Pravčická brána
Úvodní stránka | Články hlavní řady | Články V: 60 - 69 | 66A. Doprovodné jevy karmické očisty I

66A. Doprovodné jevy karmické očisty I

Jiří Novák Vloženo 20.11.2013
Jiří Novák

Karmická očista jednotlivců na světelném vzestupu stále ještě nepolevuje. Dvě zásadní okolnost nutné pro sestup Karmy do hmoty: 1) celkové oslabení síly těch zrozených bytostí, které mají stále tendence ovládat Karmu, vývoj, události, druhé bytosti. 2) Potřeba dostatečné připravenosti jedinců na cestě stabilního světelného vzestupu. Příklady bezprostředního reagování karmické instituce. Karma spolehlivě automaticky funguje u těch, kteří se jí dobrovolně podřídili. Co naznačují problémy s koleny, problémy s prsty, horními či dolními končetinami, se zuby, zády, se žaludkem, střevy, trávením, se srdcem, srdeční slabost, infarkt? Problémy jsou řešeny postupně po úrovních, vrstvách, hladinách frekvence. Ani karmická instituce nevidí do hloubky karmické nádrže člověka. Příznaky duchovního a mentálního ovládání. Ovládání a energetické zneužívání jdoucí přes břicho.

Karmická očista jednotlivců na vzestupné světelné cestě

I po ukončení léta a nástupu podzimu pokračuje s neztenčenou intenzitou karmická očista jednotlivců na cestě stabilního světelného vzestupu. Ve hře je stále jeden a tentýž problém. Sestup nové karmické instituce do hmotného světa. Aby tato Nová Karma začala konečně karmicky účtovat všem bytostem, systémům, institucím bez rozdílu. Bez ohledu na dávná privilegia, zvláštní duchovní schopnosti, magické či duchovní hodnosti. A aby začala z tohoto karmického účtování vyvozovat bezprostřední následky pro životy dotyčných. 

Kradeš druhým to nejcennější, co mají? Například duchovní energii, svobodu, životní sílu? Budeš také okraden, nebo jiným způsobem ztratíš to, co je mimořádně cenné pro tebe. Narušuješ stabilní fungování státu? Stavíš záměry svého ega nad zájmy občanů a národa, které zastupuješ? I nad skutečnou demokracii, kterou přitom skloňuješ ve všech pádech? Sklidíš odpovídající následek, který ti zároveň naznačí, v čem jsi pochybil.

První zásadní okolnost nutná pro sestup Karmy do hmoty

Připomínám, že k tomu, aby byl sestup Karmy do hmoty dokončen, je důležité splnění dvou zásadních okolností.

Zaprvé celkové oslabení síly těch zrozených bytostí, které mají stále tendence ovládat Karmu, vývoj, události, druhé bytosti. Tedy těch, kteří zde ve hmotě zastupují a uzemňují vrcholné temné systémy. Systémy, které v minulosti ovládaly a i dnes se stále pokoušejí ovládat celkový vývoj, lidstvo, Planetu, Přírodu. Temná vědomí nad magickými systémy, nad Černým bratrstvem, nad umělými léčebnými systémy i nad mnohými dalšími zatemněnými postupy, rituály, zasvěceními, duchovními učeními (například vytváření mumií, zombií, upírství, zneužívání sexuality, oběti, zneužívání síly krve, mimozemská učení MCEO, Šambala, Reiki, SRT, atd.)

Viz například články 59D. Temné vědomí – příběhy z minulosti I, 59E. Temné vědomí – příběhy z minulosti II, 59F. Temné vědomí – příběhy z minulosti III, 63A. Temné vědomí – příběhy z minulosti IV, 63B. Temné vědomí – příběhy z minulosti V, 63C. Temné vědomí – příběhy z minulosti VI, 65C. Bytosti, skupiny, síly s karmickými pravomocemi v minulosti I, 65D. Bytosti, skupiny, síly s karmickými pravomocemi v minulosti II, 65E. Bytosti, skupiny, síly s karmickými pravomocemi v minulosti III, Jak fungují systémy Reiki a Šambala?, Minulost přináší poučení, nikoli nové způsoby vývoje, O úpadku a katastrofách Atlantidy, Nezpracovaná minulost člověka ohrožuje jako živoucí bomba, Nelitujte staré výbavy (a zbavte se jí, dokud je čas), atd.

Sestup Karmy do hmoty se zadrhává, pokud jsou tito jedinci zrození ve hmotě zastupující vyšší Temná vědomí stále ještě schopni při obnažení svojí dávné magie narušit, vychýlit bytost Nové Karmy pro hmotný svět. A to tím, že silou své magické moci proniknou do jejího nitra a vloží do ní své temné energie. A takto se pokoušejí ji skrytě magicky ovlivnit, zmanipulovat nebo i částečně ovládnout.

Více o tom bylo v článku 65A. Příprava Karmy na převzetí kontroly nad hmotným světem.

