Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články VII: 80 - 89 | 84G. Současný stav karmické očisty na NDC

84G. Současný stav karmické očisty na NDC

Jiří Novák Vloženo 4.8.2017
Jiří Novák

K publikování připravila a na web vložila Marie Mejdrová.


Magie z karmických vrstev stále ještě nevymizela. Používání magie v minulosti dovedlo bytosti postupně až ke spolupráci s Temnem. Děti se stávají nástrojem agrese partnera. Jak překonat stagnaci v očistě? Už v tomto životě se potřebujeme srovnat do středu mezi extrémy. Zvládnout nové návyky ve hmotě. Podřídivost maskovaná za pomoc druhým lidem. I do hmotných činností vnášet duchovní prvky. Dokázat si uvědomit své chyby. Nepodceňovat čistě duchovní činnosti. Strava a nevhodné stahující záležitosti. První pomoc při vnitřním rozhození. Nezapomínat na hmotné změny. Vztah nadřazenosti a podřízenosti. Majetnické postoje, nadřazenost v rodině. Odpovědnost partnerů v očistě. Vyhýbání se pomoci v rodině. Převzít větší zodpovědnost každý sám za sebe. Vyhýbat se tomu, o čem vím, že není vhodné. Lze přepsat obsah karmické vrstvy? Aktivním přístupem přepsat situaci v obnažených karmických vrstvách. Jak pomoci lidem v rodině dostat se na světelný vzestup? Můžete druhého inspirovat, ne však za něj řídit jeho život. Vždy ponesete určitou odpovědnost za svoje dílčí rozhodnutí. I duchovní cesta je někdy cestou pokusů a omylů, důležité je poučit se. Duchovní pozadí za mne vše ve hmotě nevyřeší.

Rozhodli jsme se publikovat upravený výtah z textů pro jednotlivce na NDC, které jim byly rozesílány v dubnu a červenci tohoto roku. Mohou pomoci i mnoha dalším čtenářům našeho webu. Jedná se o informace k aktuálním karmickým očistám. Rozbor toho, proč se situace některých stále téměř nehýbá. Proč jakoby trvá určitá stagnace a pořád se znovu a znovu opakují podobná témata karmické očisty. A to proto, že jednoduše nemění své návyky v mnoha směrech. Je třeba poučit se z vlastních chyb, převzít větší zodpovědnost sám za sebe a nespoléhat jen na druhé. Respektovat a zužitkovat přínosné podněty od druhých. Nepodceňovat hmotné záležitosti. Nepodceňovat ani duchovní záležitosti. Aktivně měnit své vychýlené návyky. Měnit hmotné prostředí svého života. Zbavovat se zatěžujících a nepotřebných věcí, atd.
 

Magie z karmických vrstev stále ještě nevymizela

Platí pořád to samé. Celý systém NDC je tak stabilní a silný, jak stabilní a silná je většina jednotlivců na NDC ve hmotě.

Stále mnoho jednotlivců z těch, kteří jsou dlouhodobě součástí NDC, se točí v kruhu podobných očist. V čem vidím hlavní problém?

Jednu dobu už to téměř vypadalo, že magie z našich karmických vrstev se dostala kompletně pryč. Další kola očist však ukázala, že tomu tak zdaleka ještě není. Řadě jednotlivců na NDC se obnažují vrstvy z minulosti, kdy používali, zneužívali magii. Manipulovali, zneužívali své moci, tvořivých schopností. Nemuselo to vždy být ve vlastní prospěch. Mohlo to být také v rámci určitého „světelného“ poslání, které už ve skutečnosti se Světlem nemělo mnoho společného. Manipulace bytostí, jejich ovládání, atd.

Pokud toto bytost, například jako vyslanec Duchovních hierarchií ve hmotě, opakovaně prováděla, pak dříve nebo později začala masivně přitahovat temné energie. Vlastně své nitro otevírala temným energiím. A výsledkem pak postupně nebyla jen pouhá manipulace ve jménu „Světla“. Ale nakonec i jasné zneužívání moci, ovládání určité skupiny bytostí, někdy žen, někdy dětí, někdy jakýchkoliv bytostí, které byly po ruce. Nakupení, uzavření bytostí mimo hmotu do určitého rezervoáru. A poté zneužívání jejich souhrnné tvořivé síly k temným magickým zákrokům vyšší údernosti. Na uspokojení touhy po získání světovlády, získání kontroly nad celkovým vývojem, atd.
 

Používání magie v minulosti dovedlo bytost postupně až ke spolupráci s Temnem

A tak například z původně čistých přírodních andělů, kteří se měli starat o Přírodu čistými prostředky, se stávaly zatemněné bytosti v důsledku toho, že našli cestu k lidské magii. V dalších existencích pak byli třeba vodníky, kteří lákali pocestné do bažin, aby pak uschovávali jejich „duše“. Nebo jinými škodícími astrálními bytostmi, které usilovaly o ovládnutí, zneužití člověka, nebo dokonce o ukončení jeho života. Ano, vypadá to jako příběhy z pohádky. Ale při karmické očistě jednotlivců na NDC se mnohé z toho ukazuje jako dávná realita, která vznikla v důsledku nejprve malých a postupně i zásadních omylů. Společným činitelem toho všeho bylo obvykle používání magie, nejprve „ve prospěch“ vývoje, postupně až jednoznačné zneužívání magie, ovládání bytostí, parazitování na tvořivé síle mnoha dalších bytostí.

Toto je téma, se kterým někteří stále ještě marně bojují. Jejich nitro je vychýlené, chycené Temnem, násilím na jiných bytostech, které v minulosti prováděli. A tento život měli naopak nastavený tak, aby prožili opačný pól. Podřídivost se vším všudy. Kdy se po nich kde kdo „vozí“. Partner, rodiče, vedoucí v zaměstnání, učitelka jejich dětí, kamarádi, někdy i vlastní děti. Jsou to někdy doslova horory, co mi píšou.
 

Děti se stávají nástrojem agrese druhého partnera

Ocituji neadresně několik takových informací, abyste někteří viděli, že v tom nejste sami. Týká se to dětí. Obvykle jde už o partnerský vztah rodičů, který se rozpadá, nebo se už rozpadl. V důsledku toho děti vyvádějí, často skrytě podněcováni druhým partnerem, který není součástí světelné cesty. Přes kterého naopak jde manipulování i zjevné energetické parazitování. A děti jsou velmi chytlavé na tyto temné rodičovské vlivy a dávají to druhému rodičovi, který je na světelné cestě, doslova „sežrat“. Avšak i on, přestože je dnes na světelném vzestupu, v dávné minulosti chyboval, ovládal a manipuloval, zneužíval bytosti. A toto je pak pro něj karmický dopad, sám na sobě si vyzkoušet, co kdysi dělal sám. A dokázat přitom udržet klid, rozvahu a snažit se řešit situaci s nadhledem. S vědomím toho, že to nedělá to dítě samo. Že to dítě není v této chvíli samo sebou. Ale že je přes to dítě „trestá“ druhý partner. Někdy je nesmírně náročné dokázat ustát provokace vlastního dítěte bez vzteku, rozčilování, s nadhledem a v klidu.

