Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články VII: 80 - 89 | 88C. Bez duchovní komunikace se neobejdeme

88C. Bez duchovní komunikace se neobejdeme

Petra Nováková Vloženo 10.2.2020
Petra Nováková

Text připravila k publikování a vložila na web Marie Holoubková


Vlastní aktivní přístup versus pasivní čekání. V čem nám duchovní komunikace pomáhá. Duchovní komunikace je i formou energetické očisty. I pět minut denně je podpora. Jak začít duchovně komunikovat. Zapisování duchovní komunikace. Bytostem se mnohdy nechce vyjet ze zavedených pořádků. Vlastní komunikace o aktuální situaci je nenahraditelná. Principy a skrytá úskalí poloautomatické karmické očisty. Poloautomatická očista může někdy naznačovat stagnaci.


Duchovní komunikace na NDC je velmi důležitá, i když ji stále mnoho lidí nepřikládá ten správný význam. Nebo si myslí, že se bez ní může klidně obejít.

Duchovní komunikace nám pomáhá držet se toho, co je pro nás důležité. Spojené Síly Světla nás směřují k tomu, co máme řešit, v čem se posouvat. Když jsme aktivní, sami se ptáme, náš vývoj je tím pádem plynulejší. Což se odrazí i na hladším průběhu hmotného života. Není tak krkolomný, s různými nepříznivostmi.


Vlastní aktivní přístup versus pasivní čekání

Ve vícero textech na tomto webu již bylo pojednáno, jak je důležité vyladit, kdy být otevřen impulzům a přijímat, nechat se vést a kdy naopak zapojit vlastní aktivitu a být aktivní. Nejen pasivně čekat. Žádný extrém není vhodný. Stále je vše potřeba vylaďovat. A nejlépe je tyto dvě stránky neustále doplňovat, používat najednou. Tedy být otevřen impulzům, přijímat je a zároveň být aktivní v jejich uvádění do praxe a jít impulzům do určité míry vlastní aktivitou vstříc.

Například chci novou práci? Hledám, vybírám, odpovídám na inzeráty, posílám životopisy. A zároveň vnímám impulzy, kam se podívat, kde hledat, tipy od druhých, kde je volné místo, atd.

Impulzem je tady obecně myšlen určitý podnět, v nejrůznější formě. Jak duchovní v podobě inspirace, myšlenek, intuice, informace z duchovní komunikace, duchovního vnímání. Tak hmotný – z okolí, od dalších lidí, v podobě myšlenky v nějaké knize, článku, citátu. Nějaká událost, nehoda, náhoda, která se mi stane. Opakující se druh nepříjemné situace. Fyzická bolest, velký duševní neklid. Příležitost, které se mi dostane nebo naopak kterou ztratím. Atd.

Jakmile je člověk jen pasivní, stále na něco čeká, pak je spíše strkán, tlačen. Což mnohdy nemusí být v různých situacích a při různých událostech ve hmotě příjemné. Jak psala Dana Divišová ve své komunikaci o připravenosti na podporu, na energie, na změnu – viz text  Jedině vy jste zodpovědní za to, jak se cítíte a jak myslíte


V čem nám duchovní komunikace pomáhá


Komunikace nám pomáhá pochopit, proč se nám toto a toto stalo. Proč máme například s tímto problém, proč jsme se kopli, proč se nám určitá věc nepovedla. Co zlepšit. Proč jsme přišli o peníze, proč jsme si udělali škodu na autě, proč jsme havarovali. Na co jsme tím upozorňováni.

Zbrklost, vehemence nesprávným směrem, nedostatek obezřetnosti, nepozornost jsou jen vnější chyby, které projev umožnily. Ale pravá příčina leží daleko hlouběji. Většinou ve vztahu k sobě, viz např. Luisa Hay, kniha Miluj svůj život. Nehoda může být forma trestání sama sebe, pocit viny. Jak je nehoda velká a jaké má následky odráží, jak závažná je situace.

Spojené Síly Světla nám posílají impulzy jako varování, abychom se zastavili a zamysleli, co děláme špatně. Čím jsme si danou situaci přitáhli. Jaké máme myšlenky, pocity, postoje vůči sobě, druhým, okolí.

