Pravčická brána
Úvodní stránka | Foto významných energetických míst | Světelné energetické koule | Energetické koule jako bytosti s jemnohmotným tělem

Energetické koule jako bytosti s jemnohmotným tělem

Marie Mejdrová Vloženo 14.4.2010
Marie Mejdrová

Duchovní komunikace z 12.4.2010

Nejvyšší Přírodo, prosím o bližší informace o energetických koulích. Děkuji.

Tyto energetické koule jsou individualizovanými duchovními bytostmi, které jsou pevně propojeny s Přírodou. Existují různé druhy těchto koulí a podle toho se odlišují jejich funkce nebo spíš specializace. Připomínají trochu třeba medúzy, jejichž tělo i orgány jsou průhledné. Nicméně, energetická koule není živočich, ale duchovní bytost s jemnohmotným tělem. Ovšem natolik hmotným, že ho lze za určitých podmínek vidět i lidským okem. Některé se mohou v určité chvíli jevit jako duhové bubliny s vnitřním uspořádáním, které připomíná lidské oko.


Proč jsou koule vidět obvykle až na fotografiích, aniž by si jich člověk předtím všiml ?

Spatřit energetickou kouli se poštěstí málokomu. Jednak se vyskytují jen na místech obzvlášť energeticky čistých nebo tam, kde čisté přírodní energie z nějakého důvodu proudí, kam pronikají. Ať už z nějakého bodového zdrojového místa nebo se to týká celé oblasti – třeba určitého jezera, horského vrcholu, části mořského pobřeží, studánky apod. Silné energie tam například vystupují ze zlomu v zemském povrchu nebo se vytvářejí v prostředí starého lesa, málo dotknutého lidskou činností.  A navíc na dané místo často proudí také z duchovních sfér.

Dále, těla těch koulí jsou často vidět pouze v určitých frekvencích světelného spektra. Jen některé z nich jsou lidským okem viditelné, a to ještě jen za určitých světelných podmínek v okolním prostředí. To, jestli je spatříte, závisí také na hustotě, velikosti a druhu koule. Fotoaparát dokáže v některých aspektech postřehnout určité světelné jevy lépe než lidské oko. Proto koule obvykle vidíte až na fotografiích.

Vnímání světelných koulí souvisí také se schopností duchovního vnímání. A tak je můžete vidět vnitřním zrakem, aniž byste je viděli hmotně. A když jsou obecně v dané chvíli viditelné i hmotně, spíše si jich všimne ten, kdo má vyspělejší, citlivější duchovní vnímání.


Jaký mají tyto koule význam, jaké plní úkoly?

Úkolem koulí je jednak komunikace, přenášení duchovních impulsů. Tělo koule do sebe pojme na určitém místě nějakou informaci ve formě energie a přenáší ji jinam. Nejen přírodním prostředím, ale třeba i do lidských obydlí. Tu informaci dostane nejčastěji od nějaké přírodní bytosti, ale může to být i od jiné duchovní bytosti či sféry. Trochu to připomíná úkol poštovního holuba, posla. Vyšlu někam informaci, mohu ji i přesně zacílit, adresovat. A existuje i možnost nechat si donést odpověď nebo alespoň zprávu o reakci dotčeného objektu – u větších, komplexnějších, inteligentnějších koulí. Tady je pochopitelně nutno dát si pozor na to, kde už začíná manipulace, ať už s tím, koho chci informovat, energeticky posílit, nebo se samotnou koulí. Informace a pomoc musí mít vždy nenásilnou formu a musí ponechat všem bytostem možnost svobodného rozhodování.

Tím jsme se dostali ke druhému úkolu koulí – energetické pomoci jiným bytostem, přírodním systémům, formou posílení, očisty. Koule v sobě nese zkoncentrovanou dávku energie. Ta se při dotyku s (určeným) receptorem, např. čakrou, rozbalí a vplyne do energetického systému bytosti. Ať už lidské, přírodní, astrální bytosti nebo živočicha, rostliny. Touto energií vysoké frekvence se energetický systém příjemce nabije, energetizuje. Tím pádem vzniknou výhodnější podmínky k jeho očistě – k obnažení a vyplavení „špíny“ z jeho bytosti, k likvidaci nevhodných energií.


Proč právě tvar koule?

Koule je, jak známo z esoterních učení, dokonalý tvar. V tomto případě vzniká přirozenou cestou jako sbalené klubko energií. Je to nejúspornější a nejbezpečnější forma pro přenos energií na vzdálenosti. A také nejrychlejší v tomto případě, protože jde o nabalení energetického impulsu nebo informace do těla bytosti a její hladký, neinvazivní přesun krajinou. Ona nikam násilně neproniká, nepotřebuje prorážet bariéry. Ani nevzniká nějakým třeskem energií. Od toho jsou jiné typy energií, sloužící jiným účelům, v jiných situacích.


Dají se energetické koule také zneužít? Využívala je i strana Temnoty?

Ano, zneužít jde naneštěstí téměř všechno. Když je někde ovládnutá celá Příroda, překlopená do levotočivých energií, do fungování ve prospěch Temných sil, pak i takovéto přírodní bytosti pracují pro Temné síly. Ať už vědomě nebo nevědomě. To je jedna možnost.

Druhou možností je jejich zneužití Temnými silami a bytostmi v rámci pravotočivého přírodního prostředí. I k tomu v minulosti docházelo. Obvykle šlo o magické ovládnutí určité koule nebo celé skupiny koulí. Nebo byly koule přímo vytvořeny jako levotočivé.

Jako u ostatních duchovních jevů, takové zneužití koulí lze rozeznat tím lépe, čím vyvinutější je duchovní vnímání pozorovatele, jeho vnitřní čistota a praxe v duchovní komunikaci.


Na stránku s fotografiemi koulí se vrátíte zde:

        Světelné energetické koule

© Marie Mejdrová, duben 2010
www.novaduchovnicesta.cz