Přitom i to samotné dítě není nepopsaným listem. I ono má vlastní minulost, která může obsahovat vysoce nepříznivé karmické vrstvy. A ovládání od jednoho z rodičů z něj pak může vytahovat do projevení ty nejhorší energie a dávné temné návyky, které v sobě má. Pro toho z rodičů, který je na světelné cestě, je pak obtížné dokázat v sobě udržet neutrální emoce jak k tomu dítěti, tak také k bývalému partnerovi. Protože nenávist není nikdy řešením. Není cestou, která by situaci dokázala uspokojivě vyřešit, zklidnit.
 

První příběh z každodenní očisty

Uvedu dva z takových z příběhů. Jedná se v nich o malé děti, nikoliv o dospívající puberťáky:

Včera dělal syn ve městě opět takové scény, že mi úplně povolily nervy. Čekala jsem ve městě cca 40 minut, až mi spraví hodinky, takže jsme chodili po ulicích a byli v drogerii. V drogerii shodil nějaké výrobky, utíkal mi mezi regály. V hodinářství jsem ho musela pokaždé posadit na křeslo, abych vůbec mohla vyřídit svůj požadavek - válel se na křesle i na zemi. Venku se válel po zemi, chodil na opačnou stranu než já (i před jedoucí auta) a bylo mu i jedno, že už mě nevidí. Když jsem ho táhla za ruku, tak schválně povoloval nohy, že byl jak gumový a padal na zem.

Na moje domlouvání reagoval zařváním, asi jako když se lev snaží ukázat svou nadřazenost. Lidé se na rušné hlavní třídě zastavovali a sledovali mě, co s ním budu dělat. Na jednom rameni jsem měla těžkou tašku, která mi pořád padala, a ještě držela další nákup. Musela jsem věci pokaždé položit na zem, několikrát syna postavit na nohy (neustále je povoloval)… a než jsem zase posbírala tašky, buď ležel na zemi znovu, nebo utíkal pryč. V té době jsem se ještě držela, snažila se reagovat s klidem, nezvyšovat hlas a nevšímat si přihlížejících atd.

Po vyřízení záležitosti v hodinářství jsem byla už dost vysílená a snažila se syna směřovat k autu, což nebylo snadné. Po dalším válení na zemi už jsem byla tak vzteklá, že jsem ho vlekla násilím za jednu ruku, ale stejně zase po pár metrech skončil na zemi. Teď už i brečel (což přilákalo další lidi), tak jsem si ho musela přehodit přes rameno a dojít s ním i taškami v náručí k autu, tam jsem ho dala do autosedačky a jela domů. Posledních pár minut jsem s ním zacházela škaredě, žádné klidné držení za ručičku a pomalé, jemné braní do náruče a usazování do sedačky, naopak. Jednak ze vzteku a vysílení, taky sebou šil a snažil se vyprostit, musela jsem si ho přehazovat doslova jako pytel. Celou dobu v autě pak brečel, a já na něj vrčela, že to, co předvedl ve městě, se nedělá. Nekřičela jsem, ale ani jsem nemluvila klidným vlídným hlasem. Těsně před domem usnul, a když jsem ho nabírala z autosedačky, tak se vzbudil a pokračoval v brečení, dost intenzivně, až hystericky. Říkal, že ho bolí ruka, nenechal si na ni sáhnout a jen mu visela u těla. Zkoušela jsem ho doma uklidnit, jestli to přejde a prozkoumat ruku, ale nic nepomohlo, tak jsem jela na pohotovost. Čekala jsem hodinu a půl na vyšetření, hodinu na rentgen a další půlhodinu na další vyšetření. Zlomené ani vykloubené nic nemá, po celém skoro 3 hod. čekání, při odchodu z nemocnice, bolavou rukou doktorům zamával a pak ji používal normálně.
 

Druhý příběh z očisty

Další zpráva před očistou:

Nezvládla jsem situaci se synem, naběhl starý program, kterého jsem se chytla.

Syn měl špinavé tepláky a chtěla jsem po něm, aby se převlékl. Odmítl. Řekla jsem mu, že pokud se nepřevlékne, tak si bude muset školní batoh nosit sám. Cestou mi 2x kopl do kola a tituloval mě sprostým slovem.

Doma se rozvalil na zem, křičel, abychom zavřeli huby. Vynucoval si pozornost, kopal do skříně. Nereagoval, a tak jsem na něj křičela. To ho jenom podpořilo a nešlo to už zastavit, mlátil mě. Vyhodila jsem ho za dveře s tím, že počkáme na otce před domem, jenomže tam na mně útočil, tak jsem zavřela dveře. Špatně, kopal do dveří a řval, že jsem hajzl, házel do mě batoh, tahal za vlasy.

Jeho otec se mi jenom směje a obviňuje mě ze lhaní.

Syna vnímám jako agresora, který mi chce ublížit, …, ale on mě asi vnímá jako zrůdu, která mu ubližovala. Namísto abych reagovala jako máma se srdcem, tak to řeším s rozumem a určitou silou, s tím, že dítě má být pokorné a poslechnout. 
 

Jak překonat stagnaci v očistě?

Kudy ven z koloběhu takových kruhů čištění? Z minulosti se vám obnažují vrstvy, kdy jste ubližovali, pracovali ve prospěch Temna. Byli jste někteří až extrémně zatemnění, ubližující, škodili jste druhým, tedy vychýlení do jednoho extrému. A v tomto životě jste naopak vychýleni do extrému opačného: Podřídivost, kterou dáváte najevo při každém kroku. Nejistota při jednání s druhými lidmi, atd.

Měli jste to tak možná nastaveno před tímto životem. Abyste si vyzkoušeli opačný extrém absolutní podřídivosti. Služby druhým bez ohledu na sebe samého. A teprve až někdy v dalších existencích abyste se dokázali poučit a vyvarovat se oběma extrémům. Podle Staré duchovní cesty byl možná tím správným životem právě život absolutní služby, sebeobětování sebe samého. Takže podle toho už by žádné další poučení přijít nemělo. NDC však ukázala, že ani život absolutní služby druhým není ideálním životem. Že ideálem je srovnat se do středu mezi oba vyhrocené extrémy. Vývoj se změnil. Poučit se potřebujete už v tomto životě. A už teď nastavit ve svém životě zásadní změnu. Už není čas zkoušet si celý život podřídivost.  Nebo se i nadále domnívat, že tato podřídivost vůči vyšším silám je ideálem života.