Potřeba dostatečné připravenosti jedinců na cestě stabilního světelného vzestupu

A na druhé straně je pro sestup Nové Karmy do hmoty zásadní dosažení dostatečné úrovně vnitřní čistoty těch, co jsou na cestě světelného vzestupu. Těch, kteří tvoří uzemnění Nové Karmy. Kteří by měli být oporou Nové Karmy ve hmotě, aby mohla vykonávat svoji činnost.

Jak by se mohla Nová Karma ve svém rozhodování spolehlivě opírat o tyto jednotlivce na cestě světelného vzestupu, když mají ve svém nitru ještě celou řadu karmických vrstev, kdy byli v minulosti nespravedliví, kdy sami ovládali? Nebo naopak byli příliš poddajní a nechali se ovládat? Nebo dokonce když ještě i v tomto životě pokračují v podobných vychýlených tendencích?

Některé typy náznaků se objevují u řady bytostí

Jen připomínám obvyklé situace posledních dnů a týdnů. Některé typy náznaků se objevují u více jednotlivců. A to třeba i u materialistů, kteří o duchovní cestu vědomě neusilují. Nebo i u těch, kteří sice duchovní cestu hledají, ale podlehli lákadlům metod Staré duchovní cesty, které je stahují do duchovního pádu.

Obvykle jde o chyby, kterých se dotyční opakovaně dopouštěli v minulosti. A ani v tomto hmotném životě zatím ještě nesměřují k nápravě svých minulých činů. Ale naopak tytéž vychýlené postoje znovu a znovu opakují (pokolikáté už?).

Lidé na světelném vzestupu na mne směřují celou řadu podobných otázek. Co znamená ten který příznak či problém? Co naznačuje ta a ta situace? Rozhodl jsem se reagovat touto cestou. Podrobněji odpovím na několik typických a často se opakujících otázek.

Co naznačují problémy s koleny?

Otázka: Co naznačují problémy s koleny?

Odpověď: Klesnout na kolena je gesto pokory, poklony vůči určité bytosti, síle, instituci. Může to však také být příznak pokoření někým, příznak strachu před něčím (někomu se rozklepaly kolena). Vkleče se projevuje náležitá pocta vyššímu (bytosti, síle, duchovní instituci a třeba i matce Zemi).

Problémy s koleny pak často naznačují přílišnou hrdost a ego, nepružnost, nepřizpůsobivost, neústupnost, neschopnost poučit se z přicházejících náznaků a událostí. Vypovídají o nedostatku pokory a úcty vůči vyšším duchovním zájmům, vyššímu světelnému duchovnímu vedení. Provázejí nadřazování svého ega nad zájmy rodiny, národa, státu, společnosti, systému či celku, který zastupuji. Jsou odrazem tendencí svého rozumu a ega stavět se svými rozhodnutími nad duchovní Síly Světla, které zde vedou vývoj.

Problémy s koleny však mohou být také projevem opačného extrému. Nepřiměřené sklánění se, ohýbání se před někým. Nepřiměřená služba někomu doprovázená nedostatkem úcty k sobě samému a ke svým základním potřebám. Poklonkování určité bytosti, síle, instituci. Klesání před ní na kolena, místo abych přiměřeně prosazoval a hájil zájmy své individuality a byl si vědom své hodnoty.

Příklad bezprostředního reagování karmické instituce

Připomínám poslední události po Parlamentních volbách. Návštěva skupinky osob ze Sociální demokracie, kteří chtěli tuto stranu mocensky ovládnout, u prezidenta. A následný úraz s kolenem prezidenta, který dal tomuto neetickému jednání zelenou. Cituji z tisku:

Volební sobota, před osmou hodinou večer. Pět vrcholných představitelů ČSSD odjíždí přímo z pražského sídla strany v Lidovém domě do zámku v Lánech na tajnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Předseda strany Bohuslav Sobotka o tom nemá ani ponětí.

Čtyři dny se Hašek a jeho "parta" usilovně snažili přesvědčit veřejnost, že sobotní schůzka s prezidentem Zemanem nebyla. Ve středu "pučisté" z ČSSD obrátili a schůzku přiznali. S prezidentem prý jen neformálně diskutovali o výsledku voleb. Proč tedy o schůzce tak dlouho mlžili? A kdo koho vlastně pozval?

Zdroj:https://zpravy.idnes.cz/tajna-schuzka-s-prezidentem-d10-/domaci.aspx?c=A131030_221920_domaci_zt

"Stalo se to v noci, asi když šel na toaletu a do něčeho narazil, možná do zdi," uvedl šéf Zemanova lékařského konzilia Martin Holcát. Pravé koleno pak prezidentovi museli ošetřit na ortopedii, kde podstoupil punkci. "Je to nepříjemné, bolestivé zranění, ale nic, co by ohrožovalo život," řekl Holcát.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/zeman-si-poranil-koleno-0sp-/domaci.aspx?c=A131030_095854_domaci_vez

Zranění kolena prezidenta Miloše Zemana je vážnější, než se lékaři původně domnívali. Na večer musel znovu do nemocnice, kde mu odsáli z kolene krev a udělali CT. Lékaři následně zjistili, že má poškozený meniskus, kvůli tomu bude muset na následující týdny omezit program. Do čtvrtečního rána zůstane v nemocnici.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/zraneni-milose-zemana-0uq-/domaci.aspx?c=A131030_201125_domaci_wlk

Další zveřejněné příklady neetického jednání

Předchozí typová událost naznačuje, že v některých případech se karmické následky již skutečně objevují bezprostředně. Kdo sleduje hlavní linii veřejných událostí, jistě si všimnul více podobných případů. Stále častěji a podstatně rychleji než dříve se podobné následky objevují u jednotlivců v důležitých veřejných a státních funkcích, kteří zásadně překročili hranice etiky a morálky. Například u příkladů zkorumpování veřejné moci, přijímání úplatků, zneužívání svého postavení, zneužívání politické a státní moci. Nebo vědomého okrádání státu, krácení daní, apod.