Také nám komunikace společně s intuicí poradí, když se potřebujeme rozhodnout v důležitých věcech. Například jaké zaměstnání zvolit, jaký byt. Kam je vhodné jít, jakou akci navštívit, jaké místo zvolit na dovolenou… Čemu se naopak raději vyhnout. Komunikace pomůže zjistit i například jaké potraviny, oblečení, šperky jsou pro mě nevhodné.

Člověk se naučí ve všem, co dělá, být zároveň i naladěn na duchovní pozadí. Nežije proto jen hmotný nebo duchovní život, podle toho, jaká část dne zrovna je, nebo podle toho, co dělá.

Spojené Síly Světla nás vedou prostřednictvím impulzů, ale přímá komunikace pak dokáže vše daleko lépe rozvinout a zpřesnit.
 

Duchovní komunikace je i formou energetické očisty


Komunikace je jako relaxace. Čas pro sebe, kdy se zklidním a jsem schopen přijímat impulzy, nápady atd., které je při běžném pracovním tempu daleko těžší přijmout. Ale postupným cílem je samozřejmě umět přijímat impulzy i v běžném provozu. Obě roviny propojovat. Tedy žít hmotně duchovní život. Což nám pak usnadňuje práci, život, mezilidské vztahy, pomáhá vyvarovat se zbytečných chyb atd.

Duchovní komunikace je zároveň, stejně jako například čtení textů na webu NDC, jako forma menší energetické očisty. Naladíme se tím na Spojené Síly Světla, které nás tak energeticky podpoří, povzbudí. Jsme v harmonii, v energiích, které společným propojením plynou. A pomáhají uvolnit, co jsme ten den/v poslední době na sebe nabalili. Ať už z vlastních karmických vrstev nebo z okolí. Je to jako promytí čistými energiemi, které v nás zanechá příjemný, úlevný pocit.
 

I pět minut denně je podpora


Není potřeba přijímat dalekosáhlé proslovy či kdovíjaké projekty atd. I 5 minut denně je podpora. Stačí i běžné připomenutí toho, co je pro nás důležité. Stačí i pár vět.

A že byste je vymysleli i hlavou, intelektem? I to se do určité míry může zdát. Zvlášť v začátcích zkoušení duchovní komunikace. Kdy nám nepřicházejí informace, na které není naladěn náš přijímací kanál. Často také to, co rozumově víme, potřebujeme připomenout, abychom na to skutečně zaměřili svou pozornost. Myšlenkově můžeme tedy někdy vnímat to podobné, co nám přichází v duchovní komunikaci. Ale pouze za předpokladu, že jsme právě dostatečně vyladění, zharmonizovaní. Tedy naše myšlenky a pocity, které můžeme považovat za rozum, jsou zároveň intuicí. A Rozum s námi v dané chvíli spolupracuje.

Každý má však jiné pole působení a určité momentální limity dané doposud nabytými zkušenostmi a vědomostmi, současným duchovním vyladěním. Proto rozum nemůže vymyslet to, co přichází duchovní komunikací. Pokud jsme otevření a rozumem si informace z duchovního přenosu neblokujeme. Nefiltrujeme je podle toho, co se rozumu zdá přijatelné.

Proto je důležité, aby se duchovní komunikace stala běžnou součástí našeho denního režimu. Ten pocit zklidnění, vyladění a podpory nám pak chybí, když si na ni nenajdeme čas. Je to podobné jako s cvičením. Když cvičíme a pak přestaneme, chybí nám to. 

Bez pravidelné duchovní komunikace nás nepříznivé okolnosti vnitřně více rozhazují, protože jim neporozumíme a nezpracujeme je správně, přesně, včas, dostatečně apod. Pomalu se snižuje naše vnitřní harmonie. Přijímáme pak automaticky nižší duchovní impulzy. Atd.

Duchovní impulzy k tomu, co je a co není vhodné, můžeme dostávat všude. Ale potřebujeme se tomu otevřít. A trénovat to.


