poselství a energie? Pokud by k tomu volily cestu například prostřednictvím určitého filmu, artový snímek, který by shlédlo pár tisíc lidí v jednom nebo několika státech, by jim k takovému typu záměru dostatečně neposloužil.“

Cesty jak k nám Síly Světla promlouvají jsou mnohdy nevyspytatelné, jak říkáte, ovšem impulsy těchto Sil Světla(jak je nazýváte vy i jíní)existují od pradávna. Nejsou omezeny stoletím, nebo politickou(dynastickou)a filosofickou situací uvnitř spolků a společenstev. Nejsou závislé na lidské společnosti. Impulsy, poselství a proudy energií jsou tak zřejmé všude kolem a dostatečně silně motivující pro všechny, že bych silně zapochybovala o podílu Sil Světla na spolupráci s lidmi na filmu Avatar.
Jako názor je to snad zajímavé.
Snad mi tedy již rozumíte, proč jsem vám vše napsala.

Mnoho příjemných, slunečních dnů v jarním období

Přeje Libuše