Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články VII: 80 - 89 | 84F. Kam směřuje systém NDC - karmické události

84F. Kam směřuje systém NDC - karmické události

Jiří Novák Vloženo 19.7.2017
Jiří Novák

K publikování připravila a na web vložila Marie Mejdrová.


Požár výškového obytného domu v Londýně. Lesní požár v Portugalsku. Neobvyklé události v Česku. Proč se to vše děje? Duchovní pozadí a hmotná část světa nejdou zatím stejným směrem. Katastrofě na přelomu tisíciletí mohla zabránit pouze volba nového směru vývoje. Ze zkušeností už víte, jak funguje soustavná karmická očista. Bedlivě vážit, s kým a kde trávím čas. Situace ve Velké Británii? Neochota vzdát se karmicky nepříznivé minulosti. Šance na zastavení teroristických útoků? Co nejvíce deformuje současný vývoj? 

Kam nesměřuje a kam směřuje systém NDC

Toto je další část tématu 84. V něm jsme se zabývali rozborem toho, kam podle našeho vnímání systém Nové duchovní cesty v současném období nesměřuje a kam naopak směřuje.

V tomto šestém pokračování se podíváme blíže na některé nedávné neobvyklé události u nás a ve světě.   

 

Požár výškového obytného domu v Londýně

Sepisuji některé z denních zpráv v tomto období popisující neobvyklé katastrofické události místního rázu, které se odehrály v červnu 2017:

Dne 14.6.2017 vznikl zřejmě z důvodu vadné ledničky požár výškového domu v Londýně. Vlivem nevhodné hořlavé vrstvy ve fasádě byl během několika minut celý dům v plamenech a lidé neměli úniku. Bilance obětí bude zřejmě přesahovat číslo 80, protože jsou stále další nezvěstní. Viz článek

https://www.lidovky.cz/pocet-obeti-pozaru-domu-v-londyne-se-zvysil-na-79-totoznost-ma-policie-overovat-tydny-ga9-/zpravy-svet.aspx?c=A170619_131958_ln_zahranici_fas

V následné kontrole neprošlo 120 dalších obytných domů v Anglii požárními testy bezpečnosti fasády.

 

Lesní požár v Portugalsku

Naprosto ojedinělá, až nepochopitelná katastrofa, dopadla na další jedince v Portugalsku. Lesní požár, který začal 17.6.2017, zničil několik vesnic. Nejhorší ovšem bylo, když v místech, kde plameny obklopily nečekaně silnici z obou stran, se nepodařilo ujet desítkám aut. Výsledkem bylo více než 60 mrtvých.

https://zpravy.idnes.cz/lesni-pozar-portugalsko-08s-/zahranicni.aspx?c=A170618_035105_zahranicni_ane

 

Neobvyklé události v Česku

Na pražském Střížkově při středeční odpolední bouřce 28.6.2017 zasáhl blesk ženu. Záchranáři ji převezli do vinohradské nemocnice, řekl mluvčí Ondřej Franěk. Zásah člověka bleskem ve městě mezi domy je podle něj neobvyklý a ojedinělý, sám za 25 let v záchranné službě takto vážné zranění po blesku nepamatuje. "U té ženy došlo k zástavě životních funkcí, nicméně po poměrně dlouhé době oživování, se podařilo oběh obnovit. Žena byla předaná do nemocnice na Vinohradech," uvedl mluvčí. Podle Fraňka je v Česku bleskem každoročně zasaženo několik lidí, ale stává se to mimo města. "Obvyklá místa jsou hory, skály v přírodě, kde nejsou okolo vysoké stavby," podotkl.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/regiony/na-prazskem-strizkove-zasahl-zenu-blesk-ve-meste-nic-takoveh/r~9bfdf1685c3011e7897b0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor1&utm_term=position-3

Blesky uhodily v minulosti do lidí i na dalších místech Evropy. Odkazy jsou uvedeny na konci výše uvedeného zdroje na zpravy.aktualne.cz.