Jak začít duchovně komunikovat


Každý kanál se nejprve musí zprůchodnit. A vše je potřeba se cvikem učit, trénovat.

Někomu vyhovuje učit se pokládat otázky, na které lze odpovědět ano/ne. A vždy pak položit i kontrolní doplňkové otázky, na které odpověď potvrzuje to, co mi vyšlo v první otázce. Například: Mám jít na tu akci? A poté: Mám zůstat doma?

Na začátku mi to stále nešlo, nebylo to 100 %, ano/ne byl problém… Tak jsem se duchovní komunikaci spíš vyhýbala. A vymlouvala se na to, že mi to nejde. A pak přišel jasný impulz od někoho druhého. „Tady máš tužku, papír, tento kámen - bytost má pro tebe nějakou informaci. Je potřeba ji přijmout. A je to tvůj úkol.“ Nebylo vyhnutí. A najednou to šlo.

Každý z nás potřebuje určitý tlak, nebo spíše impulz, který ho donutí přestat se bát, anebo jít do něčeho, i když si nevěří apod.

Nejde začít ve chvíli, kdy to umím. Ale začít s tím, že to neumím, a postupně to vylepšuji. Jako když se dítě učí číst a psát. Nakonec to také zvládne. Stejně jako my, když nejprve bereme nejistě tužku, napíšeme pár slov či vět anebo nic a postupně se zlepšujeme. Až přijímáme souvislé věty, odstavce, sdělení.


Zapisování duchovní komunikace


Komunikaci je vhodné psát na papír, do sešitu. Mít ho všude s sebou, abych se vždy mohl/a zeptat, využít volnou příhodnou chvilku.

Ptát se jen tak bez papíru nemá dostatečný efekt. Protože myšlenek, co projdou hlavou, je mnoho. Bez usměrnění proudu myšlenek díky psaní, je obtížné přijmout přesně, co je třeba. Navíc při psaní tužkou mám pak i zpětnou kontrolu napsaného. A když si to po sobě přečtu a byly by tam podivnosti, např. informace nebo vlivy z vlastních karmických vrstev, nějaké nepřesnosti, neharmonie, či něco zatemněného, co se mohlo na nás napojit, takto to poznám daleko snáze.

Někdo duchovně komunikuje i rovnou do počítače. To je vhodné v situaci, kdy už komunikuji lépe a posílám komunikace někomu dalšímu pro informaci nebo ke zpracování, nebo potřebuji rychlejší psaní než rukou.

Přesto, i když komunikuji do počítače, je vhodné využívat občas i papír a tužku. Z mé zkušenosti je napojení trochu jiné. Více přirozené než přes počítač. Kontakt skrze techniku může duchovní přenos ovlivňovat, jako kdyby tam byl článek navíc. Což je jiné, než když mám jen svou tužku a papír a nic dalšího, žádný přístroj není do mé komunikace zapojen. U psaní vlastní rukou může mít člověk větší kontakt sám se sebou. Proto je komunikace přes papír více přirozená, a napojení na Přírodu atd. může být silnější.


Odkazy na články o duchovní komunikaci:
34A. Komunikace s duchovními bytostmi a institucemi34B. Komunikace na Nové duchovní cestě60A. Nezbytnost duchovní komunikace na světelné cestě60B. Telepatie a další formy duchovní komunikace
60C. Jak správně začít duchovně komunikovat60D. Nech do sebe vstoupit Světlo – počátky duchovní komunikace60E. Rozhovory s přírodními andělyBytostem se mnohdy nechce vyjet ze zavedených pořádků


PN: Spojené Síly Světla, máte pro mě v tomto ohledu ještě nějaké informace, které by bylo vhodné sdělit ohledně důležitosti komunikace? (Duchovní komunikace z 27.7.2019)

Centrální Karma: „Je mnoho věcí, které můžeme každému sdělit, ale jen málo bytostí je připraveno přijmout taková slova. Buď z důvodu, že samy duchovně nekomunikují, dávají si tam nějaké bloky, aby nemusely. Nebo se třeba brání určité změně a tato slova ani přijmout nechtějí. Kdyby se jim to řeklo, budou se bránit. Přít, možná i zlobit.