 

Například kauza bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha a celé skupiny osob kolem něj, miliony v krabici a zmanipulované veřejné zakázky.

Tři hlavní aktéři údajné korupční kauzy v souvislosti s ovlivňováním veřejných zakázek středočeských nemocnic chtěli podle tvrzení policie na úplatcích za čtyři tendry celkově více než 66 miliónů korun.

Zdroj: www.novinky.cz/krimi/316676-rath-a-komplicove-chteli-podle-policie-na-uplatcich-66-milionu.html

Soudy se však příliš nevyznamenávají. Místo, aby tento případ byl konečně dotažen do konce, tak David Rath byl po roce a půl stráveném ve vazbě propuštěn na svobodu. Prý podepsal ujištění, že neuprchne.

 

Nebo letošní případ s razií na Úřadu vlády, po níž padnul předseda vlády Petr Nečas a jeho tehdejší asistentka, ředitelka Sekce kabinetu předsedy vlády České republiky, Jana Nečasová, tehdy ještě Nagyová. Která v pozadí tahala za nitky vztahů, vazeb, ekonomických rozhodnutí, organizovala a řídila tajná jednání.  A mimo jiné nechala Vojenským zpravodajstvím (vojenskou rozvědkou) sledovat tehdejší manželku Petra Nečase.

Nagyová čelí obvinění z organizátorství trestného činu, zneužití pravomoci úřední osoby a z podplácení, hrozí jí až pět let vězení. Kvůli svému soukromému zájmu Nagyová nechala údajně sledovat tři lidi vojenským zpravodajstvím a podle policie figuruje i v kauze údajné korupce rebelujících poslanců z ODS.

Zdroj: www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/obvinena-nagyova-dorazila-do-ostravy-soud-rozhodne-o-vazbe_273472.html

Obvinění, dočasná vazba, výslechy, pro některé ztráta veřejných funkcí a politických postů. To je hodně nepříjemná změna situace pro tyto jedince, kteří se doposud vyhřívali na obláčku moci, i když ještě soudy o jejich skutečné vině doposud nerozhodly.

 

Nebo případ Radovana Krejčíře, žijícího v JAR a dlouhodobě se vyhýbajícího vydání do ČR. Nedávný výbuch před jeho domem a obchodem. Po těch hrůzách, co se kolem něj dějí, tam teď místní sepisují petici, aby byl deportován do ČR. A hodlají ji předložit do místního parlamentu.

Kvůli nezaplacení daní ve výši půl miliardy korun byl Krejčíř odsouzen k 11 letům vězení v České republice. Praha proto usiluje o jeho vydání. Krejčíř se tomu vytrvale brání – v JAR dokonce žádal o politický azyl s odůvodněním, že mu v Česku hrozí zabití.

Johannesburg - Jihoafrické úřady dnes obstavily majetek uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře kvůli mnohamilionovým dluhům na daních, pokutách a vzniklých úrocích. Sám Krejčíř dnes prolomil mlčení po úterním pumovém útoku, při kterém zahynuli dva lidé a pět jich bylo zraněno. Podnikatel, kolem kterého přišlo za sedm let jeho pobytu v JAR násilnou smrtí o život již 12 lidí, označil incident z tohoto týdne za terorismus ve stylu obávané organizace Al-Káida.

Zdroje: https://www.denik.cz/ze_sveta/urady-v-jar-udajne-zabavily-majetek-krejcire-a-jeho-zeny-20131115.html

https://aktualne.centrum.cz/zahranici/afrika/clanek.phtml?id=795297

Karma spolehlivě automaticky funguje u těch, kteří se jí dobrovolně podřídili

Zpětný ráz Karmy se automaticky objevuje u všech těch, kteří jsou součástí vzestupné světelné cesty a Nové Karmě se vlastně dobrovolně podrobili. Lidé se sklony k podvodům by to chápali jako problém. Pro člověka, který usiluje o vzestupnou světelnou cestu, však jde o významnou pomoc. Výchovné naznačení i každého drobného etického prohřešku mu umožňuje úspěšně se vyhýbat větším přehmatům a problémům, které by z nich vyplynuly. Protože je vždy včas upozorněn, že začal „uhýbat“ z nastoupené cesty čisté světelné etiky.

O tomto výchovném principu Karmy je více v článcích 39A. Karma jako duchovní a etický princip, 39J. Principy nového karmického pořádku, 39K. Budování nového karmického systému světa v rámci NDC. A také v duchovních komunikacích ve druhé části článku 41C. Vrcholná pirátská akce upadající magie.