Ten první extrém, kdy jste ubližovali druhým bytostem, máte v karmických vrstvách. Druhý extrém spočívající v podřídivém jednání je součástí vašeho současného každodenního jednání. Oba extrémy se jakoby doplňují, ale nikoliv neutralizují. Spíše se vzájemně posilují, aby tak zůstaly a přežily uvnitř vás i nadále. Vy potřebujete vše srovnat do správného středu.

Není to jednoduché. Základním předpokladem pozitivní změny je dokázat změnit své jednání a reakce na přicházející situace v současném hmotném životě. Více o tom bude v dalších částech tohoto textu.
 

Už v tomto životě se potřebujeme srovnat do středu mezi extrémy

Potřebujete se ze svého vývoje mnoha životy poučit už teď. A to co nejdříve. A v tomto životě dokázat překonat, rozpustit v sobě, ve svých návycích, tendence k jednomu i k druhému extrému. Co naplat, že ve vínku pro tento život máte absolutní službu druhým, a tím i absolutní podřídivost. Chcete se přece posunout dál ve vývoji? Tuto možnost vám dává otevřená NDC. Ale je na vás, jestli tuto možnost posunu využijete. Některým z vás se to v tomto období nedaří. A stále se točíte v kruhu svých minulých vychýlených návyků. Někteří i nadále sloužíte své rodině bez ohledu na sebe, na své zdraví. Na rukou, na zádech, na krku vám (z hlediska duchovního vnímání situace) někdo visí a saje a saje vaše energie. Je to dáno vaším způsobem jednání vůči druhým bytostem. Vyplývá to z vašich tendencí podceňovat své osobní potřeby. Nedokázat si uhájit své.

Další jsou v opačném extrému pohodlnosti. Naopak se vyhýbají pomoci v rodině. A vždy se jim podaří celkovou situaci navodit tak, aby pomoci nemuseli. A pak po mnoha týdnech pokusů srovnat se napíšou: Snažím se měnit, ale s tím postojem k rodině a dětem to ještě není plně v pořádku. Ale vždyť právě toto změnit je jejich hlavním úkolem. Takže to hlavní nedokázali ani po týdnech zásadně změnit. Nejen trochu zlepšit, ale úplně změnit. A takto bych mohl vypisovat případ od případu.
 

Potřeba zvládnout nové návyky ve hmotě

Klíčem k posunu očistné situace je zvládnout jiné návyky ve hmotě. Nebýt hned emočně rozložený, když třeba potkám matku a ta řekne jedinou nenápadnou poznámku. Která mne znovu rozhodí, jako kdykoliv předtím. Nebo když jakoby náhodou potkám bývalého, bývalou, a on se mne snaží někam zatáhnout a znovu ve mně vybudit moji dřívější závislost. Navodit intimní situaci, doteky, atd.

Tato všechna jakoby náhodná setkání jsou ve skutečnosti vašimi zkouškami. Kdy svým jednáním máte znovu potvrdit, že už situaci s bývalým máte uvnitř dořešenou. Že jen to, že jste ho uviděli, u vás už přece neznamená vychýlení na zbytek dne. Vychýlení spojené s opětnými pocity ztráty, touhy po něm nebo cokoliv podobného.

Chcete-li přetnout kruh stále podobných opakovaných očist, potřebujete procházet každodenními drobnými zkouškami ve hmotě. Zachovat se při nich jinak, než kdykoliv předtím. Aby mne pouhé potkání jiného člověka nerozhodilo na celé hodiny.
 

Podřídivost maskovaná za pomoc druhým lidem

Jen dílčímu procentu z vás dochází jasná souvislost mezi přílišnou podřídivostí a nadřazeností. Že když neodbouráte tu podřídivost, pak ani nemůžete karmicky rozvázat nadřazenost ve vašich vrstvách z minulosti. Nadřazenosti se už většina z vás snaží v tomto životě vyhýbat. Ale přehnaná podřídivost přijde některým z vás stále ještě neškodná. Podřídivé jednání může některým připadat jako žádoucí obětavost, tedy jako pozitivní chvályhodná vlastnost. Protože to je maskováno za pomoc druhým, za péči o druhé, za snahu tolerovat druhé. Takové jsou principy Staré duchovní cesty. Nová cesta má jiné chápání toho, co je pro život optimální.

Něco jiného je přece respektovat postoje druhého člověka, pokud se to týká jeho života. Úplně jiné je ale tolerovat, když on na mne energeticky parazituje, vysává mne. Když na mne doslova visí, žije z mých energií, trvale si ode mne bere energie. Protože sám je nevyrovnaný a přísun zvenčí má podle pravidel fungování čaker zablokovaný. Pokud mu nezabráníte v tom pokračovat, klidně si toto ponechá na zbytek života. Protože mu to přece úplně vyhovuje. Nemá důvod to změnit, dokud o tento servis energií nepřijde.

A když se dokonce otevřeně snaží ovládat a řídit váš život? Rozhodovat o tom, co budete dělat a jak to budete dělat? Tady už nejde o pouhou toleranci názorů. Pokud toto volně necháte běžet, pak už jde z vaší strany o dobrovolné přijímání násilí na své bytosti. Jde o částečnou a postupně i úplnou ztrátu svobody své bytosti.
 

Jeden příklad:

Dcera dochází pravidelně za svou nemocnou matkou do nemocnice. Často pak právě po těchto návštěvách vnímá nepříznivé pocity, bolesti, tlaky v oblasti srdce, případně bolesti hlavy. Při vyšetření vnímám, že na ní matka energeticky parazituje. Někdy jen na zádech, jindy je dokonce zahákována do jejího nitra a nepříznivé projevy jsou pak silnější.

Zdůrazňuji a vysvětluji, že tím, že dcera nechá nemocnou matku parazitovat ve vlastním nitru, jí zdravotně nepomůže. Naopak tím, že to toleruje, že se nedokáže správným způsobem vzepřít, pak dochází k tomu, že matka si naopak karmicky přitěžuje a to může dokonce průběh nemoci zhoršit. Co s tím? Někdy stačí změnit postoj, způsob jednání, vyvarovat se jakékoliv podřídivosti, nedovolit matku zasahovat do mého života, nenechat si vnutit její postoje k určitým záležitostem, atd.
 

I do hmotných činností vnášet duchovní prvky

Nová duchovní cesta je založena na vyváženém přístupu k duchovní i hmotné stránce svého života. Duchovní a hmotné by mělo být v poměru 1 : 1, pokud jde o chápání důležitosti obojího. Zdaleka však nemusí jít o stejné množství času věnované oběma činnostem. Protože žijeme ve hmotě. A čas věnovaný hmotným činnostem bude vždy jednoznačně převažovat.