Ale je to tak. Protože každá změna znamená něco udělat, něco změnit. A bytostem se mnohdy nechce vyjet ze svých zavedených pořádků, které nějak fungují. Něco si „chrání“, nechtějí pustit. Dokonce budou raději nadávat, že to a to nejde. Stěžovat si, proč se tohle děje zrovna mně. Dostávat se do situací, kdy budou zdánlivými oběťmi, aby si tuto pozici dál mohly držet. Protože z ní plynou nějaké výhody.

Každý člověk nejprve musí chtít něco změnit, něco udělat, něco přijmout, aby byl otevřen tomu, co přichází.

Pokud má sám vlastní blokace, nepřijde nic. Což není žádná výmluva. Odstranění bloků je zas a jen o praxi. Tedy sednout si a přijmout informaci, která v komunikaci přichází. Až se vyladím natolik, že budu schopen přijmout například i to, co slyšet nechci. Zachovat si neutrální pozici, nadhled.

Komunikace vám dává určitý pocit svobody. Můžete se najednou zeptat na více věcí, které se vás týkají.

Někdy se můžete špatně ptát, proto odpověď nepřichází, nebo se ptáte na něco, co vám nepřísluší. Anebo také zatím nemusíte být připraveni odpověď přijmout. Navíc jde-li například o složitou a dávnou minulost, je velmi těžké přijmout objektivní skutečnost. Nezkreslenou vlastním rozumem, či zkresleným pohledem, jaký např. tehdy naše bytost na danou situaci měla.

To vše hraje roli. A jsme-li vychýlení, i naše komunikace taková může být. Proto je vhodné komunikovat např. po cvičení Pěti Tibeťanů, po očistě, v přírodě pod stromem…

A jde-li o zásadní věc, je dobré nechat si vykomunikované informace ověřit, abych se nemýlil. S člověkem s vyšším duchovním nadhledem, stabilním na NDC. Že má komunikace nebyla zkreslena mým přáním, či strachy, vědomostmi a zprávami z běžné hmotné roviny, kterými v danou chvíli disponuji atd. Hlavně pokud jde například o zaměstnání či bydlení nebo jiné rozhodnutí, které bude mít zásadní dopad na můj život.“


Vlastní komunikace o aktuální situaci je nenahraditelná


Stejně však je pak nejzásadnější naše intuice, prosit Spojené Síly Světla o aktuální impulzy, co je pro mě vhodné atd. Protože já se nacházím v dané situaci. Mám o ní nejvíce informací a také nejlépe vím, na co se cítím. Jsem v centru dění. Mám tedy největší předpoklady pro to, přijmout nejlepší informaci. Proto je vlastní komunikace tak zásadní.

A proto je důležité komunikovat často, protože situace se neustále vyvíjejí a další postup záleží na informacích, které jsou právě dostupné. Dnes může pro nás jako nejlepší varianta být jedno, na základě toho, čím procházíme, jak jsme uvnitř silní, srovnaní, připravení… A za pár dní, když se lépe vyladíme, srovnáme, posuneme, najednou je pro nás lepší jiná varianta, které jsme se např. předtím báli, byla by to velká změna. Teď už jsme však připraveni tuto možnost přijmout.

Tedy např. i výběr bytu a zaměstnání se zhodnocují na základě aktuálně dostupných informací. Někdy vše může vypadat dobře. A najednou se objeví nová skutečnost, nový úhel pohledu, které danou záležitost staví do nového světla. A už to není tak vhodné, nebo je to dokonce zcela nevhodné.

Také mohlo být potřeba, aby určitý proces proběhl, bytost se pročistila s danou záležitostí, situací, či s člověkem, umožnilo jí to posunout se dál, něco si zpracovat, pochopit, obnažit rezonancí karmické vrstvy ke zpracování s daným tématem, něco se naučit. A poté je vhodné již něco jiného.

Komunikace je jako podpora, jako světélko, které nás může lépe vést. Pokud ji rozvíjíme. Protože vše, co se nepoužívá, postupně zakrní. A my tuto schopnost buď ztrácíme, nebo se ji nikdy pořádně nenaučíme. Jako když se chceme naučit cizí jazyk a tuto dovednost si udržet i nadále.