A další informace o možné příčině ze zdroje https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zasah-bleskem-ve-meste-pokud-se-clovek-pohybuje-a-ma-mokre-b/r~e5b70f905ccd11e793850025900fea04/

Profesor Josef Brechler z katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy potvrzuje, že se jedná o naprosto ojedinělý jev. K zásahům bleskem v naprosté většině případů dochází na rovných prostranstvích v přírodě…

"Problém nastává, pokud se člověk v bouřce pohybuje. Mezi chodidly, která se dotýkají země, nejsou nevodivá a odizolovaná, vzniká krokové napětí. To může způsobit, že do člověka praští blesk bez ohledu na to, že jsou kolem nainstalované hromosvody a v blízkosti stojí podstatně vyšší budovy," vysvětlil Brechler. Pokud by se žena nepohybovala, k zásahu by podle vědce nemuselo dojít.

 

Na pět dětí v Českém Rudolci u Dačic na Jindřichohradecku spadl vzrostlý strom. Jedno z dětí převezli záchranáři letecky s velmi vážným poraněním hlavy do nemocnice v Českých Budějovicích, toto dítě později zemřelo. Další dítě má vážné zranění hlavy. Zbylé tři děti mají oděrky a pravděpodobně jen lehčí zranění. Informoval policejní mluvčí a ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý. 

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/na-pet-deti-u-dacic-spadl-strom-dve-maji-vazna-zraneni-jedno/r~1d8d79765cd411e79c3f0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor1&utm_term=position-5

 

Proč se to vše děje?

JN: Centrální Karmo Nového vývoje, Přírodo, nebo kdokoliv další ze Spojených sil Světla, kteří stojíte v čele Nového vývoje, proč se tyto neobvyklé události dějí ve větší míře, než je obvyklé? Má to nějakou návaznost na energie Slunovratu 2017? Co nám to má naznačit? Jak na to máme reagovat? Co dalšího se očekává od nás, kteří jsme součástí cesty stabilního vzestupu? Děkuji. (Duchovní komunikace z 29.6.2017)

Energie z čela NDC: „Ano, vaše hmotná rovina, která je úplně dole na žebříčku světů a dimenzí, se doslova obrací naruby. To, co fungovalo celé věky, přestává vyhovovat. Vývoj celku (rozuměno hmotná rovina společně se svým duchovním pozadím) jde novým směrem a hmota se odmítá tomuto směru přizpůsobit. Přitom pro volbu směru jsou vždy prioritní postoje v duchovní části daného systému. Duchovní pozadí je prvotní a hmotná rovina, která je frekvenčně níže, je až druhotná. Tento zásadní princip se konečně začíná do vývoje opět navracet. Navrací se na konci období, kdy hmota určovala vše a duchovní pozadí bylo touto hmotou silně deformováno, ovlivněno až přímo ovládáno.

Do vašeho světa je však nezbytné konečně zavést původní řád. Kdy duchovní pozadí je prvotní a to, co je níže, je až druhotné. Hmota dole, která dospěla k velmi vysokému stupni ovládnutí temnými systémy, má však stále značnou rozhodovací sílu a jako obrovský vlak nechce za žádnou cenu uhnout na jiný směr vývoje. Ano, to je třeba konečně změnit. A protože starý vychýlený stav je zažitý dlouhými desítkami tisíc let, změna bolí a bude bolet. Není však jiná možnost.

 

Duchovní pozadí a hmotná část světa nejdou zatím stejným směrem

Svět se jakoby trhá ve dví. Duchovní pozadí již směřuje novým směrem, hmotná část světa se však odmítá tomuto novému směru přizpůsobit. Je to pak podobné situaci, jako kdyby z dvojice nohou běžného člověka každá chtěla jít opačným směrem. Výsledkem by nutně byl jakýsi pád v důsledku nezvládnutí pohybu. Něco podobného se teď děje i s vaším světem. Ze dvou jeho částí, hmotné i duchovní, chce každá pokračovat naprosto odlišným směrem. Výsledkem jsou pak nečekané zvraty, neobvyklé události. A energie Slunovratu ještě tyto vlivy určitým způsobem zesilují. Jakoby je více tlačí do zviditelnění. Zesilují tak důsledky toho, že hmotná a duchovní část vašeho světa doposud nejsou sjednoceny. Zatím se toto zviditelnění neděje z celkového pohledu. Prozatím jde jen o dílčí události v místech s přetrvávajícím větším karmickým zatížením.