Jde však o to, abychom i do hmotných činností vkládali duchovní prvky. Abychom nežili buď jen hmotným způsobem, kdy veškeré duchovní vlivy a projevy hodím za hlavu. A naopak zase část dne věnovali čistě duchovnímu způsobu života, kdy zase zapomínám na jídlo, na další hmotné potřeby, nebo na důležité hmotné povinnosti, které bylo nezbytné udělat. Naučit se žít tak, aby hmotné fungování v sobě automaticky zahrnovalo duchovní prvky. Abych dokázal být po celý den ve spojení s duchovní stránkou své bytosti.
 

Dokázat si uvědomit své chyby

Je důležité si například dokázat uvědomit, že při určitém podnětu jsem se v minulosti vždy zachoval tak a tak. Ale protože teď už vím, že to bylo podřídivé, budu tentokrát reagovat jinak. Takto by měl vypadat průchod jednou z mnoha drobných každodenních zkoušek. Že si dokážu uvědomit potřebu reagovat jinak. I v tom už je přece duchovní prvek života.

Pokud však člověk v průběhu hmotného fungování duchovní prvky zcela odhodí, vyloučí, pak své zvyky nemůže změnit. Protože bude automaticky reagovat stále znovu a znovu vychýleným způsobem. I toto je důvod, pro někteří tak těžce mění své návyky. Protože kompletně zapadají do hmotných projevů, když duchovní prvky svého jednání hodili po většinu dne za hlavu.
 

Nepodceňovat čistě duchovní činnosti

Někteří jednotlivci nejen že do svého hmotného jednání nedokážou během dne vnášet duchovní prvky. Oni dokonce podceňují i čistě duchovní činnosti. Co tím mám na mysli? Dokázat si denně vyhradit několik minut času na pravidelnou duchovní komunikaci, na vlastní každodenní očistu prosbou o energie. Není potřeba na to vynakládat hodiny času. Stačí skutečně jen pár minut.

Někteří toto dokážou i během zaměstnání, při jízdě v metru. Na chvilku se v duchu odpoutat od vlivu okolí, požádat o světelné energie a přitom se soustředit na omluvy, odpuštění, vydávání. Nebo když třeba vnímají parazitující útok od kolegy v zaměstnání, který je silně vychýlil, dokážou na chvíli odběhnout a někde v klidu mimo pozornost ostatních provést několikaminutovou vlastní očistu. Někdy stačí jen chvíle, aby se vlastní nitro znovu stabilizovalo, zklidnilo, přepnulo na jiné pozitivnější vnímání.
 

Strava a nevhodné stahující záležitosti

Důležité je samozřejmě hlídat si po celý den kvalitu své stravy. Nenahlížet zbytečně na zatemněné webové stránky. Sledovat hlavní linii svého života a nehledat jiné „zázračné“ rady. Které málokdy pomohou. Spíše vás vychýlí, nanesou nevhodné energie, někdy dokonce zahákují dovnitř.
 

První pomoc při vnitřním rozhození

A když vás přece jen nějaká situace částečně rozhodí? Jaká je okamžitá pomoc? To už jsme psali vícekrát. Zacvičit si Pět Tibeťanů. Požádat o energii, ať jsem kdekoliv. Udělat si samoočistu s omluvou, vydáváním, odpuštěním. Dále může okamžitě pomoci: dát si energeticky čistou potravinu – ovoce, zeleninu, oříšky, energeticky a hmotně „čistou“ potravinu. Jít do Přírody na čisté místo. K vodě, ke stromům, atd. Navázat duchovní komunikaci. Ovšem pozor, je-li člověk značně vychýlen, jeho napojení nebývá čisté. Výsledkem pak často bývá přijetí informací s nízkou pravdivostí, někdy zcela zcestných.

Někdy pomůže i jiná fyzická aktivita – běh, procházka, posilování, úklid nebo jiná prospěšná činnost. Film, hudba, prožít něco hezkého, naladit se na pozitivní záležitosti v okolí.
 

Nezapomínat na hmotné změny

A co dál, aby se taková situace neopakovala? Pomůže změna postojů ve hmotě. Dát do pořádku své okolí, probrat staré věci, vyházet nepotřebné. Zbavit se zátěže starých energií (třeba fotografie, zatemněné knihy). Vpustit do svého života nové impulsy, nové prvky, čerstvý vítr. Jasný pořádek a řád.

Pokud prostředí, které vytvořím kolem sebe, je více pozitivní, srovnané, pokud z původního chaosu a nesouladu dokážu vytvořit řád a pořádek, pak i moje duchovní nitro snáze zvládne svoji očistu a opuštění starých vychýlených návyků. Naopak, když mám chaos a nepořádek kolem sebe, pak těžko dokážu změnit chaos ve svém nitru.

Důležité je řešit vztah, který není optimální, kde jeden partner parazituje na druhém. Mluvit společně o tom, dát druhému nejprve šanci. A když v tom nejsou společné děti a druhý není ochoten se změnit, vůbec není ochoten připustit svoji chybu, raději jít ze vztahu, který nemá perspektivu, ani není duchovně podporován. Prodlužování takové situace člověku blokuje život. Zhoršuje to jeho celkovou životní i zdravotní situaci.

Někdy ovšem člověku blokuje život i dlouhodobé neřešení hmotných situací, které nebyly dovedeny do konce. Různé vazby, pouta s bývalými, nedořešený majetek, atd. A samozřejmě i pocitové prožitky, citová závislost, tendence vracet se do minulosti, idealizovat si minulost, toužit po návratu zpět do situace, která vlastně byla pro člověka dlouhodobě nepřijatelná. Jen na to zapomněl.

Chcete nastolit pořádek a jednoznačnost ve svém nitru? Aby se už nestávalo, že temné energie a návyky z karmických vrstev nejste schopni ze sebe vydat více a lépe než na nějakých 80 %? Pak si potřebujete v prvé řadě udělat pořádek kolem sebe, ve svých věcech, vztazích, v prostředí, ve kterém žijete. A to i v SMS a e-mailových zprávách, které posíláte druhým lidem.
 

Vztah nadřazenosti a podřízenosti - příklad z očisty

Uvedu pasáž ohledně vztahu nadřazenosti a podřízenosti, kterou jsem použil v dopise jedné osobě, která neustála očistu a po řadě dílčích propadů a nezvládnutých zkoušek vypadla z NDC. Detaily se liší člověk od člověka, ale ten princip obecně platí pro každého: 

„Zatím je tedy tvé nitro silně chyceno Temnem a nemáš sám sebe pod kontrolou. Problém vznikl tím, že ses stále pohyboval v životě v protikladných extrémech. Na jedné straně pokusy tvého nitra používat magii, ovládat, manipulovat s lidmi. Na druhé straně tvá až extrémní podřídivost ve hmotném životě. Například, i po mnoha měsících jsi znovu psal, že pouhé setkání s určitým člověkem a možná jeho jediná věta tě stále ještě emočně silně vychyluje. To znamená, v životě zde ve hmotě sis nedokázal udržet svoji vnitřní pevnost, nezávislost na vnějších vlivech a byl jsi jako lehká korouhvička, kterou zahltí, vylomí každý prudší závan větru. To je to, na čem potřebuješ pracovat.