Principy a skrytá úskalí poloautomatické karmické očisty


PN: Spojené Síly Světla, co mi ještě můžete říci ohledně poloautomatické očisty, jaké má principy?  (Duchovní komunikace z 27.7.2019)

Centrální Karma: „Dosažení poloautomatické očisty má více zákonitostí. Tou zásadní a hlavní je vlastní práce na sobě, jak již uvedla Dana ve své komunikaci. Tedy je to odměnou, darem za vlastní vynaložené úsilí.

Jakmile je bytost lépe vyladěná ve vztahu sama se sebou, tedy ohledně vlastního sebevědomí, většinou obvyklé záležitosti zvládá více v klidu. S nadhledem. Protože nemá tendenci sama sebe ponižovat, nedůvěřovat si atd.

Problém ale při takovémto přístupu přichází tehdy, kdy bytost má tendenci být přesvědčena o tom, že vše ví a umí nejlépe, apod. Že si nejlépe poradí sama, impulzy z okolí považuje za nepotřebné, či zatěžující, nevěnuje jim pozornost. Stačí i náznak takových pocitů. Pokud takto přechází do nadřazenosti vůči druhým, a/nebo přílišného individualismu, výsledkem při obnažených těžkých karmických vrstvách může být propad v očistě, v duchovním vyladění.

Vyladěnost vztahu sama se sebou může být někdy jen zdánlivá. Přitom uvnitř dřímá skrytý problém v postoji. Bytost má např. tendenci za všech okolností, situací spoléhat jen sama na sebe. I přesto, že se už u ní vyskytují různé negativní myšlenky, stavy, propady, vnitřní nespokojenost. Namísto řešení s někým k tomu pověřeným nebo podělením se o tuto skutečnost, bytost nalhává sama sobě, že vše je v pořádku. A takto vystupuje před druhými i sama před sebou. 

Nebo vybujelé ego je tak silné, že bytost o sobě, svých rozhodnutích nezapochybuje, přesto, že se jí již zhoršuje karmická očista, přicházejí nepříznivé hmotné události. Třeba i varování od někoho dalšího. Namísto řešení však prosazuje vlastní tendence, vlastní přesvědčení. Odsunuje stranou, podceňuje či dokonce ignoruje tato varování. 

Tedy stále je nutné na sobě pracovat, vylaďovat se do zdravého středu mezi opačnými extrémy. A hlavně na hmotné rovině měnit své myšlení, postoje, přístupy sám k sobě, i k druhým. Protože pokud se chovám vychýleně k druhým, zákonitě je nějaký důvod uvnitř mě, proč se tak chovám, z čeho to vychází a co je potřeba nastavit jinak.

Naopak, zdánlivě náročnější očista může probíhat u lidí, kteří mají tendenci se podceňovat, nedůvěřovat si, shazovat se atd. Protože ti jsou hodně ovlivňováni tím, co se jim obnažuje z karmických vrstev. Situacemi, které se jim v životě dějí. Kdy se chovají často příliš podřídivě a pak ve vypjatých situacích vybuchují, jdou do nadřazenosti a třeba až agrese. Tedy do opačného extrému.

Ten, kdo je příliš podřídivý, je jako otloukánek. Přitahuje samé nepříjemnosti, lidé se po něm vozí atd. Zatímco ten, kdo je více sebevědomý, takové věci tolik nepřitahuje, jeho slabé stránky mohou být více skryté.