Zapomněl někdo průkazku MHD doma, nebo si ji opomněl včas prodloužit a zjistil to během jízdy? Například trkl jej do očí revizor kontrolující jiné lidi, který jej tentokrát ještě nezastavil? Zatím byl ještě chráněn, protože jel bez platného dokladu nevědomě. Potřebuje však okamžitě vystoupit a koupit si lístek nebo prodloužit průkazku. Protože pokračování v jízdě dál by už představovalo vědomé porušení pravidel. Dotyčný to jednou v situaci spěchu podcenil. Řekl si, že to dá do pořádku až odpoledne a pokračoval po přestupu v jízdě. Revizor se skutečně objevil a následovala zbytečná pokuta.

Případ jiného člověka na NDC – měl časově omezený lístek MHD a dopravit se na žádané místo nestihl. Vědomě však jel dál s tím, že další dvě stanice to ještě projde, i když už jízdenka neplatila. Opět přišel revizor a následovala pokuta.

Jeden člověk na NDC si stěžoval, že v práci schytal z jeho pohledu nespravedlivou kritiku, nespravedlivé nařčení. Vyšlo pak najevo, že nedlouho předtím nespravedlivě osočil svoji dceru, tvrdě a neoprávněně ji kritizoval.

Časté jsou také problémy s prsty, končetinami

Otázka: Jaké je duchovní pozadí problémů s prsty, problémů s rukama?

Odpověď: Problémy s prsty, s dlaněmi, pažemi představují další často se vyskytující situace. Prsty vyjadřují detaily života. Schopnost uchopit něco, zmocnit se toho. A přitom buď respektovat hranice druhých bytostí, nebo je naopak překračovat.

Ruce a jejich fungování pak odráží způsoby, jakými člověk řeší situace, jak nakládá se svými předcházejícími zkušenostmi. Symbolicky naznačují vlastnictví – to je moje, to si vezmu do rukou. Ruce také mohou být používány jako nástroje komunikace s druhými bytostmi. Ruce mohou demonstrovat moc, násilí vůči druhým. Nebo naopak podřízenost, přílišnou poddajnost.

V duchovním pozadí problémů s rukou může být neschopnost jednat, vyjadřovat se, sdělovat své pocity. Nebo jakékoliv zneužívání rukou, a to nejen k fyzickému násilí. Ale také například zneužívání magie v minulosti, magická gesta, rozhodování pouhým pohybem prstů a ruky o osudu druhých. Nebo úsilí držet probíhající události pevně ve svých rukou, ve svých prstech. Nenaslouchat vyšším duchovním impulsům. Místo toho snaha vše řídit, mít ve své moci, ovládat situace svojí vůlí, která podléhá touhám rozumu a ega.

Samozřejmě, mohou být i jiné důvody problémů s rukou. Například useknutí ruky při souboji či válce v dávné minulosti. Každé takové odstranění částí těla ještě v době života nebo těsně po průchodu smrtí může znamenat komplikace pro budoucí existence. Protože v tomto orgánu došlo k určitému narušení linie života. O problému mumifikace (balzamování) jsem se například již dříve zmínil v článcích 39B. Karmické vrstvy a předpoklady karmické očisty, 55D. Zablokování další evoluce člověka v období mezi životy.

Skutečná příčina určitých problémů se však může u jednotlivců svými důvody lišit. Existují sice knihy, které takovéto formy náznaků všeobecně vysvětlují, např. Louise L. Hay: Miluj svůj život, Rüdiger Dahlke: Nemoc jako řeč duše, Nemoc jako symbol. Vysvětlení z nich však platí jen někdy nebo částečně. Neberou se v úvahu karmické vrstvy, a často ani temné vlivy. Důležité je v případě konkrétního člověka a jeho problémů upřesnit skutečné kořeny této situace prostřednictvím duchovní komunikace a duchovního vnímání.

Problémy jsou řešeny postupně po úrovních, vrstvách, hladinách frekvence

Většinu problémů však nelze vyřešit najednou v rámci jediného karmického čištění. Protože člověk obvykle není připraven na rozvázání všech rovin téhož problému. A také strana Světla ještě nemá k dispozici dostatečné nástroje na kompletní zpracování problému.

Důležité je uvědomit si, že každý problém se obnažuje v rámci karmické očisty postupně po vrstvách, úrovních, na zvyšujících se hladinách frekvence nosné energie, z různých úhlů pohledu, do různých hloubek. Právě tak, jak to současné možnosti na straně Světla i situace konkrétního jednotlivce umožňují. Aby se obnažilo právě a jen to, co je jedinec schopen zvládnout, zpracovat, jakého typu výbavy je v té chvíli schopen se vzdát. A zároveň jen takové situace, na jejichž rozvázání má strana Světla v dané chvíli k dispozici dostatečně účinné nástroje.