Nemůžeš se zbavit magie z minulosti, dokud nedokážeš překonat silnou podřídivost v přítomnosti. Protože obě tyto výchylky se vzájemně podporují a udržují. Tvá bytost vnímá tvoji nemohoucnost ve hmotě a snaží se to vyrovnat energetickou manipulací s lidmi, atd. Začít potřebuješ s podřídivostí. Dokud neodstraníš silnou podřídivost, do té doby nedostaneš ze sebe magické tendence manipulovat a ovládat.“
 

A ještě další možnost, kterou už Síly Světla vedoucí vývoj dnes mají k dispozici. Pokud dotyčný nedokáže na určité relativně vysoké hladině frekvence zpracovat problém uvnitř sebe a definitivně opustit magii ze svého nitra, Síly Světla jej stáhnou frekvenčně dolů, až třeba mimo koridor vyladění potřebného na NDC, kde bude pro něj jednodušší problém překonat. Protože magie uvnitř něj nebude tolik aktivní.

Lidem, kterým se karmická očista jakoby nehýbá a stále se točí v kruhu, doporučuji následující: Vyhodnocovat si pravidelně sami za sebe své postoje. V čem pokročili, co změnili, jaké své projevy vůči druhým lidem zlepšili. V čem se dokázali posunout.
 

Majetnické postoje, nadřazenost v rodině

Jiný člověk se čistí z problematického postoje ve vlastní rodině. Také musel být stažen na podstatně nižší frekvence mimo koridor NDC, aby dokázal Temno otevřené ve svém nitru zkrotit, vydat jej, dostat ze sebe. Nemá to sám se sebou jednoduché a ne vždy se mu to daří. Například manželka napsala:
„Před návštěvou se na mne povyšuje, kritizuje mé jednání nepřiměřeným způsobem…“

Už z této zprávy bylo jasné, že v tomto období opět Temnu uvnitř sebe podléhá. A při kontrole jsem skutečně vnímal i energetické útoky, které z něj přecházely na další členy rodiny.

Očista vždy lidem přináší zkoušky, které jsou pro ně příležitostmi, aby se sami dokázali posunout. Když ovšem zkouškou neprojdou a naopak v jednání opakují svoji dosavadní vychýlenost, situace se spíše zhorší. Přijde pak sice další zkouška, ale ta nebude nikdy jednodušší, než ta předcházející. Projít následnou zkouškou proto nebude lehčí. Jedna z nepříznivých věcí, které může člověk v karmické očistě dělat, je opakovat stále znovu a znovu tutéž zásadní chybu.
 

Odpovědnost partnerů v očistě

Dvojice partnerů, kteří společně bydlí, se s prosbou o duchovní kontrolu a zprostředkování očisty ozývá jednou společnou SMS zprávou. Už dříve jsem některým doporučoval, že není správné, když se na kontrolu ozývá celé měsíce jeden a druhý se neustále veze. Když jeden dělá za oba všechny tyto aktivity neustále sám. Optimální by bylo se střídat. Třeba jeden týden jeden, další týden druhý. Jinak je nebezpečí, že ten, co se veze v očistách, se postupně začne vést i v dalších záležitostech společné rodiny, kterou oba již založili nebo teprve zakládají. A mohou tam už být děti z jejich předchozích partnerských vztahů.

Některé dvojice to dělají následujícím způsobem. První z partnerů napíše SMS, co se děje jemu, pošle ji partnerovi. A ten dopíše, co se konkrétně děje jemu a přepošle to mně. A v pořadí se střídají. Každý tak napsal část zprávy sám za sebe. I v tomto způsobu je patrná zodpovědnost každého za sebe, i spoluzodpovědnost za společný vztah.
 

Příklad vyhýbání se pomoci v rodině

Uvedu situaci v jedné z takových rodin, kde se jeden z partnerů neustále vezl. Nezabýval se starostí o pravidelné duchovní a energetické kontroly rodiny, nepomáhal příliš s rodinou a dětmi, podceňoval i duchovní komunikaci a marnil čas nevhodnými aktivitami. Vše bylo na manželce. Až se to jednoho dne zásadně vyhrotilo. A tehdy mi napsal:

„Mám teď zdravotní problém s levou tváří… Manželka Vám to dnes psala. Vychází mi, že je to důsledek nevhodných návyků, postojů a duchovní lenosti. Konkrétně se jedná o návštěvy nevhodných stránek na internetu, zanedbávání duchovní komunikace a hraní starých her na počítači. Manželka má podezření, že ji tohle dost ovlivňovalo. Cítí se poslední rok stále dost slabá, nemůže ani cvičit. (Kromě Pěti Tibeťanů, ty samozřejmě cvičí.) Je to možné? Často se mi stává, že (nejen) v podvečer usnu a žena mě nedokáže už vzbudit, abych jí pomohl s dětmi. Souvisí to? Mrzí mě to a lituju toho. Budu se snažit napravit to, co se ještě napravit dá.“

Řekl jsem si: To je dobrá finta. Když mám něco udělat, tak usnu a budu jakoby v bezvědomí. Jak je vidět, i takto se někteří dokážou chránit. Začal jsem se pak celou záležitostí hlouběji zabývat při kontrolách a odepsal jsem následující:

„Samozřejmě, že duchovní energetické vlivy jdoucí na Vás, jdou pak na celou rodinu. Možná byste naopak sám vypadl z NDC, kdyby oni Vám nepomáhali s Vaší očistou, a v důsledku toho pak je jim kvůli tomu hůře…Je to možná dáno i tím, že v sobě máte jakousi vnitřní lenost. A to nejen duchovní, ale i hmotnou. Vaše bytost si to pak zařídí tak, že raději usne, aby se nemusela zapojit do domácích prací. Není to od Vás fér vůči rodině. A když si člověk něčeho nedostatečně neváží a nepečuje o to, může se pak stát, že to ztratí. Nebo že se jeho situace jinak vyhrotí. Jinak, chodit na zatemněné webové stránky a pravidelné hraní her je dokladem toho, že nevíte, co s časem na jedné straně. A k tomu ještě nepomáháte. To bývá typické pro dospívající v pubertě. Možná je na čase, abyste uvnitř dospěl a převzal více odpovědnosti za rodinu. Jak to vnímám, zatím tu odpovědnost přebírala hlavně manželka… Takže máte na čem pracovat. A tím, že se to přiznalo, dojde jistě i k určitému vyhrocení. A nebudou to vždy čistit ostatní za Vás. Toto si budete muset vyčistit sám za sebe.“

Ano, dotyčný se teď čistí sám za sebe. A učí se konečně procházet zkouškami. Najednou vnímá, jak děti někdy zlobí. A když se konečně zapojí, má problém zachovat klid a dokázat jejich aktivitu ustát.  Učí se nebýt hned vůči nim agresivní. Ale tak to má v rodině být, že do výchovy dětí i do starosti a péče o celou rodinu se zapojí rovnoměrně podle svých možností oba partneři. A důsledek toho všeho? Celé rodině se tím už teď částečně ulevilo. I když se dotyčný stále ještě ve svém nitru kompletně nesrovnal. Ale konečně i on na sobě pracuje a snaží se postupovat krok za krokem dál.
 