 

Katastrofě na přelomu tisíciletí mohla zabránit pouze volba nového směru vývoje

Volba nového směru vývoje, vytvoření nové úrovně čistoty a etiky bez umělých pomůcek a magie, to byla jediná možnost, která ještě mohla zvrátit dosavadní nepříznivý vývoj ve hmotě. Vývoj, který už jednoznačně směřoval k totálnímu vítězství temné strany světa. Což by byl okamžik, který by pravděpodobně vyvolal totální zkázu a zničení všeho. A to nikoliv z nařízení nějaké karmické instituce. Ale jednoduše jako automatickou sebezáchovnou reakci celého systému světů ve Stvoření. Totální zkáza, která byla skutečně předpovídána na přelomu tisíciletí a věků, však ve skutečnosti nenastala. Nestalo se tak, protože u vás ve hmotné rovině planety Země byl skutečně nastoupen a zvolen zcela nový směr vývoje.

Zatím se jedná o nový směr nastoupený především v duchovním pozadí vašeho světa. A uzemňovaný hmotnými životy desítek tisíc obyvatel Země, kteří dosáhli světelného vzestupu. Aby mohlo jednoho dne dojít kompletně na celou hmotu, na všechny bytosti ve hmotném světě, bylo potřeba v prvé řadě napravit situaci v duchovním pozadí světa. A zadruhé, přinést lidem nové pravdivé informace o tom, jak toto duchovní pozadí skutečně funguje. Jaká tam doposud byla situace. A co především je nezbytné v prvé řadě změnit.

Toto se skutečně stalo, bylo splněno, veřejným publikováním informací na webových stránkách www.novaduchovnicesta.cz . Důsledky toho jsou již jasně patrné v duchovním pozadí vašeho světa. I v dalších rovinách, světech, dimenzích nad vaším světem i mimo něj.  Jen vaše hmotná rovina úplně dole zarputile odolává zásadním změnám. I do hmoty však změny potřebují dosáhnout. Tyto změny však budou přicházet postupně. Zpočátku ve velmi malých krůčcích spíše nenápadně. Později i ve větších krocích, které už začnou být viditelné. A to v různých oblastech fungování lidstva, planety Země a Přírody. Kapka ke kapce, až si jednoho dne člověk uvědomí, že ve srovnání s minulostí jsou už změny vlastně zásadní.

 

Ze zkušeností už víte, jak funguje soustavná karmická očista

Vy, co jste součástí cesty světelného vzestupu, a probíhá u vás každodenní soustavná karmická očista, už víte, jak duchovní zákonitosti fungují. Pokud se někdo z vás nechtěl dobrovolně vzdát svých zásadně vychýlených postojů z minulosti, nebyl ochoten vydat ze sebe při očistách dávné magické schopnosti, pak jeho karmická očista byla doprovázena nepříznivými projevy. Jako jsou nejrůznější vychýlení ve hmotné, psychické i duchovní oblasti. Návaly negativních destruktivních myšlenek, až případně pocity deprese. Dále pocity silné zdravotní nepohody, až silnější zdravotní projevy, jako je například srdeční arytmie, bolesti hlavy, migrény, nepříznivé stavy dalších orgánů, apod. A také doprovodné ne právě příznivé události. Například dílčí dopravní nehoda, která skončí mírně nebo i vážně poničeným autem, ale bez vážnější zdravotní újmy. Ztráty majetku, ztráty postavení, příležitosti, apod.