Nebezpečí magických zásahů do karmických nádrží

Proto jsou tak nebezpečné způsoby a metody využívající magii, které umožňují prohrabávat se v karmických vrstvách do hloubky. Protože při nich dochází nejen k určitému zauzlování karmických problémů. Ale často se také z hloubky nádrží vynoří situace, na jejichž zpracování člověk ještě zdaleka není připraven. A není na ně připraven ani ten, který ho v těchto terapiích typu „regrese do minulosti“ provází.

Může se pak stát, že nepřipraveného člověka energie z minulosti „chytí“. Začne se jejich prostřednictvím plně ztotožňovat s minulostí. Například se pak ovládání z minulosti plně přenese i do přítomnosti. Nebo se dokonce člověk v regresi napojí na dávný prožitek své vlastní smrti, třeba neúspěšné zasvěcení v pyramidě (zmínka o tom byla již v článku 39C. Prokazuje dobré duchovní vnímání karmickou čistotu?). Energeticky se s tímto dávným prožitkem plně ztotožní a začne tu smrt opět naplno prožívat. Může se pak stát, že z této vazby jej člověk řídící terapii už nedokáže dostat. Výsledkem zvědavého neetického nahlížení do minulosti pak může být tragédie.

Navíc informace vytažené mimo pořadí z karmických nádrží a přenesené takovýmto způsobem z minulosti do přítomnosti bývají často nesprávně pochopeny. A mohou se tak stát příčinou dalších nových zkáz a katastrof. Stává se například (viz články 20B. Co s informacemi od starověkých učitelů lidstva?, 35. Shrnutí pro ty, kteří chtějí vstoupit na cestu vzestupu), že to, co mělo být pochopeno jako zásadní chyba, je naopak vydáváno za starověké učení, které má dnes znovu spasit svět. Takové je nebezpečí magického nahlížení mimo pořadí, všech forem regrese, channelingu, astrálního cestování, komunikace s duchy zemřelých apod.

Ani karmická instituce nevidí do hloubky karmické nádrže člověka

Neočekávejme, že jedním nahlédnutím, jednou duchovní komunikací bude karmický problém rozvázán definitivně se všemi svými kořeny. Spíše je pravděpodobné, že jsme se zabývali pouze jednou z více úrovní tohoto problému.  A že k dalším vrstvám toho samého problému se budeme muset za čas vrátit znovu. Na vyšších frekvencích, které bývají spojeny s vyššími úrovněmi použité magie i s působením vyšších dokonalejších temných systémů v pozadí za problémem.

Ani karmická instituce nevidí do hloubky karmických nádrží člověka. Nelze tedy spolehlivě rozpoznat, do jaké míry je člověk doposud karmicky očištěn, co ještě jej v karmické očistě čeká. Nebo jestli už je určitý problém dořešen definitivně a se vším všudy. Jestli už se člověk z ovládání od určité jiné bytosti definitivně karmicky očistil. Nebo jestli se ještě vyšší úrovně tohoto ovládání teprve vynoří za nějaký čas.

Problémy s dolními končetinami

Otázka: Co mohou naznačovat problémy s dolními končetinami? Problémy s kotníky, bolestivá vybočení prstů, apod.?

Odpověď: Nohy obecně ukazují směr životní cesty, kterým člověk kráčí. Vyjadřují pohyblivost, pokrok, postup vpřed, schopnost jít dál životem.  A také naznačují pevnou stabilitu, kontakt s planetou Zemí.

Co pak mohou naznačovat problémy s nohama, například různá vybočení prstů, která bývají silně bolestivá? Obvykle problémy se směrem duchovní cesty v minulosti. Špatná duchovní cesta, ve které pokračovali i desítky let v tomto životě. A to až do situace, kdy duchovní příčina přerostla ve fyzickou deformaci chodidel, prstů, kotníků, apod. Problémy s nohama mohou také vyjadřovat nejistotu v životě, strach z budoucnosti, obavy jít dál nastoupenou cestou.

Pokud se však příčiny v duchovním pozadí promítly až do fyzické deformace nohou nebo jejich částí, je pak logické, že ani nastoupením vzestupné světelné cesty se skrytý duchovní problém jen tak lehce nevyřeší. Nová duchovní cesta zatím ještě není tak daleko, aby přímé zásahy do struktury hmoty (například napravení vychýleného palce) byly na pořadu dne. V tomto období má energetická léčba v rámci vzestupné světelné cesty pouze nepřímý vliv na hmotu. A to tím, že čistí, opravuje energetickou matrici hmotného orgánu, která je součástí prvního vnějšího energetického těla (viz článek 15. Duchovní vzestup člověka a trojice hybných sil evoluce).

V karmické očistě jsem se setkal i s případy, kdy nohy byly použity jako nástroj fyzické agrese. Například opakované ukopání až k smrti vězňů v koncentračním táboře okovanými botami, atd.

Problémy se zuby

Otázka: Co mohou naznačovat problémy se zuby? Úporné bolesti zubů, záněty v zubech apod.?

Odpověď: Podle výše uvedených knih (Louise L. Hay, Rüdiger Dahlke) zuby obecně naznačují zvládání problémů, rozmělňování problémů. Znamenají rozhodnutí. Představují tvrdé zbraně, které mohou být až nástrojem agrese a násilí. Umožňují vzít život útokem, prosadit se vůlí, prokousat se, zajistit si svůj podíl. Zuby tak souvisí s projevováním životní síly a vitality.