Převzít větší zodpovědnost každý sám za sebe

Systém NDC je již mnohem pevnější, než byl dříve. Nehrozí vám vypadnutí ze dne na den, pokud jste už nad hranicí vyladění 99 % vůči vašemu osobnímu optimu. Důvěřujte více vlastním pocitům. Okamžitý problém nastane jen v situaci, pokud byste udělali zásadní přehmat proti etice. Ublížili, vyvinuli násilí na někoho, podváděli, atd. A to si snad přece dokážete každý uvědomit. Nebo vás někdo z okolí upozorní, že toto není vůbec vhodné.

Samozřejmě, požádejte o pomoc pověřeného člověka co nejdříve, pokud se stalo něco velmi zásadního, vysoce nepříznivá událost naznačující, že se něco závažného začalo řešit. Pak je naopak důležitá co nejdřívější kontrola a hledání řešení. Dopravní nehoda, úraz někoho z rodiny, apod. (Úrazem ovšem není lehce odřená ruka nebo bouchnutí se do hlavy).

U drobných událostí se sami snažte najít důvod, proč se to stalo. Třeba navázáním duchovní komunikace. Za drobné události považuji například rozbití běžné skleničky, vypálení a zhasnutí žárovky bez dalších následků, samovolné resetování počítače a jiné události, které nás v životě běžně doprovázejí. Potřebujete se sami naučit rozlišovat míru závažnosti jednotlivých událostí. To je přece princip práce na sobě a celé duchovní cesty. Stát se co nejdříve samostatným ve většině běžných záležitostí. Takže je na místě, abyste už převzali větší díl zodpovědnosti za svoji duchovní a energetickou situaci.

Když se vám opakuje stále stejná nebo velmi podobná situace, naznačuje to, že neprocházíte každodenními zkouškami. Proto vázne vydávání staré duchovní výbavy a vazeb. Proto se váš vývoj neposouvá. Není to tím, že máte málo duchovních kontrol a zprostředkování energetických očist, to vám nemůže výrazně pomoci. Zásadní posun této situace záleží na tom, zda konečně začnete sami měnit svůj přístup k životu a dalším lidem.
 

Vyhýbat se tomu, o čem vím, že není vhodné

Někteří z vás si sami ztěžujete dobrovolně svoji už tak nevyrovnanou situaci tím, že třeba navštívíte ne zcela vhodnou a na první pohled rizikovou akci. Děláte činnosti, o kterých víte, že nejsou vhodné. I když dostáváte jasné impulsy to nedělat. A přesto to uděláte: ze slušnosti, abyste nezklamali zatemněné kamarády, atd. Nebo na sebe necháváte působit nevhodné energie z podivných webových stránek. A takto pak ještě více posilujete vlastní vychýlení. A přitahujete nabalení dalších temných energií na sebe. A pak si myslíte, že někdo druhý to za vás napraví a pomůže vyčistit? Lze to přece udělat i jinak. Jednoduše na takovou akci nejít.
 

Lze přepsat obsah karmické vrstvy?

Odpověď zní: ano i ne, záleží na situaci, v jaké se karmická vrstva nachází. Jsou dvě možné situace:

Pokud je karmická vrstva zapadlá uvnitř karmické nádrže, její obsah nelze čistým přístupem změnit. Obsah zapadlých vrstev mění pouze magie a postupy Staré duchovní cesty založené na magii, tedy například různé formy regresí. O obrovském riziku pro další budoucnost, které takové metody přinášejí, bylo více v textech 35. Shrnutí pro ty, kteří chtějí vstoupit na cestu vzestupu, 66A. Doprovodné jevy karmické očisty I.

Na cestě čistého světelného vzestupu není žádná podobná metoda používána. Protože jak samotné používání takové metody určitým terapeutem, tak i to, že druhý člověk dobrovolně nechá tuto metodu na sebe působit, tlačí oba dva k duchovnímu pádu ze Světla směrem k temné straně světa.
 

Jiná situace ovšem nastane, pokud je karmická vrstva obnažena, tedy rozbalena do projevení. A takto je připravena k tomu, aby dotyčný člověk obsah vrstvy zpracoval. Aby bylo zajištěno rozvázání této karmické vrstvy a člověk se tím posunul ve vývoji. Obnažená rozbalená vrstva totiž začne reagovat s energiemi současných činů člověka, s jeho uvažováním i současným citovým prožíváním.

A on buď energie vycházející z vrstvy přijme, zachová se v životě stejně. Bude situace v tomto životě prožívat podobně, jako to prožíval kdysi v minulosti. Nebo naopak aktivně přistoupí ke svému životu a k probíhající karmické očistě. A sám se snaží svým jednáním nepříznivé energie vycházející z rozbalené vrstvy neutralizovat, aktivně měnit – svými rozhodnutími, svými reakcemi v podobných situacích, svým změněným prožíváním určité situace. A tímto aktivním přístupem pak dokáže vychýlený návyk, způsob reagování v dávné minulosti změnit, přepsat novými návyky, novými způsoby reakcí na určité podněty. Takto se může podařit neutralizovat působení nepříznivých energií vycházejících z rozbalených vrstev.
 

Aktivním přístupem přepsat situaci v obnažených karmických vrstvách

Uvedu detailnější příklad, jak by taková karmická očista měla za optimální situace probíhat.

Usilujeme o to, aby se každý člověk na NDC postupně naučil aktivnímu přístupu ke své očistě. Aby se sám dopracoval k provádění opakované každodenní samostatné očisty, to vše spojeno s omluvami, odpouštěním, vydáváním. Pokud člověk toto opakovaně a správným způsobem dělá, mělo by to při karmické očistě vypadat takto:

Dejme tomu, že člověk se čistí z podřídivosti na určitém člověku, určitém způsobu jednání, zlozvyku. Obnaží se mu další karmické vrstvy, ve kterých byl uvnitř ovládán, paralyzován, jakoby apatický, nebrání se, neschopen se vzepřít. Tato situace z vrstev často přitáhne podobnou situaci v tomto životě. A celé to pak funguje jako zkouška, zda člověk dokáže svůj minulý přístup změnit. Například se dostává do situace, kdy se jej někdo druhý snaží ovládnout, dotlačit jej k podřídivosti. Donutit jej udělat něco, co je vhodné pro toho vnějšího agresora, nikoliv však pro něj.