Podobné je to i s vaší hmotou. Hmotná rovina jako celek odmítá přizpůsobit se novému trendu. Odmítá přijmout do sebe nové světelné energie, vydat ze sebe vše temné, neharmonické a přizpůsobit se nové etice fungování. A hmotná rovina, to jsou především lidé, kteří ráz fungování ve hmotném světě určují. Právě mnozí lidé se nechtějí vzdát vychýlených postojů. Pak jako při karmické očistě přicházejí na řadu výrazně nepříznivé události, které se těchto osob dotýkají. Takové události se však mnohdy nedotknou pouze jednotlivce, ale zasáhnou celou oblast. A doplatit na to může každý, kdo se náhodně (nebo řízením svého osudu?) do této oblasti dostal. Takového typu událostí jsou výše zmíněné požáry v Portugalsku, Londýně, i třeba náhodné údery bleskem. Úder bleskem mohl například přivolat jeden jediný člověk v rámci postižené skupiny. Na ostatní to pak dopadne jako kolektivní nebo místní karma. Jako důsledek toho, že byli v určitém čase na místě, které bylo pro ně nevhodné.

 

Bedlivě vážit, s kým a kde trávím čas

Pro vás, co jdete cestou stabilního světelného vzestupu a vlastně i pro kohokoliv dalšího, toto může posloužit jako zásadní varování. Bedlivě važte, na jaká místa v tomto období jedete. S jakými lidmi budete společně ve skupině trávit svůj volný nebo i pracovní čas. Riziko minulosti na daných místech vystupuje v dnešní době do popředí více, než kdykoliv předtím. Vždy je jednodušší být doma v prostředí, které svým mnohaměsíčním úsilím udržuji ve stabilní očistě.

Rizikem jsou cesty do jiných států. Zejména do oblastí typických nestabilitou, zásadními výchylkami v etice společenských činností. Nebo do míst stále ještě zatížených extrémní nahromaděnou karmou z minulých dob. Typickým příkladem je Egypt, kolébka dávné magie, kolébka energetické moci a energetického vlivu pyramid na celý svět. I některá území, která byla dříve součástí území dávné Atlantidy. Kde probíhalo ovládání člověka člověkem magií. Kde se dělo mentální znásilňování celých skupiny obyvatel duchovními energiemi. Kde existovaly Chrámy obětování a krásy, které z otroků a někdy i běžných občanů vytvářely působením duchovních energií a magie bytosti bez vlastního vědomí. Které byly poté řízeny na dálku ze společného centra, aby plnily přicházející příkazy. Takové bytosti byly využívány k běžným pracovním náročnějším činnostem, například práce na poli. Dále byly využívány jako bojová monstra, nástroje na zasahování proti jednotlivcům nebo skupinám, které se odchýlili od cesty naplánované centrálním režimem. Ano, je toho hodně.“

 

Situace ve Velké Británii?

JN: Napadlo mne, co zvláštního z minulosti můžeme najít v Londýně? Když právě tam se dějí silně nepříznivé události – teroristické útoky, požár? Z Wikipedie lze dokonce vyčíst, že již v roce 1665 tam udeřila morová epidemie, které padlo za oběť odhadem 100 tisíc obětí. Pak přišel následný obrovský požár v roce 1666. Podle úvah mohl být považován za vypálení tohoto nebezpečí. Přestože při něm přišlo o domov více než 100 tisíc obyvatel. Přestože byla zničena celá historická část Londýna, 13 tisíc domů, 87 chrámů. Mor však byl definitivně zažehnán. Drobní živočichové rozšiřující mor, například blechy, vši a třeba i potkani, byli kompletně vypáleni. A staré londýnské centrum? Bylo výsledkem dlouholetého panování římské moci, římského majestátu a rozmachu. Římské magie a nadvlády nad okolními zeměmi. A zřejmě i zrady některých z původních obyvatel Londýna, bývalých vládních špiček, které toto ovládnutí Římem dopustili, svými rozhodnutími odstartovali.