Naopak problémy se zuby (záněty, bolesti) mohou naznačovat oba směry extrémního vychýlení. Buď přílišnou snahu drtit život vůlí, za každou cenu se prosazovat, nepřihlížet k duchovnímu pozadí situací, podceňovat přicházející duchovní impulsy. Nebo naopak jsou problémy se zuby důsledkem neřešených vnitřních konfliktů, neschopnosti analyzovat situace a činit správná rozhodnutí. Také to může souviset s podceňováním vlastní hodnoty, přijímáním pochybných kompromisů, nebo i s nedostatečnou vitalitou a energií. S neschopností a neochotou vyrovnat se s problémy, také s neschopností obrany, s nedostatečným prosazováním se, s neschopností konečně se rozhodnout a začít jednat.

Zejména v případě bolestivých zánětů zubů může jít o silný vnitřní konflikt, který je dlouho neřešený. Pro toho člověka je důležité konflikt konečně otevřít, vybojovat jej, učinit rozhodnutí, uvolnit zablokované energie. Přestat se bránit „zuby nehty“ novým impulsům, jít do změny, dokázat změnit své návyky, překonat tak vnitřní nespokojenost se sebou.

Opakované bolesti zad

Otázka: Co naznačují opakované problémy se zády, bolesti zad, blokování zad, apod.?

Odpověď: Na zádech, ramenou člověk nosí břemeno života, tíži odpovědnosti. Své vlastní starosti, stresy, existenční zátěž. Právě přes záda může člověk být pod neustálým tlakem vnitřních i vnějších okolností, nutností zajistit si obživu, vyřešit hroutící se vztah, apod. Přes záda také často působí ovládání, parazitování jiného člověka na jeho energiích. Protože toto ovládání přichází k člověku v mnohých situacích zezadu. Přes záda tak může člověk vnímat vysávání životní síly, životní jiskry, která je v oblasti srdce. Přes dolní část zad může člověk vnímat vysávání plodivé životní síly z oblastí vaječníků a podbřišku. Nebo také příliš vysokou odpovědnost, kterou člověk nemůže unést na svých bedrech (v oblasti bederní páteře).

Problémy se zády pak naznačují nedostatečnou stabilitu v životě, nedostatečnou oporu v druhých lidech z nejbližšího okolí, kteří by mu ji mohli poskytnout (oporu názorovou, citovou, finanční, atd.). I třeba omezenou možnost svobodně se projevit. Přílišné sešněrování nepříznivými vnějšími situacemi, které mu blokují život. Takový člověk bývá pod trvalým tlakem, který už není schopen déle snášet.

Bolestivá záda mohou také vyjadřovat problém s postojem, neschopnost narovnat se, přestat hrbit záda před někým, něčím, přílišnou podřídivost nebo dokonce strach. Potřebu konečně se narovnat, najít tu správnou míru sebevědomí, uvědomění si vlastní hodnoty, ochotu postavit se za svoje práva.

Problémy se zády mohou také naznačovat tvrdošíjnost, nepružnost, nedostatečnou snahu sjednotit vnitřní i vnější postoj, které si neodpovídají. Neochotu přijmout změny, neochotu vyrovnat se s minulostí, zpracovat minulost, překonat ji. Neschopnost přijmout na základě přicházejících impulsů nové zásady svého života, uvést je do života, posouvat se k větší etice fungování. Potřebu vyřešit vnitřní konflikt v otázkách základních životních postojů.

Na zádech člověk nosí i břemeno své minulosti. Protože při obnažení dávného ovládání v karmických vrstvách šlo toto násilí obvykle přes záda: temný klon „zakousnutý“ na zádech, temná „deka“ nahozená na záda. To vše může působit nepříjemné pocity v oblasti zad. Pocit, že někdo na mne něco nepříznivého naložil, atd. Dole na zádech, na bedrech (v kříži) bývají obvykle umístěny dávné úpisy ve formě temných ohraničených nánosů, znamení moci temné bytosti, temné instituce.

Příznaky duchovního a mentálního ovládání

Otázka: Co naznačuje můj vnitřní pocit, že mám jakoby „odpojenou“ hlavu, že mám zastřené vnímání, že mám nasazenou jakousi neviditelnou helmu na hlavě?

Odpověď: V oblasti hlavy, pod ochranou pevné lebky, sídlí nejen náš hmotný mozek, ale také naše vědomí. Proto jakékoliv útoky v minulosti i v současnosti, jejichž účelem bylo nebo je ovládnutí naší bytosti, ovlivnění nejen našeho hmotného fungování, ale také ovládnutí našich myšlenek, vnitřních postojů, směřovaly obvykle do oblasti hlavy.