Pokud dotyčný přistupuje aktivně ke karmické očistě, uvědomí si, že bojuje s podřídivostí. A tentokrát nesklopí hlavu, jak to dělával dříve, ale odmítne, vzepře se agresorovi. Tento jeho aktivní přístup ovlivní energie v rozbalených karmických vrstvách. Podoba rozbalené, obnažené vrstvy se částečně přepíše. A já už budu při kontrole vnímat, že v rámci obnažených vrstev byl člověk v minulosti ovládán, ale snaží se už tomuto ovládání vzepřít. Bojuje proti vetřelci, vzpírá se, brání se. Snaží se ho dostat ze svého Vnitřního duchovního centra pryč. Takto je to správné. Právě taková situace potvrzuje, že člověk přistupuje aktivně ke svojí karmické očistě. V takové situaci je obvykle vydávání staré duchovní výbavy a vazeb na úrovni 97 % nebo lepší a moment světelného vzestupu nad úrovní 92 %.

Pokud naopak vnímám, že člověk uvnitř zůstává ovládnutý, pasivní, zmasakrovaný, neschopný odporu, pak to naznačuje nedostatečnou vlastní osobní aktivitu v karmické očistě. Že neprochází zkouškami, které mu život předkládá. Že se stále potýká bez výsledku s tím samým problémem.
 

Jednomu člověku na NDC jsem to vysvětloval takto:

Stále se z minulosti objevují obnažené vrstvy s vaším ovládnutím uvnitř Vás. Vaším způsobem jednání v tomto životě se to nemění, nepřepisuje. Naznačuje to, že neprocházíte zkouškami, ve kterých byste měl potvrdit, že už na sobě, na svém nitru nenecháte nikoho parazitovat. Že za nikoho nebudete přebírat povinnosti související s jeho duchovní cestou. Také proto Vám jde v posledních dnech vydávání staré duchovní výbavy a vazeb dolů. Konečně se po Vás chce, abyste už něco s tímto svým uvnitř vychýleným postojem udělal.
 

Jak pomoci dalším lidem v rodině dostat se na světelný vzestup?

Někteří by rádi pomohli dalším jednotlivcům z rodiny nebo z široké rodiny dostat se na světelný vzestup. Dělají pro to všechno možné. Já to pak například vnímám tak, že si dotyčného (dítě, manžela, manželku) nastěhují do svého vnitřního duchovního centra a tam se o něj starají. Třeba tam učí své děti jako ve škole. Nebo se starají o manželku ve svém nitru a snášejí jí všechno možné, aby tam byla spokojena. Cokoliv z toho obvykle bývá spojeno s podobným způsobem chování na hmotné rovině.

Jenže o co se vlastně jedná? Takto přebírají za druhého člověka jeho základní péči o sebe. A tím mu vlastně berou jeho duchovní cestu. Dávají mu nesprávný signál do života, že duchovní záležitosti za něj vyřeší někdo druhý. Že stačí, když pouze jeden z rodiny se stará o duchovní věci.

Prosím, nedělejte to takto. Zaměřte se více na své vlastní dlouhodobé problémy, než na problémy svého partnera. Například si uvědomte, že jste za druhé vždy takto přebírali jejich povinnosti. Řešte především svůj život a to, co vy byste v životě měli změnit.

Tím prvním krokem by mělo být osvobodit své nitro od jakýchkoliv jiných bytostí. A dostat ze sebe tendence starat se o duchovní cestu druhých lidí ve svém okolí.

Právě z takových postojů vychází to, že někdo za druhé přebírá třeba 10 % jejich očisty, jejich duchovních povinností. Nebo přebírá dobrovolně část jejich karmické zátěže. Případně dobrovolně druhému předává část energie, kterou získává příjmem hmotné stravy. Diví se pak, že má neustále hlad, ačkoliv objektivně jí dost a dokonce má dostatečný příjem kvalitních živin. Nebo je nadměrně unavený, přestože se právě vyspal.

Východiskem toho všeho obvykle bývá způsob chování se ve hmotě k tomuto člověku. Když se ve hmotě chovám i nadále podřídivě, nemohu se osvobodit na duchovní rovině. To obojí osvobození, na hmotné i na duchovní úrovni, potřebuje jít ruku v ruce. Pracovat současně na hmotných postojích i na duchovním pozadí své bytosti.
 

Můžete druhého inspirovat, ne však za něj řídit jeho život

Jediné, co můžete pro druhého, pro své dítě, svoji manželku udělat, je inspirovat. Jít druhým příkladem toho, jak sám žiju. Jaké výsledky tento můj život přináší.

Ale rozhodně se vyvarujte toho, abyste za někoho dalšího řešili jeho duchovní cestu. I malé dítě je přece z duchovního pohledu hotovou bytostí.  Nemůže ještě hmotně cvičit, ani se omlouvat. V kojeneckém věku přebíráte část povinností dítěte za něj. Chráníte ho hmotně i duchovně, zpočátku spojujete svoji vědomou očistu s očistou dítěte. Ale současně byste měli malé děti postupně učit, aby už některé povinnosti za sebe přebíraly samy. V žádném případě ale nesmíte připustit, aby dítě obývalo vaše nitro. To už je zásadní znak vychýlenosti vaší péče o děti a o rodinu.

Zároveň nemůžete druhého nikam tlačit násilím, manipulací, vyhrožováním. Slibováním něčeho za něco. Každý by se měl starat o svoji duchovní cestu z motivů, které leží uvnitř něj. Ne proto, že mu ten druhý za to něco slíbil. Odměnu, úlevu, prominutí něčeho, atd. Nebo že jeden z rodiny se bude starat třeba o nákupy a ten druhý o duchovno a vše, co s tím souvisí. V duchovní oblasti potřebuje být každý člověk sám za sebe.
 

Jak se také projevuje podřídivost?

U mnohých se jedná o následující. Nejistota při jednání s druhými lidmi, a také nejistota v tom, že byste po několika letech na NDC (někteří dokonce 5 i více let) už dávno měli více důvěřovat sami sobě, svému vnímání i uvažování. A vy stále nedůvěřujete. Projevuje se v tom, že v mnoha otázkách běžného života stále spoléháte na názor druhých, především můj a Petry, protože vás máme na očistách. Nebo i na názory někoho dalšího, kterého berete jako zkušenějšího. Občas mi pak chodí e-maily typu: jakou značku lednice si mám vybrat, jestli jet tam a tam, jít na ten a ten film. Jestli spát ve spacáku, který jste si pořídili společně s vysávajícím minulým partnerem.