Proto je důležité zásadně zapracovat na postoji k sobě. Přijímat sám sebe. Být pevnější, stabilnější ve hmotě. Být si vědom své hodnoty. Dělání drobných věcí, které mě posílí, zvednou sebevědomí. Například plnění malých, postupných, cílů, které mi přinesou radost, že jsem to dokázal. Pomoci může např. i běh v přírodě, cvičení, posilování…

Pak je ještě i jiný průběh očisty u lidí, kteří se více setkávají s dalšími jednotlivci na NDC. Mají tím pádem více impulzů, kam se posunout, na čem pracovat. Předávají si mezi sebou zkušenosti. Očista je u nich pak rychlejší, častěji se obnažují karmické vrstvy. Než u člověka, který není téměř s nikým v kontaktu nebo jen málokdy, žije si v tom svém. Nemá častou zpětnou vazbu od někoho, kdo podobné situace poznal blíže v každodenním životě. Navíc třeba příliš nečte ani aktuální texty na webu NDC. Tam pak očista může běžet pomaleji, méně plynule. A může tak mít paradoxně poloautomatickou očistu častěji. Protože zkrátka nejsou impulzy, silnější energie, které by dotyčnému mohly odkrýt zásadnější karmické vrstvy. Ty zatím zůstávají skryté. Proto se může zdát, že člověk vše zpracovává bez problémů, s nadhledem. Ano, vše, co se mu obnažuje. Ale v takovém případě toho nemusí být mnoho.

A bytosti to také může takto vyhovovat. Někdo při dlouhodobé poloautomatické očistě ztrácí obezřetnost a nemá takový motiv měnit, vylaďovat svoje postoje ve hmotě. Časem se však může začít projevovat stagnace, a když se s ní nic nedělá, vede k postupnému pádu.

Mnohdy se pak stává, při nějakých setkáních, nebo když se bytost začne více stýkat i s dalšími bytostmi na NDC, že najednou se její očista zrychlí, obnažuje se jedna karmická vrstva za druhou a bytost je tlačena i ve hmotě měnit, co bylo doposud skryté.

Dále, každá bytost má jinou „zásobu“ karmických vrstev. Pokud toho v minulosti měla na svědomí více, dělala větší chyby, přehmaty, byla silně ovládána, je to starší bytost, zastávala častěji vyšší pozice s větší zodpovědností, atd., má logicky náročnější očistu.“
Vysvětlující poznámky Jiří Novák:

Poloautomatická očista může někdy naznačovat stagnaci
 

Během zprostředkování karmické očisty se setkáváme s nejrůznějšími situacemi. Poloautomatická očista může někdy naznačovat stagnaci. Nedostatečnou každodenní práci na posilování světelných základů své bytosti. Člověk zanedbal pravidelné cvičení Pěti Tibeťanů, třeba jej vynechal na řadu dnů. Nebo přestal sledovat kvalitu své stravy a živiny, které ve stravě denně do těla dostává. Pak se jednoduše karmická očista jednoho dne zastaví.
Možná by se někomu líbilo takto přežívat bez další aktivní práce na sobě. I nadále být součástí vzestupné duchovní cesty, a přitom přestat plnit své každodenní činnosti, které jsou předpokladem, aby na této cestě postupoval dál. Pro takové jedince nemám dobrou zprávu. Taková stagnace sice nějakou dobu vydrží. Možná i pár týdnů. Ale dříve nebo později přejde v pomalý pád. Člověk začne ztrácet vyladění a po nějaké době přestává být součástí NDC.
Přitom může být v klidu, v pohodě. Nic zvláštního na sobě nevnímá, karmicky se nečistí. Nepříjemné doprovodné jevy karmické očisty jsou pryč. Může si pak myslet, že jeho další světelný vzestup je i nadále v pořádku.

Jak takové situaci předejít? Pravidelně být v kontaktu s dalšími lidmi na NDC. Impuls, že něco není v pořádku, mu může přijít i přes ně. Lidé na NDC si obvykle při setkání s ním všimnou změn na jeho chování. Začnou vnímat, že se začal chovat jinak. Začaly se u něj objevovat prvky chování, které ke světelné cestě nepatří.


Pojem poloautomatická očista je vysvětlen v článku  U14. Jak dále prohlubovat a rozvíjet vzestupnou světelnou cestu?

Postřehy na téma poloautomatická očista jsou například v textu  Přechody mezi poloautomatickou karmickou očistou a obnaženými nezpracovanými vrstvami

© Petra Nováková, únor 2020
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 119
  • 7
  • 7
  • 8
  • 6

Celkový počet hlasů: 147