My lidé 2. typu máme mnohem lepší ochranu proti pokusům o mentální ovládnutí, než tomu bylo u lidí 1. typu. Protože náš mozek a vědomí jsou kromě pevné lebky ještě navíc pod ochranou systému vnějších energetických těl. Takže při pokusu o mentální ovlivnění můžeme vnímat projevy popsané v otázce, ale přes to všechno můžeme i nadále fungovat. Tento způsob ovládání nás sice poněkud vychýlí, ale úplně nás nezlomí. Viz články 7. První a Druhý plán Stvořitelů, lidstvo 1. a 2. typu, 8. Druhý plán Stvořitelů - dnešní lidstvo, 14. Důsledky nepochopení rozdílů dvojího lidstva, 44A. Další srovnání lidstva 1. a 2. typu I, 44B. Další srovnání lidstva 1.a 2. typu II, 44C. Další srovnání lidstva 1. a 2. typu III.

Při zprostředkování karmické očisty jsem u řady lidí identifikoval ovládací temný „pytel“ nebo temnou „helmu“ na hlavě, které na sebe přitáhli například vazbou na určité náboženství, nebo vazbou na pozemská i mimozemská duchovní učení, na Vesmírné lidi, podřízeností vůči určitému mágovi, apod.

Speciálně tlaky v zátylku mohou naznačovat napadení černým bratrem, temným klonem druhého člověka nebo jinou temnou zrůdou (doslova zakousnutí černého bratra v tomto místě). Z duchovního pohledu pak nepohyblivý zatvrdlý zátylek naznačuje duchovní zatuhlost, neschopnost zbavovat se mnohokrát opakovaných duchovních předsudků, uzavřenost vůči vyšší pravdě.

Mentální ovládání vnímáme mnohem slaběji než v dávné minulosti

Podstatné je, že zatímco v dávné minulosti, ze které vrstvy s tímto útokem pocházejí, mohlo být takové ovládání kompletní, a člověk byl tehdy naprosto ochromen, při obnažení vrstev to vnímáme mnohem slaběji než tehdy. Bolí nás sice hlava, můžeme mít neurčitý pocit, že nám něco hlavu překrývá. Obvykle však nejsme zcela paralyzováni, jako tehdy v minulosti a můžeme i nadále fungovat. Máme tak šanci se ovládání vnitřně vzepřít, razantně jej odmítnout, nepříznivé vazby s temným systémem rozvázat. Pokud se však člověk tomuto vlivu z minulosti poddává, nepříznivé projevy u něj začnou zesilovat a ovládání se pak stává skutečností i v tomto životě.

Proto každému zdůrazňuji: Součástí karmického rozvázání situace by měly být nejen upřímné omluvy za své chyby, odpuštění těm, co mi tehdy ubližovali a vydání veškeré umělé výbavy z minulosti (umělé schopnosti, pravomoce, privilegia, magie, magické hodnosti). Ale také vzepření se vnitřním postojem vůči násilí z minulosti i přítomnosti, i případné vlastní touze po moci. Měnit své postoje v tomto životě, prokazovat tyto změněné postoje v konkrétních životních situacích.

Problémy se žaludkem, se střevy, s trávením

Otázka: Co mohou naznačovat problémy se žaludkem, s poruchami trávení, narušením činnosti střev?

Odpověď: Žaludek a zažívací ústrojí představují místo, kde člověk zpracuje, stráví to, co k němu přichází. Ve kterém využije to hodnotné, co potřebuje a naopak zajistí se vyloučení nepotřebného odpadu. Všeho starého, zbytečného, přežívajícího. Tento proces zpracování vyžaduje naučit se, co je pro mne dobré, a co už dobré není.

Problémy s trávením pak naznačují neochotu přijmout, strávit ve svém životě přicházející informace a impulsy. Tyto problémy vyjadřují vnitřní konflikty doprovázející rozlišení a zpracování přicházejících impulsů. Neochotu rozvázat vynořující se karmické vrstvy, vyrovnat se s minulostí, dokázat ji zpracovat (strávit) a vzít si z ní optimální poučení. A naopak drtivou tíhu přicházejících energií minulosti dokázat rozložit, rozmělnit, odhodit. Nepoužívat minulost k opakovanému sebetrýznění, sebelítosti, k opakovanému obviňování sebe i druhých.

Poruchy s trávením mohou naznačovat neochotu vnitřně přijmout, že mám ty a ty záporné vlastnosti. Že jsem takový a takový, že jsem dělal ty a ty zásadní chyby. A že přesto mohu být hodnotným člověkem, je v mých silách se z toho všeho očistit a být platným pro další vývoj. Ale potřebuji začít tyto své určité vychýlenosti začít vědomě krok za krokem odstraňovat.

Poruchy s trávením mohou být také výsledkem neschopnosti nebo i strachu zbavovat se postupně všeho starého, přežívajícího a již nepotřebného. Což mohou být například různé dosavadní nevhodné návyky na duchovní cestě, pozůstatky důkladného studia zastaralých informací Staré duchovní cesty. Řada jednotlivců se právě z těchto důvodů nemůže dostat na vzestupnou světelnou cestu. Protože není schopna kompletně opustit vše staré, přežité, které si vnitřně osvojili studiem různých teorií Staré duchovní cesty.

Ovládání a energetické zneužívání jdoucí přes břicho

Otázka: A proč někdy cítím jakoby údery na břicho? Tlak na břiše? Jako když se někdo do mne dobývá?