Vždyť obvykle sami znáte odpověď. Tušíte uvnitř, že nemáte skutečný důvod se na to zeptat. Že byste si to měli vyřešit sami. Jen se ptáte „pro jistotu“. Obvykle to i napíšete hned v úvodu. „Pro jistotu se ptám, jestli…

Nebo: Pro jistotu prosím zkontrolovat duchovní komunikaci. Přitom už víte, že vaše duchovní komunikace je obvykle kvalitní. Takových kontrol už třeba u vás proběhlo deset. Jistě, je vhodné si zkontrolovat zásadní životní rozhodnutí. Partnerství, změnu jména, změnu zaměstnání. Požádat o radu nebo o kontrolu vašeho rozhodnutí druhého člověka, který má vyšší frekvenční napojení.

Na druhé straně, nikdy nemáte a nebudete mít záruku, že každá duchovní komunikace je optimální. Záleží, jestli jste v optimální duchovní kondici. Nezvládáte-li karmickou očistu, i duchovní komunikace může být vychýlená. Absolutní jistotu ve všem nikdy mít nebudete. Nebo: ptáte-li se na něco, na co není odpověď, můžete dostat jako odpověď cokoliv. Poměrně silnou jistotu budete mít v relativně stabilních fázích celkového vývoje. V takové fázi se ovšem ještě nenacházíme. Nacházíme se v období vyhroceného boje Světla se zbytkovými temnými systémy. Které tady stále existují. A stále mají dost velkou sílu na to, aby například „donutily“ ovládnuté bytosti žijící ve hmotě k teroristickým činům.
 

Vždy ponesete určitou odpovědnost za svoje dílčí rozhodnutí

Proto vždy ponesete určitou odpovědnost za svoje dílčí rozhodnutí. Dotazem na mne se vlastně nevědomě snažíte přenést tuto odpovědnost nebo aspoň její část na nás. Přitom pokud jste v pohodě a zvládáte dobře karmickou očistu, pak nejlepší, nejsilnější impulsy pro svůj život dostáváte právě každý sám za sebe.

Dobře, až dostanete impuls prodat svůj dům a odejít do Austrálie budovat nový život, pak se raději zeptejte, je-li takový impuls věrohodný. Ale je zbytečné ptát se, kam na běžnou dovolenou, apod.

V životě není žádná absolutní jistota, že to a to dopadne naprosto hladce. 

Známe přece rizikové oblasti. Například Egypt, kolébka novodobé magie. Nebo země Blízkého východu, kde se válčí. Sýrie, Izrael a patří tam i Turecko. I když je dovolená v těchto zemích levnější a má třeba další jiná plus, v současném období bych tam rozhodně nejel. Pokud bych nedostal přímý impuls něco důležitého tam vykonat. Ale to vše přece víte nebo aspoň tušíte. Takže se více rozhodujte podle toho, co už víte. Co se děje ve světě. Nebo co si můžete na našem webu přečíst.
 

I duchovní cesta je někdy cestou pokusů a omylů, důležité je poučit se

Duchovní cesta je cesta životem, kdy se člověk neustále učí, co je správné, co už méně a co je výrazně rizikové. Je to hledání, poučování se z každodenních událostí. I ze zkušeností druhých. To vše už dávno víte. Mnoho z toho je popsáno v našich textech. Přesto se někteří ptáte se svojí nejistotou opakovaně na totéž. Jakoby se snažíte žít život NDC odtrženě od hmoty a hmotných událostí. Jít stále v houfu se všemi ostatními. Zkoumat, co udělají ostatní.

Zapomínáte pak mnohdy na svůj vlastní hmotný život. Někdy potřebujete řídit se i běžnými rozumovými a hmotnými důvody. Ne za každou cenu udělat to, co ten den udělají jiní lidé na NDC. Výsledkem vašich vnitřních nejistot vás se sebou samými je to, že dostávám denně několik emailů, které pokládám za zbytečné.

Takže závěr z toho. Každý z nás, co jsme součástí NDC, potřebujeme žít svůj hmotný život. Zaměstnání, partnerství, bydlení, atd. Mít chvíli času na sebe. Být do jisté míry samostatný, nezávislý.

Už to není tak, že dojdete na jedno problematické místo na povrchu Země a hned vypadnete z NDC. Už jste všichni relativně stabilní. Uděláte chybu a dostanete se na nevhodné místo, setkáte se se zatemněným člověkem? Budete to obvykle jasně vnímat na sobě, třeba na zesílení obvyklých nepříznivých projevů. Od toho to vše je, abyste se z chyb poučili a vícekrát je neopakovali. Není to proto, abyste se báli kamkoliv jít z vlastní vůle. Vlastně pak vůli za běh svého života chcete předávat do rukou druhých lidí? I toto je určitá vychýlenost, a sice vychýlenost do extrému podřízenosti ve všem.
 

Duchovní pozadí za mne vše ve hmotě nevyřeší

Není správné žít zcela odtržen od běžných hmotných událostí. Aby fungovala duchovní cesta, potřebujete mít v pořádku i svůj hmotný život. Zaměstnání, bydlení, dostatek základních prostředků na život, určitou životní perspektivu. Pak i ten vztah postupně přijde.

Toto vše mohu dát do pořádku správnými rozhodnutími, sledováním příležitostí, nepodceňováním vlivů hmotného života i mého hmotného okolí. Není ale správné se domnívat, že cvičení Pět Tibeťanů a omlouvání se za mne vyřeší vše ostatní. Příležitost nového zaměstnání, mé bydlení, atd. Že budu jen cvičit, omlouvat se, komunikovat a ideální zaměstnání mi přijde někdo nabídnout až domů.

Hmotný svět stále ještě funguje podle starých pravidel. Nemůžete očekávat, že za vámi samo přijde to, co si právě přejete. Například ještě nejste karmicky dočištěni na určitou hladinu potřebnou k tomu, aby určitá situace mohla nastat. Nejste dostatečně připraveni na nový vztah, protože jste ještě nedokázali ze svého nitra dostat ven ovládání, které k vám přicházelo v předchozím vztahu. Atd.

Potřebujete trvale usilovat o aktivní změnu sebe samých. O odstranění vychýlených starých návyků. Právě takto bojujete o nové příležitosti a možnosti v životě. Život je o snaze měnit se, stávat se den za dnem lepším člověkem. Je to o hledání a usilování, aby vše bylo jinak. Začít ovšem musíte sami se sebou.
 

© Jiří Novák, srpen 2017
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 204
  • 29
  • 23
  • 26
  • 24

Celkový počet hlasů: 306