A co dnešní požár a teroristické útoky v Londýně? Jakoby více problémů než v jiných evropských zemích a městech? Co je pro dnešní Londýn nejzásadnější? Z Londýna jako centra Velké Británie vzešla iniciativa rozbití Evropské unie, která se snaží sdružovat státy Evropy v jeden optimálně fungující celek. V doposud alespoň na první pohled jednotné Velké Británii vzniká najednou rozkol. Skotsko se odmítá podřídit. Také v Evropě se tímto krokem posílily rozkladné tendence, které zatím další státy ve volbách zažehnaly. Některé komentáře naznačují, že Británie odloučením od Unie více ztratí, než získá. Že lepší pro Británii i Evropu by bylo vzít tento krok zpět, dokud je ještě čas. Že odpůrci Unie neměli objektivní informace o tom, co vše bude následovat. Co k tomu říkají Síly Světla vedoucí vývoj?

Energie z čela NDC: „Samozřejmě, i podle energií lze poznat, že Evropská unie nefunguje vždy optimálním způsobem. Ale v současném světě přináší jedinou rozumnou alternativu autoritativním režimům známým z vaší historie 20. století. Správné je Unii spíše rekonstruovat na nových základech, nikoliv však rozpustit, rozehnat. Dát tak zelenou extrémním politickým silám a takto reagovat na chyby, kterých se řídící orgány EU dopouštějí.

Je to jako v manželství. Jeden z partnerů dělá zásadní chyby, až tím znemožňuje společné svobodné soužití? Tak přece nebudu hned manželství likvidovat. Napřed by měl přijít první pokus. Důkladné vysvětlení situace z vyššího nadhledu. A poté důrazná snaha o nápravu pravidel, a to společným jednáním obou zúčastněných. Pokusem o vybudování společných nových podmínek, které by umožnily pokračování svazku. Takových podmínek, aby žádná ze stran ve svazku nevnímala zásadní újmu. Aby nové podmínky byly spravedlivější pro všechny účastníky svazku.

Krok Velké Británie však nepřinesl pozitivní změny k lepšímu. Ale spíše naopak posílil nepříznivé zatemněné energie rozkladu, chaosu. Takže i toto může být důvodem, proč právě Londýn je v poslední době místem vysoce nepříznivých situací a událostí.

 

Neochota vzdát se karmicky nepříznivé minulosti

V problematické situaci se nacházejí a i nadále budou nacházet jednotlivci, kteří sice usilují o světelný vzestup a jsou součástí vzestupné světelné duchovní cesty. Ale i přes všechny impulsy, náznaky, nepříznivé osobní stavy, se nechtějí vzdát skrytých osobních ambicí vynořujících se z minulosti a s tím často spojené magické výbavy. Týká se to například určitého předvídání budoucích jevů, schopnosti manipulovat s druhým člověkem, urvat do společného partnerského svazku toho, koho jsem si vybral, případně nenápadně přimět jiné osoby k volbě určitého rozhodnutí, které by bylo příznivé pro mne. Tito jedinci už byli energiemi ze špičky NDC ze systému Nové duchovní cesty vytlačeni. Celkové vyladění jejich bytosti se skokově snížilo.

Pokud člověk nezvládne projít karmickou očistou z určité minulosti na dané úrovni svého vnitřního vyladění, nemůže pokračovat v dalším frekvenčním vzestupu. Naopak, správné je sestoupit dolů k nižším frekvencím, kde bude pro něj jednodušší problém dořešit. A pak teprve se bude moci vrátit zpět nahoru k vyšším hladinám čistoty.

A výsledek u těch, kteří karmickou očistu dočasně na určité hladině nezvládli? Někteří se změnili, dokázali se vzdát dávné karmické výbavy a překonali své dřívější vychýlené osobní postoje. Vůči sobě samým, vůči rodině i vůči dalším bytostem. A dostali proto šanci návratu. Další stále ještě pokračují ve vychýlených osobních postojích a zůstávají i po několika měsících mimo hranice NDC.“

 

Šance na zastavení teroristických útoků?

A co další teroristické útoky. Každý by si přál, aby nový karmický systém dokázal zastavit plánovaný teroristický útok ještě předtím, než dojde ke skutečnému masakru. V poslední době se skutečně stalo, že několik teroristických útoků bylo takto zastaveno. Před anebo už během akce. Jsou to náhody? Nebo by to mohlo naznačovat, že v tomto směru se již některé změny ve hmotné rovině začaly zviditelňovat?