Odpověď: Břicho je sídlem zažívacího ústrojí. Kromě výše uvedených příčin problémů v oblasti břicha a trávení však tato oblast souvisí také s emocemi, vztahy, s prožíváním strachu a úzkosti. A navíc se vztahy k jiným bytostem, s energetickou výměnou s jinými lidmi.

Právě v oblasti břicha se může také projevovat dlouhodobý silný stres, pocit ohrožení, dojem, že člověk není v bezpečí. Nedostatek jakékoliv opory, jistoty, ochrany, ať už okolo sebe nebo přímo v sobě. To vše může být ve smyslu hmotném, psychickém či duchovním, i ve všech zároveň.

V předcházející části článku je uvedeno, že energetické útoky na nás přicházejí zpravidla zezadu. To je obvyklé v případě útoků skrytých. Jsou však útoky agresivní, které směřují přímo k ovládnutí našeho nitra, ke kompletnímu ovládnutí naší bytosti zvenčí i zevnitř. Takové útoky pak často směřují přes břicho, případně konkrétně přes čakru 3A, která je obvykle označována jako solární plexus (zkráceně solar). Takže snahu o přímý útok často člověk vnímá na břiše v oblasti solaru.

Protože právě prostřednictvím čakry 3A probíhá obvykle nevědomá energetická výměna s okolím. Proudem energie z této čakry se také uskutečňuje energetické násilí vůči druhým podpořené nadvládou své hmotné vůle nad nimi. Proto také naopak právě tato čakra obvykle schytá mnohé energetické výpady či útoky druhých osob. Člověk pak cítí jakoby energetické údery na solar a nepříjemné pocity či tlaky v této oblasti (viz článek 33a. Jak vnímáme a prožíváme realitu čakrami I).

Problémy se srdcem, srdeční slabost, infarkt

Dotaz: Při karmické očistě se mi někdy objevuje srdeční arytmie nebo píchání u srdce. Co tyto nepříjemné projevy naznačují?

Odpověď: Fyzické srdce je hlavním orgánem pro fyzické oživení naší bytosti. Je středem naší existence, sídlem naší životní síly. Dokud srdce tepe, pak žijeme. Naopak skončení činnosti srdce přináší automaticky ukončení hmotné existence člověka. V oblasti srdce je umístěna také životní jiskra bytosti člověka 2. typu. Tedy oživující energie věčné bytosti člověka.

Jakmile se z karmických vrstev nebo i při reálném útoku objeví snaha o zneužití části naší životní jiskry, snaha o ukradení, odsátí části životní jiskry, jako bezprostřední důsledek pak člověk může vnímat i určité narušení činnosti fyzického srdce.

Proč vůbec chce někdo krást části naší životní jiskry? Jak naznačily články A8. Pohled do minulosti na počátek vzniku magie, A9. Magický systém ovládající lidskou civilizaci na Zemi, právě magie a jakékoliv umělé schopnosti, pravomoce, privilegia, jsou spojeny s nakupením životní síly odebrané nejrůznějšími způsoby mnoha bytostem. Nakupená neoprávněně získaná životní síla velkého počtu bytostí se pak stává základem magického systému. Stává se předpokladem zásadního zvýšení tvořivé síly jedné bytosti ve srovnání s jinými běžnými bytostmi.

Selhání srdce, případně srdeční infarkt, pak mohou naznačovat výraznou vnitřní vychýlenost člověka, přeceňování svých sil, nedostatečnou péči o své zdraví, uzavření se přívodu bioenergií z okolí, nevyvážený denní režim, neschopnost se uvolnit.

Potřebu otevřít se okolním energiím, přestat znásilňovat události svojí vůlí, egem, rozumem. Naučit se více plynout s vesmírným během života, s přicházejícími impulsy a energiemi. Dokázat se posunout blíže ke středu mezi vychýlenými extrémy, lépe vyladit svůj životní styl, více pečovat o své zdraví. Omezit životní honbu podněcovanou žádostivostí vlastního ega. Začít být více důsledný vůči vnitřním potřebám své bytosti. Přestat opomíjet vnitřní záležitosti své bytosti a přebíjet je vnějšími touhami po všem možném.

Více o čakrách 4A, 4B v rovině srdce, o jejich souvislosti s prožíváním života člověkem, i o příčinách zablokování proudění duchovních energií v rovině srdce, je v článku 33a. Jak vnímáme a prožíváme realitu čakrami I.


 

Na tuto první část bezprostředně navazují pokračování 66B. Doprovodné jevy karmické očisty II, 66C. Doprovodné jevy karmické očisty III. Ve čtvrté části 66D. Doprovodné jevy karmické očisty IV předám slovo Věře Talandové a jejím duchovním komunikacím, které se týkají problematiky závažné karmické očisty v tomto období.

 

© Jiří Novák, listopad 2013
www.novaduchovnicesta.cz


Anketa

Byl pro Vás tento text přínosem? Ohodnoťte prosím známkou od 1 (nejlepší) do 5 (nejhorší).

  • 226
  • 25
  • 24
  • 20
  • 18

Celkový počet hlasů: 313