V textu https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/porazeji-teroriste-evropu-o-zmarenych-utocich-nic-nevime_393543.html  se píše:

Krok za kulisy - Porážejí teroristé Evropu?

Evropa jako by prohrávala boj s terorismem. Útoky se odehrály ve Francii, Německu či v Belgii, lidé je viděli takřka v přímém přenosu. Už ovšem neviděli, kolik útoků zmařily zpravodajské služby. Možná jich je dokonce víc než těch vykonaných. Jenže veřejnost se o tom nedozví, nebo až s mnohaletým zpožděním.

 

A dva nejnovější příklady zmařených útoků?

https://zpravy.idnes.cz/saudska-arabie-utok-terorismus-bomba-dsw-/zahranicni.aspx?c=A170623_222634_zahranicni_pmk :

Saúdové zmařili teroristický útok v Mekce. Jeden z útočníků se odpálil - 23. června 2017

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/mala-exploze-muz-s-pasem-vybusnin-neutralizovan-policie-vykl/r~a05c3a1e55ee11e7a6500025900fea04/ :

Vojáci na bruselském nádraží zmařili pokus o útok. Atentátník se snažil spustit výbušné zařízení - 21. 6. 2017
 

Další zmařené útoky ukáže vyhledávač po zadání například slov „zmařený teroristický útok“.
 

Centrální Karma Nového vývoje: „Tyto situace změřených útoků jsou pouze ukázkou toho, jak by to mohlo a také mělo v budoucnu fungovat. Zatím to ještě není zcela běžná situace, která se bude vždy opakovat. Tentokrát se příznivé energie dokázaly seskupit tak, že útok byl zmařen. Takovou jistotu však zatím ještě naplno nemůžete mít. Toto by však mohl být bod, ve kterém dojde ke zviditelnění toho, že vývoj ve hmotné rovině Země se zásadně mění.“

 

Co nejvíce deformuje současný vývoj?

JN: Které temné systémy přímo ve hmotě nebo v duchovním pozadí za hmotou nejvíce deformují současný vývoj?

Příroda: „Z mého pohledu nejvíce zatěžují planetu Zemi hromadné zásoby zbraní hromadného ničení. A zejména vysoce nehumánní chemické a bakteriologické zbraně, s jejichž používáním některé země doposud koketují. Vývoj by se mohl zásadně pohnout, pokud by tyto zásoby zmizely, a to jakýmkoliv způsobem. Není však reálné, že by k tomu mohlo v blízké době dojít nějakou dohodou zúčastněných stran. Spíše připadá v úvahu jejich zničení, vyřazení jakousi vyšší mocí, duchovní institucí, která bude pro takový krok disponovat dostatečnou silou.

Na druhém místě jsou pak skryté metody ovládání, zneužívání a manipulace s druhými lidmi. Sem patří jednak veškeré formy dávného umění magie, které na Zemi stále ještě existují. Jejich projevem je například nevědomé vysávání, parazitování, uvnitř rodin. A dále vysávání v zaměstnáních i na jiných rovinách, kde se lidé setkávají.

Lidé, kteří jsou součástí cesty světelného vzestupu, jsou schopni tyto pokusy při kontaktech s druhými lidmi na sobě vnímat. Tyto vysávací snahy registrují na mnoha místech. Od běžných obchodů, dopravních prostředků, až po místa společné rekreace, sportovní akce. To je to, co zde běžně existuje a je to dáno přenosem z dávné minulosti.

A pak jsou tady řízené metody ovládání obyvatel využívané tajně některými státy. Počínaje fluorem přidávaným do potravin a prostředků denní spotřeby (zubní pasty), což poprvé zavedl Hitler a po něm to po válce převzala většina světových zemí. Dále podprahovými energiemi v televizním vysílání, v rozhlasových, mobilových i jiných energetických sítích. Ve skrytém mikrovlnném vyzařování určitých zařízení sloužících výhradně k manipulaci a ovládání.“

© Jiří Novák, červenec 2017
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 190
  • 24
  • 24
  • 26
  • 24

Celkový počet hlasů: 288